39 دکور شب یلدا برای ایده عکاسی آتلیه ای + تصاویر | مجله کوروش

۳۹ دکور شب یلدا برای ایده عکاسی آتلیه ای + تصاویر

۳۹ دکور شب یلدا برای ایده عکاسی آتلیه ای + تصاویر


24 آذر 1400 . زمان مطالعه: 12 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
دکور شب یلدا برای عکاسی

دکور شب یلدا برای عکاسی می‌تواند انگیزه شما برای عکس گرفتن در طولانی‌ترین شب سال را بیشتر کند. عکس‌ها یادگاری‌های ارزشمندی از روزهای خاص زندگی ما هستند. به کار بردن ایده‌های مدرن و جذاب برای دکور شب یلدا می‌تواند فضای زیبا و مناسبی را برای عکاسی در خانه ایجاد کند. در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش می‌توانید با جذاب‌ترین ایده‌های دکور شب یلدا برای عکاسی در منزل آشنا شوید.

 

 

سرزمین بازی افق کوروش

اهمیت دکور شب یلدا در منزل

 

اهمیت دکور شب یلدا در منزل

 

یلدا شب دور هم بودن و خوش گذراندن است. شبی که احتمالاً خیلی از ما با اعضای خانواده در منزل بزرگ فامیل جمع می‌شویم و یک شب به یاد ماندنی و شاد را برای خود رقم می‌زنیم. اما عکس گرفتن در این شب می‌تواند جذابیت شب یلدا را بیشتر کند و خاطرات این روز را برای همیشه ثبت کند. اگر چه عکس گرفتن جزو آداب و رسوم شب یلدا به شکل سنتی و رایج نیست اما ایده سرگرمی یلدایی پرطرفداری است.

 

تزئین منزل برای شب یلدا و چیدن یک میز یلدایی زیبا می‌تواند شیرینی این روز را هم برای شما و هم سایر اعضای خانواده بیشتر کند. از طرف دیگر هر چقدر چیدمان شب یلدای شما زیباتر باشد و ایده‌های جذاب‌تری برای این روز داشته باشد، قطعاً می‌توانید عکس‌های خاص‌تر و زیباتری نیز بگیرید.

 

 

ایده‌های دکور شب یلدا برای عکاسی

 

ایده‌های دکور شب یلدا برای عکاسی

 

همه ما دوست داریم در روزهای مهم و دورهمی‌های خانوادگی زیباترین عکس‌ها را بگیریم. چه قصد طراحی دکور شب یلدا برای عروس را داشته باشید و چه به دنبال ایده‌هایی برای عکس آتلیه شب یلدا دخترانه یا پسرانه هستید، می‌توانید با کمی خلاقیت و به کار بردن عناصر یلدایی زیباترین عکس‌ها را به یادگار بگیرید.

 

تزئین کردن منزل و چیدن یک میز یلدای زیبا در این شب موجب می‌شود تا عکس‌های یلدایی شما به طرز شگفت انگیزی جذاب‌تر شوند. از آنجایی که هندوانه و انار از مهم‌ترین نمادهای شب یلدا هستند، شما می‌توانید با تزئین این میوه‌ها و نصب نمادهایی از آن‌ها در خانه جایگاه ویژه‌ای را برای عکاسی شب یلدا آماده کنید.

 

می‌توانید یک میز منحصر به فرد و خاص یلدایی طراحی کنید و همه اعضای خانواده دور میز جمع شوید و عکس‌های یادگاری بگیرید. در ادامه می‌توانید با ایده‌های جذاب چیدمان میز و تزئین دکور شب یلدا برای عکاسی بیشتر آشنا شوید.

 

 

۱- چیدن انار و خوردنی‌های یلدا در سینی مسی از ایده‌های دکور شب یلدا

 

چیدن انار و خوردنی‌های یلدا در سینی مسی از ایده‌های دکور شب یلدا

 

استفاده از ظروف زیبا و خاص و توجه به نحوه چیدمان سفره یلدا می‌تواند دکوراسیون یلدایی شما را خاص‌تر کند تا در دورهمی یلدا عکس‌های زیباتری بگیرید. یکی از ایده‌های جذاب دکور شب یلدا برای عکاسی چیدن انار و خوردنی‌های یلدا داخل یک سینی مسی است. برای این کار بهتر است از ظروف سنتی و قدیمی استفاده کنید. می‌توانید ظرف انار را در وسط قرار دهید و ظروف سنتی پر شده از انواع تنقلات شب یلدا را دور آن بچینید. به عنوان ایده عکس یلدا نیز می‌توانید سینی را در دست بگیرید و یا آن را روی کرسی بگذارید و در پشت کرسی عکس بگیرید.

 

 

۲- انتخاب یک میز بزرگ به منظور دکور شب یلدا برای عکاسی

 

انتخاب یک میز بزرگ به منظور دکور شب یلدا برای عکاسی

فروش اینترنتی افق کوروش

 

هر چقدر میز یلدای شما بزرگ‌تر و با شکوه‌تر چیده شود، قطعاً جلوه بیشتری خواهد داشت. برای شب یلدا پیشنهاد می‌کنیم یک میز بزرگ‌تر را برای این کار انتخاب کنید. سپس از ظروف پایه بلند برای قرار دادن انواع شیرینی، تنقلات و هندوانه شب یلدا روی میز استفاده کنید. می‌توانید یک گلدان از گل‌های پاییزی روی میز قرار دهید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین بالش طبی و ساده

 

دکور شب یلدا برای عکاسی

 

برای رومیزی بهتر است از رنگ قرمز یا جگری استفاده کنید و روی میز چند شمعدان زیبا و چندین وارمر بگذارید تا عکس‌هایتان جذاب‌تر شود. برای ایده عکاسی شب یلدا دو نفره یا خانوادگی می‌توانید از این سبک چیدمان استفاده کنید.

 

 

۳- طراحی یک جایگاه ویژه برای عکاسی شب یلدا با دکور مخصوص

 

طراحی یک جایگاه ویژه برای عکاسی شب یلدا با دکور مخصوص

 

اگر دوست دارید عکس‌های شب یلدای امسال شما خیلی خاص و منحصر به فرد شوند، بهتر است یک گوشه از خانه را برای عکاسی یلدا طراحی کنید. درست مثل طراحی دکور یلدا برای آتلیه باید هر چقدر خلاقیت دارید، در یک بخش از خانه پیاده کنید.

 

طراحی یک جایگاه ویژه برای عکاسی شب یلدا با دکور مخصوص

 

برای این کار می‌توانید از بادکنک‌هایی به شکل هندوانه و با رنگ‌های سبز و قرمز و سفید استفاده کنید. یک میز، چند گل و شمعدان و چند هندوانه و انار برای تزئین استفاده کنید. تمام خلاقیت خود را به کار ببرید تا زیباترین فضا را برای عکاسی شب یلدا ایجاد کنید.

 

 

۴- استفاده از کوسن‌های هندوانه‌ای بهترین دکور یلدا در منزل

 

استفاده از کوسن‌های هندوانه‌ای بهترین دکور یلدا در منزل

 

یکی دیگر از روش‌های ساده برای دکور یلدا در منزل و گرفتن عکس‌های یلدایی، استفاده از انواع کوسن‌ مبل به شکل هندوانه‌ است. برای این کار می‌توانید روی مبل بنشینید و یک کوسن هندوانه را در کنار خود قرار دهید و یکی را در دست بگیرید و عکس‌هایی ساده و جالب در شب یلدا بگیرید.

 

 

۵- طراحی یک فضای یلدایی در فضای بیرون منزل برای عکاسی یلدا

 

طراحی یک فضای یلدایی در فضای بیرون منزل برای عکاسی یلدا

 

اگر در خانه حیاط دارید و یا منزل‌تان نزدیک به پارک است، می‌توانید تا قبل از تاریک شدن هوا برای عکاسی به فضای بیرون منزل بروید و عکس‌های یلدای خانوادگی‌تان را در یک محیط متفاوت بگیرید. برای این کار می‌توانید چند قاچ هندوانه، انار و در صورت امکان یک مبل یا فرش کوچک قرمز همراهتان داشته باشید.

 

 

۶- دکور شب یلدا برای عکاسی با استفاده از کرسی

 

دکور شب یلدا برای عکاسی با استفاده از کرسی

 

کرسی یکی از جذاب‌ترین و زیباترین ایده‌ها برای چیدمان دکور شب یلدا سنتی است. اگر دوست دارید میز یلدای امسالتان به سبک سنتی چیده شود، می‌توانید یک رومیزی با طرح قدیمی یا ترمه روی کرسی قرار دهید.

 

دکور شب یلدا برای عکاسی با کرسی

 

برای چیدمان روی میز بهتر است از ظروف مسی، قدیمی یا ظرف‌هایی با طرح‌های سنتی استفاده کنید. قرار دادن شمعدان‌های قدیمی و سماور مسی نیز می‌تواند جلوه فوق العاده‌ای به کرسی یلدایی شما بدهد.

 

 

۷- استفاده از طرح هندوانه روی دیوار برای دکور یلدا در منزل

 

استفاده از طرح هندوانه روی دیوار برای دکور یلدا در منزل

 

اگر نگاهی به عکس آتلیه شب یلدا در عکاسی‌ها بیندازید، متوجه می‌شوید که بیشتر آن‌ها برای عکاسی این روز از طرح‌های بزرگ هندوانه و بزرگنمایی نمادهای یلدا برای عکس‌هایشان استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از مقوا یا حتی پارچه طرح هندوانه را آماده کنید و روی دیوار نصب کنید. سپس چیدمان میز و تزئین دکور شب یلدا را نیز در کنار آن قرار دهید و عکس‌هایی جذاب بگیرید.

 

استفاده از طرح هندوانه روی دیوار برای عکس یلدا

 

می‌توانید حتی با درست کردن کاردستی‌های نمدی یلدایی به خصوص نمادهای انار و هندوانه و در دست گرفتن آن‌ها موقع عکاسی عکس‌های زیبایی خلق کنید.

حتما بخوانید  لیست کارهای خانه تکانی عید | 60 نقطه که باید تمیز کنید

 

 

۸- طراحی انار به شکل‌های زیبا در دکور شب یلدا برای عکاسی

 

طراحی انار به شکل‌های زیبا در دکور شب یلدا برای عکاسی

 

اگر به دکوراسیون مدرن و استفاده از طرح‌های خاص علاقه دارید، می‌توانید برای عکاسی شب یلدا از انارهای سرامیکی و تزئینی استفاده کنید.

 

انار سرامیکی برای تزئین دکور یلدا

 

می‌توانید یک اسپری رنگ طلایی یا نقره‌ای تهیه کنید و پوست انارها را رنگ کنید. می‌توانید از این انارها به عنوان ایده عکاسی هنری با انار یلدا استفاده کنید. برای عکس آتلیه شب یلدا عروس نیز استفاده از انارهای رنگی می‌تواند ایده مناسبی باشد.

 

رنگ کردن انار در دکور شب یلدا برای عکاسی

 

چیدمان انارها به شیوه‌های خاص و با تزئینات ویژه نیز می‌تواند جلوه شگفت انگیزی به میز یلدایی شما بدهد. با قرار دادن این انارها روی میز یک دکوراسیون منحصر به فرد و امروزی را برای یلدا طراحی کنید و عکس‌هایی خاص بگیرید.

 

 

۹- ایده‌های پاییزی در دکور شب یلدا برای عکاسی

 

ایده‌های پاییزی در دکور شب یلدا برای عکاسی

 

یلدا در آخرین روز پایین و شروع زمستان برگزار می‌شود. می‌توانید برای جلوه بخشیدن به دکوراسیون یلدایی از عناصر پاییز مثل برگ‌های پاییزی، کدو حلوایی و انگور برای تزئین دکوراسیون یلدا استفاده کنید.

 

 

۱۰- دکور شب یلدا برای عکاسی مهدکودک

 

دکور شب یلدا برای عکاسی مهدکودک

 

اگر دوست دارید یک فضای جذاب برای عکاسی کودک دلبندتان طراحی کنید و یا یک فضای یلدایی برای عکاسی در مهدکودک یا آتلیه طراحی کنید، بهتر است از رنگ‌های بیشتری استفاده کنید.

 

دکور شب یلدا برای عکاسی کودک

عکس آتلیه شب یلدا کودک

دکور شب یلدا برای عکس کودک

دکور یلدا برای عکس کودک

عکس آتلیه شب یلدا کودک

 

استفاده از بادکنک آرایی، طرح‌های هندوانه و انار در کنار قاچ‌های هندوانه می‌تواند ایده فوق العاده‌ای برای عکس آتلیه شب یلدا کودک باشد. برای ایده عکس شب یلدا دخترانه می‌توانید از رنگ‌های صورتی نیز در کنار طرح‌های انار و هندوانه استفاده کنید.

 

ایده عکس شب یلدا دخترانه عکاسی از کودک در شب یلدا

 

عکس‌هایی برای ایده‌های عکس یلدایی در آتلیه

 

ایده‌های عکس یلدایی در آتلیه

دکور آتلیه شب یلدا

عکاسی شب یلدا

دکور آتلیه برای شب یلدا

 

 

سخن پایانی

 

برای این که در شب یلدا عکس‌های زیبایی را به یادگار بگیرید، باید فضای مناسبی را برای این روز طراحی کنید. برای عکس نوزاد و کودک با تم شب یلدا سعی کنید از رنگ‌های شاد و نمادهای یلدایی استفاده کنید. به منظور طراحی دکور شب یلدا برای عروس دنبال دکوراسیون ساده‌تر با چند نماد کوچک از شب یلدا باشید.

 

در مورد ژست عکس شب یلدا دونفره می‌توانید هر آن چیزی را که دوست دارید در عکس‌های خودتان بگنجانید و عکس‌های جذابی بگیرید. به منظور آماده کردن دکور شب یلدا برای عکاسی تنها باید کمی خلاق باشید و با استفاده از لوازم ساده خاص‌ترین دکوراسیون یلدایی را رقم بزنید.

 

 

سوالات متداول

 

بهترین ایده برای عکاسی شب یلدا با کوسن هندوانه‌ای چیست؟

 

به عنوان ایده عکاسی شب یلدا در منزل می‌توانید روی مبل بنشینید و یک کوسن هندوانه را در کنار خود قرار دهید و یکی را در دست بگیرید و عکس‌هایی ساده و جالب در شب یلدا بگیرید.

 

بهترین میز شب یلدا برای عکاسی باید چگونه باشد؟

 

بهتر است دکور برای عکاسی شب یلدای خود را روی یک میز بزرگ بچینید. هر چقدر میز یلدای شما بزرگ‌تر و با شکوه‌تر چیده شود، قطعاً جلوه بیشتری در عکس خواهد داشت.

 

بهترین ایده برای دکور شب یلدا سنتی چیست؟

 

تم سنتی بهترین دکور شب یلدا برای عکاسی است. به عنوان ایده برای عکس شب یلدا با تم سنتی می‌توانید از لوازم قدیمی، کرسی، چراغ نفتی و تزئینات سنتی برای عکاسی استفاده کنید.

 

باشگاه مشتریان افق کوروش
نظرسنجی‌های افق کوروش

  • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...