همه چیز درباره خواص و فواید عجیب میوه به برای لاغری، بارداری، دیابت و ... - مجله کوروش

همه چیز درباره خواص و فواید عجیب میوه به برای لاغری، بارداری، دیابت و …

همه چیز درباره خواص و فواید عجیب میوه به برای لاغری، بارداری، دیابت و …


12 آبان 1399 . زمان مطالعه: 9 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
0
همه چیز درباره خواص و فواید عجیب میوه به برای لاغری، بارداری، دیابت و ...

اگرچه بیشتر مردم حتی هرگز چیزی درمورد خواص و فواید میوه به نشنیده‌اند؛ میوه به میوه‌ای بسیار خوش طعمی است که از قرن‌ها قبل وجود داشته است. این میوه پر خاصیت علاوه بر اینکه در بسیاری از اشکال طب سنتی اصلی محسوب می‌شود، از زمان‌های بسیار قدیم نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته است و برای یونانیان باستان و رومیان به‌عنوان بخشی برجسته از رژیم غذایی محسوب می‌شده است. در سال‌های اخیر، تعداد زیادی از مطالعات، اثرات درمانی این میوه قدرتمند را تأیید کرده‌اند، تحقیقات نشان می‌دهد که میوه به می‌تواند مزایای مختلفی از تنظیم ضربان قلب گرفته تا سلامت کلی آن را به همراه داشته باشد. در مورد خواص و فواید میوه به برای لاغری، بارداری، دیابت، سرطان و … این مقاله را از سایت Dr Axe در مجله کوروش بخوانید.

میوه به چیست؟

 

همه چیز درباره خواص و فواید عجیب میوه به برای لاغری، بارداری، دیابت و ...

 

سرزمین بازی افق کوروش

این میوه همچنین با نام علمی کیدونیا ابلنگا (Cydonia oblonga) شناخته می‌شود، میوه‌ای به شکل گلابی و به رنگ زرد روشن است. اگرچه اغلب افراد آن را ترکیب سیب و گلابی می‌دانند؛ اما رایحه‌ای قوی‌تر، بافتی محکم‌تر و گوشتی اسفنجی دارد. درخت به علاوه بر میوه خوشمزه خود، به لطف شکوفه‌های بنفش و صورتی کم رنگش، به‌عنوان یک گیاه زینتی نیز رشد می‌کند.

 

۶ خواص به؛ با این میوه جادویی آشنا شوید

 

این میوه خوش طعم و پر خاصیت، تاریخچه جالبی نیز دارد؛ در یونان باستان به نمادی از عشق و باروری تبدیل شد و حتی در عروسی‌ها جزو میوه‌های اصلی محسوب می‌شد. طبق افسانه‌های یونان، سیب طلایی که باعث جنگ تروا شد، در واقع یک سیب نبود، بلکه یک به بود.

 

ارزش غذایی میوه به

 

همه چیز درباره خواص و فواید عجیب میوه به برای لاغری، بارداری، دیابت و ...

 

از جمله خواص و فاید میوه درخت باید به منبع غنی از ویتامین C و فیبر اشاره کرد. همچنین حاوی مقدار زیادی مواد مغذی مهم دیگر از جمله مس، پتاسیم و آهن است.یک میوه به (حدود ۹۲ گرم) حاوی مواد مغذی زیر است:

 

کالری: ۵۲.۴
کربوهیدرات: ۱۴.۱ گرم
پروتئن : ۰.۴ گرم
چربی: ۰.۱ گرم
فیبر: ۱.۷ گرم
ویتامین C : ۱۳.۸ میلی‌گرم (درصد مصرف مجاز روزانه: ۲۳٪)
مس: ۰.۱ میلی‌گرم (درصد مصرف مجاز روزانه: ۶٪)

پتاسیم : ۱۸۱ میلی‌گرم (درصد مصرف مجاز روزانه: ۵٪)
آهن: ۰.۶ میلی‌گرم (درصد مصرف مجاز روزانه:۴٪ )
منیزیوم : ۷.۴ میلی‌گرم (درصد مصرف مجاز روزانه: ۲٪)
فسفر: ۱۵.۶ میلی‌گرم (درصد مصرف مجاز روزانه: ۲٪)

علاوه بر مواد مغذی ذکر شده، میوه به حاوی مقدار کمی ویتامین  A، تیامین، نیاسین، اسید پانتوتنیک، کلسیم و سلنیوم نیز هست.

 

فواید و خواص میوه به برای دیابت، بارداری، سرطان، لاغری و …

 

۱. آنتی‌اکسیدان

 

یکی از خواص و فواید میوه به داشتن آنتی‌اکسیدان است. درخت به منبع خوبی از آنتی‌اکسیدان‌ها است. آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیبات قدرتمندی هستند که از بیماری‌های مزمن مثل تکثیر سلول‌های سرطانی محافظت می‌کنند. این میوه نه تنها سرشار از ویتامین  C، ویتامینی محلول در آب با خاصیت آنتی‌اکسیدانی است، بلکه همچنین منبع خوبی از آنتی‌اکسیدان‌های دیگر از جمله اسید کافوئیل کلینئیک (caffeoylquinic acid) و روتین (rutin) است.

حتما بخوانید  13 ماده غذایی برای سفید کردن و از بین بردن زردی دندان در خانه

 

۲. میوه «به» به رفع یبوست، لاغری و کاهش وزن کمک می‌کند

 

همه چیز درباره خواص و فواید عجیب میوه به برای لاغری، بارداری، دیابت و ...

 

یکی دیگر از خواص و فواید میوه به درمان یبوست و کمک به گوارش بهتر است. در طب سنتی، از هسته میوه به شیرین اغلب برای درمان اختلالات گوارشی، مانند یبوست و اسهال استفاده می‌شد. تحقیقات اخیر، خواص هسته به را تأیید کرده و خاطرنشان کرده است که میوه به می‌تواند به رفع یبوست و منظم‌شدن عملکرد دستگاه گوارشی کمک کند. آزمایشات روی حیوانات نشان داد که خواص هسته به باعث افزایش حرکت دستگاه گوارش می‌شود و در عین حال شل‌شدن عضلات را نیز افزایش می‌دهد. همچنین به تحریک گیرنده‌های خاصی در روده برای تحریک انقباضات کمک می‌کند و می‌تواند از یبوست جلوگیری کند.

 

میوه به همچنین غنی از فیبر است، فیبر موجود در به به لاغری و کاهش وزن کمک می‌کنند و علاوه بر این سبب دفع راحت‌تر می‌شود. طبق یک بررسی منتشر شده در مجله جهانی گوارش (World Journal of Gastroenterology)، دریافت فیبر بیشتر در رژیم غذایی می‌تواند به افزایش دفعات دفع در افراد مبتلا به یبوست و درمان بواسیر کمک کند.

 

فروش اینترنتی افق کوروش

۳. میوه به از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند

 

همه چیز درباره خواص و فواید عجیب میوه به برای لاغری، بارداری، دیابت و ...

 

چندین مطالعه نشان داده است که این میوه قدرتمند می‌تواند از رشد باکتری‌های مضر در بدن جلوگیری کند. به‌عنوان مثال، مطالعه‌ای در شرایط آزمایشگاهی نشان داد که آب میوه به از رشد هلیکوباکتر پیلوری (Helicobacter pylori)، که می‌تواند باعث ایجاد زخم معده شود، جلوگیری می‌کند.

 

به همین ترتیب، یک مطالعه آزمایشگاهی دیگر نشان داد که عصاره‌های میوه و هسته به می‌توانند در برابر چندین باکتری دیگر از جمله اشریشیا کلی (Escherichia coli) و کلبسیلا پنومونی (Klebsiella pneumonia) محافظت کنند. این باکتری‌های بیماری‌زا در بدن انسان باعث ایجاد عفونت‌ها می‌شوند.

 

۴. میوه به سلامت قلب را افزایش می‌دهد

 

۶ خواص به؛ با این میوه جادویی آشنا شوید

 

حتما درمورد خواص میوه به برای قلب شنیده‌اید. برخی تحقیقات نشان داده است که این میوه قدرتمند می‌تواند به سلامت بیشتر قلب کمک کند. به‌عنوان مثال، آزمایشات روی حیوانات نشان داد که مصرف عصاره میوه به به موش‌های مبتلا به دیابت، کاهش کلسترول و تری گلیسیرید کمک می‌کند، که همگی فاکتورهای اصلی بیماری‌های قلبی هستند.

 

مدل حیوانی دیگری نشان داد که عصاره برگ‌ها و خواص هسته‌ به در کاهش فشار خون در موش‌ها مؤثر است، این مسئله دیگری است که می‌تواند خواص میوه به برای قلب را اثبات کند.

 

۵. میوه به روند ترمیم زخم را تسریع می‌کند

 

یکی دیگر از خواص و فواید به و خواص هسته به، بهبود و ترمیم زخم‌هاست. از لحاظ تاریخی، از دانه‌ها و برگ‌های درختان به برای کمک به ترمیم زخم و ترمیم بافت استفاده می‌شد. اخیرا چندین مطالعه تأیید کرده‌اند که این میوه می‌تواند دارای خواص درمانی قدرتمندی باشد.

حتما بخوانید  18 روش اصولی برای کاهش اشتها همراه با لاغر شدن سریع

 

یک مطالعه در شرایط آزمایشگاهی نشان داد که بذر درخت به با تحریک رشد بافت جدید پس از آسیب می‌توانند به‌عنوان عوامل ترمیم‌کننده زخم عمل کنند. مطالعه دیگری روی موش‌ها نشان داد که استفاده از پماد عصاره دانه به به صورت موضعی در بهبود زخم‌های سوختگی درجه ۲ مؤثر است.

 

۶. میوه به از بروز رفلاکس معده جلوگیری می‌کند

 

بیماری ریفلاکس معده (GERD)  هنگامی رخ می‌دهد که اسید معده به سمت مری برگشته و علائمی مانند دل درد، حالت تهوع و باد گلو را ایجاد می‌کند. تحقیقات امیدوار‌کننده‌ای نشان می‌دهد که میوه به می‌تواند در درمان و پیشگیری از GERD کمک کند. به‌عنوان مثال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ نشان داد که مصرف به بعد از غذا به اندازه داروی تجویزی برای درمان ریفلاکس در زنان باردار مؤثر است.

 

قدیمی‌ها می‌گفتند میوه به بچه زن باردار را زیبا می‌کند. علاوه بر این میوه به رحم زنان را تقویت کرده و از سقط جنین پیشگیری می‌کند به همین دلیل پزشکان مصرف میوه به را در دوران بارداری توصیه می‌کنند. یک مطالعه دیگر نیز یافته‌های مشابهی داشت و گزارش داد که شربت گیاه به، به اندازه دارویی معمول در کاهش علائم GERD در کودکان و نوزادان مؤثر است.

 

طبع میوه به

 

همه چیز درباره خواص و فواید عجیب میوه به برای لاغری، بارداری، دیابت و ...

 

میوه «به» شیرین طبیعت گرم و ‌تر، میوه «به» ترش طبیعت سرد و خشک و میوه «به» ملس هم طبیعت معتدل دارد.

 

میوه به را چگونه مصرف کنیم؟

 

میوه به را به صورت خام (پوست و پرزهای میوه را جدا کنید)، به صورت کمپوت به  و آب‌پز، ورقه‌های میوه به خشک شده، همچنین به صورت مربای به میل کنید. دمنوش برگ درخت به یک روش درمانی برای بی‌خوابی و بدخوابی شبانه است. برای افرادی که دچار عطش می‌شوند شربت به‌لیمو بسیار مفید است. طرز تهیه شربت به‌لیمو به این ترتیب است:  این شربت ۲۵۰ گرم آب «به» را با سرکه، آب لیمو و گلاب (از هر کدام ۱۵۰ گرم) و مقداری قند بجوشانید تا قوام بیاید و به صورت شربت خنک میل کنید.

 

خواص دانه به یا به دانه

 

به دانه براى درمان سرفه، خشونت حلق، رفع عطش، حرارت معده، رفع سوزش دهان و زبان و رفع گرفتگى صدا مفید است. برای استفاده از دانه به باید ۳۰ گرم به دانه را در نیم لیتر آب بجوشانید و صبح و ظهر و شب یک استکان میل کنید. اگر مشکل سوزش دهان دارید آن را چند دقیقه در دهان نگه دارید و سپس قورت دهید.

 

مضرات میوه به

 

در طب سنتی ایرانی و اسلامی توصیه شده که به را به صورت خام میل نکنید چون باعث انسداد رگ‌ها می‌شود. افرادی هم که طبع و مزاج گرم دارند نباید در مصرف به زیاده‌روی کنند.

 

 

باشگاه مشتریان افق کوروش
نظرسنجی‌های افق کوروش

  • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...