۳ مدل طرز تهیه دسر ماست و شلیل ساده و رژیمی خوشمزه

۳ مدل طرز تهیه دسر ماست و شلیل ساده و رژیمی خوشمزه


5 تیر 1402 . زمان مطالعه: 9 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه دسر ماست و شلیل
فهرست محتوا نمایش

آیا تا به‌ حال طعم دسر ماست و شلیل را امتحان کرده‌اید؟ ترکیب طعم و عطر شلیل با ماست شیرین ترکیب لذیذی را به وجود می‌آورد. این دسر بسیار سالم و کم‌کالری است و می‌توانید از آن به عنوان یک میان‌وعده خوشمزه و مقوی استفاده کنید. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش می‌توانید با چند روش طرز تهیه دسر ماست و شلیل و همه فوت و فن‌های درست کردن این دسر سالم برای کودکان و بزرگسالان آشنا شوید.

طرز تهیه دسر ماست و شلیل ساده

 

طرز تهیه دسر ماست و شلیل ساده

 

مدت زمان آماده‌سازی: ۱۰ دقیقه

کالری هر ۱۰۰ گرم دسر ماست و شلیل ساده: حدود ۹۴ کالری

مواد لازم برای طرز تهیه ماست شلیل

 • ماست یونانی: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • شلیل رسیده: ۳ عدد
 • عسل: ۲ قاشق چای‌خوری

مراحل طرز تهیه دسر ماست و شلیل رژیمی

 

مراحل طرز تهیه دسر ماست و شلیل رژیمی

 

درست کردن دسر ماست و شلیل ساده‌ترین کاری است که می‌توانید برای تهیه یک دسر خانگی انجام دهید. پس اگر با خودتان فکر می‌کنید که با شلیل چی درست کنم بهتر است این دسر را امتحان کنید.

مرحله اول؛ ترکیب کردن ماست و عسل

در اولین مرحله از طرز تهیه دسر ماست شلیل باید ماست یونانی و عسل را در یک ظرف با هم ترکیب کنید. سپس مواد را با همزن دستی یا چنگال به خوبی هم بزنید تا عسل کاملا در ماست حل شود و ماست حالت یکدستی پیدا کند. در صورت تمایل می‌توانید انواع ماست از جمله ماست یونانی را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های همواره تخفیف افق کوروش خریداری کنید.

مرحله دوم؛ میکس کرده شلیل

در این مرحله از طرز تهیه ماست شلیل باید شلیل‌ها را به خوبی بشویید و با دستمال خشک کنید. سپس شلیل را چهار قاچ کنید و آن را داخل غذاساز بریزید تا کاملا پوره شود.

مرحله سوم؛ آماده کردن دسر ماست شلیل

در آخرین مرحله از طرز تهیه این دسر خوش‌طعم خانگی باید شلیل‌های میکس شده را به ترکیب ماست و عسل اضافه کنید. مواد را به خوبی هم بزنید. سپس دسر را در ظرف موردنظر بریزید و میل کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه انواع ماست میوه‌ای ساده و ترکیبی

طرز تهیه دسر ماست و شلیل با شبرنگ

 

طرز تهیه دسر ماست و شلیل با شبرنگ

 

مدت رمان آماده‌سازی: ۱۰ دقیقه

کالری هر ۱۰۰ گرم دسر ماست شلیل با شبرنگ: حدود ۱۲۰ کالری

مواد لازم برای تهیه دسر ماست شلیل با شبرنگ

 • ماست همزده پرچرب: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • شلیل متوسط: ۲ عدد
 • شبرنگ متوسط: ۱ عدد
 • عسل: ۱ قاشق غذاخوری
حتما بخوانید  33 خواص گلابی برای سلامتی و مضرات آن + طبع و مصلح گلابی

مراحل طرز تهیه دسر ماست و شلیل با شبرنگ

 

مراحل طرز تهیه دسر ماست و شلیل با شبرنگ

 

درست کردن دسر ماست و شلیل با شبرنگ طعم بسیار لذیذی دارد و در عرض چند دقیقه آماده می‌شود. در ادامه می‌توانید با مراحل این دسر سالم و خوشمزه آشنا شوید.

مرحله اول، ترکیب کردن ماست و عسل

در اولین مرحله از درست کردن دسر ماست شلیل و شبرنگ باید ماست همزده پرچرب را با عسل ترکیب کنید و خوب هم بزنید تا عسل در ماست حل شود.

در صورت تمایل می‌توانید انواع ماست همزده کم چرب و پرچرب را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش خریداری کنید.

مرحله دوم؛ میکس کردن شلیل و شبرنگ

در این مرحله از دستور تهیه این دسر ماست میوه‌ای باید شلیل‌ها و شبرنگ را بشویید و با دستمال خشک کنید. سپس میوه‌ها را خرد کنید و در غذاساز بریزید تا کاملا میکس شوند.

در صورت تمایل می‌توانید انواع میوه تازه مثل شبرنگ و شلیل را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

مرحله سوم؛ آماده کردن دسر ماست شلیل و شبرنگ

در آخرین مرحله از طرز تهیه دسر ماست و شلیل باید میوه‌های میکس شده را با ترکیب ماست همزده و عسل مخلوط‌ کنید. مواد را خوب هم بزنید و سپس دسر را در ظرف موردنظر بریزید و میل کنید. برای تزیین این دسر می‌توانید شلیل و شبرنگ را به صورت لایه‌های نازک برش دهید و به همراه چند برگ نعناع تازه روی دسر خود قرار دهید.

طرز تهیه دسر ماست و شلیل رژیمی

 

طرز تهیه دسر ماست و شلیل رژیمی

 

مدت زمان آماده‌سازی: ۱۵ دقیقه

کالری دسر ماست شلیل رژیمی: حدود ۱۵۵ کالری

مواد لازم برای تهیه دسر ماست میوه‌ای رژیمی با شلیل

 • ماست همزده کم‌ چرب: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • پودر جو پرک: ۱ قاشق غذاخوری
 • شلیل متوسط: ۲ عدد
 • عسل: ۱ قاشق مرباخوری
 • خشکبار دلخواه: حدود ۱ قاشق غذاخوری

مراحل طرز تهیه دسر ماست و شلیل رژیمی

 

مراحل طرز تهیه دسر ماست و شلیل رژیمی

 

اگر رژیم لاغری دارید و دوست ندارید کالری‌های اضافی مصرف کنید، می‌توانید این دسر ماست و شلیل رژیمی را به عنوان یک میان وعده سالم و مفید مصرف کنید. این دسر هم طعم لذیذی دارد و هم به دلیل وجود خشکبار و پودر جو پرک موجب احساس سیری می‌شود.

مرحله اول؛ ترکیب کردن ماست و عسل

در اولین مرحله از طرز تهیه دسر ماست شلیل رژیمی باید مانند روش‌های قبل ماست همزده کم چرب و عسل را در یک ظرف بریزید و خوب با هم ترکیب کنید.

مرحله دوم؛ پودر کردن جو پرک

در این مرحله باید جو پرک را در مخلوط‌کن بریزید سپس دستگاه را روشن کنید تا جو پرک کاملا پودر شود. می‌توانید برای پودر کردن جو پرک از هر دستگاهی که دارید، استفاده کنید.

مرحله سوم؛ ترکیب کردن مواد دسر

در آخرین مرحله از طرز تهیه دسر ماست میوه‌ای رژیمی باید شلیل خرد شده، پودر جو پرک و ترکیب ماست و عسل را در مخلوط‌کن بریزید. می‌توانید چند تکه یخ هم به دسر مواد اضافه کنید. سپس دستگاه را روشن کنید تا ماست میوه‌ای رژیمی با شلیل آماده شود. بعد از میکس شدن مواد، دسر را در ظرف موردنظر بریزید. درنهایت خشکبار موردنظرتان را اضافه کنید و دسر را به عنوان یک میان وعده سالم و مقوی میل کنید.

تخفیفات لبنیات افق کوروش

در صورت تمایل می‌توانید انواع آجیل و خشکبار، جو پرک و عسل را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه دسر ماست و شلیل

 

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه دسر ماست و شلیل

 

 • در طرز تهیه دسر ماست شلیل می‌توانید شلیل را به اندازه دلخواه خودتان ریز یا پوره کنید.
 • دسر ماست شلیل باید به صورت سرد مصرف شود. می‌توانید قبل از مصرف این دسر را برای ۱ ساعت در یخچال قرار دهید و بعد میل کنید.
 • می‌توانید به اندازه نصف قاشق چای‌خوری به این دسر وانیل اضافه کنید تا دسر شما خوش عطرتر شود. برای تهیه وانیل به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی می‌توانید خرید خود را از فروشگاه‌های افق کوروش انجام دهید.
 • میزان شیرینی دسر ماست و شلیل به ذائقه شما بستگی دارد. بنابراین می‌توانید در این دسر از مقدار عسل کمتر یا بیشتری استفاده کنید.
 • در صورت تمایل می‌توانید در طرز تهیه این ماست میوه‌ای رژیمی به جای شلیل از میوه‌های دیگری مثل هلو انجیری، شبرنگ، هلو و… نیز استفاده کنید.
 • استفاده از ماست خامه‌ای در دسر ماست شلیل طعم لذیذتری به آن می‌بخشد. اما این کار موجب زیاد شدن کالری دسر شما می‌شود.
 • اگر به غذاساز دسترسی ندارید می‌توانید شلیل‌ها را با چاقو خرد یا رنده کنید و به ماست اضافه کنید.
 • در صورت تمایل می‌توانید ۲ قاشق غذاخوری خامه صبحانه به دسر ماست شلیل اضافه کنید تا طعم دسر شما خوشمزه‌تر شود. برای تهیه خامه به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی می‌توانید از فروشگاه‌های افق کوروش اقدام کنید.
 • اگر طبع سردی دارید، بهتر است مقداری دارچین و پودر زنجبیل به دسر ماست و شلیل اضافه کنید تا طبع دسر شما گرم شود. در صورت تمایل می‌توانید دارچین و پودر زنجبیل را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.
 • برای این که دسر ماست و شلیل شما خنک‌تر شود، می‌توانید همه مواد دسر را همراه با چند قالب یخ در غذاساز یا مخلوط‌کن بریزید و دسر را آماده کنید.
 • در صورت تمایل می‌توانید برای شیرین کردن دسر ماست شلیل به جای عسل از شیره خرما یا شکر نیز استفاده کنید. می‌توانید شکر و شیره را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش تهیه کنید.
حتما بخوانید  طرز تهیه تارت توت فرنگی بدون فر به روش یخچالی

سوالات متداول

در طرز تهیه دسر ماست و شلیل از چه نوع ماستی استفاده کنیم؟

برای تهیه دسر ماست و شلیل باید از ماست شیرین همزده یا یونانی استفاده کنید. اگر ماست شما خامه‌ای و پرچرب باشد، طعم دسر لذیذتر می‌شود، اما کالری آن بیشتر خواهد شد.

آیا می‌توان از دسر ماست و شلیل برای نوزاد استفاده کرد؟

از ۸ ماهگی به بعد می‌توانید از دسر ماست و شلیل ساده برای نوزاد استفاده کنید. این دسر فیبر و ویتامین‌های زیادی دارد و برای سلامت سیستم گوارش نوزاد بسیار مفید است.

 

محصولات مرتبط