بهترین روش ‌های تمیز کردن لوستر کریستالی برای خانه‌ تکانی عید نوروز | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » خانه و زندگی » بهترین روش ‌های تمیز کردن لوستر کریستالی برای خانه‌ تکانی عید نوروز

بهترین روش ‌های تمیز کردن لوستر کریستالی برای خانه‌ تکانی عید نوروز

  • منتشر شده در 1400/08/26
  • 725 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
تمیز کردن لوستر کریستالی

نکات خانه تکانی برای عید نوروز یکی و دو تا نیستند. تمیز کردن لوستر کریستالی یکی از سخت‌ترین کارهایی است که اگر درست انجام نشود، بیشتر موجب کدر شدن و آسیب دیدن لوستر می‌شود. از طرف دیگر تمیز کردن به موقع لوستر می‌تواند موجب افزایش کیفیت نور خانه و درخشش بیشتر لوسترها شود. مهم نیست لوستر شما از کریستال اصل تهیه شده یا از جنس شیشه و پلاستیک است، در هر صورت برای تمیز کردن آن لازم است از دستورالعمل خاصی پیروی کنید. در این مقاله می‌توانید بهترین روش‌ها برای تمیز کردن لوستر کریستالی برای خانه تکانی عید نوروز را از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش بخوانید.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

تمیز کردن لوستر کریستالی بدون جدا کردن کریستال‌ها

 

نحوه تمیز کردن لوستر کریستالی بدون جدا کردن کریستال‌ها

 

مقدمات تمیز کردن لوستر کریستالی را انجام دهید

 

در اولین مرحله از نحوه تمیز کردن لوستر کریستالی باید چراغ‌ها را خاموش کنید و چند دقیقه صبر کنید تا لامپ‌ها کاملاً خنک شوند. برای احتیاط بیشتر می‌توانید برق خانه را قطع کنید. سپس یک پارچه بزرگ زیر لوستر پهن کنید و یک نردبان روی آن قرار دهید. برای جلوگیری از شکستن کریستال‌ها با افتادن روی زمین، می‌توانید از یک پتوی کلفت یا چند لایه ملحفه روی هم در قیمت زیر لوستر استفاده کنید.

 

خاک روی لوستر کریستالی را تمیز کنید

 

برای تمیز کردن لوستر کریستالی خاک روی لوستر را تمیز کنید

 

از نردبان بالا بروید و ابتدا با کمک یک گردگیر یا پارچه تمیز، خاک روی لوستر و کریستال‌ها را تمیز کنید. سعی کنید این کار را به آرامی و بدون چرخاندن و تکان دادن لوستر انجام دهید. اگر مقدار خاک روی لوستر زیاد است، بهتر است برای گردگیری از پارچه نمناک استفاده کنید و بعد با کمک پارچه دیگری لوستر را خشک کنید.

 

 

با استفاده از شیشه پاک‌کن و پارچه نخی شروع به تمیز کردن لوستر کریستالی کنید

 

در این مرحله از نحوه تمیز کردن لوستر یک اسپری شیشه پاک‌کن و یک پارچه نخی و میکروفیبر بردارید. از نردبان بالا بروید و روی محل مناسب که کنترل خوبی به کریستال‌های لوستر دارید، بایستید. مقداری شیشه پاک‌کن روی دستمال بزنید. سپس هر کریستال لوستر را به آرامی و به صورت جداگانه تمیز کنید.

 

سپس به سرعت آن را با کمک پارچه میکروفیبر خشک کنید. بهتر است از پیشبند جیب‌دار استفاده کنید و پارچه و لوازمتان را داخل جیب پیشبند قرار دهید. در غیر این صورت می‌توانید لوازم را روی پله بالاتر نردبان بگذارید. این کار را برای همه بخش‌های شیشه‌ای لوستر انجام دهید.

 

 

بار دیگر لوستر کریستالی را تمیز کنید

 

با استفاده از شیشه پاک‌کن و پارچه نخی شروع به تمیز کردن لوستر کنید

 

جشنواره با صرفه ترین بازار افق کوروش

بعد از اینکه یک دور لوستر را تمیز کردید، بهتر است نگاهی کلی به آن بیندازید. اگر بخشی از لوستر هنوز لک دارد، بار دیگر پارچه را به شیشه پاک‌کن آغشته کنید و روی آن بکشید. از اسپری کردن شیشه پاک‌کن به صورت مستقیم روی لوستر اجتناب کنید، زیرا این کار موجب ایجاد لک روی آن می‌شود.

حتما بخوانید  ۱۰ پیشنهاد هدیه روز پدر که همه‌ی پدرها و مردها می‌پسندند

 

 

بدنه لوستر کریستالی را تمیز کنید

 

بعد از اینکه کریستال‌های لوستر را تمیز کردید، باید یک پارچه خشک بردارید و بخش‌های فلزی یا سایر بخش‌های لوستر را تمیز کنید. برای تمیز کردن بخش فلزی لوستر باید از یک تمیز کننده مناسب و مخصوص استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است مواد شیمیایی موجب از بین رفتن رنگ لوستر شود.

 

 

لامپ‌ها را تمیز کنید

 

در آخرین مرحله از نحوه تمیز کردن لوستر بعد از پاک کردن کریستال‌ها و بدنه لوستر، نوبت پاک کردن لامپ‌ها است. برای این کار باید یک به وسیله یک پارچه خشک، سطح روی لامپ را تمیز کنید. در زمان تمیز کردن می‌توانید لامپ‌های سوخته یا کم نور را جدا کنید و لامپ جدید به جای آن نصب کنید. اگر سطح لامپ خیلی کثیف و کدر است می‌توانید از یک پارچه با رطوبت خیلی کم استفاده کنید و یا در صورت نیاز لامپ را جدا کنید و بعد از تمیز کردن اجازه دهید خشک شود و سپس دوباره نصب کنید.

 

 

تمیز کردن لوستر کریستالی با جدا کردن کریستال‌ها

 

راهنمای تمیز کردن لوستر کریستالی با جدا کردن کریستال‌ها

 

مقدمات اولیه را فراهم کنید

 

برای تمیز کردن لوستر کریستالی ابتدا باید همانند روش قبل، برق را کاملاً قطع کنید. سپس برای چند دقیقه صبر کنید تا لامپ‌ها کاملاً سرد شوند. در این فرصت یک پتوی ضخیم زیر لوستر پهن کنید که اگر در حین جدا کردن کریستال‌ها به زمین افتادند، نشکنند. نردبان را در ارتفاع و جهت مناسبی قرار دهید. سپس از جهت‌های مختلف از لوستر خودتان عکس بگیرید تا در انتهای کار بتوانید کریستال‌ها را همانند قبل نصب کنید.

 

 

کریستال‌های لوستر را جدا کنید

 

بعد از اینکه به محل قرارگیری هر کریستال توجه کردید و از آن عکس گرفتید، باید کریستال‌ها را از روی لوستر جدا کنید. به طور معمول کریستال‌ها به صورت گوشواره‌ای هستند و به راحتی جدا می‌شوند. یک سبد بزرگ که روی آن پارچه قرار داده‌اید، تهیه کنید و هر قطعه از لوستر را که جدا می‌کنید، به آرامی روی سبد قرار دهید.

 

 

حتما بخوانید : ۱۵ راز مهم خانه تکانی آسان عید برای خانم‌هایی که بچه کوچک دارند

 

 

با دقت اقدام به تمیز کردن کریستال‌ها کنید

 

برای تمیز کردن لوستر کریستالی با دقت اقدام به تمیز کردن کریستال‌ها کنید

 

بعد از جدا کردن کریستال‌های لوستر باید آن را در ظرف ظرفشویی قرار دهید. سپس داخل سینک یک محلول ملایم از آب گرم با مایع ظرفشویی تهیه کنید. با دست کریستال‌ها را داخل این محلول تکان دهید. هر کدام از کریستال‌ها را با دست بردارید و با دست مقداری کف روی آن بزنید و با کمک یک حوله خیس و تمیز روی آن بکشید.

حتما بخوانید  3 روش آسان و مطمئن برای شستن کاپشن و کت و پالتو چرم

 

مراقب باشید که کریستال‌ها روی هم کشیده نشوند، زیرا ممکن است روی سطح آن‌ها خش ایجاد شود و یا ترک بخورند. توجه داشته باشید که برای تمیز کردن کریستال‌های لوستر نیاز به استفاده از اسفنج با برس نیست. هر کریستال را پس از تمیز کردن آبکشی کنید و روی یک پارچه نرم و جاذب قرار دهید تا خشک شود.

 

 

سایر بخش‌های لوستر کریستالی را تمیز کنید

 

بعد از تمیز کردن همه کریستال‌ها چند حوله کاغذی روی آن‌ها قرار دهید تا آب را به خود جذب کنند و خشک شوند. سپس باید قبل از نصب این کریستال‌ها سایر بخش‌های لوستر نظیر قاب، لامپ و بدنه آن را نیز تمیز کنید. برای این کار باید از یک پارچه نرم و خشک استفاده کنید.

 

همانند روش قبل لامپ‌هایی که کم نور شده‌اند یا خراب هستند را جایگزین کنید. لوستر را بدون تکان دادن و چرخاندن و به آرامی پاک کنید. اگر از پارچه نمناک برای تمیز کردن لوستر استفاده می‌کنید، حتماً با یک پارچه خشک نیز روی لوستر بکشید تا خوب خشک شود.

 

 

بعد از تمیز کردن لوستر کریستال‌ها را روی لوستر نصب کنید

 

بعد از تمیز کردن لوستر کریستال‌ها را روی لوستر نصب کنید

 

بعد از تمیز کردن لوستر و کریستال‌ها بهتر است چند ساعت صبر کنید تا کاملاً خشک شود. سپس با نگاه کردن به عکس‌هایی که از قبل از جدا کردن کریستال‌ها تهیه کرده بودید، نگاه کنید و هر قطعه را درست سر جای خودش نصب کنید. به یاد داشته باشید که گردگیری کردن مرتب لوسترها و تمیز کردن کریستال‌ها هر چند هفته یک بار می‌تواند به شما کمک کند تا ظاهر لوستر شما همیشه درخشان و زیبا به نظر برسد. شما هم اگر در مورد کارهای خانه تکانی عید و فوت و فنی برای تمیز کردن لوستر کریستال به ذهن‌تان می‌رسد در بخش نظرات این مطلب با ما در میان بگذارید.

 

 

منبع : wikihow

 

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

یک × 4 =

همراه با افق کوروش

جشنواره با صرفه ترین بازار
خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

ثروتمندترین زنان جهان در سال 2019 از نگاه مجله فوربس

ثروتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۹ از نگاه مجله فوربس

مجله فوربس در سال 2019 طبق سنت هر ساله لیستی از ثروتمندترین زنان جهان معرفی کرده است. در این لیست وارث محصولات آرایشی لورئال به عنوان ثروتمندترین زن جهان در سال 2019 انتخاب شده است. در لیست فوربس میزان دارایی این زنان ثروتمند و شرایط کسب چنین دارایی به طور کامل توضیح داده شده است. در مجله کوروش نگاهی به ثروتمندترین زنان جهان در سال 2019 انداخته ایم.
  • 1230 بازدید
  • انتشار: 1400/02/20
مهم ترین مراقبت ‌های زیبایی پوست در بارداری که باید انجام دهید

مهم ترین مراقبت ‌های زیبایی پوست در بارداری که باید انجام دهید

درست از همان لحظه‌ای که باردار می‌شود، تغییراتی محسوس و خاص در بدن شما اتفاق می‌افتد. تغییراتی که احتمالاً روی روحیات و پوست و موهایتان تغییر می‌گذارد و به شما یادآوری می‌کند تا از این پس با روشی متفاوت از خودتان مراقبت کنید. استفاده از روتین مراقبت پوستی در بارداری یک روش مؤثر برای داشتن پوستی زیبا در این 9 ماه است. به علاوه این کار به شما کمک می‌کند تا بعد از بارداری نیز پوستتان کمتر آسیب ببیند. در این مقاله می‌توانید بهترین روش‌های مراقبت از پوست در بارداری را در مجله کوروش بخوانید.
  • 203 بازدید
  • انتشار: 1399/11/26
تاثیر طراحی و چیدمان داخلی فروشگاه های خرده فروشی در افزایش فروش

تاثیر طراحی و چیدمان داخلی فروشگاه های خرده فروشی در افزایش فروش

طراحی و چیدمان داخلی یک فروشگاه خرده فروشی نه تنها زیبایی بصری دارد، بلکه به مشتریان کمک می‌کند تا به راحتی در فروشگاه حرکت کنند و کالای مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنند. طراحی داخلی فروشگاه در رفتار خرید مشتری بسیار تاثیرگذار است. طراحی و چیدمان داخل فروشگاه باید به گونه‌ای باشد که مشتریان بتوانند به سرعت آن چه را که می‌خواهند پیدا کنند. در غیر این صورت مشتریان ترجیح می‌دهند فروشگاه را ترک کنند و وقت زیادی را صرف گشتن در فروشگاه نکنند. بنابراین چیدمان فروشگاه بسیار مهم است. برای طراحی چیدمان فروشگاه خرده فروشی بهتر است ...
  • 646 بازدید
  • انتشار: 1399/10/20