۴ مدل طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی بدون شکر و سالم

۴ مدل طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی بدون شکر و سالم


10 خرداد 1402 . زمان مطالعه: 9 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی
فهرست محتوا نمایش

آشنایی با طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی برای افرادی که عاشق طعم بستنی‌های رژیمی با طعم میوه‌ای هستند، درست مثل یک معجزه است. طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی بدون شکر چگونه است و برای تهیه این بستنی از چه مواد اولیه‌ای استفاده می‌شود؟ در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش می‌توانید با چند روش آموزش تهیه بستنی هلویی رژیمی بدون شکر آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد بستنی رژیمی خوشمزه خانگی با طعم هلو پاسخ خواهیم داد.

 

 

طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی با ماست

 

طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی با ماست

 

مدت زمان آماده‌سازی: ۱۵ دقیقه
کالری بستنی هلویی رژیمی برای هر نفر: حدود ۸۷ کالری

 

مواد لازم برای طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی بدون شکر

 

 • هلو رسیده: ۴ عدد
 • عسل: ۲ قاشق غذاخوری
 • ماست یونانی: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • آب لیمو‌ترش تازه: چند قطره

 

مراحل طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی

 

مراحل طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی

 

از جمله خواص هلو به عنوان یک میوه فوق‌العاده خوش عطر و طعم تناسب اندام است. شاید به همین خاطر از هلو معمولا در تهیه انواع دسرها نیز استفاده می‌شود. اگر در رژیم لاغری هستید و هوس خوردن بستنی کرده‌اید، می‌توانید تنها با ترکیب مقداری هلوی رسیده، عسل و ماست یونانی یک بستنی رژیمی فوق‌العاده خوشمزه تهیه کنید. در ادامه می‌توانید با مراحل درست کردن بستنی هلویی رژیمی با ماست آشنا شوید.

 

مرحله اول؛ منجمد کردن هلوها

 

در اولین مرحله از طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی باید هلوها را بشویید و پوست و هسته آن‌ها را جدا کنید. سپس هلوها را خرد کنید و داخل یک ظرف درب‌دار بریزید و در فریزر قرار دهید تا منجمد شوند.

 

مرحله دوم؛ میکس کردن هلوها

 

در این مرحله بعد از چند ساعت که هلوها منجمد شدند، آن‌ها را در مخلوط‌کن بریزید و با دور تند خوب میکس کنید تا کاملا پوره شوند.

 

مرحله سوم؛ اضافه کردن سایر مواد به هلوها

 

در این مرحله از آموزش تهیه بستنی هلویی رژیمی بدون شکر باید عسل، ماست و مقداری کمی آب لیمو‌ترش تازه به هلوهای میکس شده اضافه کنید. می‌توانید انواع میوه تازه، عسل، ماست مثل ماست ست و آبلیمو را به‌صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های همواره تخفیف افق کوروش خریداری کنید.

حتما بخوانید  طرز تهیه شامی گیلانی (شامی پوک رشتی) در ۴ مرحله ساده

 

مرحله چهارم؛ قرار دادن بستنی در فریزر

 

بعد از آماده کردن مواد بستنی هلویی رژیمی باید آن را در یک ظرف درب‌دار بریزید و برای چند ساعت در فریزر قرار دهید. در این مدت بهتر است هر نیم ساعت یا ۴۰ دقیقه یک‌بار ظرف را از فریزر خارج کنید و با چنگال هم بزنید و دوباره در فریزر قرار دهید. این کار موجب می‌شود بستنی شما حالت یخی پیدا نکند. بعد از چند ساعت می‌توانید با اسکوپ بستنی را بردارید و داخل ظرف مورد نظرتان بریزید و میل کنید.

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه بستنی هلو به ۳ روش خامه‌ای و آلاسکا و با ثعلب

 

طرز تهیه بستنی یخی هلو رژیمی خوشمزه و خانگی

 

طرز تهیه بستنی یخی هلو خوشمزه رژیمی و بدون شکر

 

مدت زمان آماده سازی: ۱۰ دقیقه

 

مواد لازم برای تهیه بستنی یخی هلو خوشمزه

 

 • هلوی خرد شده: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • عسل: ۲ تا ۴ قاشق غذاخوری
 • آب: ۱/۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار

 

تخفیفات لبنیات افق کوروش

مراحل طرز تهیه بستنی یخی هلوی رژیمی

 

برای تهیه این بستنی هلویی رژیمی و بدون شکر ساده و خوشمزه باید پوست و هسته هلوها را جدا کنید و هلوهای خرد شده را داخل مخلوط‌کن بریزید تا کامل میکس شوند. سپس عسل و آب را اضافه کنید و دوباره مواد را در مخلوط‌کن ترکیب کنید. در نهایت مایه بستنی یخی را داخل قالب‌های مخصوص بستنی بریزید و برای چند ساعت در فریزر قرار دهید. زمانی که بستنی نیمه منجمد شد چوب بستنی‌ها را داخل آن قرار دهید و پس از ۳ ساعت بستنی‌ها را از فریزر خارج نموده و میل کنید.

 

طرز تهیه بستنی رژیمی هلو با ثعلب

 

طرز تهیه بستنی رژیمی هلو با ثعلب

 

مدت زمان آماده‌سازی: ۲۰ دقیقه

 

مواد لازم برای تهیه بستنی رژیمی هلو با ثعلب

 

 • ماست کم‌چرب: ۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • هلو: ۴ عدد
 • ثعلب: ۱ قاشق غذاخوری
 • عسل: ۲ قاشق غذاخوری
 • وانیل: کمی

 

مراحل طرز تهیه بستنی رژیمی هلو با ثعلب

فروش ویژه حصولات صبحانه افق کوروش

 

مراحل طرز تهیه بستنی رژیمی هلو با ثعلب

 

ثعلب یک ماده اساسی در بستنی‌های آماده است که موجب کش‌دار شدن و غلیظ شدن بافت بستنی می‌شود. اگر دوست دارید بستنی هلویی رژیمی شما شباهت بیشتری به بستنی‌های آماده بیرونی داشته باشد، می‌توانید از مقداری ثعلب استفاده کنید. برای تهیه این بستنی باید پوست و هسته هلوها را جدا کنید. پس هلوها را خرد کنید و در یک ظرف دربسته داخل فریزر قرار دهید.

بعد از این که هلوها منجمد شدند، آن‌ها را همراه با عسل، ماست و وانیل در مخلوط‌کن بریزید تا مواد کاملا با هم ترکیب شوند. سپس ثعلبی را که از قبل در آب گرم حل کرده‌اید، به سایر مواد اضافه کنید. بستنی را در یک ظرف درب‌دار بریزید و برای حدود ۶ ساعت در یخچال قرار دهید. در این مدت باید هر ۴۰ دقیقه یک بار بستنی را از فریزر خارج کنید و خوب هم بزنید تا بستنی شما کشدار شود و فرم بهتری پیدا کند.

در صورت تمایل می‌توانید وانیل را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش تهیه کنید.

 

طرز تهیه بستنی هلویی از نوع رژیمی با شیر

 

طرز تهیه بستنی هلویی از نوع رژیمی با شیر

 

مدت زمان آماده‌سازی: ۱۰ دقیقه

 

مواد لازم برای تهیه بستنی هلویی رژیمی با شیر

 

 • عسل: ۲ قاشق غذاخوری
 • هلوی خرد شده: ۳۰۰ گرم
 • شیر: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار

 

مراحل طرز تهیه بستنی رژیمی با هلو و شیر

 

مراحل طرز تهیه بستنی رژیمی با هلو و شیر

 

برای تهیه این بستنی هلویی رژیمی ساده و خوشمزه ابتدا باید پوست و هسته هلوها را جدا کنید. سپس هلوهای خرد شده را در یک ظرف درب‌دار بریزید و برای حدود ۴ ساعت در فریزر قرار دهید تا منجمد شود. بعد از منجمد شدن هلوها، آن‌ها را همراه با شیر و عسل داخل مخلوط‌کن بریزید و خوب میکس کنید. در نهایت بستنی را در قالب‌های مخصوص بستنی بریزید و چند ساعت در فریزر بگذارید تا کاملا سفت شود.

حتما بخوانید  ۲ مدل طرز تهیه بستنی سیب و دارچین خوشمزه و مقوی

در صورت تمایل شما می‌توانید برای تهیه شیر به‌صورت آنلاین، حضوری و تلفنی همین حالا خرید خود را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش انجام دهید.

 

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی و بدون شکر

 

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی

 

*می‌توانید برای خوش‌عطر شدن بستنی هلویی رژیمی از مقداری پودر هل یا کمی وانیل در این بستنی رژیمی استفاده کنید.

*اگر دوست دارید تکه‌های هلو در بستنی شما احساس شود، می‌توانید مقداری از هلو را با چاقو خرد کنید و به بستنی اضافه کنید.

*در صورت تمایل می‌توانید مقدار عسل را در این بستنی هلویی رژیمی کم یا زیادتر کنید.

*برای تزیین بستنی هلویی رژیمی بدون شکر می‌توانید از تکه‌های هلوی خرد شده و یا مقدار کمی عسل یا مربای هلو استفاده کنید.

*اگر بستنی هلویی رژیمی را در ظروف بزرگ آماده می‌کنید، حتما و هر نیم ساعت یک‌بار بستنی را از فریزر خارج کنید و هم بزنید تا بستنی شما بافت بهترین پیدا کند و سفت و یخی نشود.

*در صورت تمایل می‌توانید بستنی هلویی رژیمی را با میوه‌های دیگری مثل موز و سیب ترکیب کنید و یک بستنی رژیمی چند میوه خانگی درست کنید.

*اگر گیاهخوار هستید، می‌توانید برای درست کردن بستنی هلویی رژیمی با شیر از شیرهای گیاهی مثل شیر نارگیل، شیر بادام و شیر سویا برای تهیه این بستنی استفاده کنید.

*اضافه کردن مقدار کمی زعفران به این بستنی رژیمی طعم و رنگ بی‌نظیری می‌بخشد. زعفران را می‌توانید از افق کوروش بخرید، به هر روشی که راحت‌تر هستید، آنلاین، حضوری یا تلفنی.

*در صورت تمایل می‌توانید در طرز تهیه بستنی یخی رژیمی هلو به‌جای آب از آبمیوه هلو نیز استفاده کنید. در این شرایط بهتر است عسل را حذف کنید تا بستنی شما بیش از اندازه شیرین نشود.

 

سوالات متداول

 

چرا در طرز تهیه بستنی هلویی رژیمی از هلوی یخ‌زده استفاده می‌شود؟

 

استفاده از هلوی منجمد شده برای درست کردن بستنی هلویی رژیمی مانع آب انداختن هلو می‌شود و بافت بهتری به بستنی شما می‌بخشد.

 

برای شیرین کردن بستنی هلویی رژیمی از چه چیزی استفاده می‌شود؟

 

برای شیرین کردن بستنی رژیمی با طعم هلو می‌توانید از مقداری عسل یا شیره استفاده کنید. اگر هلوی شما شیرین است، بهتر است از مقدار شیرین کننده کمتری در بستنی استفاده کنید.

 

چه نوع ماستی برای تهیه بستنی هلویی رژیمی استفاده کنیم؟

 

برای تهیه بستنی رژیمی خوشمزه خانگی با طعم هلو بهتر است از ماست یونانی یا ماست‌های کم‌چرب که کالری کمتری دارند استفاده کنید.

 

منابع: asweetpeachef، dessertswithbenefits، healmedelicious

محصولات مرتبط