14 ترفند برق انداختن و تمیز کردن سینک ظرفشویی استیل و چینی | مجله کوروش

۱۴ ترفند برق انداختن و تمیز کردن سینک ظرفشویی

۱۴ ترفند برق انداختن و تمیز کردن سینک ظرفشویی


1 اسفند 1400 . زمان مطالعه: 7 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
برق انداختن سینک ظرفشویی

چگونه سینک ظرفشویی را تمیز کنیم و برق بیندازیم؟ بهترین محلول‌های برای برق انداختن سینک ظرفشویی کدامند؟ برق انداختن سینک ظرفشویی با جوش شیرین چطور انجام می شود؟ آیا چیزی در مورد از بین بردن رسوب سینک ظرفشویی می دانید؟ در این مطلب از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش راه‌های ضدعفونی و برق انداختن و مراحل تمیز کردن سینک ظرفشویی با مواد مختلف را به شما آموزش می‌دهیم.

 

 

سرزمین بازی افق کوروش

 

چطور سینک ظرفشویی را برق بیندازیم؟

 

چطور سینک ظرفشویی را برق بیندازیم

 

سینک ظرفشویی رو با چی برق بیندازیم؟ بهترین روش برق انداختن سینک ظرفشویی چیست؟ ظروف کثیف، باقی مانده غذاها و شستن مواد غذایی خریداری‌ شده، سینک ظرفشویی را در معرض آلوده شدن قرار می‌دهند. اما تمیز کردن سینک ظرفشویی و برق انداختن سینک به جنس آن و نوع آلودگی بستگی دارد.

 

در ادامه این مطلب ما چند ماده تمیز کننده برای از بین بردن رسوب سینک ظرفشویی و ترفندهای تمیز کردن و برق انداختن سینک ظرفشویی با جنس‌های مختلف که از جمله نکات ریز خانه تکانی عید است را به شما می‌گوییم.

 

مراحل تمیز کردن و برق انداختن سینک ظرفشویی

 

 

شستن و آبکشی سینک

 

برای براق کردن سینک ظرفشویی با محلول آب و شوینده و یک فرچه، سطوح مختلف سینک را به خوبی برس بکشید و بشویید. مایع ظرفشویی می‌تواند انتخاب خوبی برای این کار باشد. برای شستن سینک از مواد اسیدی و پاک کننده قوی شیمیای استفاده نکنید، زیرا این کار سینک شما را لکه‌دار می‌کند.

 

 

تمیز کردن گوشه و کنار سینک

 

برای از بین بردن رسوب سینک ظرفشویی باید بدانید که سوراخ‌ها و شیارهای اطراف سینک، شیرها و صافی سینک سخت‌تر تمیز می‌شوند. این بخش‌ها را با دقت بیشتر و به وسیله یک برس یا مسواک کوچک بشویید. بخش‌های قابل جدا کردن را در محلول آب و سرکه سفید یا آب و مایع ظرفشویی بخیسانید.

 

مراحل تمیز کردن و برق انداختن سینک ظرفشویی

 

ضدعفونی کردن سینک ظرفشویی استیل و آهنی و مسی

 

برای براق کردن سینک ظرفشویی استیل و ضدعفونی کردن آن محلول آب و سرکه را روی آن اسپری کنید. اگر جنس سینک شما آهنی یا مسی است بهتر است به جای سرکه از مایع ظرفشویی استفاده کنید.

 

 

وسایل جانبی سینک را فراموش نکنید

 

حتما بخوانید  طرز تهیه اسموتی شیر سویا و توت فرنگی ? کافی شاپی به 2 روش

بهترین روش برق انداختن سینک ظرفشویی این است که ابتدا همه لوازم موجود در سینک را که موجب ایجاد رسوب می‌شوند، پاکسازی کنید. جای اسفنج ظرفشویی، سبدها و برس‌های شیشه‌شور اطراف سینک نباید از نظافت جا بمانند. سبدها را به خوبی با برس بشویید تا منافذ جرم‌ گرفته آنها تمیر شوند.

 

فروش اینترنتی افق کوروش

 

نحوه تمیز کردن سینک ظرفشویی با جوش شیرین

 

نحوه تمیز کردن سینک ظرفشویی با جوش شیرین

 

برق انداختن سینک ظرفشویی با جوش شیرین بسیار ساده است. جوش شیرین یک جرمگیر و تمیز کننده طبیعی است و در بسیاری از ترفندهای تمیزکاری آشپزخانه نقش مهمی دارد. برای براق کردن سینک ظرفشویی از جنس استیل می‌توانید از جوش شیرین کمک بگیرید.

 

برای برق انداختن سینک با جوش شیرین باید جوش شیرین را با دستمالی مرطوب روی سطح سینک مالش دهید تا تمیز شود. روش دیگر این است که پس از شستن سینک جوش شیرین را روی آن بپاشید و پس از ۱۵ دقیقه با فرچه خوب بشویید و بعد آب بکشید.

 

 

بیشتر بخوانید: بهترین روش های تمیز کردن انواع مبل پارچه ای 

 

 

برای تمیز کردن و پولیش سینک‌های سفید و سرامیکی ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با یک‌چهارم فنجان آب گرم مخلوط کنید. سینک را با این محلول بشویید تا تمیز و براق شود. این محلول یک پاک کننده قوی سینک ظرفشویی است.

 

 

ترفندهای برق انداختن و تمیز کردن سینک‌ ظرفشویی چینی

 

ترفندهای برق انداختن و تمیز کردن سینک‌ ظرفشویی چینی

 

تمیز کردن و براق کردن سینک ظرفشویی از جنس چینی حساس‌تر است و نمی‌توان از هر ماده‌ای برای این جنس استفاده کرد. «لیمو ترش» بهترین تمیز کننده سینک ظرفشویی چینی است. برای پاک کردن لکه‌های سینک چینی یک لیموترش را نصف کنید و روی آن نمک بپاشید. لکه‌ها را با لیموترش مالش دهید. سپس سینک را با آب و مایع شوینده بشویید، آب بکشید و خشک کنید تا برق بیفتد.

 

 

بیشتر بخوانید: ترفندهای تمیزکاری قسمت های مختلف خانه با مواد شوینده مخصوص

 

 

از بین بردن رسوب سینک ظرفشویی با سرکه و جوش شیرین

 

سینک ظرفشویی ممکن است به خاطر آب لوله‌کشی یا موارد دیگر رسوب ببندد. برای تمیز کردن رسوب روی سینک ظرفشویی می‌توانید از این روش امتحان‌ شده کمک بگیرید. برای این کار باید نسبت جوش شیرین و سرکه سفید، باید به ترتیب یک به دو باشد، یعنی یک واحد جوش شیرین و دو واحد سرکه سفید. ابتدا جوش شیرین را روی سینک بپاشید. سپس سرکه را اضافه کرده و صبر کنید تا حباب بزند. پس از ۱۵ دقیقه سینک را آب بکشید.

حتما بخوانید  10 تکنیک فنگ شویی خانه تکانی نقاط مختلف خانه

 

 

بیشتر بخوانید: بهترین روش‌های پاک کردن چربی هود آشپزخانه با جوش شیرین و سرکه

 

 

از بین بردن رسوب سینک ظرفشویی با سرکه و جوش شیرین

 

چند نکته برای اینکه همیشه سینک ظرفشویی شما تمیز بماند

 

*مواد غذایی را روی سینک خرد نکنید تا سینک خط‌ خطی نشود. رسوبات و آلودگی‌ها به این خط و خش‌ها نفوذ کرده و ظاهری نامرتب به آن می‌بخشند.

*از گذاشتن ظروف چدن و استیل در سینک به مدت طولانی اجتناب کنید. این کار موجب زنگ زدن و ایجاد لکه در سینک می‌شود.

*سیم ظرفشویی مرطوب نیز مانند ظروف استیل و چدن می‌تواند باعث ایجاد لکه زنگ زدگی شود. آنها را در سبدی جداگانه و خشک نگه دارید.

*پس از هربار استفاده یک نظافت سریع انجام دهید و سینک را با دستمال میکروفایبر یا حوله‌ای خشک کنید تا رسوب نبندد.

*برای برق انداختن سینک ظرفشویی استیل از یک برس سیمی کمک بگیرید. با این روش برق انداختن سینک ظرفشویی باید با استفاده از سیم و مقداری مایع ظرفشویی همه بخش های سینک را تمیز کنید.

 

 

سوالات متداول

 

بهترین ترفند برق انداختن سینک ظرفشویی چیست؟

 

اگر این سوال در ذهنتان ایجاد شده که چگونه سینک ظرفشویی را برق بیندازیم باید بدانید که برای برق انداختن سینک ظرفشویی بهترین روش استفاده از مایع ظرفشویی و یک فرچه مناسب است.

 

 

چرا نباید برای از بین بردن رسوب سینک ظرفشویی از مواد شیمیایی اسیدی استفاده کنیم؟

 

استفاده از مواد اسیدی و پاک کننده قوی موجب ایجاد لکه‌های زشت روی سینک می‌شود.

 

 

روش تمیز کردن سینک ظرفشویی با جوش شیرین و سرکه چگونه است؟

 

برای برق انداختن سینک ظرفشویی استیل با جوش شیرین و سرکه باید ابتدا یک واحد جوش شیرین روی سینک بپاشید و سپس دو واحد سرکه به آن اضافه کنید و بعد از ۱۵ دقیقه سینک را بشویید.

 

 

منبع: bhg

 

باشگاه مشتریان افق کوروش
نظرسنجی‌های افق کوروش

  • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...