طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو به ۴ روش با طعم بازاری و سنتی

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو به ۴ روش با طعم بازاری و سنتی


5 شهریور 1401 . زمان مطالعه: 10 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو به 4 روش با طعم بازاری و سنتی
تخفیفات نیمه دوم شهریور افق کوروش
فهرست محتوا پنهان

یخ در بهشت آلبالو یکی از خوشمزه‌ترین انواع نوشیدنی خنک تابستانی است که بدنتان را از درون خنک و کم آبی بدن را جبران می‌کند. در طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو معمولاً هم از آلبالوی تازه استفاده می‌شود و هم آب آلبالوی تازه و شربت آلبالو. اما چگونه یخ در بهشت آلبالو درست کنیم؟ آیا می‌دانید برای تهیه یخ در بهشت آلبالو با آب آلبالو از چه ترکیباتی استفاده می‌شود. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش می‌توانید با طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو به چند روش مختلف آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد آموزش تهیه یخ در بهشت آلبالو پاسخ خواهیم داد.

فروش ویژه نوشیدنی و ماست افق کوروش

 

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو با آلبالوی تازه

 

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو با آلبالوی تازه

 

مدت زمان آماده سازی یخ در بهشت آلبالو: ۳۰ دقیقه

مواد لازم برای تهیه یخ در بهشت آلبالویی

 • آلبالو: ۱ کیلوگرم
 • شکر: ۲۰۰ گرم
 • آب لیموترش تازه: ۲ قاشق غذاخوری
 • وانیل: ۱/۸ قاشق چای‌خوری

مراحل طرز تهیه یخ در بهشت آلبالویی

 

مراحل طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو

 

در گرمای تابستان هیچی چیزی به اندازه یک یخ در بهشت خوش‌طعم نمی‌تواند حالتان را سر جا بیاورد. یخ در بهشت آلبالویی با رنگ قرمز جذاب و طعم ملسی که دارد می‌تواند تشنگی شما را برطرف کنید و ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را فراهم کند. در ادامه می‌توانید با مراحل درست کردن یخ در بهشت آلبالو آشنا شوید.

جشنواره بازگشت به مدرسه

مرحله اول؛ آماده کردن آلبالوها

در اولین مرحله از طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو باید آلبالوها را بشویید و سپس با استفاده از یک سیخ چوبی یا نی پلاستیکی هسته آلبالوها را جدا کنید. برای جدا کردن هسته آلبالو می‌توانید از هر روشی که مد نظرتان است استفاده می‌کنید. روش‌های هسته‌گیری آلبالو و گیلاس را بلد هستید؟

مرحله دوم؛ قرار دادن آلبالو، شکر و لیموترش روی حرارت

در این مرحله از طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو باید آلبالوها را در قابلمه بریزید. شکر و آب لیموترش تازه را اضافه کنید. سپس قابلمه را روی شعله ملایم گاز قرار دهید تا شکر به آرامی در آب آلبالوها حل شود.

حتما بخوانید  طرز تهیه شیرینی ملکه بادام در فر و بدون فر

مرحله سوم؛ آماده کردن مواد یخ در بهشت

در این مرحله باید مواد یخ در بهشت را هر‌از‌چند‌گاهی روی گاز هم بزنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند. بعد از ترکیب شدن مواد شعله گاز را تا آخرین حد کم کنید و اجازه دهید که آلبالوها برای ۲ تا ۳ دقیقه دیگر بجوشند. سپس شعله گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا مواد یخ در بهشت خنک شود.

مرحله چهارم؛ رد کردن مواد یخ در بهشت از صافی

در این مرحله باید یک صافی را روی یک ظرف بگذارید. حالا مواد یخ در بهشت را داخل صافی بریزید و با پشت قاشق خوب مواد را فشار دهید تا آلبالوها کاملاً له شوند و از صافی عبور کنند.

مرحله پنجم؛ قرار دادن مواد یخ در بهشت در فریزر

بعد از این که مواد یخ در بهشت آلبالو را از صافی رد کردید، باید آن را در ظرفی کم عمق و درب بسته بریزید و برای ۳ تا ۴ ساعت در فریزر قرار دهید تا مواد یخ در بهشت کاملاً یخ بزند.

مرحله ششم؛ سرو کردن یخ در بهشت آلبالو

بعد از ۳ تا ۴ ساعت که مواد یخ در بهشت کاملاً منجمد شدند، باید آن‌ها را از فریزر خارج کنید و هم بزنید و دوباره برای ۱ ساعت در فریزر بگذارید. برای سرو کردن یخ در بهشت می‌توانید آن را با قاشق بتراشید و در ظرف مورد نظرتان سرو کنید. برای تزیین یخ در بهشت آلبالو می‌توانید از چند برگ نعنا تازه و یا برش‌های لیموترش و آلبالو استفاده کنید.

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالویی با آب آلبالو

 

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالویی با آب آلبالو

 

مدت زمان آماده سازی یخ در بهشت آلبالو خیابانی: ۳۰ دقیقه

مواد لازم برای تهیه یخ در بهشت آلبالویی  با آب آلبالو

 • شکر: ۲۰۰ گرم
 • آب لیموترش تازه: ۲ قاشق غذاخوری
 • آب آلبالو: ۱ لیتر

مراحل طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو خیابانی با آب آلبالو

 

تخفیفات بستنی افق کوروش

مراحل طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو با آب آلبالو

 

اگر دوست دارید یخ در بهشت آلبالو به سبک خیابانی را به روش راحت‌تری آماده کنید، می‌توانید به جای میوه آلبالو از آب آلبالو برای تهیه یخ در بهشت استفاده کنید. برای این کار می‌توانید آب آلبالوها را به هر روشی که مد نظرتان آماده کنید و این یخ در بهشت را با آن درست کنید. در ادامه می‌توانید با مراحل درست کردن یخ در بهشت آلبالو با آب آلبالو آشنا شوید.

مرحله اول؛ جوشاندن مواد یخ در بهشت

در اولین مرحله از آموزش تهیه یخ در بهشت آلبالو باید شکر، آب آلبالو و آب لیموترش را ترکیب کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا شروع به جوشیدن کند. بعد از جوشیدن آب آلبالو شعله گاز را کم کنید و اجازه دهید شکر کاملاً در آب آلبالو حل شود.

مرحله دوم؛ قرار دادن یخ در بهشت در فریزر

بعد از آماده شدن مواد یخ در بهشت آلبالویی سنتی باید آن را در قالب فلزی با قطر کم بریزید و برای چند ساعت در فریزر قرار دهید تا کاملاً یخ بزند و سفت شوند. بعد از ۴ ساعت قالب را از فریزر خارج کنید و یخ در بهشت را با هم مخلوط کنید و دوباره در فریزر بگذارید.

مرحله سوم؛ سرو کردن یخ در بهشت

بعد از حدود ۱ ساعت یخ در بهشت آلبالوی خوشمزه شما آماده است. حالا می‌توانید آن را با قاشق یا اسکوپ بستنی بتراشید و در ظروف مورد نظرتان بریزید، با آلبالوی تازه تزیین کنید و میل کنید.

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو با شربت آلبالو

 

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو با شربت

 

مدت زمان آماده سازی یخ در بهشت آلبالو با شربت: ۲۰ دقیقه

مواد لازم برای تهیه یخ در بهشت آلبالو با شربت

 • شربت آلبالو: ۲ قاشق غذاخوری
 • شکر (اختیاری): به مقدار لازم
 • تخم شربتی: ۱ قاشق غذاخوری
حتما بخوانید  طرز تهیه 10 دسر با خرما مقوی و خوشمزه + فیلم آموزش

مراحل طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو بدون میوه

 

مراحل طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو بدون میوه

 

اگر به آلبالوی تازه دسترسی ندارید، می‌توانید با استفاده از شربت‌های آماده آلبالو و یا حتی شربت آلبالوی خانگی که از قبل آماده کرده‌اید نیز یک یخ در بهشت آلبالو خوشمزه و خنک آماده کنید. در ادامه می‌توانید با مراحل درست کردن یخ در بهشت بدون میوه با شربت آشنا شوید.

مرحله اول؛ آماده کردن شربت آلبالو

در اولین مرحله از طرز تهیه یخ در بهشت آلبالویی باید شربت آلبالو را آماده کنید. برای این کار در یک لیوان شربت را با آب ترکیب کنید و خوب هم بزنید تا ذرات شربت در آب حل شود.

مرحله دوم؛ آماده کردن تخم شربتی

برای درست کردن تخم شربتی باید ابتدا آن را در چای صاف‌کن بریزید و زیر آب بگیرید و سپس آن را یک کاسه بریزید. مقداری آب جوش به تخم شربتی‌ها اضافه کنید و اجازه دهید تا دانه‌های تخم شربتی در آب جوش باز شوند.

مرحله سوم؛ قرار دادن شربت در فریزر

در این مرحله از طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو و تخم شربتی باید تخم شربتی‌ها را با شربت آلبالو ترکیب کنید. سپس این شربت را در یک ظرف کوچک بریزید و برای چند ساعت در فریزر بگذارید.

مرحله چهارم؛ سرو کردن یخ در بهشت آلبالو

بعد از چند ساعت یخ در بهشت را هم بزنید و دوباره در فریزر قرار دهید. در نهایت آن را از فریزر خارج کنید و بعد از هم زدن در ظرف مورد نظرتان بریزید و نوش جان کنید.

نکته: یخ در بهشت آلبالو را با پودر شربت آلبالو به همین روش هم می‌توانید درست کنید.

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو با نشاسته

برای تهیه یخ در بهشت آلبالو با نشاسته باید ۱/۲ لیوان فرانسوی نشاسته را با ۱/۵ لیوان آب و ۲ لیوان آب آلبالو ترکیب کنید و سپس این ترکیب را روی حرارت ملایم بجوشانید تا غلیظ شود. در نهایت این ترکیب را همانند روش‌های قبل در فریزر قرار دهید و بعد با قاشق بتراشید و داخل ظرف دلخواه بریزید و میل کنید.

فروش ویژه نوشیدنی افق کوروش

بیشتر بخوانید: طرز تهیه حلوای آلبالو خوشرنگ و خوشمزه

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو

 

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو

 

 • برای خوش‌طعم شدن یخ در بهشت آلبالو می‌توانید از مقداری گلاب استفاده کنید.
 • استفاده از پوست رنده شده لیموترش می‌تواند عطر فوق‌العاده‌ای به یخ در بهشت خانگی شما ببخشد.
 • اضافه کردن آب لیموترش به یخ در بهشت آلبالو اختیاری است، اما موجب خوش عطر و طعم شدن یخ در بهشت شما می‌شود.
 • هم زدن یخ در بهشت بعد از یخ زدن آن یکی از مهم‌ترین مراحل درست کردن یخ در بهشت خانگی است که موجب می‌شود تا دسر شما بافتی یخی و نرم داشته باشد و سفت نشود.

سوالات متداول

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو با نشاسته چگونه است؟

برای تهیه یخ در بهشت آلبالو با نشاسته باید ۱/۲ لیوان فرانسوی نشاسته را با ۱/۵ لیوان آب و ۲ لیوان آب آلبالو ترکیب کنید و سپس این ترکیب را روی حرارت ملایم بجوشانید و بعد در فریزر قرار دهید. در نهایت یخ در بهشت را با قاشق بتراشید و داخل ظرف دلخواه بریزید.

چرا باید در دستور تهیه یخ در بهشت آن را بعد از منجمد شدن هم بزنید؟

هم زدن یخ در بهشت بعد از یخ زدن آن یکی از مهم‌ترین مراحل درست کردن یخ در بهشت خانگی است که موجب می‌شود تا دسر شما بافتی یخی و نرم داشته باشد و سفت نشود.

 

کالابرگ الکترونیک