۵ مدل طرز تهیه میلک شیک طالبی با بستنی و بدون بستنی کافی شاپی

۵ مدل طرز تهیه میلک شیک طالبی با بستنی و بدون بستنی کافی شاپی


30 خرداد 1402 . زمان مطالعه: 10 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
فهرست محتوا نمایش

میلک شیک طالبی یکی از بهترین انواع دسر با طالبی برای رفع عطش در روزهای گرم تابستان است. در تهیه این میلک شیک، معمولا از بستنی وانیلی یا بستنی طالبی و شیر استفاده می‌شود. می‌توانید از هر دو طعم بستنی هم استفاده کنید. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش ۵ روش طرز تهیه میلک شیک طالبی کافی شاپی در خانه را به شما آموزش می‌دهیم.

مواد لازم برای تهیه شیک طالبی

 • طالبی: ۱ عدد
 • توت فرنگی: ۶ عدد متوسط
 • شیر: ۱ لیوان دسته‌‌دار فرانسوی
 • بستنی (طالبی یا وانیلی): ۲ لیوان دسته‌‌دار فرانسوی

مدت زمان آماده‌‌سازی مواد: ۱۵ دقیقه
مدت زمان آماده‌سازی میلک شیک طالبی: ۵ دقیقه

مراحل طرز تهیه شیک طالبی

میلک شیک طالبی و توت فرنگی

در این روش از تهیه شیک با طالبی می‌توانید از انواع بستنی با طعم‌های مختلف و میوه توت فرنگی برای بافت و رنگ زیباتر آن استفاده کنید. روش درست کردن این نوشیدنی را در ادامه بخوانید.

مرحله اول: میوه‌ها را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه میلک شیک طالبی با توت فرنگی، توت فرنگی‌ها را بشویید و کلاهک آنها را جدا کنید. توت فرنگی‌ها را نگینی خرد کنید. طالبی را هم پوست بگیرید و تخمه‌های آن را جدا کنید. طالبی را خرد کنید. توت فرنگی و طالبی‌های خرد شده را در یک پاکت بریزید و در فریزر قرار دهید تا یخ بزنند.

در صورت تمایل برای خرید انواع میوه‌ تازه می‌توانید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به روش تلفنی، حضوری یا اینترنتی اقدام کنید.

مرحله دوم: مواد شیک طالبی را با هم مخلوط کنید

بعد از یخ زدن میوه‌ها، آنها را از فریزر بیرون بیاورید و در مخلوط‌کن بریزید. شیر و بستنی وانیلی یا بستنی طالبی را هم به طالبی و توت فرنگی اضافه کنید. همه مواد را به مدت ۳ تا ۴ دقیقه در مخلوط‌کن بزنید تا یکدست شود.

در صورت تمایل شیر و انواع بستنی را می‌توانید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به روش حضوری، تلفنی و اینترنتی خریداری کنید.

مرحله سوم: شیک طالبی را سرو کنید

در نهایت، بعد از آماده شدن میلک شیک طالبی، میلک شیک را در لیوان سرو بریزید و روی لبه لیوان را با برش‌های طالبی و توت فرنگی، تزیین و سرو و به صورت تازه میل کنید.

مواد لازم برای تهیه شیک طالبی ساده

 • شیر: ۱/۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی
 • طالبی: ۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی (خرد شده)
 • شکر: ۱ قاشق غذاخوری (در صورت نیاز)
 • وانیل: ۱/۲ قاشق چای‌خوری
 • خامه: به میزان دلخواه

مدت زمان آماده‌‌سازی مواد: ۱۰ دقیقه
مدت زمان آماده‌سازی دسر: ۵ دقیقه

مراحل طرز تهیه شیک طالبی بدون بستنی

شیک طالبی بدون بستنی

در این روش، برای درست کردن شیک طالبی از بستنی استفاده نمی‌شود ولی می‌توانید برای غلیظ شدن میلک شیک، از خامه یا ماست استفاده کنید. روش زیر را برای تهیه میلک شیک طالبی بدون بستنی، دنبال کنید.

حتما بخوانید  طرز تهیه مارمالاد گیلاس به ۲ روش با ژلاتین و بدون ژلاتین

مرحله اول: ‌طالبی‌ها را آماده کنید

ابتدا طالبی را بشویید و پوست و تخمه‌ها را جدا کنید. طالبی را خرد کنید و در فریزر بگذارید تا یخ بزنند. یخ زدن طالبی باعث غلیظ شدن میلک شیک می‌شود. می‌توانید شکر را هم روی طالبی بپاشید و بعد در فریزر بگذارید تا شکر به خورد طالبی‌ها برود. اگر طالبی شیرین است، نیازی به اضافه کردن شکر ندارید.

مرحله دوم: مواد شیک را میکس کنید

در این مرحله طالبی‌ها که یخ زدند، آن‌ها را در مخلوط‌کن بریزید و شیر، شکر و وانیل را اضافه کنید. ۳ تا ۴ دقیقه مواد را هم بزنید تا طالبی‌ها کاملا پوره شوند. سپس میلک شیک را در لیوان‌های سرو بریزید و در صورت دلخواه، روی آن را با خامه و برش‌های طالبی تزیین و سرو کنید.

در صورت تمایل شکر، وانیل و خامه را می‌توانید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به روش تلفنی، حضوری یا اینترنتی خریداری کنید.

مواد لازم برای تهیه شیک طالبی و موز

 • موز: ۱ عدد
 • طالبی: ۱ عدد متوسط
 • شیر: ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی
 • بستنی طالبی: ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی
 • خامه: به میزان دلخواه

مدت زمان آماده‌سازی مواد: ۱۰ دقیقه
مدت زمان آماده‌سازی شیک: ۵ دقیقه

مراحل طرز تهیه میلک شیک طالبی با موز

طرز تهیه میلک شیک طالبی و موز مجلسی

میلک شیک طالبی و موز، یکی از نوشیدنی‌های بسیار مقوی و مفید است که برای ورزشکاران هم مناسب است. البته اگر در رژیم لاغری به سر می‌برید، بهتر است خامه را از دستور این نوشیدنی، حذف کنید. برای تهیه این شیک خوشمزه و مقوی، روش زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: طالبی و موز را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه میلک شیک طالبی بستنی با موز، موز را پوست بگیرید و به صورت حلقه‌ای برش بزنید. طالبی را هم بشویید و پوست و تخمه‌های آن را جدا کنید. طالبی را خرد کنید و با موزهای حلقه‌‌ شده، در یک پلاستیک زیپ کیپ بریزید و در فریزر بگذارید. هر چه مدت بیشتری میوه‌ها یخ بزنند، بهتر است.

مرحله دوم: مواد شیک را مخلوط کنید

بعد از یخ زدن میوه‌ها، آنها را به همراه بستنی و شیر، از فریزر بیرون بیاورید. شیر، موز و طالبی خرد شده را در مخلوط‌کن بریزید و روشن کنید تا میوه‌ها در شیر، پوره و میکس شوند. سپس بستنی و خامه را به آن بیفزایید و دوباره هم بزنید تا به طور یکدست در کل میلک شیک پخش شوند.

مرحله سوم: میلک شیک را سرو کنید

در آخرین مرحله از طرز تهیه میلک شیک طالبی و موز، مایه میلک شیک را داخل لیوان‌های سرو بریزید و روی آن را با کمی خامه فرم گرفته و چند حلقه موز، تزیین کنید. یک نی یا قاشق بلند را در لیوان قرار دهید و میلک شیک را سرو کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه شیر طالبی خوشمزه

مواد لازم برای تهیه شیک طالبی

 • طالبی: ۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی (خرد شده)
 • خامه: ۱/۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی
 • بستنی با طعم دلخواه: ۲ اسکوپ
 • آبلیمو: ۱ قاشق چای‌خوری (تازه)
 • سس شکلات: به میزان دلخواه

مدت زمان آماده‌سازی مواد: ۵ دقیقه
مدت زمان آماده‌سازی میلک شیک طالبی بدون شیر: ۱۰ دقیقه

مراحل طرز تهیه شیک طالبی بدون شیر

میلک شیک طالبی بدون شیر

در این روش از خامه برای تهیه میلک شیک طالبی و تزیین روی آن استفاده می‌شود، در عوض از شیر استفاده نمی‌شود. این کار باعث غلیظ شدن بافت میلک شیک و قوی‌تر شدن طعم آن می‌شود. در ادامه مراحل تهیه این نوشیدنی لذیذ را بخوانید.

مرحله اول: مواد شیک را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه دسر شیک طالبی بدون شیر و با خامه، طالبی‌ را بشویید و تخمه‌ها و پوست آن را بگیرید و خرد کنید. طالبی‌ها را در یک ظرف یا پلاستیک بریزید و در فریزر بگذارید تا یخ بزنند. اگر عجله دارید می‌توانید بلافاصله بعد از خرد کردن طالبی‌ها، میلک شیک را درست کنید.

مرحله دوم: مواد شیک را با هم مخلوط کنید

بعد از آماده کردن طالبی، آنها را در مخلوط‌کن بریزید. آب یک لیموترش تازه را بگیرید و هسته آن را جدا کنید. به اندازه ۱ قاشق چای‌خوری از آب لیموترش را به طالبی‌ها اضافه کنید. این کار باعث عطر بیشتر میلک شیک طالبی می‌شود. در صورت تمایل آبلیمو را می‌توانید به روش تلفنی، حضوری یا اینترنتی از فروشگاه‌های افق کوروش خریداری کنید.

حتما بخوانید  طرز تهیه چیز کیک هندوانه یخچالی به روش کافی شاپی

مرحله سوم: بقیه مواد شیک را اضافه کنید

به طالبی و آبلیموی تازه، بستنی و ۱ لیوان دسته‌دار خامه اضافه کنید. سپس همه مواد را با هم میکس کنید تا کاملا یکدست شوند و یک مایع غلیظ داشته باشید.

مرحله چهارم: سس شکلات را در لیوان بریزید

در این مرحله از طرز تهیه میلک شیک طالبی با خامه، روی جداره داخلی لیوان‌های بلند مقداری سس شکلات بریزید. اگر سس شکلات ندارید، می‌توانید از قبل مقداری شکلات تخته‌ای را به روش بن‌ماری و روی حرارت غیرمستقیم، آب کرده و از آن استفاده کنید. انواع شکلات و سس شکلات را می‌توانید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به روش تلفنی، حضوری یا اینترنتی خریداری کنید.

مرحله پنجم: میلک شیک طالبی را سرو کنید

در آخر، به اندازه نصف یک لیوان از خامه را که نگه‌ داشته بودید، داخل لیوان سرو بریزید. سپس میلک شیک طالبی را داخل لیوان و روی آن را خامه بریزید. نصف دیگر خامه را هم روی میلک شیک بریزید. می‌توانید چند برش از طالبی هم روی خامه یا لبه لیوان سرو قرار دهید. داخل لیوان یک قاشق بلند بگذارید و میلک شیک طالبی با خامه و بدون شیر را سرو کنید.

طرز تهیه میلک شیک طالبی و انبه

طرز تهیه میلک شیک انبه طالبی

 

درست کردن میلک شیک انبه طالبی یکی از ساده‌ترین نوشیدنی‌های خانگی است که به خاطر مزه لذیذ و خواص فوق‌العاده‌ای که دارد، در تمام دنیا بسیار پرطرفدار است. برای تهیه این میلک شیک معمولاً از بستنی وانیلی و شیر به همراه طالبی و انبه استفاده می‌شود. بنابراین تنها کاری که باید برای درست کردن میلک شیک طالبی و انبه انجام دهید، میکس کردن این مواد با هم است. در ادامه می‌توانید با جزئیات و مراحل طرز تهیه میلک شیک انبه طالبی به روش‌های مختلف روی لینک مطلب کلیک کنید.

سوالات متداول

چه کار کنیم که شیک طالبی غلیظ شود ؟

اگر می‌خواهید میلک شیک طالبی شما غلیظ شود، از خامه و شیر پرچرب در طرز تهیه شیک استفاده کنید. می‌توانید ماست پرچرب یا چکیده هم به کار ببرید. اما در کل، استفاده از طالبی‌های یخ‌زده، باعث غلظت بافت میلک شیک می‌شود.

چطور شیک طالبی کافی شاپی درست کنیم؟

برای تهیه میلک شیک طالبی به روش کافی شاپی و با همان کیفیت و جذابیت، می‌توانید از روش‌هایی تهیه که در این مقاله آموزش داده شد، استفاده کنید. فقط برای تزیین خامه همزده، سس شکلات، انواع مغزیجات و برش‌های میوه به کار ببرید و در لیوان‌های بلند که داخل آن‌ها قاشق بلند یا نی گذاشته‌اید، سرو کنید.

 

تخفیفات لبنیات افق کوروش

 

محصولات مرتبط