۵ راهکار ساده برای ریکاوری بدن بعد از ورزش سنگین و بدنسازی | مجله کوروش
خانه » سلامت » ۵ راهکار ساده برای ریکاوری بدن بعد از ورزش سنگین و بدنسازی

۵ راهکار ساده برای ریکاوری بدن بعد از ورزش سنگین و بدنسازی

  • منتشر شده در ۰۳-۱۲-۹۹
  • 50 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
۵ راهکار ساده برای ریکاوری بدن بعد از ورزش سنگین و بدنسازی

ریکاوری بدن پس از تمرین بدنسازی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ورزشکاران است. اگر می‌خواهید بهبود سریع و ریکاوری اصولی بعد از ورزش و تمرین بدنسازی داشته باشید، لازم است در این مقاله از مجله کوروش با ما همراه باشید.

 

نگران خستگی شدید پس از تمرین بدنسازی و ورزش سنگین نباشید. شما بعد از یک جلسه شدید تمرینی، با ریکاوری درست می‌توانید به سرعت به ورزش کردن بازگردید. ریکاوری بدن و تسریع در بهبودی به دلایل بسیاری ضروری است. بازگشت به باشگاه از مهم‌ترین دلایل برای ورزشکاران است تا به ریکاوری بدن پس از تمرین و بدنسازی فکر کنند. وقتی در میانه تمرین سخت ورزشی بدن شما تحلیل می‌رود باید به فکر بازیابی آن باشد تا با بهبود سریعتر، دوباره وزنه به دست بگیرید و ورزش کنید. با ریکاوری اصولی می‌توانید بار دیگر که تمرین می‌کنید در سطح بالاتری عملکرد داشته باشید. ریکاوری منجر به رشد عضله‌سازی و یا چربی سوزی بهتر شما در باشگاه بدنسازی می‌شود. در اینجا پنج روش ساده وجود دارد که می‌توانید ریکاوری بدن بعد از تمرین بدنسازی و ورزش را سرعت ببخشید:

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

۱- برای ریکاوری بدن پس از تمرین بدنسازی هیدراته شوید

 

برای ریکاوری بدن پس از تمرین بدنسازی هیدراته شوید

 

تقریباً هر سیستم بیولوژیکی در بدن شما هنگام هیدراته شدن با کارایی بیشتری کار می‌کند. همان طوری که هنگام کمبود آب همه چیز تحلیل می‌رود، شما باید به فکر آبرسانی به بدن خود پس از تمرین بدنسازی باشید. نوشیدن مقدار زیادی آب به انتقال مواد مغذی، هضم غذا و سلامت عمومی عضلات کمک می‌کند. حتی سوخت و ساز بدن شما و سنتز پروتئین برای شروع روند ریکاوری به عضلات به هیدراته بودن بدن شما بستگی دارد. کاهش درد عضلات در ساعت‌های پس از تمرین سخت بدنسازی با هیدراته بودن رخ می‌دهد. شما با آبرسانی در روزهای بعد از یک جلسه تمرین شدید بدنی، می‌توانید به کاهش درد خود کمک کنید. این مقاله را اگر می‌خواهید بدانید برای تقویت بدن در دوران بدنسازی چه مکملهایی مصرف کنید بخوانید.

 

 

۲- برای ریکاوری بدن پس از تمرین التهاب را مدیریت کنید

 

برای ریکاوری بدن پس از تمرین التهاب را مدیریت کنید

 

التهاب یک مسئله جانبی طبیعی برای تمرین شدید بدنی پس از ورزش و بدنسازی است. مدیریت آن با دوش آب سرد نخستین اقدام برای بهبود سریع است. حتی پیاده روی نیز راهکاری عالی برای جلوگیری از سفت شدن بدن بعد از تمرین است. کاهش تأثیر التهاب و درد عضلات به سرد کردن و برنامه ریزی شما پس از تمرین بدنسازی در باشگاه مرتبط است.

حتما بخوانید  بهترین اپلیکیشن های ورزش و بدنسازی برای اندروید و ios + توضیح مشخصات

 

التهاب ناشی از ورزش امری طبیعی است و شما باید آن را مدیریت کنید. کاهش التهاب در سراسر بدن می‌تواند به تسریع بهبودی کمک کند. هنگامی که روده ملتهب است، می‌توان جذب مواد مغذی را به خطر بیاندازد. زردچوبه می‌تواند به رفع التهاب بدن شما پس از تمرین سخت بدنسازی کمک کند. حتما مواد غذایی مفید در رفع التهاب را در سبد غذایی خود قرار دهید تا ریکاوری بدن به بهترین شکل اتفاق بیافتد.

 

 

۳- بعد از تمرین بدنسازی دیلود کنید!

 

برای ریکاوری بدن پس از تمرین بدنسازی دیلود کنید!

 

اگر در هر بازه زمانی، سخت و شدید تمرین می‌کنید، باید هر ۳-۵ هفته یک مرحله از بارگیری را انجام دهید. “Deload” به معنای کاهش حجم تمرین شما است. ورزشکاران حرفه‌ای در هر رشته‌ای همگی‌ دوره‌های استراحت و ریکاوری را در برنامه خود قرار داده‌اند. زیرا آنها تاکید بسیار ویژه‌ای بر اهمیت دیلود دارند. آنها به خوبی می‌دانند که ورزش سنگین کافی نیست.

 

 

دیلود و اهمیت آن برای ریکاوری بدن

 

به کاهش کوتاه مدت فشار تمرین در هفته را دیلود می‌گویند. هدف از انجام دیلود، استراحت کافی‌ به ذهن و بدن پس از انجام تمرین سخت بدنی است. اگر دچار آسیب دیدگی‌های بیش از حد، بی انگیزگی و تمرین بی‌‌نشاط هستید باید در برنامه خود بازنگری کنید! دیلود راهکاری مفید برای بازگشت انگیزه و نشاط به روحیه شما است. علاوه بر آن به بازیابی و ریکاوری بدن شما هم کمک شایانی می‌کند.

در طول مدت زمان کاهش شدت تمرین، از شدت تمام اما با حجم بسیار کمتری استفاده کنید، چیزی که معمولاً باعث التهاب می‌شود. با برنامه‌ریزی برنامه تمرینی خود در این قالب، سریعتر بهبود خواهید یافت و به سمت اهداف خود پیشرفت بیشتری خواهید کرد.

 

 

جشنواره 100% افق کوروش

۴- برای ریکاوری بدن بعد از ورزش خواب کافی داشته باشید

 

برای ریکاوری بدن بعد از ورزش  خواب کافی داشته باشید

 

بهینه‌سازی خواب یکی از هوشمندانه‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای بهبود و سلامت عمومی بدن خود انجام دهید. هورمون رشد و تستوسترون، دو هورمون اصلی برای بهبودی و ریکاوری بدن، به خواب با کیفیت شما متکی هستند. با تعیین کمیت خواب، نظارت بر مدت زمانی که در مرحله خواب REM می‌گذرانید مهم است. خواب REM زمانی است که بهبودی و ریکاوری با سرعت بسیار بیشتری انجام می‌شود. دستگاه‌های زیادی وجود دارد که به ردیابی خواب کمک می‌کنند. مچبندهای هوشمند و اسمارت واچ می‌تواند برای مدیریت خواب و ریکاوری بدن شما راهگشا باشد.

حتما بخوانید  اهمیت مصرف مولتی ویتامین در دوران بدنسازی و بهترین زمان مصرف آن

 

روش‌های ساده‌ای نیز برای بهبود کیفیت خواب وجود دارد. یکی از ساده‌ترین آنها این است که چند ساعت پیش از خواب مصرف کافئین و موادی که خواب را با مشکل روبرو می‌کنند را کنترل کنید. در معرض نور مانیتور و موبایل قرار گرفتن خواب شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سبک زندگی خود را بازنگری کنید تا خواب خوبی داشته باشید. با خواب خود ریکاوری بهتری بعد از ورزش دارید و بدن شما در مسیر بدنسازی با رشد بهتری روبرو می‌شود. قبل از خواب حمام یا دوش آب گرم بگیرید و ریلکس کنید تا خوابی آرام داشته باشید.

 

 

۵- بعد از بدنسازی چه مقدار پروتئین مصرف کنیم

 

بعد از بدنسازی چه مقدار پروتئین مصرف کنیم

 

دریافت تقریباً ۱.۵ گرم پروتئین در هر پوند از وزن بدن بدون چربی، توصیه ما برای بهبود سریع فرایند ریکاوری بدن شما است. برای تعیین درصد وزن بدن خود، باید درصد چربی بدن خود را محاسبه کنید. سپس، توده چربی خود را از وزن ناخالص خود کم کنید و آنچه که باقی مانده است، وزن لاغر بدن شما است. این عدد را در ۱.۵ ضرب کنید تا مقدار پروتئین مورد نیاز روزانه را پیدا کنید. برای بهبودی بیشتر، هر ۲-۳ ساعت بخورید تا سنتز پروتئین عضلات افزایش یابد. آنابولیسم افزایش یافته یک محصول جانبی طبیعی است که به بهبودی روند بازسازی و ریکاوری بدن بعد از ورزش سنگین کمک می‌کند.

 

این نکات مربوط به بازیابی را به طور مداوم دنبال کنید تا ریکاوری خوبی برای بدن خود داشته باشید. تمرین های سخت بدنسازی با تغذیه، خواب و ریکاوری اصولی بهترین نتیجه را برای شما خواهند داشتد. فراموش نکنید هرچه سریعتر و موثرتر بهبود یابید، سریعتر می‌توانید به باشگاه بدنسازی برگردید و زودتر به اهداف خود در بدن‌تان می‌رسید.

 

 

 

منبع: bodybuilding

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ها

1 + 8 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

مواد-غذایی-عضله-سازی

برای عضله سازی و داشتن بدنی عضلانی چه بخوریم؛ ۱۳ ماده غذایی عضله ساز

اگر بخواهید مواد غذایی عالی برای عضله سازی را در برنامه خوراکی خود قرار دهید، با ما همراه شوید تا بهترین‌ها را به شما معرفی کنیم. در صورتی که خواستار داشتن اندامی عضلانی هستید، تغذیه و فعالیت بدنی اصل اساسی است. برای شروع لازم است بدن خود را از طریق تمرین به چالش بکشید. با این حال بدون تغذیه مناسب، پیشرفت شما متوقف خواهد شد. غذاهای با پروتئین بالا برای به دست آوردن عضله بسیار مهم هستند. البته کربوهیدرات و چربی نیز از منابع لازم انرژی هستند. اگر هدف شما به دست آوردن استایلی عضلانی است، باید روی ورزش منظم ...
  • 82 بازدید
  • انتشار: ۰۱-۱۱-۹۹
بهترین تغذیه و مناسب‌ترین غذاها و دسرها برای افراد مبتلا به انواع سرطان

بهترین تغذیه و مناسب ‌ترین غذاها و دسرها برای افراد مبتلا به انواع سرطان

4 فوریه هر سال روز جهانی سرطان و به نوعی روز جهانی مبارزه با سرطان از طریق آگاهی بخشی در مورد این بیماری است. اما خوب است بدانید سرطان از آن جمله بیماری‌هایی است که علاوه بر نیاز به مراقبت‌های درمانی به موقع و مناسب نیاز به یک رژیم غذایی سالم و مقوی در طول دوره درمان و پس از آن دارد. آیا می‌دانید بهترین مواد غذایی و خوراکی‌ها برای افراد مبتلا به سرطان کدام خوارکی‌ها هستند؟ در مجله کوروش با مقاله‌ای از سایت Cooking Light  همراه باشید تا تغذیه مناسب بیماران مبتلا به سرطان را به شما معرفی کنیم.  
  • 4488 بازدید
  • انتشار: ۱۶-۱۱-۹۹
پیشنهاداتی برای درمان سریع سرماخوردگی+تهیه 10 نوشیدنی مفید برای آنفولانزا

پیشنهاداتی برای درمان سریع سرماخوردگی+تهیه ۱۰ نوشیدنی مفید برای آنفولانزا

  شما چه پیشنهاداتی برای درمان سریع سرماخوردگی دارید ؟ منظورمان این است که وقتی دچار سرماخوردگی و آنفولانزا می‌شوید علاوه بر مراجعه به پزشک خودتان هم سعی می‌کنید با تهیه دمنوش و نوشیدنی و از این دست درمان‌های خانگی روند بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا را جلو بیندازید؟ در حقیقت ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا برای خارج شدن از بدن به زمان نیاز دارد اما شما با در پیش گرفتن یکسری درمان‌ها خانگی و تغییر رژیم غذایی و اضافه کردن و کم کردن برخی مواد غذایی می‌توانید به روند درمان سرعت ببخشید و زودتر سرپا شوید. طرز تهیه 10 نوشیدنی مفید برای ...
  • 1604 بازدید
  • انتشار: ۱۹-۰۸-۹۸