طرز تهیه کیک مربایی به 2 روش با خمیر و با کیک اسفنجی | مجله کوروش

طرز تهیه کیک مربایی به ۲ روش با خمیر و کیک اسفنجی

طرز تهیه کیک مربایی به ۲ روش با خمیر و کیک اسفنجی


6 آذر 1400 . زمان مطالعه: 12 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه کیک مربایی

انواع کیک مربایی از جمله کیک‌های ساده با دستور پخت راحت هستند. در ضمن دست‌تان باز است تا قسمت میانی‌ کیک را با مرباهای دلخواه‌تان مزه‌دار کنید. برای درست کردن کیک خوشمزه مربایی می‌توانید کیک اسفنجی را جداگانه تهیه و بین آن را با مربا پر کنید. در روش دیگر، خمیر کیک را درست می‌کنید و مربا را روی یک لایه خمیر می‌ریزید. سپس روی مربا را با یک لایه خمیر دیگر پر می‌کنید. ما این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش را به طرز تهیه کیک مربایی به ۲ روش اختصاص داده‌ایم.

 

تخفیفات افق کوروش

طرز تهیه کیک مربایی با خمیر کیک (روش اول)

 

طرز تهیه کیک مربایی (روش اول)

 

کالاهای تخفیف دار افق کوروش

مواد لازم برای تهیه کیک مربایی با خمیر کیک

 

 • آرد سفید: ۱ و ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی
 • شیر: ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی
 • وانیل: ۱/۲ قاشق مرباخوری
 • روغن: ۱ لیوان دسته‌‌دار فرانسوی
 • شکر: ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی
 • تخم مرغ: ۴ عدد
 • مربا: ۴ قاشق غذاخوری
 • بیکینگ پودر: ۲ قاشق مرباخوری

 

 

مراحل طرز تهیه کیک مربایی با خمیر کیک

 

برای درست کردن این نوع کیک مربایی ابتدا خمیر کیک را درست کنید. یک لایه خمیر را در قالب بریزید و روی آن را با مربا بپوشانید. سپس لایه دوم خمیر را روی مربا بریزید. درنهایت قالب را در فر بگذارید.

 

 

مرحله اول: شکر، روغن، زرده تخم مرغ را مخلوط کنید

 

در اولین مرحله از طرز تهیه کیک مربایی، فر را روشن و روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. در یک کاسه، شکر و روغن را بریزید و به مدت ۱۰ دقیقه با همزن بزنید تا کاملا یکدست و کرم‌ رنگ شود. زرده و سفیده تخم‌مرغ‌‌ها را جدا کنید. ۳ تا از زرده‌های تخم مرغ‌ را به مخلوط شکر و روغن اضافه کنید و ۱۰ دقیقه دیگر با همزن بزنید.

 

 

مرحله دوم: سفیده تخم مرغ، شیر، بیکینگ پودر و وانیل را اضافه کنید

 

یک زرده تخم مرغ را کنار بگذارید که برای روی کیک استفاده کنید. سفیده‌های تخم مرغ را که جدا کرده بودید به مخلوط اضافه کنید. دوباره مواد را هم بزنید. در این مرحله باید یک مخلوط با بافت کرمی داشته باشید. سپس شیر، بیکینگ پودر و وانیل را اضافه کنید و مواد را به هم بزنید تا مخلوط به دست آمده، سفید و یکدست شود.

 

 

مرحله سوم: خمیر و مربا را در قالب قرار دهید

 

آرد را دو بار الک کنید. به تدریج و در چند مرحله آن را به مخلوط سفید رنگ که در بالا آماده شد اضافه کنید. هر بار مخلوط را به هم بزنید تا کاملا خمیر جمع شود. سپس یک قالب را با کمی روغن چرب کنید و ۲/۳ خمیری را که درست کرده بودید، با وردنه باز کنید و در قالب قرار دهید.

 

روی سطح خمیر را صاف کنید. اگر مربا خیلی رقیق است، آن را در یک صافی کوچک بریزید تا شیره آن جدا شود. مربای غلیظ را روی خمیر بریزید تا کاملا آن را بپوشاند. قطر این مربا باید به اندازه نیم‌ سانتی‌متر باشد. از مربا با طعم‌های مختلف می‌توانید استفاده کنید.

 

 

مرحله چهارم: قالب را در فر بگذارید

 

در این مرحله از طرز تهیه کیک مربایی، بقیه خمیر را با وردنه باز کنید و روی مرباها قرار دهید. یک زرده تخم‌مرغ را که کنار گذاشته‌ بودید، کاملا بزنید تا یکدست شود. روی لایه بالایی خمیر را زرده تخم مرغ بمالید. قالب کیک مربایی را در فر قرار دهید و ۲۰ دقیقه صبر کنید تا بپزد. بعد از این مدت، با چنگال یا خلال دندان کیک مربایی را تست کنید، اگر پخته بود، آن را سرو کنید.

 

 

طرز تهیه کیک مربایی اسفنجی (روش دوم)

 

طرز تهیه کیک مربایی (روش دوم)

 

مواد لازم برای تهیه کیک مربایی اسفنجی

 

 • کره: ۱۷۵ گرم
 • پودر قند یا پودر نبات: ۱۷۵ گرم
 • آرد سفید: ۱۷۵ گرم
 • تخم مرغ: ۳ عدد
حتما بخوانید  10 توصیه تغذیه‌ای پزشکان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا

 

 

مواد لازم برای لایه میانی کیک مربایی اسفنجی

 

 • مربای دلخواه: ۴ قاشق غذا خوری
 • خامه فرم گرفته: ۵۰۰ گرم
 • کره بادام زمینی: در صورت دلخواه (به میزان دلخواه)

 

*با این مقدار مواد ۲ کیک اسفنجی خواهید داشت.

 

مراحل طرز تهیه کیک مربایی

 

مراحل طرز تهیه کیک مربایی اسفنجی

 

در این روش باید دو کیک اسفنجی را به صورت جداگانه درست کنید. بعد از پخت، روی یکی از آن‌ها را مربا بمالید و کیک دیگر را روی آن بگذارید. می‌توانید یک کیک درست کنید و به صورت افقی برش دهید و مربا را روی یک لایه از آن بریزید. لایه دوم را روی مربا قرار دهید. علاوه بر مربا، می‌توانید خامه یا کره بادام زمینی را هم به مواد بین کیک‌ها اضافه کنید.

 

 

مرحله اول: کره، پودر قند، زرده و سفیده تخم مرغ‌‌ها را مخلوط کنید

 

فر را از قبل روشن و روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید تا گرم شود. در یک ظرف کره و پودر قند (پودر نبات) را به هم بزنید تا پف کند و بی‌رنگ شود. زرده و سفیده تخم مرغ‌ها را جدا کنید و به صورت جداگانه هم بزنید. تخم‌ مرغ‌های همزده را به مخلوط کره و پودر قند یا نبات اضافه کنید و  هم بزنید تا یکدست شوند.

 

 

مرحله دوم: آرد را اضافه کنید و خمیر را در قالب بریزید

 

در این مرحله از طرز تهیه کیک مربایی اسفنجی، آرد را دو بار الک کنید و به مخلوطی که درست کردید، به تدریج اضافه کنید. مواد را هم بزنید تا خمیر جمع شود. کف و دیواره دو قالب را با کمی روغن چرب کنید و آن ها را به اندازه مساوی با مایه کیک پر کنید. قالب‌ها را به مدت ۲۰ دقیقه در فر بگذارید تا کیک‌ها بپزند. بعد از آماده شدن، آن‌ها را از فر خارج کنید. بعد از سرد شدن کیک‌ها را از قالب بیرون بیاورید.

 

 

بیشتر بخوانید: علت خشک شدن انواع کیک و روش های پیشگیری از آن

 

 

مرحله سوم: مواد میانی را روی کیک بریزید

 

در فاصله‌ای که کیک‌ها سرد می‌شوند، خامه را کاملا بزنید تا سفت شود. یک لایه کره بادام زمینی را روی یکی از کیک‌ها بمالید (در صورت دلخواه). روی این لایه را مربای دلخواه (مربای توت فرنگی، انجیر، آلبالو، هویج و … ) بمالید. روی مربا را با یک لایه خامه بپوشانید. سپس کیک اسفنجی دیگر را روی این کیک بگذارید. در صورت دلخواه، روی کیک را با پودر قند یا خامه یا کره بادام زمینی و انواع مربا تزیین و سرو کنید.

 

 

مرباهای خوشمزه و متنوع میکس لند

 

مرباهای خوشمزه و متنوع میکس لند

 

مرباهای میکس لند تهیه شده با مواد اولیه باکیفیت، یکی از بهترین گزینه‌ها برای درست کردن کیک‌های مربایی مختلف هستند. این مربا‌ها را در ۱۰ طعم مختلف و بسته‌بندی‌های بزرگ و کوچک، به‌ راحتی می‌توانید در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت‌ها خریداری کنید.

 

مرباهای میکس لند با طعم‌ میوه‌های فصلول مختلف شامل آلبالو، توت فرنگی، تمشک، هویج، بالنگ، گل سرخ، به، انجیر، پرتقال و زردآلو، در بسته‌بندی‌های ۱۰۰ گرمی، ۲۲۵ گرمی، ۳۰۰ گرمی و ۶۲۵ گرمی عرضه می‌شوند. مرباهای میکس لند بدون مواد نگهدارنده بوده و تا ۲۴ ماه بعد از تولید، تاریخ انقضا دارند.

 

 

مربای توت فرنگی میکس لند

 

مربای توت فرنگی میکس لند

 

به لطف راه‌های نگهداری پیشرفته میوه‌ها و پرورش آن‌ها در گلخانه های مجهز، توت‌فرنگی در همه ایام و فصل‌‌های سال در دسترس است. اما در کنار میوه تازه، خوردن مربا هم لطف خودش را دارد. مربای توت فرنگی میکس لند به عنوان چاشنی انواع دسرها و شیرینی‌ها با طعم شیرین و رنگ جذاب و اشتهاآور خود، بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد.

 

در این مربا از مواد طبیعی و سالم استفاده شده و همین مزیت آن را از دیگر برندهای مربا، متمایز کرده است. ترکیبات مربای میکس لند توت فرنگی، آب، شکر، سیتریک است. مربای توت فرنگی میکس لند صد در صد طبیعی و بدون مواد نگهدارنده تهیه شده است.

حتما بخوانید  بهترین روش تمیز کردن جرم گوش با روغن زیتون

 

 

مربای انجیر میکس لند

 

مربای انجیر میکس لند

 

شاید خیلی‌ها از خواص و فواید انجیر برای سلامتی چندان آگاه نباشند و این میوه را به خاطر طعم خوشمزه آن در رژیم غذایی‌شان جا یدهند. این میوه در انواع مختلف زرد و سیاه، به صورت تازه و خشک در دسترس هستند. ولی اگر می‌‌خواهید در کنار وعده صبحانه، از این میوه برای خوش‌طعم‌تر کردن کیک‌ و شیرینی‌هایتان استفاده کنید، باید بدانید که میکس لند، یکی از بهترین مرباهای انجیر را به دست مصرف‌کنندگان می‌رساند و با خیال راحت می‌توانید از یک محصول باکیفیت استفاده کنید.

 

ترکیبات مربای انجیر میکس لند شامل انجیر، شکر، اسید سیتریک و آب است. مربای انجیر میکس لند صد در صد طبیعی بوده و فاقد مواد نگهدارنده است. تاریخ انقضای مربای انجیر میکس لند مثل سایر مرباهای این برند ۲۴ ماه بعد از تولید است.

 

 

مربای آلبالو میکس لند

 

مربای آلبالو میکس لند

 

آلبالو یک میوه بسیار محبوب تابستانی است و کسانی که می‌خواهند از مزه دلچسب آن در دیگر فصل‌های سال لذت ببرند، می‌توانند مربای آلبالوی میکس لند را انتخاب کنند. این مربا ماندگاری بالایی (تا ۲۴ ماه بعد از تولید) دارد و از میوه‌های مرغوبی در طرز تهیه آن استفاده شده است.

 

این مربا هم در بسته‌بندی‌های ۱۰۰ گرمی، ۲۲۵ گرمی، ۳۰۰ گرمی و ۶۲۵ گرمی روانه بازار می‌شود. طعم مربای آلبالو میکس لند خانگی و بدون مواد نگهدارنده است. ترکیبات مربای آلبالوی میکس لند شامل آلبالو، شکر و اسید سیتریک است و باید مثل سایر انواع مربا در جای خشک و خنک نگهداری شود.

 

 

مربای هویج میکس لند

 

مربای هویج میکس لند

 

مربای هویج میکس لند یکی از پرطرفدارترین مرباهای این برند است. این مربا در بسته‌بندی‌های مختلف برای همه سلیقه‌ها تهیه و مثل سایر انواع مربا میکس لند در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت‌ها و سوپر مارکت‌های محلی توزیع می‌شود. مربای هویج به خاطر حس نوستالژیک و خواص زیادی که دارد، معمولا پای ثابت میزهای صبحانه و عصرانه است.

 

این مربا را علاوه بر تزیین و تهیه انواع کیک، شیرینی، تارت و …، به عنوان صبحانه با کره هم سرو می‌شود و می‌توانید از طعم خوشمزه آن لذت ببرید. ترکیبات مربای هویج میکس لند شامل هویج، شکر و اسید سیتریک است. مربا هویج میکس لند فاقد مواد نگهدارنده است و باید در جای خشک و خنک نگهداری شود

 

 

 

جشنواره بزرگ میکس لند

 

جشنواره میکس لند

 

در جشنواره بزرگ “میکس لند”، با خرید محصولات میکس لند از فروشگاه‌های افق کوروش در سراسر ایران، برنده صدها جوایز ارزنده از افق کوروش شوید.

 

 

جوایز:

 

 • گوشی موبایل آیفون ۱۳ پرو – ۱ عدد
 • گوشی موبایل سامسونگ A52 – ۱۰ عدد
 • کوروش کارت ۵۰۰ هزارتومانی-۲۰۰عدد

 

 

نحوه برنده شدن در جشنواره “میکس لند”:

 

شرایط جشنواره به شرح ذیل می باشد:

بازه زمانی جشنواره:

شروع : ۰۱ آذر ۱۴۰۰
پایان : ۳۰ آذر ۱۴۰۰

 

 

شرایط شرکت:

 

خرید هر محصول = ۱ امتیاز، مربای انجیر ۳ برابر شانس بیشتر

*صرفا از محصولات میکس لند که در پوستر به آن اشاره شده است

 

شیوه های خرید:

 

 • مراجعه حضوری به یکی از شعب افق کوروش در سراسر کشور
 • خرید اینترنتی از سایت اکالا (با انتخاب خرید از فروشگاه افق کوروش)
 • خرید تلفنی با شماره گیری شماره: ۱۵۷۲ 

 

ارسال کد قرعه کشی:

 

مرحله اول: دریافت کد قرعه کشی در زیر فاکتور و یا از طریق پیامک (ممکن است ارسال پیامک تا ۲۴ ساعت بعد ارسال شود)

 

مرحله دوم: 

 

 1. ورود به سایت my.okcs.com
 2. وارد کردن شماره موبایل خود در سامانه و دریافت کد تایید ورود
 3. ثبت کد قرعه کشی در سامانه

اطلاعات بیشتر در:

my.okcs.com

نظرسنجی‌های افق کوروش

 • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

  نمایش نتایج

  Loading ... Loading ...