ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری و تکنیک های آن

ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری و تکنیک های آن


17 آبان 1400 . زمان مطالعه: 9 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری

ماساژ شکم با روغن زیتون یکی از قدیمی ترین راهکارها برای سلامت بدن محسوب می‌شود. از زمان های قدیم از این روش به منظور کاهش استرس، افزایش جریان خون و همچنین پاکسازی روده ها استفاده می ‌شد. امروزه تجربه ها نشان می دهد که ماساژ شکم می تواند به لاغر شدن این ناحیه از بدن نیز کمک زیادی کند. اما این موضوع تا چه اندازه حقیقت دارد؟ در این مقاله از مجله کوروش می ‌توانید با هر آن چیزی که لازم است در مورد ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری و تکنیک های صحیح آن بدانید آشنا شوید.

 

 

 

اهمیت ماساژ شکم برای لاغری و سلامت جسم

 

اهمیت ماساژ شکم برای لاغری و سلامت جسم

 

معده و سیستم گوارش ما در ناحیه شکم قرار دارد. معده در واقع یک سوزاننده قوی است که تمام غذاهایی که می خوریم در این بخش از بدن تجزیه می ‌شود. ماساژ شکم می تواند به عملکرد بهتر معده کمک کند و از بروز مشکلات گوارشی جلوگیری نماید. معده سالم نشان دهنده سبک زندگی سالم است و ماساژ شکم می تواند به سلامت معده کمک زیادی کند.

 

زمانی که شکم را ماساژ می دهید حرکات روده سریع تر انجام می شود. ماساژ شکم از ایجاد اسپاسم‌ های عضلانی در این ناحیه جلوگیری می‌ کند. اثر بخشی ماساژ شکم بر لاغری و سلامت به دلیل وجود اعضای حیاتی بدن در شکم ایجاد می شود. از همین رو معمولاً بین روغن زیتون و لاغری صورت هیچ رابطه معناداری وجود ندارد.

 

هر چند که برخی مطالعات نشان می دهد که ماساژ شکم به کاهش درصد چربی زیر پوست شکم ناحیه لگن کمک زیادی می‌ کنند. اما به هر حال برای تأیید کاهش چربی زیر پوست از طریق ماساژ با روغن زیتون باید مطالعات بیشتری انجام شود.

 

 

بیشتر بخوانید: خواص شگفت انگیز ماساژ بدن با روغن زیتون

 

 

فواید ماساژ شکم با روغن زیتون

 

فواید ماساژ شکم با روغن زیتون

 

در این بخش می توانید با مهم ترین فواید ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری آشنا شوید.

 

 

ماساژ شکم با روغن زیتون به رفع نفخ معده کمک می کند

 

نفخ معده و وجود گاز در ناحیه شکم علاوه بر ایجاد ناراحتی موجب بزرگ شدن شکم می شود. در بسیاری از افراد از بین رفتن نفخ می ‌تواند روش مؤثری بر کوچک شدن شکم باشد. از طرف دیگر نفخ شکم می تواند منجر به ایجاد یبوست و سوء هاضمه شود.

حتما بخوانید  5 روش شستن انواع لباس چرم طبیعی و مصنوعی با دست و ماشین

 

ماساژ شکم با روغن زیتون یک راهکار فوق العاده برای رفع مشکل نفخ معده است. برای این امر بهتر است به صورت هفتگی از این ماساژ موثر استفاده کنید.

 

 

 

فواید ماساژ شکم با روغن زیتون برای چربی سوزی

 

فواید ماساژ شکم با روغن زیتون برای چربی سوزی

 

ماساژ شکم یک روش شگفت انگیز برای درمان بیماری‌های معده و گوارشی محسوب می شود و از این راه به سلامت کلی بدن کمک می کند. یکی از مهم ترین فواید ماساژ شکم با روغن زیتون کمک به سوزاندن چربی اضافه بدن است. زمانی که با استفاده از روغن زیتون روی شکم ماساژ می دهید متابولیسم افزایش پیدا می‌کند و فرایند هضم بهتر انجام می شود.

 

از طرف دیگر مواد اضافی نیز به راحتی از طریق روده ها دفع می گردند و تمامی این فرآیندها موجب می شود تا فرد راحت ‌تر وزن خود را کاهش دهند.

 

 

بیشتر بخوانید: آیا روغن زیتون واقعا لاغر کننده و چربی سوز است؟

 

 

ماساژ شکم با روغن زیتون استرس را کاهش می دهد

 

ماساژ دادن شکم با روغن زیتون می ‌تواند استرس را از بدن و ماهیچه ها دور کند و با بهبود گردش خون موجب ایجاد آرامش در بدن شود. همان طور که می دانید استرس در بسیاری از افراد موجب ایجاد پرخوری و اضافه وزن می شود. برطرف کردن این مشکل می تواند در این افراد به کاهش وزن نیز کمک زیادی کند.

 

 

ماساژ شکم با روغن زیتون موجب بهبود هضم غذا می شود

 

روغن زیتون نه تنها به صورت خوراکی، بلکه به صورت موضعی نیز فواید بی ‌شماری برای هضم غذا دارد. این ماساژ موجب تحریک کیسه صفرا و همچنین افزایش سرعت هضم غذا می شود. زمانی که دستگاه گوارش ما بهتر عمل کند، غذا بهتر هضم می شود. در نتیجه فرد انرژی بیشتری دارد و کمتر دچار نفخ و اضافه وزن می گردد.

 

 

فواید ریختن روغن زیتون در ناف برای لاغری

 

فواید ریختن روغن زیتون در ناف برای لاغری

 

روغن زیتون حاوی اسید اولئیک است که فواید زیادی برای کاهش وزن چربی سوزی دارد. اسید اولئیک از آسیب رادیکال‌ های آزاد جلوگیری می ‌کند و در درمان دیابت نوع ۲ و همچنین بهبود حرکات روده بسیار مؤثر است. جالب است بدانید که خواص روغن زیتون زمانی که داخل ناف ریخته می شود سریع تر از زمانی که خورده می شود جذب می شود.

 

روغن زیتون حاوی پل فنول هایی است که می تواند به کاهش چربی شکم کمک کند. مطالعات انجام شده نشان می دهد که پلی فنول های موجود در روغن زیتون به همراه باکتری های موجود در روده به کاهش وزن کمک می کنند و موجب کاهش چربی در ناحیه دور شکم می شوند. این موضوع موجب شده تا بسیاری از افراد در زمان ماساژ شکم با روغن زیتون مقداری از آن را درون ناف نیز بریزند.

 

 

طرز صحیح ماساژ شکم برای لاغری

 

طرز صحیح ماساژ شکم برای لاغری

 

برای ماساژ شکم با روغن زیتون باید ابتدا روغن را کمی گرم کنید. توجه داشته باشید که مقدار گرمای روغن باید تقریباً برابر با حرارت بدن باشد. سپس برای انجام ماساژ مراحل زیر را دنبال کنید:

حتما بخوانید  طرز تهیه انواع هویج پلو به 2 روش شیرازی و تبریزی

 

  • کمی از روغن را با دست ها بردارید و سمت راست پایین شکم با حرکات دایره ای آهسته شروع به ماساژ کنید. در واقع طرز صحیح و اصولی ماساژ شکم برای لاغری اهمیت زیادی بر اثر بخشی آن دارد و باید به صورت دورانی انجام شود.

 

  • قبل از حرکت دست ها به سمت معده ابتدا فشار ملایمی به معده وارد کنید. مراقب باشید که به صورت مستقیم و یک باره به شکم فشار وارد نکنید. زیرا این کار می تواند روند گردش خون را مختل کند.

 

  • حرکات را از سمت راست به چپ ادامه دهید و تنها به صورت دورانی و آهسته ماساژ دهید.

 

  • بعد از این که همه نواحی شکم را یک در ماساژ دادید مقداری روغن ولرم روی ناف بریزید و به آرامی با حرکت دادن انگشتان و اطراف آن این ناحیه را ماساژ دهید.

 

  • در انتهای ماساژ شکم خود را با یک حوله داغ و کیسه آب گرم بپوشانید تا دمای بدن حفظ شود.

 

  • از دراز کشیدن روی شکم یا انجام هرگونه تمرین با شدت بالا بعد از ماساژ اجتناب کنید.

 

  • معمولاً بستن شکم با پلاستیک برای لاغری با روغن زیتون نیز بعد از ماساژ می‌ تواند مؤثر باشد.

 

 

آیا ماساژ با روغن زیتون برای همه مناسب است؟

 

آیا ماساژ با روغن زیتون برای همه مناسب است؟

 

ماساژ شکم با روغن زیتون مثل مصرف سرکه سیب و روغن زیتون برای لاغری نیست که خوردن آن برای افراد خاصی توصیه شود. به طور کل ماساژ شکم با روغن زیتون برای اکثر افراد بی خطر است تنها موضوعی که در مورد آن اهمیت دارد طرز و روش صحیح ماساژ شکم برای لاغری است.

 

در واقع این ماساژ باید به آرامی و روشی ایمن انجام شود. افرادی که به تازگی جراحی شکم انجام داده ‌اند و خانم‌های باردار به هیچ عنوان نباید بدون مشورت با پزشک از ماساژ شکم استفاده کنند. بهتر است افرادی که شکم خود را ماساژ می دهند چند ساعت قبل و بعد از ماساژ غذای سنگین و تند مصرف نکنند. مصرف آب فراوان بعد از ماساژ ضروری است.

 

 

سخن پایانی

 

ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری فواید زیادی دارد و می تواند با بهبود سیستم گوارشی افزایش متابولیسم به کاهش چربی های شکمی کمک کند. اما به هر حال باید بدانید که با ماساژ شکم هیچ معجزه ای اتفاق نمی افتند. این ماساژ می ‌تواند در کنار یک رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی هفتگی به شما کمک کند تا بدنی سالم تر داشته باشید و سریع تر لاغر شوید پس در کنار بهره‌ مند شدن از فواید روغن زیتون و روغن سیاه دانه مالشی برای لاغری شکم سعی کنید سبک زندگی سالمی داشته باشید.

 

 

منابع: epainassist، healthline، thewholeportion

کالابرگ الکترونیک