طرز تهیه ۸۰ مدل سالاد ایرانی و فرنگی + فیلم آموزش تهیه

طرز تهیه ۸۰ مدل سالاد ایرانی و فرنگی + فیلم آموزش تهیه


21 مهر 1400 . زمان مطالعه: 21 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه انواع سالاد
تخفیفات افق کوروش

سالاد از واژه اصالتا فرانسوی (salade) به عنوان یک پیش غذا یا غذای اصلی سبک تابستانی جای خود را در رژیم غذایی مردم دنیا باز کرده است. سالادها انواع مختلفی دارند و برای هر نوع سلیقه و طبع، طیف وسیعی را در بر می گیرد. البته معمولا برای تزیین و بهبود طعم سالاد، آن را با انواع سس ها سرو می کنند. حتی برای تهیه سس هم می توانید سلیقه خود را به کار ببندید. انواع سالاد جزو بهترین شام‌های سبک و خنک تابستانی هستند. این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش را به طرز تهیه انواع سالاد اختصاص داده ایم. می توانید بر اساس سلیقه و موادی که در دسترس دارید، هر یک از آن ها را تهیه و سرو کنید.

 

 

۱- طرز تهیه سالاد مدیترانه ای

 

سالاد مدیترانه ای

تخفیفات افق کوروش

 

سالاد مدیترانه ای معمولا از ترکیب حبوبات مختلف، سبزیجات، انواع پنیر و چاشنی های مختلف درست می شود. این سالاد انواع مختلفی دارد و با مواد متفاوتی تهیه می شود که برای مهمانی ها بسیار مناسب است. سالاد های مدیترانه ای را می توانید هم با سس مخصوص و هم بدون سس میل کنید.

 

طرز تهیه سالاد مدیترانه ای به ۶ روش 

 

۲- طرز تهیه سالاد یونانی

 

طرز تهیه انواع سالاد یونانی 

 

انواع سبزیجات و صیفی جات به همره روغن زیتون و پنیر مواد اصلی سالاد یونانی را تشکیل می دهند. در این سالاد از برش های مرغ و گوشت استفاده نمی شود و پروتئین این پیش غذا گاهی اوقات با حبوبات تامین می شود. بنابراین برای گیاهخواران هم گزینه مناسبی است.

استخدام کارمند فروشگاه

 

طرز تهیه سالاد یونانی به ۳ روش اصلی

 

۳- طرز تهیه سالاد نودل

 

تهیه انواع سالاد نودل

 

شاید شما هم به خوردن نودل به صورت سالاد عادت نداشته باشید. اما نودل نیاز به پخت طولانی ندارد، در ضمن ترکیب آن با گوشت و مرغ به همراه پنیر و چاشنی های دیگر می تواند از آن یک سالاد خوشمزه بسازد. در طرز تهیه سالاد نودل می توانید از گوجه فرنگی های تازه، چاشنی ها و ادویه های معطر و سبزیجات مختلف استفاده کنید.

 

طرز تهیه سالاد نودل با پنیر به ۲ روش 

 

کالاهای تخفیف دار افق کوروش

۴- طرز تهیه سالاد لوبیا و انار

 

طرز تهیه سالاد لوبیا و انار

 

شاید در نگاه اول ترکیب انار و لوبیا چندان دلپذیر به نظر نرسد. ولی این سالاد امتحان خود را پس داده و بسیار پر طرفدار است. لوبیا (لوبیا سبز، لوبیا سفید و لوبیا قرمز) و انار جزو نرکیبات اصلی این سالاد به حساب می آیند. اما سبزیجات، چاشنی ها، پنیر و طعم دهنده های دیگر را هم می توانید در طرز تهیه انواع سالاد لوبیا و انار به کار ببرید.

 

طرز تهیه سالاد لوبیا و انار به ۳ روش و با مواد مختلف

 

۵- طرز تهیه سالاد ماکارونی

 

دستور تهیه سالاد ماکارونی خوشمزه

 

سالاد ماکارونی معمولا به عنوان یک وعده غذایی به کار می رود. این سالاد برای مدت طولانی شما را سیر نگه می دارد. همان طور هم که از اسمش پیداست، ماده اصلی آن ماکارونی است. این ماکارونی با سس مایونز طعم دار می شود. اما اگر می خواهید آن را رژیمی درست کنید، باید ماست را جایگرین کنید. از مواد مختلفی می توانید در طرز تهیه سالاد ماکارونی استفاده کنید.

 

۳ طرز تهیه سالاد ماکارونی خوشمزه و مجلسی با مرغ یا تن ماهی و پنیر و لوبیا

 

۶- طرز تهیه سالاد لبو

 

طرز تهیه سالاد لبو 

 

سالاد لبو یکی از سالاد های متفاوت و خوشمزه مخصوص فصل پاییز است. در این سالاد حبوبات مختلف، انار، سبزیجاتی مثل اسفناج و انواع پنیر به کار می روند. برای سس هم می توانید از مایونز یا ماست همزده استفاده کنید.

 

طرز تهیه سالاد لبو روسی و ایرانی خوشمزه و مقوی

استخدام کارمند انبار

 

۷- طرز تهیه سالاد شیرازی

 

طرز تهیه سالاد شیرازی

 

احتمالا همه ایرانی ها برای یک بار هم که شده، سالاد شیرازی را خورده اند. این سالاد با خیار، گوجه فرنگی و پیاز درست می شود که به صورت خیلی ریز خرد شده اند. چاشنی آن هم آبغوره و کمی آبلیمو است. در انتها هم روی سالاد را نعنا خشک و نمک و فلفل پاشیده می شود. سالاد شیرازی به همراه غذا های دیگر سرو می شود.

 

طرز تهیه سالاد شیرازی و فوت و فن های شیرازی آن

 

۸- طرز تهیه سالاد فتوش لبنانی

 

دستور تهیه سالاد فتوش خوشمزه

 

در میان سالاد های عربی، فَتوش یکی از محبوب ترین ها است. در ترکیبات این سالاد از پنیر فتای گوسفندی، گوجه های گیلاسی، خیار، نان پیتا، انواع سبزیجات و … استفاده می شود. نحوه درست کردن سالاد فتوش به همراه فیلم تهیه آن را می توانید در لینک زیر یاد بگیرید و از خوردن آن لذت ببرید.

 

طرز تهیه سالاد فتوش لبنانی مرحله به مرحله به ۲ روش با سس مخصوص

 

فیلم طرز تهیه سالاد فتوش را تماشا کنید:

 

۹- طرز تهیه سالاد تن و ذرت

 

سالاد تن و ذرت خوشمزه و مقوی

 

استفاده از تن ماهی در سالاد علاوه بر مقوی بودن، می تواند شما را مدت زمان طولانی سیر نگه دارد. اگر تن ماهی را با ذرت ترکیب کنید، هم به ارزش غذایی سالاد افزوده می شود و هم خوشمزه تر خواهد شد. البته از مواد دیگر هم در این سالاد استفاده می شود که می توانید در لینک زیر طرز تهیه دقیق این سالاد را بیاموزید.

 

طرز تهیه سالاد تن و ذرت مرحله به مرحله به ۲ روش مجلسی و قالبی

 

۱۰- طرز تهیه انواع سالاد جوجه

 

طرز تهیه سالاد جوجه و سبزیجات

 

سالاد جوجه یا سالاد مرغ از ترکیب سبزیجات، گوجه گیلاسی، تخم مرغ آبپز و چاشنی های دلخواه تهیه می شود. به عنوان سس هم می توانید مایونز یا ماست چکیده را برای طعم دار کردن آن به کار ببرید.

 

طرز تهیه سالاد جوجه مرحله به مرحله به ۳ روش

 

فیلم آموزش تهیه سالاد جوجه را تماشا کنید:

 

 

 

۱۱- طرز تهیه سالاد پاستا

 

تهیه سالاد پاستا

 

سالاد پاستا هم مثل سالاد ماکارونی معمولا به عنوان غذا به کار می رود. این سالاد از ترکیب سبزیجات مختلف و سس مایونز درست می شود. کلم بروکلی، اسفناج، گوجه گیلاسی، فلفل دلمه ای رنگی، زیتون و … در کنار پاستا، مواد اصلی این سالاد را تشکیل می دهند.

 

طرز تهیه مرحله به مرحله سالاد پاستا به ۲ روش

 

فیلم طرز تهیه سالاد پاستا را تماشا کنید:

 

 

۱۲- طرز تهیه انواع سالاد سزار

 

روش تهیه انواع سالاد سزار

 

احتمالا شما هم تجربه صرف سالاد سزار را در رستوران ها داشته اید. این سالاد را خودتان می توانید به راحتی در خانه درست کنید. کافی است کاهو، فیله مرغ آبپز، سس مایونز و نان تست داشته باشید. برای درست کردن سس هم از سس خردل، روغن زیتون و پنیر پارمزان استفاده کنید.

 

طرز تهیه سالاد سزار اصل به ۴ روش مختلف

حتما بخوانید  بهترین روش های سرخ کردن بادمجان با کمترین جذب روغن

 

فیلم طرز تهیه سالاد سزار را تماشا کنید:

 

۱۳- طرز تهیه سالاد ایتالیایی

 

دستور تهیه انواع سالاد ایتالیایی 

 

ایتالیایی در کنار درست کردن انواع پاستا و پیتزا، تبحر خاصی هم در تهیه سالاد دارند. سالاد های ایتالیایی معمولا رنگ های اشتها برانگیزی دارند و برای مهمانی ها و دورهمی هم جلوه خاصی به سفره می دهند. انواع مختلفی از سالاد ایتالیایی به همراه سس های ویژه وجود دارند که در لینک دستور تهیه ۴ مدل از آن ها را برای شما آورده ایم.

 

طرز تهیه ۴ سالاد ایتالیایی با انواع سس مخصوص

 

۱۴- طرز تهیه سالاد لوبیا چیتی

 

انواع سالاد لوبیا چیتی

 

سالاد لوبیا چیتی هم جزو سالاد های مدیترانه ای است. این سالاد همان طور که از اسمش مشخص است از ترکیب لوبیا چیتی با سبزیجات معطر تازه، پیاز و .. درست می شود. می توانید مواد دلخواه دیگر هم در این سالاد استفاده کنید.

 

طرز تهیه سالاد لوبیا چیتی به ۳ روش مختلف

 

۱۵- طرز تهیه سالاد میگو

 

دستور تهیه انواع سالاد میگو

 

برای تنوع دادن به لیست غذایی تان، بهتر است از غذاهای دریایی در سالادها هم استفاده کنید. میگو یکی از بهترین مواد برای درست کردن سالاد است. میگو را بپزید یا سوخاری و همراه با سبزیجات و چاشنی ها ترکیب کنید.

 

طرز تهیه سالاد میگو به ۵ روش مختلف

 

۱۶- طرز تهیه انواع سالاد اندونزی

 

دستور تهیه انواع مختلف سالاد اندونزی 

 

سالاد های اندونزی در کل دنیا معروف هستند. معمولا با ذائقه ما ایرانی ها هم بیشترین همخوانی را دارند. ترکیبات متنوع از سبزیجات، حبوبات و سس های خوشمزه می تواند از آن ها یک پیش غذای خوشمزه و مجلسی درست کند.

 

طرز تهیه سالاد اندونزی به ۳ روش مختلف به همراه تزیین سالاد اندونزی

 

۱۷- طرز تهیه سالاد گاردن

 

طرز تهیه سالاد گاردن

 

سالاد گاردن اصالتا آمریکایی است و با کاهو، زیتون، گوجه فرنگی و مواد دیگر درست می شود. در این سالاد یک نان مخصوص به نام کروتان هم به کار می رود که نحوه پخت آن را به شما در مجله کوروش آموزش داده ایم. همچنین از یک سس لذیذ برای طعم دار کردن آن استفاده می شود.

 

طرز تهیه سالاد گاردن با سس مخصوص + طرز تهیه نان کروتان

 

۱۸- طرز تهیه سالاد پانزانلا

 

سالاد پانزانلا ایتالیایی

 

سالاد پانزانلا در اصل سالاد نخود و پیاز با اصالت ایتالیایی است. معمولا این سالاد به عنوان یک غذای سبک ساده یا به عنوان پیش غذا به کار می رود. گوجه فرنگی، خیار، پیاز، زیتون و مخلفات دیگر ترکیبات سالاد پانزانلا را تشکیل می دهند.

 

طرز تهیه سالاد ایتالیایی پانزانلا به روش رستورانی

 

۱۹- طرز تهیه سالاد مرغ مکزیکی

 

طرز تهیه سالاد مرغ مکزیکی

 

سالاد مرغ مکزیکی هم مثل دیگر غذا های این کشور، طعم تند و تیزی دارد و سینه مرغ جزو اصلی آن به شمار می رود. انواع حبوبات به همراه قارچ و ماکارونی از ترکیبات دیگر این سالاد هستند. اگر طعم تند اذیت تان می کند، از فلفل کمتری در زمان آماده کردن سس آن استفاده کنید.

 

طرز تهیه سالاد مرغ مکزیکی با لوبیا قرمز و ذرت+ طرز تهیه سس سالاد

 

۲۰- طرز تهیه سالاد اندونزی با کشمش و گردو

 

طرز تهیه سالاد اندونزی با کشمش و گردو 

 

برای درست کردن سالاد اندونزی کشمش و گردو، باید از سبزیجات تازه و آبپز شده استفاده کنید. کلم سفید، کلم قرمز، نخود فرنگی همراه با گردو و کشمش مواد اصلی تهیه سالاد اندونزی هستند. مخلفات دیگر هم در این سالاد به کار می روند. سالاد کشمش و گردو یک سالاد رژیمی عالی است.

 

طرز تهیه سالاد اندونزی با کشمش و گردو + فرق سالاد اندونزی و سالاد ماکارونی

 

۲۱- طرز تهیه سالاد پنه مرغ

 

طرز تهیه سالاد پنه مرغ 

 

سالاد پنه اصالتا فرانسوی جزو غذاهای محبوب در مهمانی ها تهیه می شود. ترکیبات این سالاد شما را ممکن است به یاد سالاد ماکارونی بیندازد ولی طعم آن متفاوت است. این سالاد در منوی رستوران ها هم معمولا یافت می شود ولی به راحتی می توانید در خانه آن را درست کنید.

 

طرز تهیه سالاد پنه مرغ با سس آلفردو اصل ایتالیایی در سه مرحله ساده

 

۲۲- طرز تهیه سالاد ذرت مکزیکی

 

طرز تهیه سالاد ذرت مکزیکی

 

ذرت پخته با کنسرو، پیاز، قارچ، گشنیز و جعفری خرد و ساطوری شده، به همراه سس مخصوص این سالاد، یک ترکیب فوق العاده را به عنوان یک پیش غذا یا میان وعده تشکیل داده اند. می توانید به مواد این سالاد، لوبیا قرمز یا سفید پخته هم اضافه کنید.

 

طرز تهیه سالاد ذرت مکزیکی یا سالسا ذرت خوشمزه با سس مخصوص 

 

۲۳- طرز تهیه سالاد چچن ترکیه ای

 

طرز تهیه سالاد چچن ترکیه ای

 

سالاد چچن همان سالاد مرغ و ماکارونی است که در ترکیبات آن از پیاز، ذرت، سبری های معطر تازه خرد شده، خیار شور و .. استفاده می شود. سس آن هم مایونز است که می توانید با ماست حایگزین و به صورت رژیمی درست کنید.

 

طرز تهیه سالاد چچن ترکیه ای یک سالاد ماکارونی مخصوص و خوشمزه

 

۲۴- طرز تهیه سالاد کلم فرانسوی

 

طرز تهیه سالاد کلم فرانسوی

 

ترکیب انواع کلم مثل کلم قرمز،کلم سفید، کلم بروکلی و سبزیجات دیگر مثل هویج به همراه پیازچه، کشمش و .. مواد اصلی این سالاد را تشکیل می دهند. برای سس آن هم از سس مایونز، ماست یونانی، سرکه سیب، روغن زیتون و نمک و فلفل استفاده می شود.

 

طرز تهیه سالاد کلم فرانسوی با سس مخصوص

 

۲۵- طرز تهیه سالاد مارچوبه و ماهی

 

طرز تهیه سالاد مارچوبه و ماهی

 

یک سالاد عالی برای افرادی که دچار فشار خون بالا هستند، سالاد مارچوبه با ماهی سالمون و تخم مرغ است. این سالاد معمولا به عنوان یک غذای سبک برای شام به حساب می آید. بهتر است برای درست کردن این سالاد از روغن زیتون، کنجد یا کانولا استفاده کنید تا کاملا رژیمی باشد.

 

طرز تهیه ماهی سالمون با سالاد مارچوبه و تخم مرغ

 

۲۶- طرز تهیه سالاد زیتون و گوجه فرنگی

 

طرز تهیه سالاد زیتون و گوجه فرنگی 

 

برای درست کردن سالاد زیتون با گوجه فرنگی کافی است گوجه فرنگی یا گوجه گیلاسی را با زیتون بدون هسته سبز یا سیاه، سبزی های معطر تازه، پیاز قرمز و برگ های تازه اسفناج مخلوط کنید. برای چاشنی آن هم یک سس عالی می تواند طعم آن را بسیار دلپذیر کند. نحوه درست کردن این سالاد را به همراه سس مخصوص آن می توانید در لینک زیر بخوانید.

 

طرز تهیه سالاد زیتون با گوجه فرنگی

 

۲۷- طرز تهیه سالاد تبوله

 

طرز تهیه سالاد تبوله 

 

برای کسانی که رژیم لاغری دارند، سالاد تبوله یکی از بهترین غذاهای سبک یا پیش غذاها است. در این سالاد از بلغور گندم استفاده می شود که خواص بسیار زیادی برای سلامتی دارد. همچنین وجود سبزیجات تازه طعم آن را بسیار خوشمزه خواهد کرد. این سالاد در کشورهای مختلف تهیه می شود و دستور تهیه آن هم مشابه است.

حتما بخوانید  2 طرز تهیه و اصول خوشمزه شدن کباب تابه‌ای یا کباب دیگی

 

طرز تهیه سالاد تبوله مجلسی یونانی و لبنانی با بلغور گندم و جعفری و سبزیجات دیگر 

 

۲۸- طرز تهیه سالاد سیب زمینی

 

طرز تهیه سالاد سیب زمینی

 

معمولا سالاد سیب زمینی را به کسانی که در رژیم چاقی هستند و می خواهند کمی به وزن خود اضافه کنند توصیه می کنند. سیب زمینی و تخم مرغ آب پز، پنیر گودا و سبزیجات تازه و معطر مواد اصلی این سالاد را تشکیل می دهند. سس خردل و سرکه سیب هم برای طعم دادن به این سالاد به کار می روند.

 

طرز تهیه سالاد سیب زمینی رنگی 

 

۲۹- طرز تهیه سالاد روسی مجلسی

 

طرز تهیه سالاد روسی مجلسی

 

به سالاد روسی سالاد سیب زمینی هم گفته می شود. ولی در ترکیبات آن علاوه بر سیب زمینی، نخود فرنگی، مرغ آبپز شده و سبزیجاتی مانند شوید، هویج و خیار شور هم به کار می رود. سس این سالاد هم مایونز است.

 

طرز تهیه سالاد روسی مجلسی اصل با مرغ و شوید 

 

۳۰- طرز تهیه سالاد تن ماهی

 

طرز تهیه سالاد تن ماهی 

 

استفاده از تن ماهی در سالاد ها متداول است. تن ماهی ارزش غذایی سالاد را تا حد زیادی بالا می برد و با مخلفات دیگر می توان طعم آن را دلچسب تر کرد. در لینک زیر سه مدل سالاد با مواد متنوع را می توانید بخوانید و با درست کردن آن یک غذای سبک سالم را مخصوصا کسانی که رژیم لاغری دارند، درست کنید.

 

طرز تهیه سالاد تن ماهی مجلسی به سبک ایرانی، ایتالیایی و فرانسوی

 

۳۱- سالاد هندوانه

 

طرز تهیه سالاد هندوانه به 2 روش

 

سالاد هندوانه همانطور که از اسمش مشخص است یک پیش‌غذای جذاب با میوه‌های تابستانی است که می‌توان از آن به عنوان عصرانه یا میان‌ وعده نیز استفاده کرد. ترکیب هندوانه با سبزی‌هایی مثل نعناع، اسفناج و میوه‌های دیگر مثل گوجه‌فرنگی، گوجه گیلاسی، انواع بری و … می‌تواند طعم‌های دل‌انگیزی را پدید بیاورد. در ضمن کنجد، گردو، پرک بادام و … هم برای تزیین روی این سالاد خوشمزه بسیار مناسب هستند.

برای مطالعه مراحل طرز تهیه سالاد هندوانه به ۲ روش با پنیر و بدون پنیر روی لینک مطلب کلیک کنید.

 

۳۲- سالاد انبه و چیلی

 

طرز تهیه سالاد انبه و چیلی با مرغ

 

سالاد انبه و چیلی یکی از لوکس‌ترین و خوشمزه‌ترین انواع سالاد است که معمولاً به سبک‌های مختلفی آماده می‌شود. شما می‌توانید این سالاد را در کنار مرغ و گوشت گریل شده سرو کنید و یا به عنوان یک میان وعده سالم در کنار ترتیلای شور میل کنید.

در اولین مرحله از طرز تهیه سالاد انبه و چیلی باید پیاز بنفش، فلفل دلمه‌ای و فلفل پاپریکا را بشویید و به صورت مربعی خرد کنید. سپس سبزیجات خرد شده را در مقداری آب بجوشانید و یا در ماهیتابه تفت دهید تا کمی نرم شوند. سپس جعفری تازه را خرد کنید و به سایر سبزیجات اضافه کنید. برای مطالعه طرز تهیه سالاد انبه و چیلی به ۴ روش مجلسی و خوشمزه روی لینک مطلب کلیک کنید.

 

۳۳- سالاد میوه گلابی، انگور و بادام زمینی

 

طرز تهیه سالاد میوه گلابی و انگور و بادام زمینی

 

«سالاد میوه گلابی، انگور و بادام زمینی» جزو بهترین پیش غذاهای تابستانی است. اگر شما هم در رژیم غذایی خود سالاد را به عنوان یک وعده سبک یا پیش‌ غذا فراموش نمی‌کنید، حتما باید طعم سالاد میوه گلابی و انگور و بادام زمینی را تجربه کنید.

این سالاد خوشمزه، یکی از پرطرفدارترین انواع سالاد است که در آن از میوه‌های پر از فیبر و سالم و همچنین مغزهایی که پروتئین و چربی سالم را به بدن می‌رسانند، استفاده شده است. طرز تهیه سالاد میوه گلابی، انگور و بادام بسیار ساده است و به درست کردنش می‌ارزد. برای مطالعه طرز تهیه سالاد انگور، گلابی و بادام زمینی روی لینک مطلب کلیک کنید.

 

۳۴- سالاد اسفناج و نارنگی

 

مراحل طرز تهیه سالاد اسفناج و نارنگی

 

«سالاد اسفناج و نارنگی» یکی از جذاب‌ترین و سالم‌ترین انواع سالاد است که به شکل‌های مختلفی آماده می‌شود. معمولاً در طرز تهیه سالاد اسفناج و نارنگی از اسفناج‌های ریز استفاده می‌شود.

می‌توانید این سالاد خوشمزه را با سس مخصوص آماده کنید. سالاد اسفناج و نارنگی با سس مخصوص بسیار ساده و سریع آماده می‌شود و طعم سس آن به دلیل وجود سرکه، پودر خردل و ژله تمشک بسیار منحصر به فرد و لذیذ است. برای مطالعه مراحل درست کردن سالاد اسفناج و نارنگی با سس مخصوص ژلاتینی به ۴ روش روی لینک مطلب کلیک کنید.

 

۳۵- سالاد پرتقال و پیاز

 

طرز تهیه سالاد پرتقال و پیاز

 

«سالاد پرتقال و پیاز» یک سالاد متفاوت و خوش طعم برای علاقه‌مندان به انواع سالادهای سالم و رژیمی است که معمولاً به روش‌های متفاوتی آماده می‌شود. برای طرز تهیه سالاد پرتقال و پیاز بهتر است از پرتقال‌های بدون دانه و شیرین استفاده کنید تا سالاد شما خوشمزه‌تر شود و ظاهر جذاب‌تری پیدا کند.

سالاد پرتقال و پیاز با نارنگی یکی از جذاب‌ترین روش‌های درست کردن این سالاد متفاوت است. برای مزه‌دار کردن این سالاد معمولاً از پودر زیره، روغن زیتون، آب لیمو ترش، پرتقال تازه و برگ نعنا استفاده می‌شود. یک روش دیگر هم درست کردن سالاد پرتقال و پیاز با اسفناج است. برای مطالعه طرز تهیه سالاد پرتقال و پیاز به ۴ روش خوشمزه و لذیذ روی لینک مطلب کلیک کنید.

 

۳۶- سالاد خرمالو انار

 

طرز تهیه سالاد خرمالو و انار با سس مخصوص

 

«سالاد خرمالو و انار» یکی از خوشمزه‌ترین انواع سالاد پاییزی است که علاوه بر مزه فوق‌العاده لذیذ و متفاوت هم خواص انار و هم خواص خرمالو را در خود دارد. به طور معمول برای تهیه سالاد پاییزی خرمالو انار از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. شما می‌توانید این سالاد را به صورت یک سالاد میوه آماده کنید و یا با اضافه کردن سبزیجات آن را به یک میان وعده و یا پیش غذای سالم تبدیل کنید.

ترکیب سالاد خرمالو و انار با پنیر موزارلا، کاهو و طعم‌دهنده‌های مختلف موجب می‌شود تا طعم این سالاد به طرز شگفت انگیزی جذاب و خوشمزه باشد. برای مطالعه مراحل درست کردن سالاد خرمالو و انار به ۳ روش با سس مخصوص روی لینک مطلب کنید.

 

۳۷- سالاد شلغم و هویج

 

طرز تهیه سالاد شلغم و هویج

 

سالاد شلغم و هویج یکی از انواع سالاد زمستانی و مفید برای جلوگیری و درمان سرماخوردگی است که طعم متفاوت و جذابی دارد. سالاد شلغم و هویج حتی برای مهمانی‌ها یا یک میان‌وعده سبک مناسب است و به روش‌های مختلفی می‌توان آن را تهیه کرد.

برای تهیه سالاد شلغم با هویج، باید ابتدا مواد سالاد را بشویید و خرد کنید. دانه‌های انار را جدا کنید. همه مواد سالاد را با هم مخلوط کنید. سپس چاشنی یا سس سالاد را تهیه و به سالاد اضافه کنید. در آخر هم سالاد را تزیین و سرو کنید. این سالاد نیازی به پخت ندارد و برای مدت ۲ روز می‌توان آن را در یخچال نگهداری کرد. برای مطالعه طرز تهیه سالاد شلغم و هویج به ۴ روش مختلف روی لینک مطلب کلیک کنید.

 

 

کالابرگ الکترونیک