۴۳ ایده تزیین آجیل شب یلدا جدید برای عروس و مهمانی + عکس

۴۳ ایده تزیین آجیل شب یلدا جدید برای عروس و مهمانی + عکس


29 آذر 1401 . زمان مطالعه: 13 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
43 ایده تزیین آجیل شب یلدا جدید برای عروس و مهمانی + عکس
تخفیفات نیمه دوم شهریور افق کوروش

تزیین آجیل شب یلدا در مدل‌های مختلف در سال‌های اخیر مرسوم شده است. برای آجیل آرایی شب یلدا با مقوا یا تور و کنف و تزیین آجیل در ظرف گرد کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید یا اینکه به راحتی آجیل‌ها را در تنگ یا جام بلور هم در کنار هم بچینید و طرح زیبایی درست کنید. در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش، ایده‌هایی برای تزیین آجیل شب یلدا و جدیدترین ایده‌های آجیل آرایی شب یلدا برای عروس برایتان آماده کرده‌ایم.

فروش ویژه نوشیدنی و ماست افق کوروش

 

 

۱- جدیدترین ایده‌های تزیین آجیل شب یلدا عروس

 

یکی از آداب و رسوم شب یلدا که در شهرهای مختلف متداول این است که خانواده تازه داماد در شب یلدا، برای تازه عروس هدیه می‌‌برند. معمولا این هدیه‌ها همراه با انواع آجیل است که به شیوه زیبایی برای شب یلدای نوعروس تزیین شده‌اند.

هر چند این آجیل‌ها را می‌توانید به صورت آماده از شیرینی‌ فروشی‌ها یا فروشگاه‌‌های زنجیره‌ای خریداری کنید. ولی تزیین آجیل شب یلدا برای هدیه به عروس، لطف خودش را دارد. در ضمن برایتان به‌صرفه‌تر هم تمام می‌شود. برای تزیین آجیل یلدا برای عروس بهتر است آجیل‌ها را طوری طراحی کنید که در کنار جلوه زیبایی که دارند، قابل استفاده باشند و تنها جنبه تزئینی نداشته باشند.

در ادامه، جدیدترین طرح‌های تزیینات را برای تزیین آجیل شب یلدا عروس برایتان آورده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید.

 

تزیین آجیل عروس یلدایی

جشنواره بازگشت به مدرسه

 

 آجیل آرایی شب یلدا برای عروس

 

تزیین آجیل برای یلدا مخصوص عروس

 

تخفیف شوینده های افق کوروش

تزیین آجیل شب یلدا برای داماد

 

ایده برای تزیین آجیل شب یلدا

 

 آجیل شب یلدا را چطور تزیین کنیم

تخفیفات بستنی افق کوروش

 

نکته: بهتر است برای تزیین آجیل شب یلدا عروس، از به کار بردن تخمه‌ در ظرف خودداری کنید. سینی یا ظرف آجیل را با انواع مغزها، آجیل و خشکبار، از جمله بادام، پسته، فندق، گردو، بادام هندی، بادام زمینی و … تزیین کنید.

 

۲- تزیین آجیل یلدا در ظرف گرد

 

ظروف گرد بهترین انتخاب برای تزیین آجیل شب یلدا هستند. در این ظروف به راحتی می‌توانید انواع آجیل و تخمه را به شکل‌های مختلف و مدل‌های گوناگون جا بدهید و بابت زاویه‌‌ها و به هم خوردن تقارن رنگ‌ها نگرانی نخواهید داشت.

ظروفی که برای تزیین به کار می‌برید، در صورتی که می‌خواهید به عنوان یک هدیه گرانبها به میزبان ببخشید، بهتر است از جنس مسی باشد. سینی‌های گرد مسی که کناره‌های آن ارتفاع زیادی نداشته باشد، بهترین گزینه هستند.

سینی‌های روحی هم به‌ خاطر حس نوستالژیک برای تزیین آجیل شب یلدا مناسب هستند. سینی یا ظروف شیشه‌ای و یک‌بار مصرف را هم می‌توانید انتخاب کنید. هر کدام را که در دسترس داشتید، برای تزیین آجیل استفاده کنید.

 

تزیین آجیل شب یلدا در ظرف گرد

 

آجیل آرایی برای یلدا در ظرف گرد

 

تزیین آجیل یلدا برای مهمانی

 

 

آجیل و میوه خشک تزیین شده برای یلدا در ظرف گرد

 

تزیین انواع مغز و آجیل برای مناسبت های خاص

 

۳- تزیین آجیل یلدا با مقوا

 

در این روش کافی است خودتان دست به کار شوید و یک قالب یا کاغذ و مقوا درست کنید. با چسب حرارتی لایه‌های مقوا را به هم بچسبانید و آجیل و تخمه‌های شب یلدا را در آن‌ها بریزید، طوری که بعد از پر شدن قالب، دیواره‌های آن مشخص نباشد و فقط طرح روی آن مشخص باشد.

 

مواد لازم برای تزیین آجیل شب یلدا

 

  • مقوا
  • طرح‌های اسلیمی
  • چسب حرارتی
  • قیچی
  • مداد
  • سینی کیک یا سینی دلخواه
  • آجیل
حتما بخوانید  3 طرز تهیه شکلات عید مغزدار ساده و لاکچری بدون فر

 

برای تزیین آجیل یلدا عروس و داماد یک طرح را به دلخواه روی کاغذ بکشید یا از اینترنت دانلود کنید و پرینت بگیرید. کاغذ را با چسب حرارتی روی سینی بچسبانید. سپس یک مقوای ضخیم را به شکل نواری و به ارتفاع ۱ تا ۱/۵ سانتی‌متر برش بزنید.

روی خط‌های طرح دلخواهتان، نوارهایی را با چسب حرارتی بچسبانید. این نوارهای چسبیده روی کاغذ، مثل دیوار عمل می‌کنند و از پخش شدن آجیل‌ و تخمه‌‌ها جلوگیری می‌شود. سپس آجیل‌ها با رنگ دلخواهتان را می‌توانید در قالبی که درست کرده‌اید، بریزید و تزیین کنید.

 

تزیین آجیل یلدا با مقوا

 

 آجیل آرایی با قالب مقوایی

 

تزیین آجیل در قالب برای یلدا

 

نکات مهم برای تزیین آجیل با مقوا:

 

*در روش تزیین آجیل شب یلدا با مقوا و کاغذ، از چسب مایع استفاده نکنید. چون این چسب بو دارد و بوی آن به آجیل‌ها هم منتقل خواهد شد.

*برای این مدل تزیین، از مقوای سفید استفاده کنید. بهتر است مقوا رنگ و طرح نداشته باشد تا کار زیباتر شود.

*مقواهایی را که به عنوان قالب آجیل استفاده می‌کنید، می‌توانید بعدا هم برای تزیین به کار ببرید.

 

۴- تزیین آجیل شب یلدا در جام

 

جام و لیوان‌ها از بهترین ظروفی هستند که می‌توانید برای تزیین آجیل عروس و داماد و تزیین آجیل مهمانی شب یلدا از آن‌ها استفاده کنید. در این روش معمولا آجیل‌ها به صورت لایه‌ لایه، روی هم چیده می‌شوند تا از بیرون جام یا لیوان، رنگارنگ باشند و تنوع مدل، طعم و رنگ آن‌ها مشخص باشد. معمولا روی لیوان با یک لایه توری یا پارچه پوشانده می‌شود. پاپیون با رنگ‌های مختلف هم برای زیباتر کردن جلوه جام به پایه یا بالای جام چسبانده یا گرده زده می‌شود.

 

نحوه آجیل آرایی برای شب یلدا در جام

 

تزیین آجیل شب یلدا در جام

۵- آجیل شب یلدا در تنگ

 

تنگ‌ها ظرف‌های محبوب دیگر هستند که برای تزیین آجیل شب یلدا برای عروس و مهمانی به کار می‌روند. در این روش از تنگ ماهی یا گلدان‌هایی که برای ساخت تراریوم استفاده می‌شوند، در تزیین آجیل شب یلدا به کار می‌روند. می‌توانید بنا به ذوق و سلیقه خود، روی تنگ یا قسمت لبه آن را با پولک، مهره، اکلیل، انواع پاپیون، نخ‌های کنفی و … تزیین کنید. در این روش هم مانند روش تزیین آجیل در جام، آجیل‌ها به صورت لایه لایه روی هم یا کنار هم چیده می‌شوند.

 

تزیین آجیل شب یلدا در تنگ

۶- تزیین آجیل یلدا با تور و کنف

 

پارچه‌های تور و کنفی از دیگر پارچه‌های محبوبی هستند که برای تزیین آجیل شب یلدا برای مدرسه و مهدکودک به کار می‌روند. این پارچه‌ها هم قیمت مناسبی دارند و هم زیبا هستند. معمولا برای پوشاندن روی محفظه باز تنگ و جام هم می‌‌توان از آن‌‌ها استفاده کرد.

 

تزیین آجیل یلدا با تور و کنف

 

 آجیل آرایی با تور و کنف برای یلدا

 

آجیل شب یلدا در کیسه کنفی

 

۷- تزیین آجیل و تخمه به شکل گل

 

این روش تزیین آجیل شب یلدا برای عروس و مهمانی هم جدید است و هم بسیار زیبا. در این روش‌ها آجیل و میوه‌ها را به شکل گل‌های مختلف درست می‌کنید. در مورد برخی از این روش‌ها باید از چسب حرارتی استفاده کنید و پسته، فندق، گردو، بادام زمینی، انواع تخمه‌ها و در اصل آجیل‌هایی که مغز آن‌ها داخل یک پوسته قرار گرفته است، را به سیم‌های نازک یا روی کاغذ بچسبانید و کنار هم قرار دهید تا شکل گل پیدا کنند. این گل‌های آجیلی را در سبد قرار دهید یا به شکل دسته گل درست کنید.

 

تزیین آجیل و تخمه به شکل گل

 

آجیل آرایی به صورت گل

 

تزیین انواع تخمه و فندق

 

تزیین آجیل برای شب عید و یلدا

 

تزیین آجیل به صورت دسته گل عروس

 

تزیین انواع میوه و آجیل برای دورهمی یلدا

 

آجیل و تخمه آرایی به شکل گل

 

آجیل و تخمه را برای مهمانی تزیین کنید

 

تزیین آجیل و تخمه به شکل گل

 

تزیین تخمه آفتابگردان و کدو

 

۸- تزیین میوه‌‌های خشک برای سفره یلدا

 

میوه‌های خشک برای به کار بردن در سفره یلدا، به همراه میوه‌های تازه بسیار عالی هستند. هر چه تنوع میوه‌های خشک بیشتر باشد، می‌توانید تنوع بیشتری هم بدهید. یکی از جدیدترین تزیینات آجیل شب یلدا برای عروس این است که این میوه‌ها را مانند آجیل‌ها در تنگ، سینی یا با تور تزیین کنید.

در این مورد هم سعی کنید از میوه‌های خشک که رنگ‌‌هایشان متفاوت است و با هم تضاد دارد، استفاده کنید. بهترین میوه‌‌ها برای آجیل و شب چره یلدا شامل انجیر خشک، برگه زردآلو خشک، توت، کشمش، برش‌های خشک شده مرکبات، کیوی، سیب و… هستند. ترکیب آجیل و میوه خشک هم یک مدل جذاب برای تزیین آجیل شب یلدا یا عید است.

حتما بخوانید  8 روش حفاظت از گونه‌های در خطر انقراض گیاهی و جانوری + لیست آن ها

 

چیدن میوه‌‌های خشک به شکل زیبا

 

تزیین میوه‌‌های خشک برای سفره یلدا

 

میوه‌‌های خشک تزیین شده برای شب یلدا

 

میوه‌‌ آرایی برای سفره شب یلدا

 

میوه های خشک را برای یلدا تزیین کنید

 

 

۹- استفاده از شکلات و آبنبات در کنار آجیل

 

علاوه بر آجیل‌ها مثل انواع بادام، پسته، گردو، یا انواع تخمه‌ها مثل تخمه کدو، آفتابگردان، جابانی، هندوانه و …، آبنبات و شکلات‌ها هم در کنار آجیل‌ها برای تزیین به کار می‌روند. استفاده از انواع شکلات و آبنبات‌ها، هم می‌تواند جلوه ظرف تزیین شده را زیباتر و جذاب‌تر کند و هم طعم‌های جدیدی را به ظرف آجیل اضافه خواهد کرد.

می‌توانید همراه با آجیل‌های شب یلدا، شکلات‌های کاکائویی یا شیری که خودشان هم کاور دارند، در ظرف آجیل قرار دهید. در ضمن خودتان هم می‌توانید شکلات‌های مغزدار و خوشمزه با طرح‌های دلخواه‌تان را درست کنید و در کنار آجیل‌ها قرار دهید. حتی کنار ظرف را روبان‌‌های رنگی بزنید تا زیباتر شوند. پیشنهاد می‌کنیم مقاله تزیین هندوانه شب یلدا را هم بخوانید.

 

تزیین شکلات و آبنبات در کنار آجیل

استفاده از شکلات و آبنبات در کنار آجیل شکلات آرایی برای یلدا

 

چیدن شکلات و آبنبات برای یلدا

 

تزیین بیسکویت و شکلات و آبنبات برای شب یلدا

 

 

۱۰- طراحی آجیل شب یلدا در سبد گل

 

یکی دیگر از ایده‌های جذاب برای تزئین آجیل شب یلدا برای عروس و مهمانی این است که با استفاده از انواع تخمه و آجیل‌ها گل درست کنید. سپس مقداری آجیل داخل سبد بریزید و گل‌ها را به صورت شاخه‌ای داخل سبد بگذارید. می‌توانید برای جلوه بیشتر از برگ‌های مختلف برای تزئین گل‌های آجیلی استفاده کنید و یک طرح خاص و فوق العاده زیبا برای این روز آماده کنید.

در صورتی که دوست دارید آجیل شما بیشتر جنبه تزئینی داشته باشد، می‌توانید آجیل‌های داخل سبد را حذف کنید و فقط از گل‌های آجیلی استفاده کنید.

 

طراحی آجیل شب یلدا در سبد گل

تزیین کردن آجیل در سبد گل

تزئین تخمه و اجیل یلدا در سبد

 

۱۱- تزیین آجیل شب یلدا با ظروف خاص

 

تزیین آجیل شب یلدا با ظروف خاص

 

برای تزیین آجیل شب یلدا همیشه لازم نیست یک اثر هنری خلق کنید، گاهی استفاده از یک ظرف خاص می‌تواند جلوه بی‌نظیری به سفره یلدای شما ببخشد. یکی از ساده‌ترین روش‌های تزیین آجیل و تنقلات شب یلدا استفاده از ظروف خاص و منحصر به فرد با اشکال مختلف است.

برای این کار می‌توانید از ظروفی با شکل‌های متفاوت و رنگ‌های زیبا استفاده کنید. استفاده از ظروف چوبی چند تکه و یا ظروف مسی خاص می‌تواند برای تزیین آجیل شب یلدا برای مهمانی ایده مناسبی باشد. می‌توانید در هر بخش از ظروف چند تکه یک نوع آجیل بریزید تا جلوه زیباتری پیدا کنند.

 

سخن پایانی

 

سعی کنید در تزیین آجیل شب یلدا، لایه‌های همرنگ کنار هم قرار نگیرند، مخصوصا اگر به صورت لایه‌ لایه آن‌ها را کنار هم می‌چینید. مثلا رنگ بادام و تخمه جابانی (ژاپنی) بسیار به هم شبیه است. پس بهتر است بین آن‌‌ها را لایه‌هایی از پسته یا بادام هندی قرار دهید. در مورد تخمه‌ها هم همین روش را به کار ببندید.

برای پیاده کردن جدیدترین ایده‌های تزیینات آجیل یلدا برای مدرسه، عروس و داماد و مهمانی می‌توانید هر یک از روش‌‌های بالا را با استفاده از مواد دلخواهتان امتحان کنید. علاوه بر شب یلدا، این مدل تزیین‌ها را برای مناسبت‌های دیگر و به عنوان هدیه و سوغاتی هم می‌توانید انجام دهید.

 

سوالات متداول

 

بهترین روش برای تزئین آجیل شب یلدا عروس چیست؟

 

بهترین ایده برای تزیین آجیل شب یلدا عروس این است که آجیل‌ها را به شکل‌های متنوع و به طور تفکیک شده داخل ظرف یا سینی بچینید و یا به صورت دسته گل طراحی کنید و داخل سبد قرار دهید.

 

چطور از شکلات و آبنبات در کنار تزیین آجیل شب یلدا و عید استفاده کنیم؟

 

بهترین مدل آجیل آرایی شب یلدا این است که در یک ظرف انواع آجیل و شکلات‌های مغزدار در کنار هم بچینید. تنوع رنگ‌های شکلات و آجیل‌ها در کنار هم جلوه فوق‌العاده‌ای به ظرف آجیل شما می‌بخشد.

 

 

کالابرگ الکترونیک