طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین در ۳۰ دقیقه + فیلم آموزش

طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین در ۳۰ دقیقه + فیلم آموزش


20 بهمن 1400 . زمان مطالعه: 10 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه کاپ کیک ردولوت جدید برای ولنتاین در 30 دقیقه
تخفیفات افق کوروش

درست کردن کاپ کیک ردولوت تزئین شده با روکش خامه و ترافل‌های قلبی در کنار کیک ردولوت یکی از بهترین ایده‌ها برای ابراز عشق در روز ولنتاین است. یک کاپ کیک قرمز ولنتاین با ظاهری دوست داشتنی که آن را با سلیقه خودتان تزئین کرده‌اید یک هدیه خوب برای روز عشق است. طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاینی را بلد هستید؟ چطور می‌توان یک کاپ کیک ولنتاین جدید با ظاهری منحصر به فرد درست کرد؟ در این مقاله می‌توانید طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین جدید با فیلم آموزش تهیه کاپ کیک ردولوت را در مجله کوروش بخوانید و تماشا کنید. با سرویس آشپزی همراه باشید.

 

 

طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین

 

طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین

تخفیفات افق کوروش

 

مواد لازم برای طرز تهیه کاپ کیک قرمز

زمان تقریبی پخت و آماده سازی: ۳۰ دقیقه

 

 • تخم مرغ با دمای محیط: ۲ عدد
 • کره نرم شده با دمای محیط: ۱/۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • آرد قنادی: ۱ و ۱/۳ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • پودر کاکائو: ۱/۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • نمک: ۱/۴ قاشق چای‌خوری
 • شکر: ۲/۳ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • عصاره وانیل: ۱/۴ قاشق چای‌خوری
 • رنگ خوراکی قرمز: به میزان لازم ( چند قطره، تا حدی که مایه کیک به رنگ قرمز دلخواه دربیاید)

 

 

مراحل طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین

مراحل طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین

 

اگر دوست دارید ولنتاین امسال خودتان در خانه یک کاپ کیک قرمز و عاشقانه آماده کنید، پیشنهاد می‌شود در ادامه این بخش با مراحل طرز تهیه کاپ کیک ردولودت ولنتاینی آشنا شوید.

 

مرحله اول؛ آماده کردن مقدمات پخت کاپ کیک قرمز ولنتاین

 

استخدام کارمند فروشگاه

در اولین مرحله از دستور کاپ کیک ردولوت ولنتاین خانگی باید فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا نیم ساعت قبل از پخت کیک‌ها گرم شود. سپس چند عدد قالب نچسب کاپ کیک را آماده کنید و سطح قالب‌ها را کاملاً با روغن چرب کنید. سپس روی آن مقداری آرد بپاشید و قالب را برعکس کنید تا آرد اضافی از قالب‌ها خارج شود.

 

 

مرحله دوم؛ تهیه مایه کاپ کیک مخملی قرمز

 

در این مرحله از آموزش کاپ کیک ولنتاین شکر، وانیل و تخم مرغ را داخل کاسه مناسبی می‌ریزیم و با همزن مخلوط می‌کنیم تا یک ماده کرمی و کشدار بدست بیاید. این کار حدود ۵ دقیقه زمان می‌برد.

 

 

مرحله سوم؛ شیر و کره را به مایه کاپ کیک ولنتاین اضافه کنید

 

کاپ کیک ولنتاین جدید

 

کالاهای تخفیف دار افق کوروش

در این مرحله از طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین شیر و کره نرم شده (در حد آب شدن) را به مواد مایه تخم مرغی افزوده و خوب مخلوط می‌کنیم تا مایه کرمی یکدستی درست شود.

 

 

مرحله چهارم: مواد خشک کاپ کیک ولنتاین را اضافه کنید

 

مواد خشک کاپ کیک ولنتاین را اضافه کنید

 

آرد را حتما سه مرتبه الک کنید. سپس آرد الک شده را با پودر کاکائو، بکینگ پودر و نمک مخلوط کرده و روی مایه کاپ کیک الک می‌کنیم و در حین اضافه کردن به کمک یک لیسک همه مواد را مرتب هم می‌زنیم تا به خورد هم بروند.

حتما بخوانید  طرز تهیه آش ترش شمالی اصیل | دستور پخت در سایر شهرها

 

 

مرحله پنجم: رنگ قرمز خوراکی را به مایه کاپ کیک ولنتاین اضافه کنید

 

در این قسمت از تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین چند قطره رنگ خوراکی را به مواد اضافه کنید و مواد را با سرعت پایین همزن ترکیب نمایید تا یکدست قرمز شود.

 

نکته: در صورتی که به رنگ خوراکی دسترسی ندارید و یا دوست ندارید از رنگ استفاده کنید، می‌توانید از آب لبوی غلیظ شده استفاده نمایید.

 

 

مرحله ششم؛ ریختن مواد کاپ کیک قرمز در قالب و پخت آن

 

در آخرین مرحله از آموزش دستور پخت کاپ کیک  قرمز ولنتاین باید مایه کیک را به اندازه ۲/۳ داخل قالب‌ها بریزید. قالب‌ها را برای ۱۵ الی ۲۰ دقیقه داخل فر قرار دهید. بعد از این زمان وسط کاپ کیک‌ها را با خلال دندان بررسی کنید و مطمئن شوید که به خوبی پخته شده است. سپس کاپ کیک‌های مخملی قرمز را از فر خارج کنید و اجازه دهید تا به خوبی خنک شود.

 

 

ویدئو آموزش تهیه کاپ کیک ردولوت را تماشا کنید:

استخدام کارمند انبار

 

 

 

تزئین کاپ کیک ولنتاین جدید

 

تزئین کاپ کیک ولنتاین جدید

 

مواد لازم برای تزئین کاپ کیک ولنتاین جدید

 

 

 • پودر قند: ۲۵۰ گرم
 • کره نرم شده: ۱۲۵ گرم
 • وانیل: ۱/۲ قاشق غذاخوری

 

 

مراحل تزیین کاپ کیک قرمز ولنتاین

مراحل تزیین کاپ کیک قرمز ولنتاین

 

تزئین کاپ کیک ردولوت آن هم برای روز ولنتاین اهمیت زیادی دارد. در این بخش می‌توانید با مراحل تزیین کاپ کیک ردولوت ولنتاین آشنا شوید.

 

 

مرحله اول؛ درست کردن کرم روی کاپ کیک ردولوت

 

در این مرحله بعد از آشنایی با روش طرز تهیه کیک ردولوت باید کاپ کیک قرمز ولنتاین خود را تزئین کنید. برای این کار می‌توانید از ایده‌های مختلفی کمک بگیرید. اما به هر حال اولین کار این است که برای روی کاپ کیک از خامه فرم گرفته  یا باتر کرم مخصوص استفاده کنید.

 

برای درست کردن باتر کرم باید کره نرم شده، پودر قند و عصاره وانیل را با هم ترکیب کنید و با همزن آن قدر بزنید تا سبک و نرم شود. در صورت تمایل می‌توانید مقداری رنگ قرمز نیز به آن اضافه کنید. یا نیمی از کرم را قرمز و نیم دیگر آن را سفید بگذارید و برای درست کردن کاپ کیک ولنتاین جدید از کرم دو رنگ استفاده کنید.

 

 

مرحله دوم؛ تزئین روی کاپ کیک‌ ردولوت ولنتاین

 

تزئین روی کاپ کیک‌ ردولوت ولنتاین

 

برای ریختن خامه یا باتر کیک روی کاپ کیک‌ها باید آن را داخل ماسوره شیرینی پزی بریزید. سپس به آرامی و به روش مارپیچ خامه را روی کاپ کیک قرار دهید. این کار را برای همه کاپ کیک‌ها انجام دهید. سپس می‌توانید برای روی کرم از ترافل‌های قلبی و یا شکلات قلبی استفاده کنید. استفاده از توت فرنگی، یا آلبالو و هر میوه قرمز رنگ دیگر نیز می‌تواند ایده خوبی برای تزئین کاپ کیک ردولوت ولنتاین باشد. پیشنهاد می‌کنیم مقاله طرز تهیه چیزکیک ردولوت را هم بخوانید.

 

حتما بخوانید  طرز تهیه کیمچی ترشی کره ای با کاهو و ترب و پیازچه

 

نکات و فوت و فن های طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین

 

نکات و فوت و فن های طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین

 

 • در صورتی که دوست ندارید در طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین از رنگ استفاده می‌کنید، می‌توانید آب لبو را روی گاز قرار دهید تا غلیظ شود و سپس از آن برای رنگ بخشیدن به کاپ کیک‌های ولنتاینی استفاده نمایید.
 • قبل از تزئین کاپ کیک ولنتاین اجازه دهید کیک شما کاملاً خنک شود و بعد تزیین را شروع کنید.
 • در طرز تهیه کاپ کیک ولنتاینی می‌توانید به جای خامه از کرم پنیری نیز استفاده کنید. برای این کار باید کره را با همزن بزنید. سپس پودر قند را در سه مرحله به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. سپس نصف پنیر خامه‌ای را به مواد اضافه کنید و زمانی که خوب مخلوط شدند، بقیه پنیر را نیز اضافه نمایید در نهایت کرم پنیری را برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا سفت و قابل استفاده شود.
 • در طرز تهیه کاپ کیک ردولوت قبل از خارج کردن کاپ کیک‌ها حداقل ۱۵ دقیقه صبر کنید تا قالب خنک شود. سپس می‌توانید کیک ردولوت ولنتاین را به راحتی از قالب جدا کنید.
 • برای اطمینان از پخت کاپ کیک ردولوت می‌توانید یک خلال دندان یا چنگال داخل آن فرو کنید. اگر کیک به خلال دندان نچسبید، یعنی کیک شما آماده است.
 • در طرز تهیه کاپ کیک قرمز حتماً فر را از قبل داغ کنید و به هیچ عنوان تا ۱۵ دقیقه اول درب فر را باز نکنید. زیرا این کار موجب می‌شود کیک شما خوب پف نکند.
 • بعد از آماده شدن کاپ کیک ولنتاین جدید آن را در یک ظرف درب بسته و در یخچال قرار دهید.
 • در طرز تهیه کاپ کیک ردولوت حتماً آرد را ۳ بار الک کنید. این کار موجب می‌شود تا کیک شما بافت بهتری پیدا کند.

 

 

سوالات متداول

 

در طرز تهیه کاپ کیک ردولوت از چه چیزی برای قرمز کردن کیک استفاده می‌شود؟

 

برای تهیه کیک ردولوت ولنتاین به رنگ قرمز می‌توانید از رنگ‌های خوراکی مجاز قرمز استفاده کنید.

 

 

در طرز تهیه کاپ کیک قرمز ولنتاین بهترین روش برای تزیین کیک چیست؟

 

برای تزیین کاپ کیک ردولوت می‌توانید از خامه رنگی، تافل و میوه‌های قرمز مثل آلبالو و توت فرنگی استفاده کنید.

 

طریقه درست کردن باتر کرم روی کاپ کیک ردولوت چگونه است؟

 

برای درست کردن باتر کرم باید کره نرم شده را با پودر قند و عصاره وانیل ترکیب کنید. سپس آن‌قدر با همزن بزنید تا سبک شود. در نهایت کمی رنگ قرمز به آن اضافه کنید و از آن برای تزیین کیک ولنتاین ردولوت و کاپ کیک ولنتاین استفاده کنید.

 

آیا می‌توان به جای استفاده از رنگ شیمیایی برای درست کردن کاپ کیک ولنتاین از رنگ دهنده‌های طبیعی استفاده کرد؟

 

در صورتی که دوست ندارید در طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین از رنگ شیمیایی استفاده کنید، می‌توانید از مقداری آب لبو استفاده کنید.

 

 

کالابرگ الکترونیک