۴ طرز تهیه بستنی انار مخصوص شب یلدا با ثعلب و بدون ثعلب

۴ طرز تهیه بستنی انار مخصوص شب یلدا با ثعلب و بدون ثعلب


24 آذر 1401 . زمان مطالعه: 9 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه بستنی انار
تخفیفات نیمه دوم شهریور افق کوروش
فهرست محتوا پنهان

بستنی انار به عنوان یک دسر مخصوص شب یلدا یکی از خوشمزه‌ترین انواع بستنی است که می‌توانید آن را هم برای شب یلدا و هم هر زمان دیگری از سال درست کنید. برای طرز تهیه بستنی انار مخصوص شب یلدا معمولاً از آب انار تازه استفاده می‌شود و به صورت بستنی انار با خامه و بستنی و آب انار درست می‌شود. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش می‌توانید با دستور تهیه بستنی انار خانگی به ۴ روش با ثعلب و بدون ثعلب آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد آموزش درست کردن بستنی انار برای شب یلدا پاسخ خواهیم داد.

فروش ویژه نوشیدنی و ماست افق کوروش

 

 

طرز تهیه بستنی انار مخصوص شب یلدا

 

طرز تهیه بستنی انار مخصوص شب یلدا

 

مدت زمان آماده سازی بستنی انار: ۳۵ دقیقه

کالری هر کاسه بستنی انار: حدود ۲۹۴ کالری

 

مواد لازم برای تهیه بستنی انار بدون ثعلب

 

 • خامه غلیظ: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • شکر سفید: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • آب انار طبیعی: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • عصاره وانیل: ۱ قاشق چای‌خوری
 • نمک: به مقدار لازم

 

جشنواره بازگشت به مدرسه

مراحل طرز تهیه بستنی انار شب یلدا

 

مراحل طرز تهیه بستنی اناری

 

یکی از ساده‌ترین روش‌های درست کردن بستنی انار خانگی، استفاده از خامه غلیظ است. طرز تهیه این بستنی بسیار راحت است و خیلی سریع آماده می‌شود. می‌توانید بستنی انار را در شب یلدا یا در فصل تابستان برای پذیرایی از مهمان‌های خود آماده کنید.

 

مرحله اول؛ هم زدن خامه و شکر بستنی

 

در اولین مرحله از طرز تهیه بستنی انار خانگی و خوشمزه با خامه باید خامه و شکر را در مخلوط‌کن بریزید و خوب با هم ترکیب کنید. این کار را برای حدود ۲۰ دقیقه و تا زمانی که شکر و خامه یکدست شوند، ادامه دهید.

 

مرحله دوم؛ اضافه کردن آب انار به ترکیب خامه و شکر

 

بعد از این که خامه و شکر را ترکیب کردید، حال باید آب انار و عصاره وانیل را همراه با نمک به آن اضافه کنید. سپس مخلوط‌کن را دوباره روشن کنید تا همه مواد کاملاً با هم ترکیب شوند.

تخفیفات بستنی افق کوروش
حتما بخوانید  طرز تهیه مارمالاد آلبالو به ۲ روش با ژلاتین و بدون ژلاتین

 

مرحله سوم؛ آماده کردن بستنی انار

 

بعد از این که همه مواد بستنی انار را با هم ترکیب کردید، باید آن را در قالب بریزید و سپس در فریزر قرار دهید. در عرض ۸ تا ۱۰ ساعت چند بار بستنی انار را هم بزنید تا بافت آن نرم و کشدار شود. برای درست کردن بستنی انار در بستنی‌ساز باید بستنی را در دستگاه بریزید و سپس طبق دستورالعمل، بستنی‌ساز را روشن کنید تا بستنی شما آماده شود.

 

دستور پخت بستنی انار با شیر و خامه

 

دستور پخت بستنی انار با شیر و خامه

 

مدت زمان آماده سازی: ۱۲۰ دقیقه
مدت زمان پخت بستنی انار با شیر و خامه: ۱۵ دقیقه

 

مواد لازم برای تهیه بستنی انار با شیر و خامه

 

 • خامه صبحانه: ۳۵۰ گرم
 • شیر پرچرب: ۱/۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • شکر: ۱۷۰ گرم
 • آرد ذرت: ۱/۵ قاشق غذاخوری
 • نمک: ۱/۸ قاشق چای‌خوری
 • آب انار: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • آب لیموترش تازه: ۱ قاشق چای‌خوری

 

مراحل طرز تهیه بستنی انار با شیر و خامه

 

یکی از حرفه‌ای و خوشمزه‌ترین روش‌های تهیه بستنی انار خانگی ترکیب خامه، شیر و آرد ذرت است. در ادامه می‌توانید با مراحل طرز تهیه بستنی انار با شیر و خامه آشنا شوید.

 

مرحله اول؛ جوشاندن مواد بستنی انار

 

در اولین مرحله از طرز تهیه بستنی انار مخصوص شب یلدا باید خامه، شیر، شکر، آرد ذرت و نمک را با هم مخلوط کنید. سپس همه این مواد را داخل یک قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا به جوش بیایند. مواد بستنی تنها باید برای ۲ دقیقه بجوشند، سپس شعله گاز را خاموش کنید.

تخفیفات لبنیات افق کوروش

 

مرحله دوم؛ اضافه کردن سایر مواد بستنی انار

 

بعد از این که مواد اصلی بستنی را ۲ دقیقه جوشاندید، حال باید آب انار تازه، آب لیمو ترش و در صورت نیاز کمی دیگر نمک به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا با هم ترکیب شوند.

 

مرحله سوم؛ آماده کردن بستنی انار

 

برای طرز تهیه بستنی انار مخصوص شب یلدا می‌توانید مواد بستنی را داخل دستگاه بستنی‌ساز بریزید و بستنی را درست کنید. در صورتی که در خانه بستنی‌ساز ندارید مواد بستنی را داخل یک قالب بریزید و روی آن را با سلفون بپوشانید. سپس بستنی را برای حدود ۸ ساعت در فریزر بگذارید. در این مدت چند بار بستنی را هم بزنید تا کاملاً نرم و کشدار شود.

 

مرحله چهارم؛ سرو کردن بستنی انار

 

بعد از چند ساعت که بستنی انار شما آماده شد، می‌توانید قالب را از فریزر خارج کنید. سپس بستنی انار را با اسکوپ بردارید و داخل ظرف بریزید. برای تزیین روی بستنی انار می‌توانید مقداری دانه انار روی آن بریزید و یک برش لیمو ترش در کنار آن قرار دهید.

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه بستنی یخی ترش و لواشکی

 

طرز تهیه آب انار بستنی خوشمزه

 

طرز تهیه آب انار بستنی خوشمزه

مدت زمان آماده سازی: ۱۵ دقیقه

کالری ۱۰۰ گرم بستنی وانیلی: حدود ۲۱۰ کالری

 

مواد لوازم برای تهیه آب انار بستنی

 

 • آب انار ملس: به ازای هر نفر ۳/۴ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • پودر گلپر: به مقدار لازم
 • بستنی وانیلی: به مقدار لازم
 • دانه انار: به مقدار لازم

 

مراحل طرز تهیه بستنی انار با بستنی آماده

 

مراحل طرز تهیه بستنی انار با بستنی آماده

 

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید برای تهیه بستنی انار مخصوص شب یلدا به کار بگیرید، درست کردن بستنی انار با بستنی آماده است. برای این کار تنها باید بستنی وانیلی را با آب انار ترکیب کنید. در ادامه می‌توانید با دستور تهیه بستنی انار با بستنی آماده آشنا شوید.

حتما بخوانید  طرز تهیه سس بشامل یا سس سفید به 2 روش رستورانی

 

مرحله اول؛ ترکیب کردن مواد آب انار بستنی

 

در اولین مرحله از طرز تهیه آب انار بستنی در خانه باید برای هر نفر یک لیوان آماده کنید. سپس ۳/۴ لیوان را با آب انار نسبتاً ترش یا ملس پر کنید. حالا باقی مانده لیوان را با بستنی وانیلی آماده پر کنید.

 

مرحله دوم؛ سرو کردن آب انار بستنی

 

بعد از این که به اندازه مورد نیاز در لیوان‌ها بستنی اضافه کردید، باید مقداری پودر گلپر و دانه انار روی بستنی‌ها بریزید و آن را سرو نمایید.

 

طرز تهیه بستنی انار با ثعلب

 

طرز تهیه بستنی انار با ثعلب

 

برای درست کردن بستنی انار با ثعلب باید ابتدا باید شکر را با ثعلب ترکیب کنید. سپس شیر و خامه را مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا گرم شود ولی نجوشد. سپس ترکیب شکر و ثعلب را به خامه شیر گرم شده اضافه کنید و مدام هم بزنید تا با هم مخلوط شوند.

در این مرحله آب انار را به مواد بستنی استفاده کنید. در نهایت مواد بستنی را داخل دستگاه بستنی‌ساز بریزید تا بستنی شما آماده شود.

 

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه بستنی انار

 

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه بستنی انار

 

*برای خوش رنگ شدن بستنی انار می‌توانید چند قطره رنگ خوراکی قرمز به بستنی‌تان اضافه کنید.

*در طرز تهیه بستنی انار خانگی با خامه می‌توانید به جای عصاره وانیل از آب لیمو ترش تازه استفاده کنید.

*در دستور تهیه بستنی انار با بستنی آماده هم می‌گویند می‌توانید بستنی را با آب انار تازه و مقداری گلپر در مخلوط‌کن بریزید و کاملاً میکس کنید. سپس آن را در لیوان بریزید و میل کنید.

*در طرز تهیه بستنی انار مخصوص شب یلدا می‌توانید در ترکیبات بستنی مقداری شکلات تلخ را خرد کنید و لابه‌لای آن بریزید.

*در صورتی که دستگاه آبمیوه‌گیری در خانه ندارید، می‌توانید برای گرفتن آب انار، دانه‌های انار را داخل یک کیسه زیپ‌دار بریزید و سپس با وردنه به آرامی دانه‌ها را له کنید تا آب انار خارج شود. سپس گوشه پلاستیک را برش دهید و آب انار را خارج کنید.

*به عنوان آموزش درست کردن بستنی انار برای شب یلدا به خاطر داشته باشید که حتماً برای تزیین بستنی از دانه‌های میوه انار استفاده کنید تا ظاهر بستنی شما جذاب‌تر شود.

 

بیشتر بخوانید: ژله یلدایی انار سه رنگ در لیوان

 

سوالات متداول

 

طرز تهیه بستنی انار با ثعلب چگونه است؟

 

برای درست کردن بستنی انار با ثعلب باید ابتدا باید شکر را با ثعلب ترکیب کنید. سپس شیر و خامه را مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا گرم شود ولی نجوشد. سپس ترکیب شکر و ثعلب را به خامه شیر گرم شده اضافه کنید و مدام هم بزنید تا با هم مخلوط شوند. در این مرحله آب انار را به مواد بستنی استفاده کنید. در نهایت مواد بستنی را داخل دستگاه بستنی‌ساز بریزید تا بستنی شما آماده شود.

 

آیا می‌توان برای تهیه بستنی انار مخصوص شب یلدا از خامه قنادی استفاده کرد؟

 

اگر برای درست کردن بستنی انار خانگی از خامه قنادی استفاده می‌کنید، تنها باید شکر را حذف کنید تا بستنی شما بیش از حد شیرین نشود.

 

منابع: allrecipes، healthy-delicious

کالابرگ الکترونیک