زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گل ‌ها و گیاهان دنیا؛ از گل جسد تا گوسفندی - مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » خانه و زندگی » زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گل ‌ها و گیاهان دنیا؛ از گل جسد تا گوسفندی

زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گل ‌ها و گیاهان دنیا؛ از گل جسد تا گوسفندی

  • منتشر شده در 1399-09-25
  • 3097 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گل ‌ها و گیاهان دنیا؛ از گل جسد تا گوسفندی

دنیا پر از موجودات و گیاهان عجیبی است که ظاهر برخی از آن‌ها حتی در تصور ما هم نمی‌گنجد. گل‌هایی ترسناک و زشت که به جای زینت بخشیدن به باغ، حسی متفاوت را در ما ایجاد می‌کنند. ظاهر برخی از گیاهان آن قدر غیر معمول، عجیب و زشت است که دنیا آن‌ها را در لیست زشت‌ ترین و ترسناک ‌ترین گیاهان قرار داده است. در این مقاله می‌توانید در ترجمه‌ وب‌سایت gardenbuildingsdirect در مجله کوروش با لیست زشت ‌ترین گل‌ ها و گیاهان دنیا که شما را متعجب می‌کنند، بیشتر آشنا شوید.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

گل جسد (Corpse) از ترسناک ‌ترین گیاهان دنیا

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

گل جسد یا مرده یکی از زشت ‌ترین و ترسناک‌ ترین گیاهان دنیا است که به دلیل بوی تندی شبیه به یک جسد پوسیده هوش از سرتان خواهد بود. این گل آن قدر بد بو و غیر قابل تحمل است که بهتر است اگر جایی آن را دیدید، سریع فرار کنید. این گیاه درست مثل یک هیولا ساختاری عظیم و بزرگ دارد و به ندرت گل می‌دهد. این گیاه عمری ۴۰ ساله دارد و معمولاً اگر در شرایط مساعدی باشد هر ۴ تا ۶ سال گل می‌دهد. جالب است بدانید که ارتفاع گل این گیاه می‌تواند به ۳ متر هم برسد.

 

گل ماهی مرکب بدبو (Stinky Squid) از ترسناک ‌ترین گیاهان دنیا

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

یکی دیگر از عجیب‌ ترین گل ‌های دنیا همین گیاه ماهی مرکب بدبو است که برای اولین بار در سال ۱۹۱۵ در آمریکای شمالی کشف شد. این گیاه زشت بوی گندیدگی شدیدی دارد و حشراتی مثل مگس را به شدت به خود جذب می‌کند.

حتما بخوانید  آموزش کاشت 10 گیاه دارویی قابل کشت در گلدان و باغچه خانه

 

گیاه گوسفندی (Vegetable Sheep)

 

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

یک گیاه زشت که به جای اینکه شبیه گیاه باشد، همانند گوسفند است. گیاه گوسفندی بیشتر در کوه‌های آلپ جنوب نیوزلند رشد می‌کند و همانند تپه‌هایی پشمی و خاکستری به نظر می‌رسد. اگر از نزدیک به این گل نگاه کنید برگ‌های ریزی دارد که سراسر آن از مو پوشیده شده است. این گل می‌تواند تا پهنایی حدود یک متر و نیم رشد کند و از دور درست شبیه به یک تپه به نظر می‌رسد.

 

گیاه Birthwort

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

این گیاه علفی که در اکثر مناطق آب و هوایی یافت می‌شود و در لیست زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گیاهان دنیا قرار دارد. گیاه Birthwort به شدت بوی بدی می‌دهد و توسط سوسک‌ها و مگس‌ها گرده افشانی می‌شود.

 

گیاه خار صلیبی (Thorn of the Cross)

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

یک درختچه با اصالت آفریقای جنوبی که نام علمی آن Colletia Paradoxa است. این گیاه خارهایی خاکستری رنگ و برگ‌هایی به شکل بیضی دارد که به عنوان تاج صلیب نیز شناخته می‌شود. این گیاه عطر خوبی دارد و از آن به عنوان یک گل زینتی استفاده می‌شود. جالب است بدانید که گیاه خار صلیبی در معرض انقراض قرار دارد.

 

سرزمین بازی افق کوروش

گیاه پیاز دریایی (Sea Onion)

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

اصالت گیاه پیاز دریایی که با نام پیاز کوهنوردی نیز شهرت دارد، از آفریقای جنوبی است. این گیاه که در لیست زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گیاهان دنیا قرار دارد، دارای یک پیاز بزرگ در بخش رویش است و برگ‌های نازک و خاص به همراه گل‌هایی ستاره‌ای شکل دارد.

حتما بخوانید  بهترین زمان و روش صحیح هرس کردن گیاهان آپارتمانی

 

 گیاه جام میمون (Monkey Cups)

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

یکی دیگر از زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گیاهان دنیا گیاه جام میمون است که بیشتر از ۱۲۰ گونه مختلف دارد. این گیاه بیشتر در مناطق گرمسیر آسیا مثل مالزی، فیلیپین، تایلند، اندونزی، سنگاپور و گینه نو یافت می‌شود. مواد و ترشحات داخل این گل نوعی شهد است که حشرات و حیوانات را نیز به خود جذب می‌کند و گیاه آن‌ها را گرفتار می‌کند و توسط این مایع گوشتی را که داخل آن است، هضم می‌نماید. شاید در نگاه اول تصور کنید این گیاه کمی جذاب به نظر می‌رسد، اما باید بدانید که گیاه جام میمون یکی از بزرگ‌ترین انواع گیاهان گوشت‌خوار است که حتی قادر به خوردن پرندگان و حیوانان کوچک است و علاقه زیادی به خوردن موش صحرایی دارد.

 

گیاه Bastard Cobas

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

یکی دیگر از گیاهانی که در لیست زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گیاهان دنیا قرار دارد، Bastard Cobas است. این گیاه زینتی که رشدی آهسته دارد، تا ۲ متر رشد می‌کند و نام دیگر آن Cyphostemma Juttae است. برگ‌های این گیاه براق و بزرگ هستند و در طول زمستان می‌ریزند و گل‌های انگوری این گیاه در اواخر تابستان ظاهر می‌شوند.

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
باشگاه مشتریان افق کوروش
جشنواره با صرفه ترین بازار افق کوروش

دیدگاه‌ها

14 − چهارده =

همراه با افق کوروش

جشنواره با صرفه ترین بازار
جشنواره کوپا
خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

بیدار شدن برای سحری

امشب سحری ماه رمضان را از دست ندهید

  یکی از معضلات اساسی که روزه داران در ماه مبارک دارند، خواب ماندن در زمان سحری است. از آن جا که بیش از 99 درصد از افراد در طول 11 ماه گذشته را هیچگاه در هنگام سحر از خواب بلند نشده اند، بیدار شدن برای سحری در ماه مبارک رمضان، از نخوابیدن در کل روز برایشان سخت است. ما در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش قصد داریم تا چند تکنیک کاربردی برای بیدار شدن در هنگام سحری را بیان کنیم. این نکته را بهتر است که قبل از شروع یادآوری کنیم، در سه چهار روز اول ...
  • 6782 بازدید
  • انتشار: 1400-05-19
همه چیز درباره انواع روش‌‌های پروتز لب؛ عوارض و هزینه روش‌های مختلف

همه چیز درباره انواع روش‌‌های پروتز لب؛ عوارض و هزینه روش‌های مختلف

پروتز لب یک عمل جراحی زیبایی است که با‌ انجام آن، لب‌‌های شما برجسته و پرتر خواهد شد. این روزها‌، تزریق ژل یا عمل پروتز از متداول‌ترین روش‌ها حجیم کردن لب‌هاست که بنا بر سلیقه و تشخیص پزشک می‌توان نسبت به انجام آن اقدام کرد. انواع مختلفی از پرکننده‌های پوستی وجود دارند که می‌توانند در لب‌ها و اطراف دهان تزریق شوند. اما رایج‌ترین مواد پرکننده در حال حاضر، محصولات حاوی موادی مشابه اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می‌شود و به افزایش حجم لب‌ها کمک می‌کند و گاهی اوقات به آنها «پرکننده‌های اسید ...
  • 537 بازدید
  • انتشار: 1399-09-11
بهترین عطرهای زنانه 2020

۱۰ مورد از بهترین و پرفروش ترین عطرهای زنانه سال ۲۰۲۰

اگر از طرفداران عطر و پرفیوم هستید و به اینکه همیشه خوشبو باشید اهمیت می‌دهید، این مطلب مجله کوروش را از دست ندهید. در این مطلب می‌خواهیم ببینیم بهترین عطرهای زنانه سال ۲۰۲۰ کدامند. در سرویس سبک زندگی بر پرفروش‌ترین و بهترین عطرهای زنانه سال 2020 مروری خواهیم داشت.
  • 1205 بازدید
  • انتشار: 1400-01-30