طرز تهیه موهیتو خانگی به 5 روش اصلی رستورانی و کافی شاپی | مجله کوروش
خانه » آشپزی » طرز تهیه موهیتو خانگی به ۵ روش کلاسیک

طرز تهیه موهیتو خانگی به ۵ روش کلاسیک

 • منتشر شده در 1400-03-08
 • 13355 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 11 دقیقه
طرز تهیه موهیتو خانگی

حتما شما هم موهیتو را یک نوشیدنی خنک فوق العاده تابستانی می دانید. تجربه خوردن این نوشیدنی معمولا در مهمانی ها یا کافی شاپ ها، بسیار خوشایند است. ولی خودتان هم می توانید به راحتی آن را با مواد ساده و در دسترس با نعنا و هندوانه و یا توت فرنگی و موز و پرتقال در خانه درست کنید. در این مطلب از مجله کوروش، طرز تهیه موهیتو خانگی به ۵ روش کلاسیک و کافی شاپی با شکر و بدون شکر را برای شما آماده کرده ایم.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

تاریخچه موهیتو

 

تاریخچه موهیتو

 

موهیتو یا در اصل موجیتو (mojito) که به آن «موخیتو» هم گفته می شود، یک نوشیدنی اصالتا کوبایی است. یک کوکتل که از ۵ ماده اصلی تشکیل شده است: نوشیدنی وایت رام، شکر، آب لیمو، آب سودا (آب گازدار) و نعنا. در موهیتو، برگ های نعنا، کوبیده و با شکر، آب سودا، آب لیمو و … ترکیب می شود.

هر چند موهیتو را یک نوشیدنی کوبایی می دانند ولی معلوم نیست آیا کوبایی ها خودشان آن را ابداع کرده اند یا طرز تهیه موهیتو را از جای دیگری وام گرفته اند.

گفته می شود که سرخپوستان محلی آمریکای جنوبی، داروهای مختلفی برای بیماری های گرمازدگی داشته اند، یک قایق که برای مهمانی شبانه روزی به کوبا رفت، با موهیتو، به عنوان یک داروی موثر برگشت. البته نسخه اصلی موهیتو، به شکل امروزی نبوده و از گیاهان بومی آن منطقه در موهیتو استفاده می شده است. ولی به مرور این دستور به شکل متداول امروزی درآمده است.

برخی مورخان ادعا می کنند که برده های آفریقایی که در قرن ۱۹ در مزارع نیشکر کوبا کار می کرده اند، در درست کردن موهیتو نقش اساسی داشته اند. در موهیتوی تولیدی به شیوه اصلی، معمولا از نیشکر استفاده می شود. موهیتو نیز یک نوشیدنی محبوب بین این بردگان بوده و آن ها این اسم را برای موهیتو انتخاب کرده اند.

حتی موهیتو را نوشیدنی محبوب «ارنست همینگوی» نویسنده معروف آمریکایی دانسته اند و او را یکی از کسانی می دانند که قدم موثری در جهت معروف کردن این نوشیدنی برداشته است.

موهیتو معمولا در همه جای دنیا شناخته شده و سرو می شود. در بهترین هتل ها تا کافی شاپ های متوسط رو به پایین. تا جایی که این نوشیدنی به خاطر طعم خاص و دلپذیری که دارد، با میوه های دیگر هم تهیه و سرو می شود. موهیتو توت فرنگی یا رد موهیتو یکی از آن هاست که یک تنوع فوق العاده در زمینه طرز تهیه موهیتو به حساب می آید. موهیتو را با انواع میوه از موز و پرتقال تا هندوانه و کیوی و خیار هم می توانید درست کنید.

 

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه ۱۰ نوشیدنی با کلاس کافی شاپی «

 

 

فوت و فن های طرز تهیه موهیتو خانگی

 

فوت و فن های طرز تهیه موهیتو

 

 • در طرز تهیه موهیتو خانگی از مواد مختلفی می توان استفاده کرد ولی متداول ترین نوع موهیتو، موهیتو با نعنا است.

 

 • هر چند می توان با نعنا خشک هم موهیتو درست کرد ولی اگر می خواهید یک موهیتوی خوش عطر و طعم، به روش کافی شاپی داشته باشید، از برگ نعنا تازه استفاده کنید.

 

 • موهیتو را می توانید با عرق نعنا هم درست کنید. در این روش، عرق نعنا، آب، شکر و آب لیمو را با هم مخلوط کنید. وقتی دانه های شکر حل شدند، قالب های یخ را اضافه کنید. موهیتو را با برگ نعنا و برش های لیمو، تزیین و آن را سرو کنید. می توانید مواد را به مدت ۲ دقیقه بجوشانید و بعد از سرد شدن سرو کنید.
حتما بخوانید  طرز تهیه پیتزا با نان لواش در فر و تابه

 

 • موهیتو را به صورت تازه سرو کنید چون احتمال این که بعد از ماندن تلخ شود، زیاد است.

 

جشنواره با صرفه ترین بازار افق کوروش
 • موهیتوهایی که با مخلوط کن درست می شوند، معمولا طعم تندتری دارند.

 

 • طرز تهیه موهیتو با آب گازدار و بدون آب گازدار مرسوم است.

 

 

۱- طرز تهیه موهیتو خانگی (روش اول)

 

طرز تهیه موهیتو خانگی (روش اول)

 

میزان انرژی در ۱۰۰ گرم: حدود ۲۳۱ کالری

 

مواد لازم

 

نعنا تازه: ۱۰ برگ

لیمو ترش تازه: ۱ عدد

شکر: ۲ قاشق غذاخوری

سودا (آب گازدار): ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی

یخ قالبی: ۱ لیوان دسته دار فرانسوی

 

 

طرز تهیه

 

در طرز تهیه مو هیتو برگ های نعنا را بشویید و با لیمو بکوبید

 

مرحله اول: برگ های نعنا را بشویید و با لیمو بکوبید

 

برگ های نعنا را بشویید و از شاخه جدا کنید. لیمو را از برش بزنید. برگ های نعنا و یک برش لیمو را با گوشت کوب برقی یا دستی بکوبید. تا حدی که روغن نعنا و آب لیمو خارج شود.

 

 

مرحله دوم: به نعنا و لیموی کوبیده شکر و سودا اضافه کنید

 

بقیه برش های لیمو را اضافه کنید و دوباره بکوبید تا آب آن ها خارج شود. همه مواد کوبیده و له شده را در لیوان بریزید و شکر را اضافه کنید. روی مخلوط را آب سودا بریزید و هم بزنید.

 

 

مرحله سوم: موهیتو را با یخ سرو کنید

 

قالب های یخ را اضافه کنید. میزان شکر را اندازه بگیرید و به دلخواه خود اضافه کنید. وقتی به طعم دلخواهتان رسید، آن را در لیوان بریزید و با برگ نعنا و لیمو تزیین کنید.

 

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه اسموتی طالبی به ۸ روش « 

 

 

۲- طرز تهیه موهیتو خانگی (روش دوم)

 

دستور تهیه موهیتو خانگی (روش دوم)

جشنواره کوپا

 

این روش کمی زمان گیرتر از روش اول است ولی طعم اصیل تری را تجربه می کنید.

 

مواد لازم

 

آب: ۱ و ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی

شکر: ۳/۴ لیوان دسته دار فرانسوی

برگ نعنا: ۱ لیوان دسته دار فرانسوی

آب لیمو: ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی

سودا: ۴ لیوان دسته دار فرانسوی

شربت لیمو: ۱ لیوان دسته دار فرانسوی

یخ قالبی: به میزان دلخواه

لیمو ترش و برگ نعنا (برای تزیین): چند برش و برگ

 

 

طرز تهیه

 

برای درست کردن موهیتو نصف آب، شکر و نعنا را مخلوط کنید

 

مرحله اول: نصف آب، شکر و نعنا را مخلوط کنید

 

در اولین مرحله از طرز تهیه موهیتو خانگی، نصف آب را با شکر مخلوط کنید و به هم بزنید تا دانه های شکر کاملا حل شوند. این محلول را به مدت ۵ دقیقه در مایکروفر بگذارید. سپس ظرف را بیرون بیاورید و نعنا را به آن اضافه کنید. نیازی به خرد کردن برگ های نعنا نیست. دوباره ۵ دقیقه دیگر در مایکروفر قرار دهید.

 

 

مرحله دوم: آب، آبلیمو و شربت لیمو را با هم مخلوط کنید

 

ظرف را بیرون بیاورید و برگ های نعنا را از ظرف خارج کنید. برگ ها را کاملا فشار دهید تا آب آن ها خارج شود. برگ ها را کنار بگذارید. بقیه آب، آب لیمو و شربت لیمو را در یک ظرف بریزید و با هم کاملا ترکیب کنید.

 

 

مرحله سوم: شربت ها را ترکیب و سودا را اضافه کنید

 

حتما بخوانید  مقدار مجاز مصرف روزانه روغن زیتون چقدر است؟

شربت به دست آمده در مرحله اول را با شربتی که در مرحله دوم درست کرده اید، با هم مخلوط کنید. سودا یا آب گازدار را به آن ها اضافه کنید. به موهیتو، قالب های یخ اضافه و آن را در لیوان سرو کنید. لبه لیوان را برش های باریک لیمو بگذارید و چند برگ نعنا روی موهیتو قرار دهید.

 

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه قهوه دالگونا « 

 

 

۳- طرز تهیه موهیتو خانگی با مخلوط کن بدون شکر

 

طرز تهیه موهیتو خانگی با مخلوط کن بدون شکر

 

مواد لازم

 

لیمو ترش: ۱ عدد با پوست

لیمو ترش: ۲ عدد بدون پوست

برگ نعنا: ۲/۳ لیوان دسته دار فرانسوی

عسل: ۲ قاشق غذاخوری

سودا: ۱و ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی

یخ: به میزان لازم

 

 

طرز تهیه

 

لیموهای پوست کنده و پوست نکنده را از وسط برش بزنید و هسته های آن ها را بیرون بیاورید تا موهیتویتان تلخ نشود. لیموها را در مخلوط کن بریزید و برگ های پاک شده نعنا و عسل را اضافه کنید. مخلوط کن را روشن کنید و اجازه دهید همه مواد با هم پوره و نرم شوند.

تکه های یخ را به همراه سودا به مخلوط اضافه کنید. دوباره مخلوط کن را روشن و مواد را با هم ترکیب کنید تا یکدست شوند. موهیتوی خود را در ظرف مناسب بریزید و تزیین کنید.

 

 

۴- طرز تهیه موهیتو خانگی با نعنا خشک

 

طرز تهیه موهیتو خانگی با نعنا خشک

 

مواد لازم

 

نعنا خشک: ۱/۲ قاشق چای خوری

آب لیمو تازه: ۲ قاشق غذاخوری

عسل یا شکر: ۲ قاشق غذاخوری (یا به میزان دلخواه)

سودا (آب گازدار): ۲۵۰ سی‌سی

یخ: چند تکه کوچک

 

 

طرز تهیه (روش اول)

 

نعنا خشک را کاملا خرد و در یک لیوان با آب لیمو ترش و عسل (یا شکر) مخلوط کنید. آب گازدار را اضافه کنید و به هم بزنید تا شکر کاملا حل شود. در پایان قالب های یخ را اضافه و موهیتو را به صورت سرد، سرو کنید.

 

 

طرز تهیه (روش دوم)

 

برگ های نعنا را با آب و شکر در یک ظرف مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید. ۲ دقیقه مخلوط را بجوشانید و سپس حرارت را قطع کنید. وقتی محلول از دما افتاد و کمی سرد شد، آن را صاف کنید. بعد از صاف کردن موهیتو، تکه های یخ را اضافه و سرو کنید.

 

 

۵- طرز تهیه موهیتو خانگی با توت فرنگی

 

موهیتو خانگی با توت فرنگی

 

مواد لازم

 

شکر: ۲ قاشق

برگ نعنا: ۶ عدد

توت فرنگی: ۴ عدد

لیمو: ۱/۲ یک لیموی کامل

آب گازدار: به میزان لازم

 

 

طرز تهیه

 

برای درست کردن موهیتو توت فرنگی یا رد موهیتو ابتدا شکر، نعنا و آب لیمو ترش (نصف لیمو) و توت فرنگی های خرد شده را در لیوان بریزید. با پشت قاشق، توت فرنگی ها را له کنید تا آب آن ها خارج شود. یخ و آب گازدار را به مخلوط اضافه و آن را سرو کنید.

 

 

بیشتر بخوانید» طرز تهیه ۱۳ اسموتی خوشمزه و مقوی مخصوص روزهای گرم«

 

 

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

1 × سه =

همراه با افق کوروش

جشنواره با صرفه ترین بازار
جشنواره کوپا
خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

طرز تهیه کاپ کیک ردولوت جدید برای ولنتاین در 30 دقیقه

طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین در ۳۰ دقیقه

درست کردن کاپ کیک ردولوت تزئین شده با روکش خامه و ترافل‌های قلبی در کنار کیک ردولوت یکی از بهترین ایده‌ها برای ابراز عشق در روز ولنتاین است. یک کاپ کیک قرمز ولنتاین با ظاهری دوست داشتنی که آن را با سلیقه خودتان تزئین کرده‌اید یک هدیه خوب برای روز عشق است. طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاینی را بلد هستید؟ چطور می‌توان یک کاپ کیک ولنتاین جدید با ظاهری منحصر به فرد درست کرد؟ در این مقاله می‌توانید طرز تهیه کاپ کیک ردولوت ولنتاین جدید را از در مجله کوروش بخوانید. با سرویس آشپزی همراه باشید.
 • 1715 بازدید
 • انتشار: 1400-10-27
طرز تهیه سوپ ماست و خیار خوشمزه ترکیه‌ای برای روزهای گرم تابستان

طرز تهیه سوپ ماست و خیار خوشمزه ترکیه‌ای برای روزهای گرم تابستان

  وقتی اسم سوپ به میان می‌آید ما روزهای سرد زمستان می‌افتیم و ماست و خیار هم که خنکای نشتن در سایه و خوردن ماست و خیار سرد در روزهای داغ تابستان است. اما اهالی ترکیه هم مثل ما و یونانی‌ها اهل ماست و خیارند. ترک‌ها از قرن‌ها پیش یک پیوند زیبا میان این دو غذای سبک و خوشمزه برقرار کرده‌اند و اسمش را هم گذاشته‌اند سوپ ماست و خیار که خوردن این سوپ خوشمزه را به شما در روزهای داغ تابستان توصیه می‌کنیم. طرز تهیه سوپ ماست و خیار خوشمزه ترکیه‌ای را از کتاب آشپزی مشهور The Australian woman’s weekly ...
 • 1942 بازدید
 • انتشار: 1399-03-10