بهترین روش های از بین بردن زردی مو بعد از رنگ و دکلره | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » بهترین روش های از بین بردن زردی مو بعد از رنگ و دکلره

بهترین روش های از بین بردن زردی مو بعد از رنگ و دکلره

  • منتشر شده در ۰۵-۰۱-۰۰
  • 840 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 11 دقیقه
بهترین روش های از بین بردن زردی مو بعد از رنگ و دکلره

زرد شدن موها بعد از دکلره یا رنگ کردن، اتفاقی است که احتمالاً خیلی از ما آن را تجربه کرده ایم. به طور معمول عوامل متعددی مثل استفاده از رنگ نامناسب و قرار گرفتن موهای رنگ شده در معرض نور مستقیم آفتاب موجب زرد شدن رنگ موها می شود. اما آیا راهکاری برای رهایی از شر موهای زرد و بد رنگ وجود دارد؟ آیا زردی مو بعد از دکلره امری طبیعی است یا می توان از این اتفاق جلوگیری نمود؟ در این مقاله از مجله کوروش می توانید با بهترین روش های مؤثر برای از بین بردن زردی موی رنگ و دکلره شده آشنا شوید.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

علت زردی مو بعد از دکلره

 

علت زردی مو بعد از دکلره

 

زرد شدن موها بعد از دکلره و روشن کردن مو اتفاقی رایج و گاهی اوقات نیز اجتناب ناپذیر است. از آن جایی که بعد از دکلره کردن رنگدانه های مو از بین می رود، یک مرحله قبل از دکلره کامل، موها حالتی زرد و نارنجی پیدا می کنند. به همین دلیل لازم است بعد از دکلره کردن حتماً روی موها از رنگ مویی مناسب استفاده شود تا به رنگ مورد نظر دست پیدا کنید. این موضوع را نیز به یاد داشته باشید که در دکلره کردن موها ابتدا به رنگ قرمز و سپس نارنجی و زرد در می آیند و در انتها بی رنگ می شوند.

 

زمانی که شما موهایتان را زود بشویید و اجازه ندهید درست دکلره شوند، به رنگ زرد و نارنجی در می آیند. در واقع دکلره کردن موها به روشی اشتباه و یا استفاده از رنگ موی نامناسب نیز می تواند موجب بروز چنین مشکلی شود. به طور معمول زرد شدن موها معمولاً چند هفته تا چند روز بعد از رنگ کردن و دکلره کردن نمایان می شود.

 

 

ترندهای رنگ مو ۱۴۰۰

 

 

محافظت موها از اشعه آفتاب برای جلوگیری از زردی موی دکلره شده

 

محافظت موها از اشعه آفتاب برای جلوگیری از زردی موی دکلره شده 

 

قرار گرفتن موهای دکلره شده در برابر اشعه نور آفتاب می تواند رنگ موهای شما را تغییر دهد زمانی که موهای دکلره شده در برابر نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد، رگه ‌هایی از رنگ زرد و نارنجی در آن پیدا خواهد شد. بنابراین بهتر است اگر قصد بیرون رفتن در آفتاب را دارید، حتماً از یک کلاه یا روسری به عنوان محافظ موها استفاده کنید. نور آفتاب هم می تواند موهای دکلره شده شما را متمایل به زرد می کند و هم رنگ موهای تیره شما را نیز به نارنجی و کمرنگ شدن سوق دهد.

 

 

علت کدر و بد رنگ شدن موها

 

 

استفاده از روغن آرگان موجب زردی موی دکلره شده می‌شود

 

استفاده از روغن آرگان موجب زردی موی دکلره شده می‌شود

 

این روزها استفاده از روغن آرگان مراکشی به شدت رایج شده است. این روغن خواص زیادی برای ترمیم آبرسانی و صاف کردن موهای خشک دارد. اما اگر موهای شما بلوند و روشن است، استفاده مرتب از این روغن می تواند رنگ موهای شما را متمایل به زردی کند. اگر دوست دارید برای نرم کردن موهای خودتان از روغن آرگان یا هر نوع روغن گیاهی دیگر استفاده کنید، بهتر است که از استفاده از روغن های رنگی اجتناب کنید. برای جلوگیری از زردی موی دکلره شده بهتر است از روغن هایی شفاف و بی رنگ استفاده نمایید.

 

 

برای جلوگیری از زردی موی دکلره شده با آب سرد دوش بگیرید

 

حتما بخوانید  جدیدترین مدل های کوتاهی مو مردانه در سال 2021/1400

برای جلوگیری از زردی موی دکلره شده با آب سرد دوش بگیرید

 

شاید استفاده از دوش آب سرد برای همه ما کمی سخت باشد. اما بهتر است بدانید که شستشوی مو با آب خنک موجب حفظ رنگ روشن موهای شما می شود. آبکشی مو با آب خنک از خشکی بیش از اندازه جلوگیری می‌کند و شفافیت بیشتری به موها می بخشد. از طرف دیگر دوش آب سرد از زردی مو بعد از دکلره نیز جلوگیری می‌کند.

 

 

برای جلوگیری از زردی مو بعد از دکلره از موهای خود در برابر کلر محافظت کنید

 

برای جلوگیری از زردی مو بعد از دکلره از موهای خود در برابر کلر محافظت کنید

 

کلر به شدت برای موها مضر است و موجب خشک و شکننده شدن موها می گردد. از طرف دیگر طبیعی است که هر چقدر موها بیشتر آسیب ببیند رنگ آن نیز کدرتر خواهد شد برای محافظت از ما در برابر کلاه بهتر است در استخر حتماً از کلاه استفاده کنید و یا بعد از شنا در استخر بلافاصله ماه خود را با شامپو شستشو دهید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.

 

 

رنگ موهای جذاب مناسب با تناژ پوست شما

 

 

شامپوهای حاوی بیش از ۲ درصد از سولفات عامل زردی مو بعد از دکلره

 

شامپوهای حاوی بیش از ۲ درصد از سولفات عامل زردی مو بعد از دکلره

 

به طور معمول استفاده از شوینده و شامپوهایی که حاوی بیشتر از دو درصد سولفات هستند، اثرات منفی روی موها دارد. زمانی که از شامپو استفاده می کنید، موهای شما به زردی متمایل خواهد شد و ظاهری کدر پیدا می کند. بهترین راه برای جلوگیری از زردی موی دکلره این است که برای شستشوی موها از شامپوهای بدون سولفات و یا شامپو بچه استفاده کنید.

 

 

استفاده از شامپوهای دارای سیلیکون موجب زردی مو بعد از دکلره می‌شود

 

استفاده از شامپوهای دارای سیلیکون موجب زردی مو بعد از دکلره می‌شود

 

برخی از شامپوها دارای ماده ‌ای به نام سیلیکون هستند و معمولاً از آن ها برای موهای رنگ شده استفاده می شود. اما باید بدانید که استفاده مداوم از شامپوهای دارای سیلیکون می ‌تواند موجب کدر شدن رنگ موها و همچنین متمایل شدن آن به زردی شود.

 

 

انواع تکنیک های مش و آمبره و تفاوت آنها

 

 

استفاده از پودر دکلره نامناسب می تواند موجب زردی مو بعد از دکلره شود

 

استفاده از پودر دکلره نامناسب می تواند موجب زردی مو بعد از دکلره شود

 

اگر برای دکلره کردن موها از پودر دکلره نامناسب و نامعتبری استفاده کنید، رنگ موهای شما بعد از دکلره متمایل به زرد و نارنجی خواهد شد. معمولاً این اتفاق بعد از چند بار شستشوی موها ظاهر می شود و زیبایی موهای شما را نیز بعد از چند بار شستشو تحت تأثیر قرار می دهد.

 

 

برای گرفتن زردی موی دکلره می‌توانید موهایتان را دوباره دکلره کنید

 

برای گرفتن زردی موی دکلره می‌توانید موهایتان را دوباره دکلره کنید

 

یکی از روش های مؤثر برای از بین بردن زردی مو بعد از دکلره کردن، دکلره مجدد موها است. هر چند که این روش ممکن است به موهای شما آسیب وارد کند. اما راهکاری مؤثر برای از بین بردن زردی موها محسوب می شود. توجه داشته باشید که برای رفع زردی مو بعد از دکلره باید حداقل یک هفته بعد از انجام دکلره اول موهایتان را مجدداً دکلره نمایید.

 

 

شستشوی زودهنگام موها بعد از دکلره موجب زرد شدن موها می شود

 

شستشوی زودهنگام موها بعد از دکلره موجب زرد شدن موها می شود

 

در بعضی از مواقع شستشوی زود هنگام موها بعد از دکلره موجب زردی موها می شود. تنها چند دقیقه شستشوی زود هنگام موها بعد از دکلره کردن می‌تواند رنگ موهای شما را از بلوند به زردی متمایل کند. بنابراین سعی کنید حتماً موهایتان را بعد از تکرار آن زمان مناسبی بشویید.

حتما بخوانید  10 رنگ مو که در سال 2021/ 1400 ترند هستند

 

 

بهترین روش تقویت موی رنگ و دکلره

 

 

 بهترین روش های از بین بردن زردی مو

 

 بهترین روش های از بین بردن زردی مو

 

به منظور از بین بردن زردی روش های متعددی وجود دارد که در ادامه می ‌تواند با بهترین آن ها آشنا شوید.

 

 

از بین بردن زردی مو با تیره کردن آن ها

 

از بین بردن زردی مو با تیره کردن آن ها

 

اولین و مؤثرترین روش برای از بین بردن زردی موها رنگ کردن موها به رنگ تیره است. شاید این راهکار همیشه مناسب نباشد و زمانی که دوست دارید موهایتان روشن باشد، نتوانید از این راهکار استفاده کنید اما زمانی که به طور کامل رنگ موهایتان را تیره کنید، معمولاً با چنین مشکلی مواجه نخواهید شد.

 

 

استفاده از واریاسیون ضد زردی مو برای گرفتن زردی مو دکلره

 

استفاده از واریاسیون ضد زردی مو روشی ساده برای گرفتن زردی مو دکلره

 

گرفتن زردی مو با واریاسیون یک راهکار فوق العاده مؤثر برای از بین بردن زردی موها است. شما می توانید با اضافه کردن مقدار کمی واریاسیون در حالی کمتر از یک بند انگشت موهایتان را رنگساژ کنید و با این روش ساده زردی مو بعد از دکلره را از بین ببرید. برای خرید واریاسیون ضد زردی مو می‌ توانید آن از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید.

 

 

انواع مشکلات مو و پوست سر

 

 

شامپوی ضد زردی برای از بین بردن زردی مو بعد از دکلره موثر است؟

 

شامپوی ضد زردی برای از بین بردن زردی مو بعد از دکلره موثر است؟

 

استفاده از شامپو ضد زردی نیز همانند واریاسیون ضد زردی مو می‌ تواند تناژ زردی موها را به راحتی از بین ببرد. اگر موهای روشنی دارید و یا دوست ندارید موهایتان متمایل به زردی شود، می توانید در هنگام شستشوی موها از شامپوی ضد زردی استفاده نمایید. در واقع بهترین روش برای استفاده از این شامپو این است که آن را هر زمان که احساس کردید و متمایل به رنگ زرد شده استفاده کنید. برای استفاده از شامپوی ضد زردی باید موهایتان را با آب داغ خیس کنید. سپس مقداری شامپو روی موها بزنید و اجازه دهید شامپو برای ۵ دقیقه روی موها بماند. سپس می توانید موهای خود را با آب ولرم و یا سرد آبکشی نمایید. استفاده از این شامپو با تثبیت رنگ آبی موجب از بین بردن زردی مو بعد از دکلره می شود.

 

 

استفاده از ماسک مو روشی مؤثر برای از بین بردن زردی مو

 

استفاده از ماسک مو روشی مؤثر برای از بین بردن زردی مو

 

یکی از مهم ترین اقدامات برای گرفتن زردی موی دکلره شده جلوگیری از آسیب و خشکی موها است. زمانی که موها به شدت خشک و شکننده می شود، رنگ موها نیز شروع به کدر شدن و زرد شدن می کند. از همین رو استفاده از یک ماسک نرم کننده با رنگدانه های بنفش می تواند به شما کمک کند تا موهای شما ظاهری زیباتر و درخشان تر پیدا کند.

 

 

منابع: johnfrieda، schwarzkopf، allaboutthegloss

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

1 × 1 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

50 نمونه سفره هفت سین زیبا و شیک مدرن و فانتزی یا سنتی

۵۰ مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین ۱۴۰۰

  جالب است بدانید برگزاری جشن نوروز در زنگبار آفریقا که زمانی سکونتگاه ایرانیان مهاجر به این منطقه بوده هم مرسوم است. هفت سین که به قول عده‌ای زمانی هفت شین یا هفت چین بوده نماد زندگی و حیات است. اگر چه به نظر می‌رسد هفت سین قدمتی به اندازه تاریخ ایران باستان دارد اما حقیقت این است که سفره هفت سین ایده‌ی مدرن شده آیین‌های قدیمی ایران باستان یعنی هفت امشاسپند است. در مورد مشهورترین نمادهای سفره هفت سین که همگی نشانه خیر و برکت هستند، در مجله کوروش بخوانید. در ادامه عکس 50 ایده شیک و جذاب و جدید ...
  • 79507 بازدید
  • انتشار: ۱۰-۱۲-۹۹
راهکار چالش صنعت بوم گردی

راهکار، چالش و ترندهای پیش روی صنعت بوم گردی

راهکار، چالش و ترندهای پیش روی صنعت بوم گردی همچون هر صنعت دیگری نکات خاصی در دل خود دارد. اگر یک کسب و کار محلی در حاشیه یک بوم گردی دارید و یا شهروندی مسئولیت پذیر و به فکر محیط زیست هستید، با ما در این مقاله از مجله کوروش همراه شوید. صنعت اکوتوریسم به عنوان بستری پولساز می‌تواند راه حل بسیاری از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و محیط زیستی باشد. آگاهی از راهکار حل مشکلات و دیگر چالش های پیش روی این حوزه، می‌تواند راهگشای ما در آینده باشد.   بوم گردی چیست و چه اهدافی را دنبال می‌کند؟     بوم گردی یا اکوتوریسم ...
  • 240 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۱۲-۹۹
شستن لباس نوزاد

راهنمای کامل بهترین روش های شستن لباس نوزاد

والدین بعد از تولد نوزاد، با عوامل استرس زای زیادی دست و پنجه نرم می کنند. اما یادگیری نحوه شستشوی لباس های کودک نباید یکی از آنها باشد. در حقیقت، موقع شستن لباس های کودک، باید مراقب باشید که جوراب های کوچک کودک را فراموش نکنید و به لباس های ظریف در حین شست و شو آسیب نرسانید. لباس کودک همچنین بیشتر از لباس های بزرگسالان لکه ها را به خود می گیرد. بنابراین بهتر است قبل از شستن لباس های نوزاد، دانش تان را در مورد تکنیک های از بین بردن انواع لکه ها بالا ببرید. با چند روش ...
  • 171 بازدید
  • انتشار: ۱۵-۰۶-۰۰