طرز تهیه ۳ مدل دسر موس بستنی خوشمزه کافی شاپی بدون فر

طرز تهیه ۳ مدل دسر موس بستنی خوشمزه کافی شاپی بدون فر


6 اردیبهشت 1402 . زمان مطالعه: 9 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه 3 مدل دسر موس بستنی کافی شاپی بدون فر
فهرست محتوا پنهان

انواع دسر موس و بستنی جزو بهترین دسرها با بستنی برای مهمانی‌ها و دورهمی‌ هستند. در واقع دسر موس با بستنی یکی از مجلسی‌ترین دسرها است که کمتر کسی دست رد به آن می‌زند. ترکیب موس با بستنی هم طعم جذاب و هم بافت اشتهابرانگیزی دارد. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش طرز تهیه چند مدل دسر موس و بستنی را به شما آموزش خواهیم داد تا با مواد ساده و در زمان محدود، این دسرهای خوشمزه را درست کنید.

 

 

طرز تهیه دسر موس و بستنی با شکلات

 

طرز تهیه دسر موس و بستنی با شکلات

 

زمان آماده سازی مواد: ۱۵ دقیقه

زمان آماده سازی موس بستنی شکلاتی: ۵ ساعت

 

مواد لازم برای تهیه دسر موس شکلات تلخ و بستنی

 

• بستنی وانیلی: ۲۰۰ گرم
• خامه صبحانه: ۱۰۰ گرم
• شکلات تخته‌ای (تلخ): ۳۰۰ گرم
• پودر بادام: ۲ قاشق سوپ خوری
• بیسکویت ویفر پودر شده: ۲ قاشق سوپ خوری
• سفیده تخم مرغ: ۱ عدد
• اسانس بادام: چند قطره (دلخواه)
• پودر قهوه و ترافل‌های رنگی برای تزیین: به میزان دلخواه

 

مراحل طرز تهیه دسر موس و بستنی شکلاتی مجلسی

 

برای درست کردن این مدل دسر موس شکلاتی خوشمزه و ساده، بهتر است از قالب‌های سیلیکونی استفاده کنید تا مواد به قالب نچسبد. کافی است بعد از آماده کردن مایه موس، آن را در قالب بریزید و در یخچال یا فریزر بگذارید تا خودش را بگیرد.

در آخر هم آن را با مواد دلخواه تزیین و همراه با چای یا قهوه سرو کنید. برای مشاهده مراحل تهیه دسر موس با بستنی و شکلات، دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

 

مرحله اول: مواد موس و بستنی را آماده کنید

 

در اولین مرحله از طرز تهیه دسر موس و بستنی، زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید. سفیده را در یک ظرف بریزید و اسانس بادام را به آن اضافه کنید. با همزن مواد را بزنید تا کف کند و پوک شود. در یک ظرف دیگر، شکلات تخته‌ای را با خامه صبحانه بریزید و روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا شکلات ذوب شود.

حتما بخوانید  طرز تهیه ترشی زغال اخته به 2 روش

شما می‌توانید تخم مرغ، شکلات و خامه صبحانه را می‌توانید به صورت تلفنی، حضوری یا اینترنتی از مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش خریداری کنید.

 

مرحله دوم: مواد را با هم مخلوط کنید

 

بعد از ذوب و بن ماری شدن شکلات و خامه، بستنی وانیلی را به آن اضافه کنید. سفیده تخم مرغی را هم که آماده کرده بودید، به کاسه اضافه کنید و با همزن مواد را بزنید تا کاملا مخلوط و یکدست شوند.

در آخر بیسکویت ویفر پودر شده و پودر بادام را به مواد بیفزایید و هم بزنید تا مخلوط شوند. انواع بستنی و بیسکوئیت را می‌توانید از مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به صورت اینترنتی، تلفنی و حضوری خریداری کنید.

 

مرحله سوم: مواد دسر موس بستنی را در قالب بریزید

 

در آخرین مرحله از طرز تهیه موس بستنی شکلاتی، در قالب سیلیکونی یا قالب‌های تک نفره، مواد موس را بریزید و روی آن را صاف کنید. قالب را به مدت ۵ ساعت در یخچال یا فریزر قرار دهید تا کاملا خودش را بگیرد.

بعد از آماده شدن دسر، روی آن را با پودر قهوه و ترافل‌های رنگی تزیین و سرو کنید. پودر قهوه را می‌توانید از مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به روش تلفنی، حضوری و آنلاین، خریداری کنید.

 

طرز تهیه دسر موس بستنی قهوه

 

طرز تهیه دسر موس و بستنی قهوه

 

زمان آماده سازی مواد: ۱۵ دقیقه

زمان آماده سازی دسر موس بستنی و قهوه: ۵ ساعت

 

مواد لازم برای تهیه دسر موس بستنی با قهوه

 

• شیر: ۵۰۰ گرم
• شکر: ۲۰۰ گرم
• خامه قنادی یا خامه صبحانه: ۳۵۰ گرم
• بستنی قهوه:۳۵۰ گرم
• پودر ژلاتین: ۲۵ گرم

 

مراحل طرز تهیه دسر موس بستنی نسکافه

 

تخفیفات لبنیات افق کوروش

برای درست کردن این دسر موس و بستنی نسکافه ای، باید به ترتیب مواد را آماده کرده و با هم مخلوط کنید. مواد را در قالب بریزید و در یخچال یا فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرید و در نهایت آن را تزیین و سرو کنید. برای آموزش تهیه این دسر، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 

مرحله اول: مواد دسر را بن ماری کنید

 

در اولین مرحله از طرز تهیه دسر موس با بستنی قهوه، شیر را در شیرجوش بریزید و روی حرارت بگذارید تا بجوشد. ژلاتین را با کمی آب در یک ظرف بریزید و روی حرارت غیر مستقیم بن ماری کنید تا حل شود.

سپس شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا دانه‌های شکر حل شوند. برای خرید شکر و شیر می‌توانید به صورت تلفنی، حضوری یا آنلاین از مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش اقدام کنید.

 

مرحله دوم: مواد دسر موس بستنی و قهوه را با هم مخلوط کنید

 

شیر جوشانده شده را در این مرحله به مخلوط ژلاتین و شکر اضافه کنید و مواد را هم بزنید. سپس بستنی و خامه را هم به مواد بیفزایید و با همزن دستی مواد را بزنید تا یکدست شوند. همه مواد که آماده شدند، در صورت دلخواه رنگ یا اسانس خوراکی یا پودر کاکائو یا نسکافه را به دلخواه اضافه کنید.

برای خرید پودر کاکائو و نسکافه می‌توانید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به صورت تلفنی، حضوری یا اینترنتی اقدام کنید.

 

مرحله سوم: مواد دسر را در قالب بریزید

 

در آخرین مرحله از طرز تهیه این دسر خوشمزه، مایه دسر را در قالب ژلاتینی بریزید و در یخچال بگذارید. ۵ تا ۸ ساعت صبر کنید تا خودش را بگیرد. سپس قالب را بیرون بیاورید و روی دسر را با مواد دلخواه تزیین و سرو کنید.

حتما بخوانید  ۱۰ طرز تهیه ماسک ماست و جوانه گندم برای سفید شدن و چاقی صورت

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه دسر موس انار

 

طرز تهیه دسر موس بستنی با ژله

 

طرز تهیه دسر موس و بستنی با ژله

 

زمان آماده سازی مواد: ۳۰ دقیقه

زمان آماده سازی دسر موس بستنی با ژله: ۴ ساعت

 

مواد لازم برای تهیه دسر موس بستنی ژله‌ای

 

• بستنی وانیلی یا شکلاتی: ۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• پودر ژلاتین: ۱ قاشق غذاخوری
• آب جوش: ۱ و ۱/۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• ژله توت فرنگی (یا ژله دلخواه): ۱ بسته
• آب سرد: ۱/۴ لیوان دسته‌دار فرانسوی

 

مراحل طرز تهیه دسر موس بستنی با ژلاتین

 

این روش از طرز تهیه دسر موس بستنی و ژله، مواد به صورت لایه لایه در قالب ریخته می‌شوند و هر بار در یخچال گذاشته می‌شوند تا خودشان را بگیرند. سپس لایه بعد اضافه می‌شود. این دسر به خاطر چند رنگ بودن، بسیار جذاب و خوشمزه است. مراحل زیر را انجام دهید و این دسر مجلسی را تهیه کنید.

 

مرحله اول: مواد دسر موس بستنی را آماده کنید

 

در ابتدا، بستنی را از یخچال بیرون بیاورید تا کمی نرم شود. از ۳۰ دقیقه قبل از شروع به کار، بستنی را خارج کنید. سپس ژلاتین را در آب سرد بریزید و روی حرارت بخار آب قرار دهید تا بن ماری شود. وقتی ژلاتین شفاف شد، آن را از روی کتری بردارید و کنار بگذارید تا از دما بیفتد.

 

مرحله دوم: ژله را درست کنید

 

ژلاتین را با یک لیوان بستنی مخلوط کنید و کف قالب یا لیوان‌های سرو بریزید. ظرف را در یخچال بگذارید تا به مدت ۳۰ دقیقه خودش را بگیرد. در این فاصله، ژله را آماده کنید. پودر ژله را با آب جوش مخلوط کنید و روی حرارت بخار آب بن ماری کنید تا دانه‌های ژله در آب جوش حل شوند.

شما پودر ژله را می‌توانید از مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به صورت تلفنی، حضوری یا اینترنتی خریداری کنید.

 

مرحله سوم: دسر موس بستنی را سرو کنید

 

مقدار یاز مایه ژله را بستنی اضافه کنید. ظرف‌ها را از یخچال بیرون بیاورید و یک لایه از مایه ژله بستنی را روی لایه قبل بریزید و دوباره به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید. دوباره قالب‌ها را بیرون بیاورید و بقیه ژله را روی ظرف بریزید تا مواد تمام شوند. به مدت ۲ ساعت دیگر، دسر را در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد. بعد از‌ آماده شدن دسر، آن را تزیین و سرو کنید.

 

سوالات متداول

 

دسر موس چیست؟

 

دسر موس در اصل یک دسر فرانسوی است که به خاطر بافت پفکی آن محبوب است. مواد اصلی موس، سفیده تخم مرغ و خامه است که با طعم دهنده‌های دیگر مثل انواع میوه، شکلات و بستنی میکس می‌شود.

ژلاتین و زرده تخم مرغ هم از اجزای دیگر موس هستند. طعم دسرهای موس‌، بر اساس موادی که در آنها به کار می‌رود، فرق می‌کند مثل دسر موس شکلاتی، دسر موس قهوه، دسر موس توت فرنگی و … .

 

دسر موس بدون فر را چطور درست کنیم؟

 

دسر موس با بستنی یا دسر موس بستنی، اصلا نیاز به فر ندارد و می‌توانید بعد از آماده کردن مواد یا مایه دسر، آن را در قالب بریزید و در یخچال قرار دهید تا ببندد و خودش را بگیرد.

 

کالابرگ الکترونیک