طرز تهیه شامی کباب بروجردی + ترکیب سبزی شامی کباب بروجردی

طرز تهیه شامی کباب بروجردی + ترکیب سبزی شامی کباب بروجردی


10 مهر 1399 . زمان مطالعه: 3 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه شامی کباب بروجردی + ترکیب سبزی شامی کباب بروجردی
تخفیفات افق کوروش

 

شامی کباب بروجردی یا به قول خود بروجردی‌ها (شامی کوا) یکی از مشهورترین انواع غذای نونی سریع و خوشمزه با گوشت چرخ کرده و از انواع شامی کباب و کتلت ایرانی است. در ترکیب شامی کباب بروجردی علاوه گوشت، یک ترکیب سبزی هم داریم که طعم لذیذ شامی کباب را دوچندان می‌کند. طرز تهیه شامی کباب بروجردی و ترکیب سبزی شامی کباب بروجردی را در مجله کوروش بخوانید.

 

طرز تهیه شامی کباب بروجردی

مواد لازم برای ۶ نفر

 

گوشت چرخکرده: ۲۰۰ گرم

پیازچه: ۲۰۰ گرم (یا ۱ عدد پیاز متوسط)

تخفیفات افق کوروش

تره: ۱۰۰ گرم

تخم مرغ: ۲ عدد

نمک، فلفل و زردچوبه: از هر کدام ½ قاشق چایخوری

شنبلیله خشک: ۲ قاشق چایخوری

 

طرز تهیه

 

درست کردن شامی کباب که یک غذای نونی ساده و از جمله غذاهای محلی استان لرستان و شهر بروجرد است بسیار آسان است. در ابتدا بد نیست بدانی کتلت با شامی یک تفاوت دارد. در ترکیب کتلت گوشت و سیب زمینی داریم اما شامی کباب سیب زمینی ندارد. برای درست کردن این غذای فوری خوشمزه ابتدا پیاز را رنده کنید و آب آن را بگیرید یا به جای آن پیازچه را نگینی خرد کنید.

 

سبزی تره و شنبلیله خشک هم همان سبزی شامی است که باید تره را ساطوری خرد کنید. تمام مواد شامی کباب به همراه فلفل، نمک و زردچوبه را با هم مخلوط کنید. ۳۰ دقیقه به مایه شامی استراحت بدهید و سپس در یک ماهیتابه تفلون یا چدن روغن را داغ کنید و شامی کباب بروجردی را سرخ کنید.

استخدام کارمند فروشگاه
حتما بخوانید  طرز تهیه قیمه شاه عباسی (قیمه لا پلو) مجلسی + ترکیب ادویه قیمه پلو

 

بد نیست بدانید بروجردی‌های شامی کباب را به صورت گرد درست می‌کنند. برای این کار یک قالب گرد دسته‌دار دارند و از آن برای شکل دادن به شامی کباب‌ها استفاده می‌کنند. شما با دست هم می‌توانید مایه شامی کباب‌ها را گرد درآورید و در روغن داغ سرخ کنید. این غذای نونی ساده و سریع و خوشمزه با گوشت چرخ کرده را برای وعده شام و ناهار درست کنید. در استان لرستان طرز تهیه شامی کباب لرستانی یا شامی کوو هم معروف است.

 

مقاله طرز تهیه شامی کباب یا کتلت در شهرهای مختلف ایران را هم در مجله کوروش بخوانید تا با طرز تهیه انواع شامی کباب یه عنوان یک غذای فوری خوشمزه در شهرهای مختلف ایران آشنا شوید.

 

 

کالابرگ الکترونیک