طرز تهیه و فوت و فن های نعنا داغ مجلسی با نعنا خشک | مجله کوروش

طرز تهیه و فوت و فن های نعنا داغ مجلسی

طرز تهیه و فوت و فن های نعنا داغ مجلسی


14 فروردین 1400 . زمان مطالعه: 7 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه و فوت و فن های نعنا داغ مجلسی
کالابرگ الکترونیک

نعنا داغ پای ثابت آش های ایرانی است و همان طور که می دانید طعم آش را دگرگون می کند. هر چند کاربردهای بسیار دیگری هم دارد ولی هر وقت اسم نعنا داغ به میان می آید، تزیین انواع آش، به خصوص آش رشته را به یادمان می اندازد. اما همین نعنا داغ به ظاهر ساده، اگر خوب از آب درنیاید، باعث می شود مزه آش هم تحت تاثیر قرار بگیرد. در روش تهیه نعنا داغ بیش از هر چیز، باید به چند نکته ساده دقت کنید. در این مطلب از مجله کوروش طرز تهیه نعنا داغ و فوت و فن های آن برای آش رشته و کشک بادمجان را بخوانید. در کنار آن، به خواص مفید نعنا و طرز تهیه دمنوش نعنا نیز اشاره خواهیم کرد.

 

آخرین تخفیف 1401

 

طبع نعنا داغ و خواص مفید آن در طب سنتی

 

طبع نعنا داغ و خواص مفید آن در طب سنتی

 

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که طبع نعنا، گرم و خشک است و به همین دلیل هم دم کرده آن را برای تقویت نیروی جنسی استفاده می کنند. از طرف دیگر احتمالا برای خودتان یا اطرافیانتان اتفاق افتاده است که در صورت بروز دل درد و اسهال، توصیه کنند که با خوردن دم کرده یا عرق نعنا کمی درد را التیام دهید. دم کرده نعنا به صورت داغ (البته مراقبت لب و دهانتان باشید که نسوزد) را در این مواقع با کمی نبات میل کنید تا به هم خوردگی مزاج، حالت تهوع و دل درد و اسهال شما تسکین پیدا کند.

 

کالاهای تخفیف دار افق کوروش

همچنین مصرف نعنا برای کسانی که با میگرن دست و پنجه نرم می کنند، گزینه مناسبی است. رماتیسم و درد سیاتیک هم از انواع دردهایی هستند که با خوردن دم کرده نعنا به صورت داغ یا عرق نعنا آرام می شوند. علاوه بر این ها، نعنا به صورت عرق نعنا و یا دم کرده نعنا به صورت یک دمنوش داغ و گرم می تواند به عنوان داروی بواسیر، برای تقویت و آرامش اعصاب، کاهش دهنده کلسترول، درمان سوء هاضمه و درد معده و جلوگیری از شپش مو و … به کار برود.

 

 

نعنا برای مادران در دوران شیردهی

 

نباید از خاطر برد که مادران در دوران شیردهی می توانند از مصرف نعناع سود ببرند. یکی از مواردی که زنان شیرده گاهی با آن مواجه می شوند و با درد هم همراه است، جمع شدن شیر در پستان است. در این حالت به نظر می رسد شیر در پستان ها به قدری غلیظ می شود که باعث ایجاد درد خواهد شد.

برای این کار، نعنا را بکوبید و آن را با آرد جو مخلوط کنید. این مخلوط را با کمی آب ترکیب کنید و وقتی شکل پماد پیدا کرد، آن را روی پستان بمالید و اجازه دهید چند دقیقه بماند تا مثل مسکن عمل کند.

 

 

دمنوش های مجاز در دوران بارداری

 

 

فوت و فن های طرز تهیه نعنا داغ برای آش و کشک بادمجان

 

فوت و فن های طرز تهیه نعنا داغ برای آش

 

  • در طرز تهیه نعنا داغ مجلسی برای آش رشته و کشک بادمجان از همان ابتدا از یکدست بودن نعنا خشک مطمئن شوید. در صورتی که داخل نعنا، چوب یا برگ های بزرگی می بینید، آن ها را جدا کنید. تا حد ممکن، نعناها را پودر کنید.

 

  • اگر پونه کوهی در دسترس دارید، آن را به پودر نعنا اضافه کنید. ترکیب نصف-نصف از پودر نعنا خشک و پودر پونه کوهی می تواند باعث ایجاد عطر دلپذیر در نعنا داغ شود.

 

  • روغنی که در طرز تهیه نعنا داغ استفاده می کنید نباید خیلی داغ شود.

 

  • ظرف نعنا داغ بهتر است تفلون و نچسب باشد.

 

 

روش های طرز تهیه پیاز داغ

 

 

طرز تهیه نعنا داغ مجلسی با نعنا خشک

 

طرز تهیه نعنا داغ مجلسی با نعنا خشک

 

مواد لازم

 

روغن: ۱ لیوان دسته دار فرانسوی

پودر نعنا خشک: ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی

نمک: ۱/۴ قاشق چای خوری

 

 

طرز تهیه

 

فوت و فن های طرز تهیه نعنا داغ مجلسی با نعنا خشک

 

در یک ظرف مثل تابه کوچک یا شیرجوش، روغن بریزید. می توانید از روغن زیتون سبز استفاده کنید تا رنگ نعنا داغ در آخر برای تزیین آش رشته یا کشک بادمجان خوشرنگ تر شود. در غیر این صورت، از همان روغن مایع استفاده کنید. وقتی روغن گرم شد، نمک را به روغن اضافه کنید تا رنگ نعناها ثابت بماند. می توانید کمی زردچوبه هم به آن اضافه کنید تا نعناها رنگ زیبایی بگیرند.

 

نعناهای آسیاب شده را به روغن اضافه کنید و به هم بزنید. به اندازه ۳ ثانیه کافی است. نباید بیش از حد، نعناها را حرارت دهید. این کار باعث تلخی و تغییر رنگ نعنا خواهد شد. حواستان باشد که نعنا داغ، خیلی زود می سوزد پس حرارت را روی اندازه ملایم تنظیم کنید.

 

 

چطور سیر داغ مجلسی درست کنیم

 

 

طرز تهیه دمنوش نعنا برای دل درد و اسهال و درد معده و …

 

طرز تهیه دمنوش نعنا برای دل درد و اسهال و درد معده و ...

 

همان طور که اشاره کردیم، دمنوش نعنا یکی از بهترین درمان های سنتی و گیاهی برای انواع دل درد، اسهال و درد معده و سوء هاضمه و … است. البته برای دل درد از نعنا داغ به همراه نبات هم می توانید استفاده کنید. حالا که طرز تهیه نعنا داغ را یاد گرفتید، بیایید در مورد طرز تهیه دمنوش آن هم به شما بگوییم.

 

 

بهترین گیاهان دارویی

 

 

مواد لازم

 

برگ نعنا تازه: ۲ قاشق غذا خوری

آب جوش: ۱ لیوان دسته دار فرانسوی

نبات یا عسل: به میزان دلخواه

 

 

طرز تهیه

 

برگ های نعنا را به خوبی بشویید تا گرد و خاک آن از بین برود. در یک قوری، ۲ قاشق غذاخوری نعنا تازه را به همراه ۱ لیوان دسته دار فرانسوی آب بریزید و روی بخار آب قرار دهید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا برگ های نعنا به آب جوش طعم بدهند و دم بکشند. سپس آن را در فنجان یا لیوان مناسب بریزید و با نبات یا عسل مخلوط کنید. دمنوش نعنا را تا وقتی گرم است، میل کنید.

 

 

تخفیفات افق کوروش