۳ طرز تهیه شور غوره خانگی + فوت و فن شور غوره

۳ طرز تهیه شور غوره خانگی + فوت و فن شور غوره


19 تیر 1403 . زمان مطالعه: 9 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
۳ طرز تهیه شور غوره خانگی + فوت و فن شور غوره

شور غوره یکی از قدیمی‌ترین، خوشمزه‌ترین و متفاوت‌ترین انواع شور خانگی است. طرز تهیه شور غوره مثل ترشی غوره بسیار راحت است، اما طعم این چاشنی آن‌قدر لذیذ است که حتماً شما هم عاشق مزه دلچسب آن خواهید شد. در این مقاله از  سرویس آشپزی در مجله کوروش می‌توانید با طرز تهیه غوره شور خوشمزه و سنتی به چند روش با آبغوره یا سرکه و نمک آشنا شوید و فوت و فن‌های درست کردن غوره شور خانگی را یاد بگیرید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد درست کردن غوره شور پاسخ خواهیم داد.

 

مواد لازم برای تهیه شور غوره با آبغوره

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
غوره عسکری ۱ کیلوگرم
آبغوره خانگی به مقدار لازم
نمک ۲ قاشق غذاخوری

 

مدت زمان آماده‌سازی شور غوره: ۱۰ دقیقه

مراحل طرز تهیه شوری غوره با آبغوره

مراحل طرز تهیه شوری غوره

درست کردن شوری غوره یکی از ساده‌ترین روش‌های آماده کردن یک چاشنی خانگی خوشمزه است که با مواد اولیه‌ای در دسترس آماده می‌شود. این شور خانگی مزه لذیذی دارد و یک روش بی‌نظیر برای نگهداری از غوره است. برای تهیه این شور غوره از آبغوره خانگی و طبیعی و بدون نمک استفاده می‌شود و از همین رو این شور طعم بسیار لذیذ و متفاوتی دارد. در ادامه می‌توانید با مراحل طرز تهیه شور غوره و همچنین نکات و ترفندهای تهیه این شور خوشمزه با غوره تازه را دنبال کنید.

مرحله اول؛ پاک کردن غوره

در اولین مرحله از طرز تهیه شور غوره خانگی باید غوره‌ها را تمیز کنید. برای این کار باید همه غوره‌ها را از خوشه جدا کنید و سپس غوره‌های بدون خوشه را در آب بریزید و خوب بشویید. برای شستن غوره‌ها باید آن‌ها را در آب سرد بریزید و چند بار غوره‌ها را آبکش کنید تا آب اضافی خارج شود.

مرحله دوم؛ اضافه کردن آبغوره به غوره‌ها

بعد از شستن غوره‌ها آن‌ها را روی پارچه پهن کنید تا کاملا خشک شوند و هیچ رطوبتی نداشته باشند. سپس غوره‌ها را در شیشه مورد نظر بریزید. آبغوره را به اندازه‌ای روی غوره‌ها بریزید که کاملاً سطح غوره‌ها را بپوشاند. به یاد داشته باشید برای تهیه شور غوره باید از آبغوره طبیعی و بدون نمک استفاده کنید.

مرحله سوم؛ آماده کردن شور غوره

بعد از اضافه کردن آبغوره طبیعی به شور غوره، در این مرحله باید نمک را اضافه کنید. سپس درب ظرف شیشه‌ای را محکم ببندید و شور غوره را برای ۱۰ روز در دمای بیرون از یخچال و روی کابینت آشپزخانه قرار دهید تا شور شما آماده شود. سپس باید بعد از رسیدن این چاشنی خوشمزه را در یخچال بگذارید.

حتما بخوانید  بهترین تغذیه و مناسب ‌ترین غذاها و دسرها برای افراد مبتلا به انواع سرطان

در صورت تمایل شما می‌توانید آبغوره و نمک را به روش‌های حضوری یا اینترنتی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: خواص و مضرات آبغوره و طبع و مصلح آن

مواد لازم برای تهیه غوره شور با سرکه

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
غوره عسکری یا هر نوع غوره بدون هسته ۱ کیلوگرم
سرکه سفید نصف لیوان فرانسوی دسته‌دار
نمک ۲ قاشق غذاخوری
آب جوشیده سرد به مقدار لازم

 

مدت زمان آماده‌سازی شور غوره با سرکه و آب نمک: ۱۰ دقیقه

مراحل طرز تهیه شور غوره با سرکه

طرز تهیه شور غوره با آب نمک و سرکه

برای درست کردن شور غوره می‌توانید علاوه بر آبغوره همانند سایر شورهای خانگی از سرکه سفید نیز استفاده کنید. آماده کردن این مدل شور غوره بسیار راحت است و شباهت زیادی به دیگر انواع شور خانگی دارد. در ادامه می‌توانید با طرز تهیه شور غوره خانگی با سرکه سفید آشنا شوید.

مرحله اول؛ تمیز کردن غوره‌ها

در اولین مرحله از طرز تهیه غوره شور خانگی با سرکه باید غوره‌ها را دانه کنید و آن‌ها را از خوشه جدا کنید. سپس غوره‌ها را با آب فراوان بشویید و در آبکش بریزید تا آب اضافی خارج شود. در نهایت بهتر است غوره‌ها را برای مدتی روی یک پارچه پهن کنید تا کاملاً خشک شوند و هیچ رطوبتی نداشته باشند.

مرحله دوم؛ آماده کردن شور غوره

بعد از این که غوره‌ها خشک شدند، در آخرین مرحله از طرز تهیه غوره شور باید غوره‌ها را در شیشه بریزید و سپس سرکه را اضافه کنید و آب جوشیده سرد را هم تا جایی که شیشه کاملاً پر شود در شیشه بریزید. مقداری نمک اضافه کنید و اجازه دهید شور شما برای چند روز در محیط آشپزخانه بماند تا آماده شود. بعد از رسیدن شوره غوره آن را در یخچال نگهداری کنید.

در صورت تمایل شما می‌توانید سرکه را به روش‌های حضوری یا اینترنتی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه غور شور با آب نمک

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
غوره عسکری ۱ کیلوگرم
نمک ۲ قاشق غذاخوری
آب جوشیده سرد به مقدار لازم

 

مدت زمان آماده‌سازی شور غوره با آب نمک: ۱۰ دقیقه

مراحل طرز تهیه شور غوره با آب نمک

طرز تهیه غوره شور با آب نمک

سومین روش درست کردن غوره شور استفاده از ترکیب آب نمک است. این روش یکی از ساده‌ترین شیوه‌های درست کردن شور غوره خانگی است. ترکیب آب، نمک و غوره طعم ملایمی به این شوری‌ها می‌بخشد که برای اکثر افراد لذت‌بخش است. توجه داشته باشید که این مدل شور غوره معمولاً باید زودتر مصرف شود. در ادامه می‌توانید با مراحل و جزئیات طرز تهیه شور غوره با آب نمک آشنا شوید.

مرحله اول؛ تمیز کردن غوره‌ها

برای درست کردن شور غوره با آب نمک باید همانند روش‌های قبل ابتدا غوره‌ها را پاک کنید و آن‌ها را از خوشه جدا کنید. سپس غوره‌ها را در آب بریزید و خوب بشویید، سپس آن‌ها را روی پارچه پهن کنید تا خشک شوند.

مرحله دوم؛ آماده کردن شور غوره

در این مرحله باید غوره‌های خشک را در ظرف شیشه‌ای درب‌دار بریزید. سپس آب جوشیده خنک را با نمک ترکیب کنید و شیشه را با آب نمک پر کنید. درب شیشه را محکم ببندید و آن را برای ۴ تا ۵ روز در یخچال بگذارید تا شوره آماده شود. در این نسخه دستور تهیه شور غوره نیازی به اضافه کردن سرکه و آبغوره نیست.

حتما بخوانید  بهترین روش های لاغری با انار و مشتقات آن | نمونه رژیم لاغری انار

از چه غوره‌ای برای تهیه شور غوره استفاده کنیم؟

از چه غوره‌ای برای تهیه شور غوره استفاده کنیم؟

غوره‌ها انواع مختلفی دارند و باید بدانید که همه آن‌ها برای درست کردن شور غوره مناسب نیستند. اگر دوست دارید یک شوری غوره خوشمزه و مجلسی داشته باشید، باید از غوره‌های بدون هسته استفاده کنید. از همین رو بهترین نوع غوره برای شوری غوره، «غوره عسگری» است.

نکات مهم در طرز تهیه غوره شور

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه غوره شور

  • معمولاً برای درست کردن شور غوره آن را از خوشه جدا می‌کنند، اما در صورت تمایل می‌توانید شور غوره را به صورت خوشه‌های کوچک نیز آماده کنید.
  • در طرز تهیه غوره شور با آب نمک نباید شور را در بیرون از یخچال یا فضای گرم بگذارید، زیرا ممکن است کپک بزند.
  • برای افزایش ماندگاری شور غوره با آب نمک و جلوگیری از کپک زدن شور غوره بهتر است شیشه خالی را برای چند دقیقه در آب بجوشانید تا استریل شود و بعد از این که شیشه کاملاً خشک شد، شور را در آن درست کنید.
  • می‌توانید از شور غوره خانگی برای تهیه خورش کدو مسما و خورش غوره مسما بادمجان استفاده کنید.
  • در طرز تهیه غوره شور توجه داشته باشید که شوری باید دقیقاً مثل خیار شور نمکی باشد و بیش از حد شور نشود.
  • برای این که شور غوره شما سبز رنگ بماند و تغییر رنگ ندهد، می‌توانید غوره‌ها را درون محلول کات کبود و نمک قرار دهید. برای این کار باید ۲ قاشق چای‌خوری کات کبود و ۳ قاشق چای‌خوری نمک را در یک لیتر آب حل کنید و سپس برای ۲۴ ساعت غوره‌ها را در این ترکیب قرار دهید. در نهایت غوره‌ها را آبکش کنید و چند بار با آب سرد بشویید تا کاملا کات کبود شسته شود.
  • برای خوش طعم شدن شور غوره و همچنین افزایش ماندگاری آن می‌توانید چند حبه سیر یا مقداری سیر رنده شده به آن اضافه کنید.
  • استفاده از سبزی‌های معطر و همچنین فلفل تند در شور غوره موجب خوش طعم شدن آن می‌شود.

فوت و فن‌های خوشمزه شدن شور غوره

طرز تهیه شور غوره با آبغوره

چرا غوره شور کپک می‌زند؟

  • در طرز تهیه غوره شور با آب نمک نباید شور را در بیرون از یخچال یا فضای گرم بگذارید، زیرا ممکن است کپک بزند.
  • برای درست کردن شور غوره حتما باید غوره‌ها کامل خشک شوند و هیچ رطوبتی نداشته باشند بعد آن را به صورت شور درست کنید. رطوبت باعث کپک زدن شور غوره می‌شود.

مقدار شوری شور غوره باید چقدر باشد؟

در طرز تهیه غوره شور توجه داشته باشید که شوری باید دقیقاً مثل خیارشور باشد و بیش از حد شور نشود.

 

محصولات مرتبط