طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس کافی شاپی به ۲ روش ساده و رژیمی

طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس کافی شاپی به ۲ روش ساده و رژیمی


4 تیر 1401 . زمان مطالعه: 8 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس ? کافی شاپی به ۲ روش ساده و رژيمی
فهرست محتوا پنهان

اسموتی هلو و آناناس جزو نوشیدنی‌های تابستانی مقوی و خوشمزه است که علاوه خاصیت خنک‌کنندگی سرشار از ویتامین‌های مغذی است. البته اسموتی هلو و آناناس به خاطر وجود آناناس جزو اسموتی‌های استوایی هم محسوب می‌شود. در این مقاله از سرویس آشپزی به طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس به ۲ روش ساده و رژیمی می‌پردازیم و فوت و فن‌های تهیه آن را به شما خواهیم گفت. با مجله کوروش همراه باشید.

 

طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس

 

طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس

مدت زمان آماده سازی اسموتی هلو و آناناس: ۱۰ دقیقه

مواد لازم برای تهیه اسموتی با آناناس و هلو

• آناناس خرد شده (کنسرو یا تازه): ۱/۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• هلو: ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• آب سرد یا شیر: ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• شکر یا عسل: ۲ قاشق غذاخوری (یا به میزان دلخواه)

مراحل طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس خانگی

برای درست کردن اسموتی هلو و آناناس در خانه به روش کافی‌شاپی، ابتدا باید میوه‌ها را خرد کنید و در فریزر قرار دهید. بعد از این که یخ زدند، آنها را به صورت جداگانه یا با هم، به همراه دیگر مواد در مخلوط‌کن با هم میکس کنید. وقتی همه مواد پوره شدند، لیوان‌ها را تزیین کنید و اسموتی را در آن بریزید. در صورت دلخواه روی اسموتی را هم تزیین و آن را سرو کنید.

مرحله اول: میوه‌های اسموتی را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس، پوست و شاخ و برگ آناناس را بگیرید و آن را به قطعات دلخواه خرد کنید. هلوها را بشویید و خرد کنید. هسته هلوها را بیرون بیاورید. سپس هلوها و آناناس‌های خرد شده را در یک پاکت زیپ کیپ بریزید و در فریزر بگذارید. حدود ۲ تا ۳ ساعت صبر کنید تا میوه‌ها یخ بزنند.

مرحله دوم: مواد اسموتی را در مخلوط‌کن بریزید

بعد از اینکه آناناس‌ها یخ زدند، آن‌ها را از فریزر بیرون بیاورید و در مخلوط‌کن بریزید. نصف شکر و عسل طبیعی را به مواد اسموتی اضافه کنید. سپس نصف شیر یا آب را هم اضافه کنید تا مخلوط‌کن راحت‌تر مواد اسموتی هلو و آناناس را خرد کند. در صورت دلخواه چند قالب کوچک یخ را هم به مواد اسموتی اضافه کنید تا مخلوط، کاملا سرد شود. مخلوط‌کن را روشن کنید و مواد را با هم بزنید تا جایی که کاملا پوره و یکدست شوند.

حتما بخوانید  طرز تهیه لیموناد هندوانه خنک به ۳ روش با‌کلاس کافی شاپی

مرحله سوم: لیوان را تزیین کنید و اسموتی آناناس را در آن بریزید

یک لیوان مناسب اسموتی را انتخاب کنید و لبه لیوان را با کمی عسل چسبناک کنید. بنا به دلخواه خود، لبه لیوان را در شکر قهوه‌ای یا سفید (شکر دانه درشت)، ترایفل‌های رنگی یا پودر نارگیل و … برگردانید. از کمی رنگ خوراکی هم می‌توانید برای جذاب‌تر شدن رنگ آن استفاده کنید. وقتی لبه لیوان را با مواد دلخواهتان تزیین کردید، اسموتی آناناس را که آماده کرده بودید، در لیوان بریزید.

مرحله چهارم: اسموتی هلو را به اسموتی آناناس بیفزایید

در این مرحله از طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس، هلوهای یخ زده را با بقیه شکر، شیر و آب یا یخ در مخلوط‌کن بریزید و این مواد را هم کاملا بزنید تا یکدست شوند. اسموتی هلوی آماده شده را به اسموتی آناناس اضافه کنید. اگر با احتیاط این کار را انجام دهید، اسموتی دو رنگ می‌شود. البته می‌توانید بعد از ریختن اسموتی هلو، مواد را در لیوان هم بزنید تا یکدست شوند.

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه انواع اسموتی رژیمی و کم کالری

 

مرحله پنجم: اسموتی هلو و آناناس را سرو کنید

بعد از اینکه هر دو اسموتی را در لیوان تزیین شده ریختید، روی لیوان را با چند برش‌ آناناس، هلو، موز یا میوه‌های دیگر تزیین کنید. در صورت دلخواه می‌توانید مقداری خامه فرم گرفته هم روی اسموتی داخل لیوان بریزید ولی آن را هم نزنید. داخل لیوان را یک نی یا قاشق بگذارید و آن را سرو کنید.

طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس رژیمی

 

طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس رژیمی 

 

زمان آماده سازی و تهیه اسموتی آناس و هلو رژیمی: ۱۰ دقیقه

مواد لازم برای تهیه اسموتی آناناس و هلو کم کالری

• آناناس خرد شده: ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• هلو خرد شده: ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• اسفناج خرد شده: ۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• خرما هسته گرفته: ۵ عدد
• آب: ۱/۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی

طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس به روش رژیمی

در این روش از طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس از سبزیجات دیگر هم استفاده می‌شود. همچنین به عنوان شیرین کننده، انواع خرما در تهیه آن به کار می‌رود. شیر هم از دستور این اسموتی حذف می‌شود تا نگران چربی آن نباشید. این اسموتی، سرشار از فیبر و جزو اسموتی‌های خوشمزه برای لاغری است. بنابراین برای افرادی که رژیم دارند، گزینه بسیار خوبی است. می‌توانید‌ آن را به عنوان میان‌ وعده یا صبحانه میل کنید.

مرحله اول: میوه‌ها و سبزیجات اسموتی را آماده کنید

در ابتدا، میوه‌ها و سبزیجات را بشویید و خرد کنید. بعد از خرد کردن، آن‌ها را در یک پلاستیک بریزید و چند ساعت در فریزر قرار دهید تا مواد یخ بزنند. سپس آنها را بیرون بیاورید و در مخلوط‌کن بریزید.

حتما بخوانید  طرز تهیه 30 نوشیدنی گرم و خوشمزه برای روزهای سرد زمستان

مرحله دوم: بقیه مواد اسموتی هلو و آناناس را اضافه کنید

در این مرحله، هسته خرماها را بگیرید و همراه با آب، به اسفناج و میوه‌ها اضافه کنید. مخلوط‌کن را روشن کنید و اجازه دهید همه مواد اسموتی با هم ترکیب و پوره و یکدست شوند. برای سردتر شدن اسموتی، می‌توانید چند تکه یخ هم با مواد میکس کنید. اسموتی آماده شده را در لیوان بریزید و آن را سرو کنید.

 

فوت و فن‌‌های طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس

 

فوت و فن‌‌های طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس

 

  • در طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس مثل سایر انواع اسموتی، بهتر است به جای آب و عصاره میوه‌ها از خود میوه‌ها استفاده کنید. اسموتی‌ها معمولا بافت غلیظی دارند و این به‌خاطر پوره شدن گوشت یا فیله میوه‌ها است.
  • برای اینکه اسموتی شما رژیمی شود و کالری کمتری داشته باشد، از عسل طبیعی به جای شکر استفاده کنید. شکر قهوه‌ای هم جایگزین خوبی به حساب می‌آید ولی شیرینی کمتری دارد. حتی اگر آناناس شیرین است، می‌توانید کلا از شکر یا شیرین ‌کننده‌های دیگر در طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس استفاده نکنید.
  • شیر یا آب جزو مایعاتی هستند که برای نرم و رقیق کردن بافت اسموتی به کار می‌روند. اگر می‌خواهید اسموتی‌تان چربی کمتری داشته باشد از شیر کم چرب یا آب (تکه‌های یخ) استفاده کنید.
  • برای افرادی که وگان هستند و مواد لبنی حیوانی استفاده نمی‌کنند، جایگزین کردن شیرهای گیاهی مثل شیر بادام، شیر سویا و .. به جای شیر گاو یا گوسفند توصیه می‌شود.
  • *اگر در طرز تهیه اسموتی هلو و آناناس از مقداری کره بادام زمینی یا خامه هم استفاده کنید، علاوه بر غلیظ‌تر شدن بافت اسموتی، طعم آن‌ خوشمزه‌تر و قوی‌تر هم می‌شود. ولی در این صورت کالری و چربی اسموتی‌تان بالا خواهد رفت.
  • اسموتی آناناس و هلو فیبر زیادی دارد و علاوه بر پاکسازی روده، عمل هضم را آسان‌تر می‌کند. در ضمن این اسموتی تا مدت زیادی شما را سیر نگه می‌دارد بدون این‌ که باعث افزایش وزن شود.
  • اسموتی هلو و آناناس را می‌توانید با تکه‌های یخ و برش‌های میوه به همراه خامه سرو کنید.

سوالات متداول

 

اسموتی هلو و آناناس مناسب چه کسانی است

 

اسموتی هلو و آناناس مناسب چه کسانی است؟

اسموتی هلو و آناناس را به عنوان میان وعده یا صبحانه می‌توان در رژیم غذایی کودکان و بزرگسالان گنجاند. همچنین ورزشکاران برای دریافت انرژی از دست رفته خود، می‌توانند از اسموتی هلو و آناناس به عنوان یک نوشیدنی انرژی‌زا حین یا بعد از تمرین استفاده کنند.

چه چاشنی‌هایی را در اسموتی هلو و آناناس استفاده کنیم؟

برای طعم‌دهی و غلیظ‌ و قوی‌ شدن مزه این اسموتی می‌توانید از شیر پرچرب، خامه، کره بادام زمینی و چاشنی‌هایی مثل پودر هل و دارچین استفاده کنید.

 

کالابرگ الکترونیک