طرز تهیه یخ در بهشت ایتالیایی بدون دستگاه با طعم عالی

طرز تهیه یخ در بهشت ایتالیایی بدون دستگاه با طعم عالی


26 اردیبهشت 1403 . زمان مطالعه: 8 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
بخ در بهشت ایتالیایی

یخ در بهشت ایتالیایی یکی از انواع خوشمزه یخ در بهشت است. نوشیدنی یخ در بهشت جزو نوشیدنی‌های محبوب در سراسر دنیاست که در کشورهای مختلف به سبک‌های گوناگون و با میوه‌های تازه یا عصاره و پودر شربت میوه درست می‌شود. یخ در بهشت ایتالیایی با ترکیب عصاره چند میوه متنوع درست می‌شود و علاوه بر رنگ جذابی که دارد، طعم آن هم بسیار خوشمزه است. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش روش طرز تهیه یخ در بهشت ایتالیایی و فوت و فن‌های تهیه و خوشمزه شدن آن را به شما آموزش می‌دهیم.

مواد لازم برای تهیه یخ در بهشت ایتالیایی

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
آب ۳/۴ لیوان فرانسوی دسته‌دار
آب پرتقال ۱/۳ لیوان فرانسوی دسته‌دار
شکر نصف لیوان فرانسوی دسته‌دار (یا به مقدار دلخواه)
توت فرنگی خرد شده ۳/۴ لیوان فرانسوی دسته‌دار
پوست سبز لیمو (رنده شده) ۳ قاشق غذاخوری
پوست پرتقال رنده شده (قسمت نارنجی) ۱ قاشق غذاخوری
آب لیموترش تازه ۳ قاشق غذاخوری
عسل به مقدار دلخواه

 

مدت زمان آماده‌سازی مواد: ۲۰ دقیقه

مدت زمان آماده‌ شدن یخ در بهشت ایتالیایی: ۵ تا ۶ ساعت

مراحل طرز تهیه یخ در بهشت ایتالیایی

مراحل طرز تهیه یخ در بهشت ایتالیایی

این یخ در بهشت خوشرنگ ایتالیایی بدون دستگاه را می‌توانید به عنوان نوشیدنی سالم و خوشمزه برای بچه‌ها یا مهمانی‌ها یا دورهمی‌های خود در روزهای گرم درست کنید. در ادامه مراحل طرز تهیه یخ در بهشت ایتالیایی را دنبال کنید.

مرحله اول: پرتقال را آماده کنید

ابتدا پرتقال‌ها را بشویید و آنها را با دستمال تمیز خشک کنید. پوست پرتقال را رنده کنید. فقط قسمت نارنجی را با رنده ریز یا درشت، رنده کنید. مراقب باشید قسمت سفید را رنده نکنید چون یخ در بهشت تلخ می‌شود. به اندازه ‍۱ قاشق غذاخوری از پوست پرتقال را رنده کنید. پرتقال را از وسط نصف کنید و آب آن را بگیرید. هسته‌های پرتقال را جدا کنید. پوست پرتقال رنده شده و آب پرتقال را در یک پارچ یا تنگ بریزید.

در صورت تمایل می‌توانید انواع آبمیوه از جمله آب پرتقال را از فروشگاه‌‌های افق کوروش به روش‌های اینترنتی و حضوری خریداری کنید.

مرحله دوم: لیموترش را آماده کنید

لیمو را بشویید و خشک کنید. هم می‌توانید از لیمو زرد و هم از لیمو سبز شیرازی استفاده کنید. لیمو سبز، عطر بیشتری دارد. پوست لیمو (فقط قسمت سبز یا زرد آن را) با رنده درشت یا ریز، به اندازه ۳ قاشق غذاخوری، رنده کنید. سپس ۱ لیمو را از وسط نصف کنید و آب آن را (به اندازه ۳ قاشق غذاخوری) بگیرید. هسته‌های لیمو را هم جدا کنید. آب لیمو و رنده پوست لیمو را به پارچ اضافه کنید.

حتما بخوانید  طرز تهیه بامیه بدون تخم مرغ (بامیه عسلی) به روش قنادی

مرحله سوم: آب و شکر را بجوشانید

در یک قابلمه با اندازه مناسب، آب و شکر را بریزید و روی حرارت بگذارید تا آب و شکر بجوشند و دانه‌های شکر در آن حل شوند. سپس مخلوط داخل تنگ (مخلوط آب و پوست رنده شده میوه‌ها) را به قابلمه اضافه کنید.

اجازه دهید برای ۲ دقیقه، مواد بجوشند تا عصاره پوست لیمو و پرتقال خارج شود. سپس شعله را خاموش کنید و مواد را از صافی رد کنید تا پوست‌های رنده شده، در صافی بماند و مایه یخ در بهشت ایتالیایی یکدست شود. این مخلوط را کنار بگذارید تا سرد شود.

در صورت تمایل می‌توانید شکر را از فروشگاه‌‌های افق کوروش به روش‌های اینترنتی و حضوری خریداری کنید.

مرحله چهارم: توت فرنگی را آماده کنید

در این مرحله، توت فرنگی‌ها را بشویید و خشک کنید. آنها را به قطعات کوچک خرد کنید. نصف توت فرنگی‌های خرد شده را در غذاساز یا مخلوط‌کن بریزید و چند پالس بزنید تا پوره شوند. بقیه توت فرنگی‌ها را می‌توانید به صورت درسته، در یخ در بهشت بریزید یا آنها را هم پوره کنید. اگر تکه‌های توت فرنگی زیر دندان حس شوند، بهتر است.

اگر توت فرنگی تازه ندارید از توت فرنگی فریز شده استفاده کنید. در این صورت بعد از یخ‌زدایی توت فرنگی را پوره و خرد کنید.

مرحله پنجم: مواد یخ در بهشت را با هم مخلوط کنید

در آخر، توت فرنگی‌های پوره و خرد شده را به مایه یخ در بهشت ایتالیایی اضافه و همه مواد را با هم مخلوط کنید تا یکدست شود. اگر شیرینی بیشتری می‌پسندید، می‌توانید کمی عسل یا شکر به نوشیدنی خود بیفزایید. سپس نوشیدنی را در ظرف مناسبی (ترجیحا استیل یا روحی) بریزید و برای ۵ تا ۶ ساعت در فریزر بگذارید.

عسل را به روش‌های حضوری و اینترنتی از فروشگاه‌های افق کوروش می‌توانید تهیه کنید.

مرحله ششم: یخ در بهشت ایتالیایی را سرو کنید

بعد از گذشت ۲ ساعت، ظرف یخ در بهشت را از فریزر بیرون بیاورید و با قاشق آن را هم بزنید تا بافت یخی پفکی پیدا کند ولی کاملا هم سفت نشود. دوباره یخ در بهشت را در فریزر بگذارید تا ۳ یا ۴ ساعت دیگر بماند. بعد یخ در بهشت را بیرون بیاورید.

اگر یخ در بهشت در زمان سرو، خیلی یخ و منجمد بود، می‌توانید به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در دمای آشپزخانه بگذارید تا بافت یخی آن، کمی باز شود و پفکی شود. سپس یخ در بهشت ایتالیایی را سرو کنید.

نکات مهم در طرز تهیه یخ در بهشت ایتالیایی

فوت و فن‌های طرز تهیه یخ در بهشت ایتالیایی

  • برای طرز تهیه یخ در بهشت ایتالیایی به روش دیگر، می‌توانید پوست رنده شده پرتقال و لیمو، آب و شکر را برای ۵ دقیقه بجوشانید و صاف کنید. سپس آب پرتقال و آبلیمو را اضافه کنید و در آخر، پوره‌های توت فرنگی را بیفزایید و بقیه مراحل را تکرار کنید. آبلیمو را به روش‌های حضوری و اینترنتی از فروشگاه‌‌های افق کوروش می‌توانید تهیه کنید.
  • بهتر است نصف توت فرنگی را به صورت پوره شده و نصف دیگر را به صورت خرد شده (ریز) در یخ در بهشت ایتالیایی بریزید. با این کار ظاهر یخ در بهشت زیباتر می‌شود.
  • مایه یخ در بهشت را می‌توانید در لیوان‌های روحی یا یکبار مصرف در فریزر بگذارید تا بافت یخی پیدا کند و یخ در بهشت را تک‌نفره و لیوانی سرو کنید.
  • هر چه تعداد دفعات هم زدن یخ در بهشت را افزایش دهید، باعث خرد شدن یخ و بهتر شدن بافت آن می‌شود. پس این کار را حتما انجام دهید.
  • میزان آب و شکر (یا انواع شیرین‌کننده‌های دیگر مثل عسل، نبات و …) را می‌توانید بر اساس تعداد نفرات و ذائقه خود، کم یا زیادتر کنید.
  • استفاده از چاشنی‌های معطر مثل وانیل، گلاب یا خاکشیر و تخم شربتی در یخ در بهشت ایتالیایی اختیاری است.
  • در صورت افزودن تخم شربتی یا خاکشیر، باید حتما آن‌ها را ابتدا خیس و بعد آبکش کرده و به یخ در بهشت اضافه کنید تا دانه‌های تخم شربتی، داخل یخ در بهشت ته‌نشین نشود. خاکشیر و تخم شربتی، وانیل و گلاب را به روش‌های حضوری و اینترنتی از فروشگاه‌های افق کوروش می‌توانید تهیه کنید.
حتما بخوانید  طرز تهیه کلوچه کدو حلوایی خوشمزه به ۲ روش در فر و بدون فر

بیشتر بخوانید: طرز تهیه گرانیتا یا یخ در بهشت هندوانه ایتالیایی

فوت و فن‌های خوشمزه شدن یخ در بهشت

چه میوه‌هایی در یخ در بهشت ایتالیایی به کار می‌رود؟

این یخ در بهشت با ترکیب میوه‌های تازه، به همراه عصاره میوه‌های پرتقال، لیمو و توت فرنگی درست می‌شود.

چرا یخ در بهشت ایتالیایی تلخ می‌شود؟

علت تلخ شدن یخ در بهشت، رنده کردن پوست سفید پرتقال و لیمو است. پوست نارنجی و سبز پرتقال و لیمو، عطر فوق‌العاده‌ای دارد ولی اگر قسمت سفید پوست این مرکبات را هم رنده کنید، طعم نوشیدنی‌تان تلخ می‌شود. همچنین به هیچ عنوان نباید هسته این مرکبات را در یخ در بهشت بریزید.

محصولات مرتبط