طرز تهیه دسر پلمبیر به روش‌های مختلف + پلمبیر آناناس، زعفرانی، توت فرنگی - مجله کوروش

طرز تهیه دسر پلمبیر به روش‌های مختلف + پلمبیر آناناس، زعفرانی، توت فرنگی

طرز تهیه دسر پلمبیر به روش‌های مختلف + پلمبیر آناناس، زعفرانی، توت فرنگی


24 آذر 1399 . زمان مطالعه: 6 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه دسر پلمبیر به روش‌های مختلف + پلمبیر آناناس، زعفرانی، توت فرنگی
کالابرگ الکترونیک

دسر پلمبیر یک دسر فرانسوی خوشمزه و خنک است که پیشنهاد می‌کنیم طرز تهیه آن را برای فصل تابستان یاد بگیرید. دسر پلمبیر ترکیبی از میوه‌های تازه فصل تابستان به همراه ژله و بستنی است. معمولاً در طرز تهیه دسر پلمبیر از میوه‌هایی مثل آناناس، توت‌فرنگی و موز استفاده می‌کنند. دسر پلمبیر حتی به صورت زعفرانی هم سرو می‌شود. در این مقاله از مجله کوروش شما را با طرز تهیه انواع مختلف دسر پلمبیر آشنا می کنیم.

 

طرز تهیه دسر پلمبیر آناناس

 

آخرین تخفیف 1401

طرز تهیه دسر پلمبیر به روش‌های مختلف+ پلمبیر آناناس، زعفرانی، توت فرنگی

 

مواد لازم دسر پلمبیر

 

پودر ژلاتین: دو و نیم قاشق غذاخوری

تخم: مرغ دو عدد

شکر: ۵ قاشق غذاخوری

کالاهای تخفیف دار افق کوروش

وانیل و یا زعفران: نصف قاشق غذاخوری

شیر: یک لیوان دسته‌دار فرانسوی

خامه: ۲۰۰ گرم

بستنی وانیلی: ۴ قاشق غذاخوری

آب کمپوت آناناس: دو لیوان دسته‌دار فرانسوی

کمپوت خردشده آناناس: ۴۰۰ گرم

 

مراحل تهیه دسر پلمبیر

 

طرز تهیه دسر پلمبیر به روش‌های مختلف+ پلمبیر آناناس، زعفرانی، توت فرنگی

 

مرحله اول

 

در مرحله اول طرز تهیه دسر پلمبیر لازم است تا آب آناناس را با پودر ژلاتین مخلوط کنیم. برای این کار به حرارت غیرمستقیم نیاز است.

بنابراین پس از ترکیب پودر ژلاتین با آب آناناس آن را روی بخار آب و یا حرارت غیرمستقیم قرار دهید. پودر ژلاتین را در آب آناناس،آنقدر هم بزنید تا کاملا حل شود. حالا مخلوط خود را کنار بگذارید تا خنک شود.

 

مرحله دوم

 

در این مرحله، زرده‌ها و سفیده‌های تخم‌مرغ‌های خود را از هم جدا کنید. سفیده‌ها را در داخل ظرفی بریزید. سپس آن‌ها را کاملا هم بزنید.

به گونه‌ای که سفیده های تخم مرغ کاملا سفت شود. برای اینکه مطمئن شوید سفیده‌ها کاملاً سفت شده‌اند، می‌توانید یک آزمایش ساده انجام دهید. اگر ظرف سفیده هم زده شده را برعکس کنید، سفیده نباید از ظرف بریزد.

در این مرحله، زرده‌ها را که از سفیده جدا کرده اید، با شکر و پودر وانیل ترکیب کنید. مخلوط زرده و شکر را هم بزنید. این هم زدن باید تا جایی تکرار شود که مخلوط شما کرم رنگ شود. در این مرحله حجم مخلوط شما تقریباً دو برابر حالت اولیه آن خواهد شد.

حتما بخوانید  طرز تهیه تارت تاتن فرانسوی؛ شیرینی خوشمزه با دستورالعمل کامل

 

مرحله سوم

 

در این مرحله خامه خود را درون ظرفی بریزید. آن را بسیار سری هم بزنید. همچنین در ادامه طرز تهیه دسر پلمبیر، بستنی وانیلی را در دمای معمولی اتاق قرار دهید تا کمی نرم شود.

 

مرحله چهارم

 

در مرحله چهارم از طرز تهیه دسر پلمبیر فرانسوی، شیر را داغ کرده و با سرعت بالا با همزن برقی به زرده هایمان اضافه می‌کنیم.

اضافه کردن شیر داغ باعث می‌شود تا زرده ها کمی پخته شوند. در این میان باید مراقب باشیم که این کار را پیوسته انجام دهیم تا زرده‌ها به صورت تکه تکه نشود.

 

مرحله پنجم

 

حالا نوبت خامه است. باید خامه زده‌شده و بستنی که در هوای اتاق نرم شده است را به تکه‌های آناناس خرد شده و سپس مخلوط سفیده تخم‌مرغ اضافه کنید.

پس از آن زرده‌ها که به همراه شیر به مخلوطی شیری رنگ تبدیل شده‌اند را هم به ظرف اضافه می‌کنیم. حالا در ادامه، به سراغ محلول ژلاتین می‌رویم. محلول ژلاتین را در آخرین مرحله به این مواد اضافه می‌کنیم.

 

مرحله آخر

 

طرز تهیه دسر پلمبیر به روش‌های مختلف+ پلمبیر آناناس، زعفرانی، توت فرنگی

 

در مرحله آخر از تهیه دسر فرانسوی، کافیست تا مواد دسر را در درون قالبی که دوست داریم بریزیم.

قالب باید حداقل ۱۰ ساعت در فریزر بماند. پس از این ۱۰ ساعت دسر شما کاملا بسته شده و آماده سرو است. برای تزیین آن می‌توانید از تکه‌های کمپوت آناناس استفاده کنید.

 

 

طرز تهیه دسر پلمبیر توت فرنگی

 

طرز تهیه دسر پلمبیر به روش‌های مختلف+ پلمبیر آناناس، زعفرانی، توت فرنگی

 

برای تهیه دسر پلمبیر توت‌فرنگی، تمامی مراحل همانند مراحل تهیه دسر پلمبیر آناناس است. تنها تفاوت در طرز تهیه دسر پلمبیر توت‌فرنگی، استفاده آب بجای آب آناناس و استفاده از تکه‌های توت‌فرنگی، به جای تکه‌های آناناس است.

حتما بخوانید  طرز تهیه تارت تاتن فرانسوی؛ شیرینی خوشمزه با دستورالعمل کامل

برای تزیین دسر پلمبیر توت‌فرنگی، شما می‌توانید به جای میوه توت‌فرنگی از مربای آن استفاده کنید.

 

طرز تهیه دسر پلمبیر زعفرانی

 

طرز تهیه دسر پلمبیر به روش‌های مختلف+ پلمبیر آناناس، زعفرانی، توت فرنگی

 

برای تهیه دسر پلمبیر زعفرانی، تمامی مراحل همانند طرز تهیه دسر پلمبیر آناناس است. با این تفاوت که شما می‌توانید از بستنی سنتی زعفرانی به جای بستنی وانیلی استفاده کنید. همچنین در مراحلی که تکه های آناناس را اضافه شد، شما میتوانید به مخلوط خود کمی زعفران معادل نصف قاشق غذاخوری اضافه کنید. برای تزیین دسر پلمبیر فرانسوی زعفرانی، معمولاً از گردو و خلال استفاده می‌شود.

 

*شما می توانید دسر پلمبیر را با میوه‌های مختلف تهیه کنید. این دسر بیشتر برای فصل تابستان توصیه می‌شود. چرا که علاوه بر داشتن میوه، خنک بوده و حاوی ژلاتین است که بسیار برای بدن مفید است.

*ژلاتین حاوی میزان بسیار زیادی کلسیم است و در کنار آن میوه‌های مختلف تابستانی خواص منحصر به فردی دارند. اگر چربی خون، یا فشار خون بالایی دارید، پیشنهاد ما این است تا خامه را از لیست مواد لازم خود حذف کنید. همچنین میزان استفاده از شکر موجود در طرز تهیه دسر پلمبیر فرانسوی، به ذائقه خود شما بستگی دارد.

*این دسر با انبه هم بسیار خوشمزه می‌شود. پلمبیر فرانسوی را حتی با گردو، هم تهیه می‌کنند.

*روش‌های تهیه دسر پلمبیر فرانسوی با میوه های متنوع تابستانی تقریباً یکی است. شما می توانید به جای آناناس یا توت فرنگی، دسر پلمبیر فرانسوی آلبالویی و یا پلمبیر انبه درست کنید.

 

 

تخفیفات افق کوروش