11 روش حرفه ای برای تشخیص هندوانه رسیده و قرمز و شیرین | مجله کوروش

۱۱ روش حرفه ای تشخیص هندوانه سرخ و شیرین

۱۱ روش حرفه ای تشخیص هندوانه سرخ و شیرین


22 خرداد 1400 . زمان مطالعه: 11 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
0
طرز تشخیص هندوانه رسیده

خوردن یک هندوانه شیرین و قرمز یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که می توان در گرمای تابستان انجام داد. اما باید قبول کنید که انتخاب یک هندوانه خوب واقعاً هنر است. درواقع همه ما زمان خرید هندوانه همیشه این استرس را داریم که مبادا هندوانه ای که انتخاب می کنیم کم شیرین یا کم رنگ باشد. اما باید بدانید که برای تشخیص هندوانه پوست نازک و شیرین لازم است در زمان خرید به چند نکته کلیدی دقت کنید. در این مقاله از مجله کوروش می توانید با طرز تشخیص هندوانه رسیده و علائم و نشانه های آن آشنا شوید.

 

 

سرزمین بازی افق کوروش

چقدر طول می کشد تا یک هندوانه برسد؟

 

چقدر طول می کشد تا یک هندوانه برسد؟

 

هندوانه ای که به خوبی و در مقابل نور آفتاب رسیده باشد، طعم بسیار لذیذتری دارد. یک هندوانه برای اینکه از نهال به یک هندوانه کاملاً رسیده تبدیل شود، به حدود ۸۰ روز زمان نیاز دارد. این میوه لذیذ و آب دار با قرار گرفتن در معرض آفتاب تغییر رنگ می دهد و خطوط تیره و روشنی روی آن پدیدار می شود. زمانی که هندوانه کاملاً می رسد تنها با بلند کردن از روی زمین به راحتی متوجه وزن سنگین آن خواهید شد.

 

 

بیشتر بخوانید » آموزش ساده کاشت سبزی خوردن در خانه «

 

 

هندوانه شیرین را چگونه تشخیص دهیم؟

 

هندوانه شیرین را چگونه تشخیص دهیم؟

 

گاهی اوقات حتی نگاه کردن به عکس هندوانه قرمز و شیرین در گرمای تابستان می تواند ما را به وجد آورد. اما همیشه شانس با ما یار نیست و گاهی هندوانه هایی که خریداری می کنیم هیچ شباهتی به عکس های قرمز و جذاب آن ندارد. اگر در زمان خرید هندوانه به ویژگی ها و مشخصات آن دقت کنید می توانید به راحتی یک هندوانه شیرین و آبدار را خریداری کنید. هندوانه ها در دو نوع نر و ماده هستند. برخی از آن ها نرسیده و سفید هستند. برخی قرمز و آبدار و برخی دیگر شیرین و لذیذ. با دقت به چند نکته ساده می توانید تشخیص دهید که هندوانه ای که خریداری می کنید چه ویژگی هایی دارد.

 

 

۱- برای تشخیص هندوانه خوب با دقت به شکم آن نگاه کنید

 

برای تشخیص هندوانه خوب با دقت به شکم آن نگاه کنید

 

شکم هندوانه دقیقاً همان جایی است که در تمام طول رشد هندوانه روی زمین قرار می گیرد. در این محل از هندوانه لکه هایی دیده می شود. اگر لکه روی هندوانه مایل به زرد باشد، یعنی هندوانه کاملاً رسیده است. درواقع هر چقدر این بخش از هندوانه زرد تیره تری باشد، یعنی بهتر رسیده است. سفید بودن این لکه نشانه نارس بودن هندوانه است.

 

 

بیشتر بخوانید » راهنمای خرید و تشخیص گوشت و مرغ سالم «

 

 

۲- برای اینکه مطمئن شوید هندوانه رسیده است، به آن ضربه بزنید

 

برای اینکه مطمئن شوید هندوانه رسیده است، به آن ضربه بزنید

فروش اینترنتی افق کوروش

 

طرز تشخیص هندوانه رسیده با ضربه زدن به روی آن برای خیلی از افراد بسیار راحت است. تنها لازم است  با پشت انگشتانتان چند ضربه به وسط هندوانه وارد کنید. گوشتان را به هندوانه نزدیک کنید و به صدا گوش دهید. هندوانه رسیده صدای تو خالی بودن و بم دارد. اما هندوانه نارس صدای توپر و محکمی دارد.

 

 

۳- برای تشخیص هندوانه پوست نازک و رسیده آن را بو کنید

 

برای تشخیص هندوانه پوست نازک و رسیده آن را بو کنید

 

طرز تشخیص هندوانه رسیده با بو کردن یکی دیگر از راهکارهای ساده است. برای این کار بهتر است هندوانه هایی را انتخاب کنید که در کنار خربزه یا میوه های دیگر قرار ندارند. این گونه راحت تر متوجه بوی اصلی هندوانه می شوید. هندوانه رسیده باید کمی بوی شیرینی داشته باشد.

حتما بخوانید  طرز تهیه کباب تابه ای یا کباب دیگی + فیلم آموزش تهیه

 

 

بیشتر بخوانید » بهترین روش های از بین بردن بوی زهم گوشت «

 

 

۴- برای تشخیص هندوانه پوست نازک و شیرین آن را فشار دهید

 

برای اینکه مطمئن شوید هندوانه ای که انتخاب می کنید، شیرین و رسیده است، کنار هندوانه را کمی فشار دهید. هندوانه رسیده معمولاً مثل سنگ سخت نیست. از طرف دیگر هندوانه ای که انتخاب می کنید نباید نرم باشد. به سراغ هندوانه هایی بروید که با فشار انگشتتان تنها کمی نرم تر از سنگ به نظر می رسند.

 

 

۵- برای انتخاب یک هندوانه شیرین آن را وزن کنید

 

برای انتخاب یک هندوانه شیرین آن را وزن کنید

 

اگر طرز تشخیص هندوانه رسیده برای شما سخت است، بهتر است این روش را نیز امتحان کنید. هندوانه هایی با ظاهر یکسان را در دست بگیرید و وزن کنید. هندوانه ای که سنگین تر است، معمولاً رسیده تر و آبدارتر می باشد. معمولاً هندوانه هر چقدر بهتر برسد، آبدارتر می شود. بنابراین وزن آن نیز بیشتر خواهد شد. از همین انتخاب یک هندوانه با وزن بیشتر نسبت به سایر هندوانه های هم اندازه، نشان دهنده رسیده بودن آن است.

 

 

۶- برای تشخیص هندوانه رسیده به ساقه متصل به انتهای هندوانه دقت کنید

 

برای تشخیص هندوانه رسیده به ساقه متصل به انتهای هندوانه دقت کنید

 

در قسمت انتهای برخی از هندوانه ها یک ساقه کوتاه وجود دارد. زمانی که هندوانه به خوبی رسیده باشد، این ساقه کمی خشک و قهوه ای رنگ می شود. اما این موضوع زمانی صادق است که شما مطمئن هستید هندوانه به تازگی چیده شده است. زمانی که مدت زیادی از چیدن هندوانه گذشته باشد هم این ساقه قهوه ای و خشک می شود. بنابراین بهتر است همه گزینه های دیگر را برای تشخیص هندوانه رسیده به کار بگیرید و بعد به سراغ هندوانه هایی بروید که ساقه آن ها تیره و خشک اما جوان به نظر می رسد. از این روش می توانید هندوانه ای را انتخاب کنید که تازه چیده شده است و کاملاً شیرین و رسیده است.

 

 

 ۷- برای انتخاب یک هندوانه رسیده به براق و مات بودن پوست آن توجه کنید

 

برای انتخاب یک هندوانه رسیده به براق و مات بودن پوست آن توجه کنید

 

شاید در نگاه اول یک هندوانه براق جذاب تر از یک هندوانه مات به نظر برسد. اما باید بدانید که براق بودن پوست هندوانه به معنای نرسیده بودن آن است. برای تشخیص هندوانه خوب باید به دنبال هندوانه هایی با پوست مات باشید.

 

 

۸- برای خرید هندوانه خوب به خطوط تیره آن دقت کنید

 

برای خرید هندوانه خوب به خطوط تیره آن دقت کنید

 

تیره بودن خطوط هندوانه در کنار لکه های تیره و خش های روی پوست هندوانه نشان دهنده این است که به خوبی رسیده است. هر چقدر این خطوط تیره تر باشند و خش های بیشتری روی هندوانه باشد، آن هندوانه شیرین تر و رسیده تر است. در واقع یک دست بودن رنگ پوست هندوانه و کم رنگ بودن خطوط آن نشان دهنده این است که آن هندوانه به خوبی نرسیده است.

 

 

۹- برای انتخاب یک هندوانه خوب باید قادر به تشخیص هندوانه نر و ماده باشید

 

برای انتخاب یک هندوانه خوب باید قادر به تشخیص هندوانه نر و ماده باشید

 

به طور معمول هندوانه های بزرگ و بیضی نر هستند و هندوانه های کوچک و گرد ماده هستند. اگر به دنبال هندوانه شیرین هستید، بهتر است یک هندوانه گرد و کوچک ماده را انتخاب کنید. هندوانه های نر بیشتر آبدار هستند و شیرینی کمتری دارند.

حتما بخوانید  خواص و فواید عدس قرمز یا دال عدس و طبع و مصلح آن

 

 

۱۰- برای انتخاب هندوانه سفید به سراغ هندوانه های روشن تر بروید

 

هندوانه سفید نوعی هندوانه است که معمولاً به صورت تک رنگ است و رنگ آن از سبز تا سفید می باشد. در طرز تشخیص هندوانه رسیده شما باید به دنبال هندوانه های سفید باشید. در این نوع هندوانه هر چقدر رنگ پوست آن روشن تر باشد، هندوانه شیرین تر و آبدارتر خواهد بود. معمولاً هندوانه های سبز پر رنگ کم شیرین هستند و به اندازه ترد نیستند. این هندوانه ها معمولاً تخمه های خوبی دارند که برای بو دان بسیار مناسب است.

 

 

۱۱- برای تشخیص هندوانه خوب به فرم آن دقت کنید

 

معمولاً هندوانه هایی که شکل نامتقارنی دارند و دارای تو رفتگی و برآمدگی هستند، آفتاب یکنواخت و آبیاری مناسبی دریافت نکرده اند. بنابراین بهتر است به سراغ هندوانه هایی بروید که کاملاً متقارن و متناسب به نظر می رسند.

 

 

بیشتر بخوانید » بهترین روش کاشت زعفران در باغچه و گلدان «

 

 

روش نگهداری از هندوانه

 

روش نگهداری از هندوانه

 

برای نگهداری هندوانه کامل باید آن را در هوای سرد یا داخل یخچال قرار دهید. با این روش می توانید هندوانه را تا بیشتر از یک هفته نگه دارید. برای نگهداری هندوانه برش خورده بهتر است حداکثر تا ۴ روز آن را مصرف کنید. زیرا بافت هندوانه بعد از قرار گرفتن در معرض هوا تغییر می کند و تردی و انسجام خود را از دست می دهد. هیچگاه به پوست هندوانه ضربه وارد نکنید. این کار موجب ایجاد کوفتگی و نرم شدن هندوانه می شود. توجه داشته باشید که قرار دادن هندوانه در دمای کمتر از ۴ درجه سانتی گراد موجب آسیب دیدن به بافت آن و نرم شدن هندوانه می شود.

 

 

تشخیص هندوانه تقلبی

 

تشخیص هندوانه تقلبی

 

اگر تا به حال در مورد هندوانه های تقلبی چیزی نشنیده اید باید بگوییم که باید بیشتر در انتخاب یک هندوانه خوب دقت کنید. این روزها هندوانه های کوچکی وارد بازار شده اند که بسیار شیرین و قرمز هستند. اما برخی افراد برای این کار از شیرین کننده ها و رنگ های غیرمجاز استفاده می کنند. خوردن این هندوانه ها موجب ایجاد مسمومیت و مشکلات گوارشی می شود. بهتر است حتماً در زمان خرید هندوانه به نشانه های مختلفی که در این مقاله گفته شد توجه کنید. گاهی اوقات علت شیرین بودن هندوانه ای که به ظاهر نرسیده به نظر می رسد، دقیقاً همین موضوع است. اگر هندوانه شما بیش از اندازه قرمز یا شیرین است، ممکن است یک هندوانه تقلبی باشد و خوردن آن شما را راهی بیمارستان کند.

 

 

جمع بندی نهایی

 

هندوانه میوه شیرین و فوق العاده ای است که خواص زیادی برای بدن دارد. تشخیص یک هندوانه خوب واقعاً کار ساده است. تنها لازم است در زمان خرید به ظاهر آن به خوبی توجه کنید و به دنبال نشانه هایی که به آن اشاره شد بگردید. این گونه می توانید به راحتی یک هندوانه رسیده و خوشمزه را خریداری کنید.

 

 

منابع: treehugger، cleverly، ireallylikefood

 

باشگاه مشتریان افق کوروش
نظرسنجی‌های افق کوروش

  • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...