۱۰ روش جلوگیری از شفته شدن برنج کته و آبکش + چاره برنج شفته

۱۰ روش جلوگیری از شفته شدن برنج کته و آبکش + چاره برنج شفته


1 خرداد 1403 . زمان مطالعه: 14 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
۱۰ روش جلوگیری از شفته شدن برنج کته و آبکش + چاره برنج شفته
فهرست محتوا نمایش

چطور از شفته شدن برنج جلوگیری کنیم؟ درست کردن بهترین پلو بدون خمیر شدن موضوعی است که جزو فوت و فن‌های آموزش پخت برنج ایرانی است. اما آیا چیزی در مورد روش‌های جلوگیری از شفته شدن برنج می‌دانید؟ چقدر با فوت و فن پخت برنج کته و آبکش برای شفته نشدن آن آشنا هستید. نحوه نجات دادن برنج شفته را بلد هستید؟ با برنج شفته چی درست کنیم؟ در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش می‌توانید با چند روش جلوگیری از شفته شدن برنج آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد راهکارهای جلوگیری از شفته شدن برنج پاسخ خواهیم داد.

 

چرا برنج شفته می‌شود؟

برنج شفته چیست؟

شفته شدن برنج یعنی چی و اصلا چرا برنج شفته می‌شود؟ احتمالاً این اصطلاح را بسیار شنیده‌اید و ممکن است کنجکاو هستید بدانید شفته شدن برنج چیست و به چه دلیل برنج شفته می‌شود.

برنج شفته به برنجی گفته می‌شود که در اثر جوشیدن زیاد و یا آب بیش از حد حالت چسبنده پیدا کرده و بافت دانه دانه و مجزای خود را از دست داده است. معمولاً عوامل مختلفی موجب شفته شدن برنج می‌شود، اما شما می‌توانید با کمک گرفتن از فوت و فن پخت برنج کته و آبکش یک برنج دانه دانه با ظاهری مجلسی را بپزید.

معمولاً استفاده از روش اشتباه در پخت برنج، به کار بردن آب زیاد، و همچنین تازه کشت بودن برنج موجب می‌شود تا برنج خیلی زود شفته و نرم شود.

شما برای درست کردن برنج به روش کته یا آبکش به موادی مثل برنج، نمک و روغن نیاز دارید که می‌توانید این مواد را به‌ صورت حضوری و اینترنتی از طریق فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت برنج کشت اول و دوم چیست؟

راهکارهای جلوگیری از شفته شدن برنج

راهکارهای جلوگیری از شفته شدن برنج

چه کنیم برنج شفته نشود؟ بهترین روش جلوگیری از شفته شدن برنج کته و برنج آبکش چیست؟ اگر به دنبال روش‌هایی کاربردی برای پخت یک برنج دانه دانه و مجلسی هستید، در ادامه می‌توانید با چند روش جلوگیری از شفته شدن برنج آشنا شوید.

۱- برای جلوگیری از شفته شدن برنج، آن را در محلول آب نمک خیس کنید

اولین و مهم‌ترین روش برای جلوگیری از شفته شدن برنج و درست کردن یک برنج دانه دانه و خوشمزه این است که برنج را حداقل ۱ الی دو ساعت در آب نمک خیس کنید. برای این کار باید برنج را بشویید. سپس برنج را داخل یک ظرف بزرگ آب بریزید و کمی نمک به آن اضافه کنید. معمولاً برای برنج آبکش به ازای هر پیمانه برنج یک قاشق چای‌خوری نمک اضافه می‌شود. برای برنج کته نیز هر دو پیمانه برنج به یک قاشق چای‌خوری نمک نیاز دارد.

توجه داشته باشید، اگر برنج مصرفی شما از نوع تازه کشت نباشد هر چقدر بیش‌تر در محلول آب و نمک خیس بخورد همان‌قدر احتمال شفته شدنش کمتر خواهد بود. بنابراین، حتی از روز قبل و به‌ مدت یک شبانه‌روز هم می‌توانید برنج‌تان را خیس کنید تا خمیر نشود.

در صورت گرم بودن هوا می‌توانید قابلمه حاوی برنج و ترکیب آب و نمک را برای مدت یک روز در یخچال قرار دهید.

۲- برای خمیر نشدن برنج از قابلمه مناسبی استفاده کنید

موضوع مهمی که باید در مورد پخت برنج بدانید این است که حتماً آن را در قابلمه مناسبی بپزید. اگر قابلمه برنج شما کوچک باشد، برنج فضای کافی برای باز شدن نخواهد داشت و این موضوع موجب شفته شدن برنج می‌شود. برای جلوگیری از چسبیدن و خمیر شدن برنج حتماً ظرف خود را طوری انتخاب کنید که ۲ برابر حجم برنج خام شما باشد.

به این ترتیب، برنج شما از فضای کافی برای پخت برخوردار بوده و به احتمال قوی، شفته نخواهد شد.

۳- برای جلوگیری از شفته شدن برنج، آن را در زمان مناسبی آبکش کنید

برای جلوگیری از شفته شدن برنج، آن را در زمان مناسبی آبکش کنید

آبکش کردن برنج در زمان مناسب موضوع دیگری است که برای جلوگیری از شفته شدن برنج اهمیت زیادی دارد. زمانی که برنج را دیر آبکش کنید و زیاده از حد نرم شود، برنج شما احتمالاً شفته و چسبناک خواهد شد. برای آبکش کردن سعی کنید زمانی برنج را آبکش کنید که نه خیلی سفت است و نه خیلی نرم و فقط کمی بافت آن از حالت خیلی خشک خارج شده و تا حدودی قد کشیده است.

حتما بخوانید  طرز تهیه دلمه برگ مو مجلسی در ۶ مرحله + فیلم آموزش

برای این منظور، پیشنهاد می‌کنیم چند دانه برنج را با کمک کفگیر از آب در حال جوش خارج کنید و در میان انگشتان شست و سبابه فشارشان دهید. اگر سطح خارجی دانه‌های برنج در میان انگشتان‌تان له شوند و بخش میانی یا مغز برنج همچنان سفت باشد می‌توانید برنج را آبکش کنید. در اصل، این بهترین زمان برای آبکش کردن برنج جهت پیشگیری از شفته شدن آن است.

یک ترفند طلایی برای اینکه بدانید چه زمانی باید برنج را آبکش کنید این است که روی دانه برنج دو «ترک» خورده باشید. سپس برنج را آبکش کنید و آن را روی شعله ملایم قرار دهید تا دم بکشد.

۴- برای پخت بهتر و خمیر نشدن برنج، کمی روغن به برنج اضافه کنید

در زمان جوشیدن برنج بهتر است ۲ قاشق غذاخوری روغن مایع یا بیشتر (بسته به حجم برنج) به آن اضافه کنید تا بهتر بپزد. همچنین ریختن یک استکان آب سرد (یا کمتر و بیشتر، بسته به حجم برنج) در قابلمه برنج قبل از شروع زمان دم کشیدن برنج موجب می‌شود برنج خوب قد بکشد. این مقدار آب و روغن برای پخت ۱ کیلوگرم برنج است.

۵- برای جلوگیری از شفته شدن برنج آن را با آب سرد بشویید

برای جلوگیری از شفته شدن برنج آن را با آب سرد بشویید

بلافاصله بعد از شفته شدن برنج، آن را در یک آبکش خالی کنید و برنج را با آب سرد یا آب یخ شستشو دهید. این کار باعث می‌شود برنج کمی سفت شود و به حالت قبلی برگردد.

۶- برای جلوگیری از چسبیدن برنج آن را زیاد هم نزنید

برای جلوگیری از چسبیدن برنج آن را زیاد هم نزنید

هم زدن بیش از حد برنج در زمان پخت موجب می‌شود دانه‌های برنج خرد شوند و حالت خمیری و شفته پیدا کنند. برای هم زدن برنج می‌توانید با یک کفگیر مناسب به آرامی این کار را انجام دهید.

۷- برای خمیر و شفته نشدن برنج از روغن استفاده کنید

اضافه کردن روغن به برنج موقع دم کشیدن موجب می‌شود تا دانه‌های برنج از هم جدا شوند و به هم نچسبند. هر چقدر برنج شما روغن کمتری داشته باشد، احتمالاً شفته‌تر به نظر خواهد رسید. از طرف دیگر روغن ظاهر برنج شما را زیباتر می‌کند و طعم بهتری به آن می‌بخشد.

پیشنهاد می‌کنیم این کار را به‌محض ریختن برنج آبکش در قابلمه و درست قبل از بستن درب قابلمه انجام دهید. پس از افزودن آب و روغن کافی به برنج آبکش شده درب قابلمه را ببندید و تا زمان دم کشیدن برنج آن را باز نکنید. برای برنج کته وقتی آب برنج کشیده شد می‌توانید مقداری روغن روی برنج بریزید و کته را دم بگذارید.

۸- برای جلوگیری از شفته شدن برنج بیش از حد به آن آب اضافه نکنید

برای جلوگیری از شفته شدن برنج بیش از حد به آن آب اضافه نکنید

اغلب افراد بعد از دم کردن برنج و زمانی که برنج را آبکش کردند، چند بار به آن آب اضافه می‌کنند تا بخار کند. اضافه کردن آب بیش از حد نیاز می‌تواند موجب شفته شدن برنج قالبی و کته و همچنین برنج زعفرانی شود.

سعی کنید در زمان دم کشیدن برنج درب آن را کمتر باز کنید تا بخار آن از بین نرود. در صورت نیاز نیز می‌توانید یک بار کمی آب به آن اضافه کنید تا برنج به خوبی بپزد.

۹- از قانون یک بند انگشت آب کمک بگیرید

همچنین برای پیشگیری از شفته شدن برنج کته بهترین کار این است که از روش مادربزرگ‌ها که همیشه جواب می‌دهد استفاده کنید و یک بند انگشت آب روی برنج در نظر بگیرید. اضافه کردن روغن را فراموش نکنید و بعد از کشیده شدن کامل آب برنج آن را دم کنید.

۱۰- روی برنج روغن داغ بریزید

ریختن روغن داغ روی برنج یکی از بهترین روش‌های برای نجات برنج شفته است. در این ترفند مقداری روغن در یک تابه داغ کنید (مراقب باشید روغن نسوزد) و روی برنج بریزید. به این ترتیب دانه‌های برنج مقداری از هم باز می‌شوند.

بیشتر بخوانید: ترفندهای ساده برای قد کشیدن برنج ایرانی

نحوه نجات دادن برنج شفته

  • اگر برنج شما در حال جوشیدن، بیش از حد جوش خورده و بافت آن باز شده و شل به نظر می‌رسد، می‌توانید در همان زمانی که هنوز برنج را آبکش نکرده‌اید ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری آبلیمو به آن اضافه کنید. این کار از شفته شدن برنج جلوگیری می‌کند. برای خرید آبلیمو می‌توانید به‌ صورت حضوری و اینترنتی از طریق فروشگاه‌های افق کوروش اقدام کنید.
  • در صورتی که آب برنج زیاد است و احساس می‌کنید برنج شما در حال شل شدن است، بهتر است چند دقیقه درب قابلمه را باز بگذارید تا آب اضافی بخار شود. بعد از این که آب برنج به حد نرمال رسید می‌توانید درب قابلمه را روی آن قرار دهید و اجازه دهید با شعله ملایم دم بکشد.
  • اگر برنج آب زیادی دارد و کمی شل به نظر می‌رسد، برای جلوگیری از چسبیدن برنج کمی شعله گاز را زیاد کنید تا آب اضافی بخار شود. سپس می‌توانید شعله را کم کنید و اجازه دهید برنج دم بکشد.
  • اگر برنج شما کمی نرم شده به هیچ عنوان روی آن دم‌کنی قرار ندهید. گذاشتن دم کنی موجب می‌شود تا بخار بیشتری داخل قابلمه ایجاد شود و این موضوع سبب شفته شدن برنج می‌شود. در این شرایط حتی توصیه می‌شود درب قابلمه را هم موقع دم کشیدن برنج نیمه باز یا کاملا باز بگذارید و شعله گاز را هم کمی بیشتر کنید تا آب اضافه برنج بخار شود.
  • در صورتی که برنج کته یا آبکش شما مقداری شفته شده است، پیشنهاد می‌شود آن را به صورت برنج قالبی سرو کنید تا ظاهر بهتری پیدا کند.
  • اگر برنج نرم شد، موقع دم کشیده برنج کته یا آبکش از روش قدیمی (گذاشتن نان روی برنج) استفاده کنید. برای این کار می‌توانید در زمان دم کشیدن برنج یک یا دو تکه نان خشک، سنگک یا بربری روی برنج قرار دهید و در صورت نیاز بعد از چند دقیقه نان را عوض کنید. سپس کمی برنج را زیر و رو کنید و اجازه دهید به خوبی دم بکشد. در این روش نان آب اضافی برنج را به خودش جذب می‌کند و حالت شل و شفته برنج را برطرف می‌کند. برای خرید نان می‌توانید به‌ صورت حضوری و اینترنتی از طریق فروشگاه‌های افق کوروش اقدام کنید.
حتما بخوانید  روش های درمان شوره سر با روغن زیتون

با برنج شفته چه غذایی درست کنیم؟

  • اولین و بهترین کاری که می‌توانید با برنج شفته انجام دهید، استفاده از آن به عنوان ته دیگ برنج در یک قابلمه برنج دیگر است. برای این کار در یک قابلمه دیگر مقداری روغن بریزید و صبر کنید داغ شود، سپس از برنج شفته به عنوان ته دیگ استفاده کنید.
  • با برنج شفته ته چین مرغ یا ته چین گوشت درست کنید. همچنین می‌توانید برنج شفته را با کمی زعفران، ماست و روغن ترکیب کنید و با آن ته دیگ ته چینی درست کنید.
  • شما می‌توانید از برنج شفته برای تهیه انواع سوپ، آَش، شیر برنج ساده، انواع کوفته و شله زرد استفاده کنید.

چکار کنیم برنج شفته نشود؟

اگر سوال شما هم این است که استانبولیم شفته شده چه کنم یا دمپختم شفته شده چه کنم باید بگوییم نوع برنج و پلو مهم نیست، در این مقاله سعی کردیم شما را تا حدودی با فوت و فن پخت برنج کته و آبکش دان و مجلسی و پیشگیری از شفته شدن برنج آشنا کنیم و به شما گفتیم برای چاره نرم شدن برنج چه باید کرد.

توجه داشته باشید که در پخت برنج معمولاً رعایت همین نکات ساده می‌تواند مؤثر باشد و موجب جلوگیری از شفته شدن برنج شود. بهترین روش جلوگیری از شفته شدن برنج این است که مقدار آب مناسبی برای پخت برنج استفاده کنید و از جوشاندن بیش از حد برنج در زمان جوشیدن اجتناب کنید.

سوالات متداول درباره شفته شدن برنج

سوالات متداول در مورد شفته شدن برنج

برای جلوگیری از شفته شدن برنج چه زمانی برای آبکش کردن مناسب است؟

برای آبکش کردن سعی کنید زمانی برنج را آبکش کنید که نه خیلی سفت است و نه خیلی نرم و فقط کمی بافت آن از حالت خیلی خشک خارج شده و تا حدودی قد کشیده است. افتادن دو ترک روی دانه برنج نشانه خوبی است.

پیشنهاد می‌کنیم دانه‌های برنج را در میان انگشتان سبابه و شست خود قرار داده و فشار دهید؛ اگر اطراف دانه برنج نرم و بخش میانی آن سفت باشد می‌توانید برنج را آبکش کنید.

چرا نباید در زمان پخت برنج را زیاد هم بزنیم؟

هم زدن بیش از حد برنج در زمان پخت موجب می‌شود دانه‌های برنج خرد شوند و حالت خمیری پیدا کنند. برای هم زدن برنج می‌توانید با پشت قاشق به آرامی این کار را انجام دهید.

اگر برنج کته شفته شد چه کنیم؟

اگر برنج نرم شد، موقع دم کشیده برنج کته یا آبکش از روش قدیمی (گذاشتن نان روی برنج) استفاده کنید. برای این کار می‌توانید در زمان دم کشیدن برنج یک یا دو تکه نان خشک، سنگک یا بربری روی برنج قرار دهید و در صورت نیاز بعد از چند دقیقه نان را عوض کنید. سپس کمی برنج را زیر و رو کنید و اجازه دهید به خوبی دم بکشد. در این روش نان آب اضافی برنج را به خودش جذب می‌کند و حالت شل و شفته برنج را برطرف می‌کند.

یک چاره اساسی برای برنج شفته شده چیست؟

بلافاصله بعد از شفته شدن برنج، آن را در یک آبکش خالی کنید و برنج را با آب سرد یا آب یخ شستشو دهید. این کار باعث می‌شود برنج کمی سفت شود و به حالت قبلی برگردد.

 

محصولات مرتبط