طرز تهیه شیرینی حلقه‌ ای کریسمس به ۲ روش بدون فر | مجله کوروش

طرز تهیه شیرینی حلقه‌ ای کریسمس به ۳ روش بدون فر

طرز تهیه شیرینی حلقه‌ ای کریسمس به ۳ روش بدون فر


29 آذر 1400 . زمان مطالعه: 11 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه شیرینی حلقه ای یا دونات کریسمس

درست کردن شیرینی حلقه‌ای کریسمس که شبیه شیرینی دونات است جزو آداب و رسوم کریسمس است. اما می‌دانید طرز تهیه آن چگونه است؟ شیرینی حلقه‌ای یا دونات کریسمس یکی از تنقلات محبوب است که بین خوراکی‌های مخصوص روز کریسمس اهمیت زیادی دارد. در سرویس آشپزی طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای بدون فر برای کریسمس و فوت و فن تهیه آن را به شما آموزش خواهیم داد. با مجله کوروش همراه باشید.

 

 

سرزمین بازی افق کوروش

طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای کریسمس بدون فر

 

طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای کریسمس یا دونات

مواد لازم برای تهیه شیرینی حلقه‌ای کریسمس

 

آرد: ۵ لیوان دسته‌دار فرانسوی

شکر: ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی

ماست: ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی

روغن یا کره ذوب شده: ۱/۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی

تخم مرغ: ۲ عدد

جوش شیرین: ۱/۴ قاشق غذاخوری

بیکینگ پودر: ۲ قاشق مرباخوری

نمک: ۱/۵ قاشق چای‌خوری

پودر قند: برای تزئین

 

 

مواد لازم برای تهیه شکلات روی شیرینی حلقه‌ای کریسمس

 

شکلات تخته‌‌ای: ۱ عدد

آب: ۱ قاشق سوپ‌‌خوری

روغن مایع یا کره ذوب شده: ۱ قاشق چای‌خوری

 

 

مراحل طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای کریسمس

 

مراحل طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای کریسمس یا دونات کریسمس

 

برای طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای کریسمس، نیازی به فر ندارید. کافی است خمیر شیرینی را بعد از درست کردن، قالب بزنید و هر دو طرف آن را در روغن سرخ کنید. دونات‌های حلقه‌ای کریسمس را می‌توانید بنا بر سلیقه خودتان با مواد مختلف تزیین کنید. می‌توانید رویال آیسینگ درست کرده و با رنگ‌های خوراکی مختلف، روی هر دونات حلقه‌ای را با رنگ متفاوت تزیین کنید. پاشیدن ترافل‌های رشته‌ای روی شکلات یا خامه شیرینی‌های حلقه‌ای هم یکی از بهترین روش‌های تزیین شیرینی حلقه‌ای کریسمس است.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

مرحله اول: شکر و تخم مرغ را هم بزنید

 

ابتدا شکر و تخم مرغ را با همزن کاملا بزنید تا وقتی رنگ مخلوط تغییر کند. این ترکیب باید غلیظ و کش‌دار شود و کف کند. روغن مایع یا کره را که روی حرارت غیر مستقیم (روش بن ماری) آماده شده است، به تخم مرغ و شکر اضافه کنید و دوباره به هم بزنید.

 

 

 مرحله دوم: ماست، جوش شیرین و بیکینگ پودر را هم بزنید

 

در یک ظرف دیگر، ماست، جوش شیرین و بیکینگ پودر را با نمک مخلوط کنید و با همزن، آنقدر به هم بزنید تا کف کند. مخلوط به دست آمده را با موادی که در مرحله اول درست کردید، به هم اضافه کنید و کاملا به هم بزنید تا یکدست شود.

 

 

مرحله سوم: خمیر شیرینی حلقه‌ای را درست کنید

 

آرد را دو بار الک کرده و در چند مرحله به مایه شیرینی حلقه‌ای اضافه کنید و دوباره به هم بزنید. این خمیر باید کمی حالت چسبندگی داشته باشد. اگر می‌خواهید شیرینی حلقه‌ای کریسمس شکلاتی داشته باشید، به مایه خمیر، پودر کاکائو اضافه کنید. خمیر را به مدت دو ساعت در یخچال بگذارید تا استراحت کند و خودش را بگیرد.

 

 

مرحله چهارم: خمیر شیرینی حلقه‌ای را فالب بزنید و سرخ کنید

 

روی تخته آشپزی یا شیشه، کمی آرد بپاشید و خمیر استراحت داده شده را بگذارید و با وردنه باز کنید. با قالب دونات، حلقه‌هایی را از خمیر در آورید. می‌توانید به جای قالب دونات از لیوان برای دایره بیرونی و از در بطری برای دایره داخلی هم استفاده کنید.

 

روغن را در ماهیتابه عمیق و با روغن مایع زیاد بریزید و قبل از اینکه زیادی داغ شود، شیرینی حلقه‌ای را در آن بیندازید. تابه را زیاد با دونات‌ها پر نکنید تا جای کافی برای پف کردن شیرینی وجود داشته باشد.

 

 

مرحله پنجم: شیرینی حلقه‌ای را در شکر بغلتانید

 

وقتی شیرینی حلقه‌ای رنگ طلایی یا قهوه‌ای گرفت، آن را از روغن بیرون بیاورید و بعد از سرد شدن و خارج شدن روغن اضافه، آن را در پودر قند بغلتانید. اگر شیرینی حلقه‌ای دارچینی می‌خواهید، به پودر قند، پودر دارچین هم اضافه کنید و شیرینی کریسمس را در آن بغلتانید.

حتما بخوانید  طرز تهیه کمه جوش یا ماست جوش سبزواری به 2 روش

 

 

مرحله ششم: شکلات روی شیرینی حلقه‌ای را درست کنید

 

برای تزیین روی شیرینی حلقه‌ای مخصوص کریسمس، شکلات تخته‌ای، روغن و آب را با هم در یک ظرف مناسب بریزید و روی حرارت غیر مستقیم (بن ماری) بگذارید تا شکلات ذوب شود. سپس آن را روی شیرینی حلقه‌ای بریزید. پودر نارگیل هم طعم و عطر خوبی دارد. می‌توانید در پایان کمی پودر نارگیل روی شیرینی‌های حلقه‌ای بپاشید.

 

 

طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای نارگیلی برای کریسمس

 

طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای نارگیلی برای کریسمس

مواد لازم برای تهیه شیرینی حلقه‌ای نارگیلی کریسمس

 

شکلات تخته‌ای سفید: ۱۲۵ گرم

آب: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار

شکر: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار

پودر ژلاتین: ۱ قاشق مرباخوری

پودر نارگیل: به میزان لازم

 

 

مراحل طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای نارگیلی کریسمس

 

علاوه بر شیرینی حلقه‌ای کریسمس با خمیر، نوعی شیرینی حلقه‌ای دیگر هم بدون نیاز به فر، جزو تنقلات کریسمسی است؛ برای کسانی که عاشق طعم خاص و بی‌نظیر نارگیل هستند. این دونات حتی نیاز به سرخ کردن و پختن هم ندارد، کافی است مواد را بعد از فرم دادن در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد و بعد آن را قالب بزنید و سرو کنید.

 

 

مرحله اول: ژلاتین، شکر و آب را روی حرارت بگذارید

 

برای درست کردن شیرینی حلقه نارگیلی کریسمس، یک ظرف مناسب را روی حرارت قرار دهید. آب و پودر ژلاتین را در آن بریزید و صبر کنید تا گرم شوند. سپس شکر و شکلات را اضافه کنید. ۱۵ دقیقه مواد را روی حرارت ملایم قرار دهید تا غلیظ شود و خودش را بگیرد.

 

 

مرحله دوم: کف سینی را پودر نارگیل و بعد مایه شیرینی بریزید

 

کف سینی فر یا هر سینی دیگر، که حداقل ۲ تا ۳ سانتی‌متر عمق داشته باشد را با کمی روغن چرب کنید. کف سینی را با پودر نارگیل بپوشانید. سپس مواد داخل ظرف را که حرارت داده بودید، وقتی از دما افتاد، داخل سینی بریزید. می‌توانید قبل از ریختن مواد داخل سینی اگر غلطت مواد یکدست نیست، مواد را به مدت ۱ دقیقه در همزن بریزید و بعد به داخل سینی انتقال دهید. سینی را یک ساعت در یخچال قرار دهید.

 

 

مرحله سوم: دونات نارگیلی را کاتر بزنید و سرو کنید

 

در آخرین مرحله از طرز تهیه شیرینی حلقه نارگیلی کریسمس، روی مواد داخل سینی را پودر نارگیل بپاشید. سینی را به یخچال برگردانید و تا وقتی که مواد دونات خودش را نگرفته است، آن را از یخچال بیرون نیاورید. وقتی شیرینی کاملا خودش را گرفت، کاتر بزنید و داخل پودر نارگیل بغلتانید. دونات نارگیلی کریسمس شما آماده است. می‌توانید آن را سرو کنید.

 

 

روش ساده برای درست کردن شیرینی حلقه‌ای کریسمس سیب و دارچین

 

روش ساده برای درست کردن شیرینی حلقه‌ای کریسمس سیب و دارچین

 

یک روش ساده و راحت برای درست کردن شیرینی حلقه‌ای کریسمس استفاده از سیب به عنوان حلقه‌های شیرینی کریسمسی است. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مواد لازم برای درست کردن شیرینی حلقه‌ای کریسمس با سیب

 

سیب بزرگ: ۴ عدد
آرد: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
شیر: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
تخم مرغ: ۱ عدد بزرگ
نمک: نوک قاشق چای‌خوری
بیکینگ پودر: ۱/۴ قاشق چای‌خوری
شکر: ۲ قاشق غذاخوری
پودر دارچین: به مقدار لازم

 

 

مراحل طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای کریسمس با سیب

 

 

مرحله اول؛ برش دادن سیب به شکل حلقه‌ای

 

حتما بخوانید  نقد و بررسی و خلاصه سریال سوپرانوز  (The Sopranos)

برای تهیه شیرینی کریسمسی حلقه‌ای با سیب و دارچین باید ابتدا سیب‌ها را خوب بشویید. سپس آن‌ها را از عرض سیب برش بزنید. برای این که سیب‌ها به شکل حلقه‌ای شوند، باید از یک قالب بزرگ و کوچک دایره‌ای استفاده کنید. برای این کار می‌توانید از قالب فلزی بیسکویت استفاده کنید. توجه داشته باشید ضخامت سیب‌های شما نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشد.

 

 

مرحله دوم؛ آماده کردن خمیر شیرینی حلقه‌ای سیب

 

در این مرحله از طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای کریسمس با سیب و دارچین باید آرد، بیکینگ پودر، شکر، نمک و دارچین را با هم ترکیب کنید. داخل یک ظرف دیگر هم شیر و تخم مرغ را مخلوط کنید و خوب هم بزنید. در ظرف سوم نیز مقداری شکر را با دارچین ترکیب کنید و کنار بگذارید.

 

مرحله سوم؛ آماده کردن شیرینی حلقه‌ای کریسمس سیب

 

در این مرحله از آماده کردن شیرینی کریسمسی باید مواد خشک را با ترکیب تخم مرغ و شیر مخلوط کنید. سپس حلقه‌های سیب را داخل این خمیر بزنید. یک ماهیتابه را از روغن پر کنید و با دمای متوسط روی شعله گاز قرار دهید تا داغ شود. سپس حلقه‌های سیب آغشته به خمیر را داخل روغن بیندازید. زمانی که شیرینی‌ها طلایی شدند، آن‌ها را از روغن خارج کنید و روی دستمال قرار دهید تا روغن اضافی از شیرینی خارج شود.

 

مرحله چهارم: آغشته کردن شیرینی‌ها به ترکیب شکر و دارچین

حالا هر شیرینی را به آرامی در ترکیب دارچین و شکر که از قبل آماده کرده بودید، غوطه‌ور کنید تا تمام قسمت‌های شیرینی با شکر و دارچین پوشیده شود. سپس شیرینی‌های حلقه‌ای را داخل ظرف دیگر بچینید. شیرینی‌های کریسمس خوشمزه شما آماده هستند. برای تزئین این شیرینی‌ها می‌توانید روبان‌های نازک دور هر شیرینی بپیچید و پاپیون بزنید تا جلوه کریسمسی پیدا کند.

 

 

فوت و فن‌های طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای کریسمس

 

فوت و فن‌های طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای کریسمس

 

*دونات کریسمس در کنار نمادهای دیگر روز کریسمس مانند درخت کریسمس تریین شده، عروسک بابانوئل و … جذاب‌تر و خواستنی‌تر هم می‌شود، مخصوصا برای بچه‌ها. برای این‌که این شیرینی مناسب سلیقه افراد بیشتری شود، می‌توانید روی آن را با مواد دیگری تزیین کنید.

 

*اگر به مواد داخل شیرینی حلقه‌ای کریسمس دارچین یا زنجبیل اضافه کنید، شیرینی کریسمس حلقه‌ای دارچینی یا زنجبیلی خواهید داشت. نسبت زنجبیل یا دارچین برای موادی که در طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای کریسمس آورده شد، حدود ۱ قاشق چای‌خوری سرصاف است.

 

* در هنگام درست کردن خمیر شیرینی حلقه‌ای، حواستان باشد که هنگام هم زدن روغن و تخم‌ مرغ زیاده‌روی نکنید چون این کار باعث سفت شدن شیرینی خواهد شد.

 

*خمیر شیرینی حلقه‌ای کریسمس را زیاد ورز ندهید. این کار باعث می‌شود شیرینی حلقه‌ای موقع سرخ شدن، زیاد پف نکند و خمیر داخل شیرینی خام می‌ماند.

 

* طرز تهیه شیرینی حلقه‌ای کریسمس بدون فر، به شیرینی حلقه‌ای اتریشی کریسمس شبیه است و مواد اولیه هر دو هم شباهت زیادی دارند. گاهی حتی با هم اشتباه گرفته می‌شوند. اما بد نیست بدانید شیرینی اتریشی در فر و با دمای ۱۷۵ درجه آماده می‌شود و برای پخت آن هم حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز خواهد بود.

 

* می‌توانید شیرینی‌های حلقه‌ای را حداکثر تا ۲ روز در یک ظرف در بسته نگهداری کنید. یادتان نرود که شیرینی‌ها باید حتما خشک شده باشند تا به هم نچسبند. شیرینی حلقه‌ای کریسمس را در یخچال برای مدت طولانی‌تری می‌توانی نگه دارید. برای این که شیرینی‌ها به هم نچسبند، می‌توانید کف و بین هر لایه شیرینی را یک کاغذ روغنی یا سلفون قرار دهید و لایه بعدی را روی آن بچینید.

 

باشگاه مشتریان افق کوروش
نظرسنجی‌های افق کوروش

  • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...