6 نکته برای موفقیت در بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی | مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » ۶ نکته برای موفقیت در بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

۶ نکته برای موفقیت در بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

  • منتشر شده در ۱۳-۰۲-۰۰
  • 42 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 10 دقیقه
6 نکته برای موفقیت در بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

برای موفقیت در بازاریابی اومنی چنل باید ابتدا درک و دید کلی نسبت به این نوع بازاریابی پیدا کرد. عادات خرید به سرعت در حال تکامل هستند. نفوذ فناوری دیجیتال به طور فزاینده ای مرز تجربیات واقعی و مجازی از خرید را از بین برده است. مصرف کنندگان امروزی قبل از تصمیم گیری برای خرید حداقل از ۱۰ منبع برای کسب اطلاعات استفاده می کنند. ۴۲ درصد از خریداران در فروشگاه ها همزمان با مرور در فروشگاه اطلاعات را به صورت آنلاین جستجو می کنند. بنابراین برای یک چنین مصرف کنندگانی اجرای استراتژی های ساده بازاریابی چندان ساده نیست. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به نکات مهم در موفقیت بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی انداخته ایم.

 

 

بازاریابی اومنی چنل چیست؟

 

فروش اینترنتی افق کوروش

بازاریابی اومنی چنل چیست؟

 

استفاده بهینه و هم زمان از وب سایت، فروشگاه فیزیکی و شبکه های اجتماعی یکی از نکات مهم موفقیت در زمینه بازاریابی است. شما با استفاده از تمامی این کانال ها می توانید یک تجربه شخصی، غنی و بی نقص برای مشتریان خود ایجاد کنید. آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده که در فروشگاه باشید و همزمان یک پیام کوتاه تبلیغاتی از فروشگاه دریافت کنید؟ یا اینکه در مورد محصول با نمایندگان برند در فیسبوک گپ زده و سپس از وبسایت خریداری کنید؟ این ها همه نمونه هایی از بازاریابی اومنی چنل هستند. مشتریان بدون توجه که از چه روشی برای خرید استفاده می کنند، از یک تجربه خرید تجاری یکپارچه لذت می برند. آن ها از هر کانالی که وارد پروسه خرید شوند، بدون کوچک ترین دغدغه در کانال دیگر می توانند مسیر خرید خود را ادامه دهند.

 

 

تفاوت اومنی چنل و بازاریابی چند کاناله

 

تفاوت اومنی چنل و بازاریابی چند کاناله

 

بر خلاف بازاریابی اومنی چنل در بازاریابی چند کاناله هر نقطه تماس و کانال ارتباطی با مشتریان جدا و مستقل عمل می کند. برندها ممکن است از چندین کانال برای تبلیغ خود و تعامل با مشتری استفاده کنند اما لزوما این کانال ها در راستای یکدیگر قرار نمی گیرند. هر کانال استراتژی، اهداف و معیارهای خاص خود را دارد و ممکن است به کانال های دیگر متصل نباشد. اما یکی از دلایل موفقیت بازاریابی اومنی چنل استفاده از چندین کانال بازاریابی و ارائه تجربه بدون اصطکاک به مشتری است. به عنوان مثال یک شرکت تولید قهوه می تواند برنامه اهدای جوایز خود را از طریق اپلیکیشن موبایل اجرا کند. با این حال مصرف کنندگان می توانند از طریق کانال های مختلف مانند وب سایت، فروشگاه های فیزیکی و حساب کیف پول الکترونیکی از تخفیف ها و جوایز بهره مند شوند.

 

 

تفاوت های بازاریابی اومنی چنل با مولتی چنل

 

 

مزایای اجرای موفقیت آمیز بازاریابی اومنی چنل

 

مزایای اجرای موفقیت آمیز بازاریابی اومنی چنل

 

داده ها نشان می دهند که اجرای موفقیت آمیز بازاریابی اومنی چنل بسیار تاثیر گذار بوده است. این موضوع باعث افزایش تعامل و حفظ مشتری شده است. همچنین با اجرای درست این نوع بازاریابی شاهد افزایش دفعات خرید و بالا رفتن میانگین ارزش سفارش بوده ایم. طبق تحقیقات ورد پلی، مشتریان بازاریابی اومنی چنل چیزی در حدود ۵۰ تا ۳۰ درصد از بیشتر از خریداران سنتی خرج می کنند. میزان خرید کمپین های اومنی چنل، ۲۸۷ درصد بیشتر از این میزان در کمپین های تبلیغاتی تک کاناله است. داده ها نشان داده اند که مشاغلی که از استراتژی بازاریابی اومنی چنل استفاده می کنند، ۹۱ درصد در حفظ مشتری موفق تر عمل کرده اند.

 

 

روش های تسلط در بازاریابی اومنی چنل خرده فروشی

 

 

۶ نکته برای موفقیت در بازاریابی اومنی چنل

 

شش نکته برای موفقیت در بازاریابی اومنی چنل

 

برای موفقیت در بازاریابی اومنی چنل شناخت مشتری و ارتقای فناوری بسیار مهم است. برندهای تجاری باید محتوای خود را بهینه کرده و کانال های مناسب خود را به درستی بسنجند.

 

مشتریان خود را از نزدیک بشناسید

 

برای داشتن یک استراتژی موفقیت آمیز اومنی چنل، زمانی را صرف درک مشتریان خود کنید. شما باید بدانید آن ها کیستند و از کجا هستند. شما در عین حال باید با اهداف و چالش های آن ها آشنایی داشته باشید. برای اجرای موفقیت آمیز بازاریابی باید بدانید مشتریان شما اغلب از چه دستگاه هایی استفاده می کنند. باید با محتوای مورد علاقه آن ها آشنایی داشته باشید. اینکه مشتریان بیشتر وقت شان را در کدام کانال ها سپری می کنند بسیار مهم است. برای به دست آوردن این داده ها و همچنین بازخورد و تجزیه و تحلیل مشتری باید صدای آن ها از شبکه های اجتماعی و تعامل با کارکنان در فروشگاه های فیزیکی بشنوید. عادات خرید مکرر مشتریان خود را درک کنید. این کار به شما کمک می کند تا کانال های تاثیرگذار بر روی مشتریان را پیدا کنید.

 

 

بیشتر بخوانید » تجربه بازاریابی اومنی چنل در فروشگاه های فیزیکی «

 

 

برای موفقیت در بازاریابی اومنی چنل فناوری را ارتقا دهید

 

برای موفقیت در بازاریابی اومنی چنل فناوری را ارتقا دهید

 

بروز رسانی فناوری به شما کمک می کند تا مشتریان خود را بهتر درک کنید. به یکپارچه سازی سیستم ها و نرم افزارهای خود اهمیت دهید. با این کار می توانید کانال های خود را از طریق یک سیستم فروش مدیریت کنید. این موضوع باعث می شود تا دید کلی تری نسبت به کسب و کار داشته باشید. به عنوان مثال می توانید با استفاده از فناوری، موجودی خود را در همه سیستم عامل ها مدیریت کرده و به مشتری اجازه دهید کالای مشابه خود را در فروشگاه و یا به صورت آنلاین، پیدا کند. همچنین با استفاده از ارتقای فناوری می توانید مشتریان را به سادگی ردیابی کنید. با این کار اقداماتی چون به خاطر سپردن رمزهای عبور، ذخیره اطلاعات پرداخت و پیشنهادهای محصولات مرتبط را به سادگی انجام می دهید. همین موضوع به معنای موفقیت در بازاریابی اومنی چنل و ایجاد یک تجربه بدون اصطکاک است.

 

 

تاثیر بهینه سازی محتوا در موفقیت بازاریابی اومنی چنل

 

تاثیر بهینه سازی محتوا در موفقیت بازاریابی اومنی چنل

 

محتوای جذاب و شخصی سازی شده ایجاد کنید. این محتوا به مشتریان در هر مرحله از خرید کمک بسیاری می کند. آن ها می توانند به درک کافی از خرید و مقایسه محصولات و تصمیم گیری درست برسند. محدوده ای از محتواها را تولید کنید که این گونه نیازهای مشتری را به سادگی برآورده کند. به عنوان مثال یک ویدئوی ساده و سرگرم کننده که محصول شما را در تیک تاک به نمایش می گذارد، بسیار تاثیرگذار و موفقیت آمیز می تواند باشد. در این ویدئو می توانید از یک مطالعه موردی، راهنمای مقایسه محصول، بررسی ها و معرفی خدمات شرکت استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که این محتوا برای کانال های شما بهینه سازی شده است. مصرف کنندگان باید بتوانند به راحتی در فیس بوک و یا اینستاگرام، کامپیوتر و دستگاه های تلفن همراه مشاهده کنند.

 

 

افزایش نرخ مشارکت مشتریان (انگیجمنت)

 

افزایش نرخ مشارکت مشتریان (انگیجمنت)

 

یکی از راه های موفقیت در بازاریابی اومنی چنل افزایش نرخ مشارکت مشتریان است. نرم افزارهای مدیریت ارتباط مشتری، داده های شما از هر تعامل با مشتری جمع آوری کرده تا تیم های مختلف بتوانند از آن استفاده کنند. با استفاده از این نرم افزارها می توانید در کمپین های بازاریابی، ایمیل های مرتبط ارسال کنید. در عین حال به بازخورد مشتریان پاسخ دهید و برنامه وفادارسازی شخصی ایجاد کنید. بیزینس شما می تواند پیام های شخصی و متفاوتی را به مشتریان در هر کانال ارائه دهد. همچنین می توانید با فعال سازی برخی از محرک های خاص، فعالیت های بازاریابی و ایمیل مارکتینگ را به طور خودکار انجام دهید. با این کار می توان محتوای خاصی را برای مردم اشتراک گذاری کرد. به عنوان مثال می توانید از ایمیل های خوش آمد گویی پس از پیوستن افراد به لیست مشترکان، استفاده کنید. ایمیل های پیشنهادهای ویژه می تواند به صورت خودکار در روز تولد برای مشتریان ارسال شود. حتی می توان با ایمیل، سبد خرید رها شده ی مشتریان را به آن ها یادآوری کرد.

 

 

انتخاب کانال های تبلیغاتی برند خود

 

انتخاب کانال های تبلیغاتی برند خود

 

یکی از مهم ترین راه های موفقیت در بازاریابی اومنی چنل، انتخاب درست کانال های بازاریابی است. اگر یک بیزینس کوچک هستید، این کار را در همان ابتدا انجام دهید. حداکثر سه کانال انتخاب کنید. در یک دوره زمانی مشخص بر روی یک کمپین خاص تمرکز کنید. تلاش خود را بر روی کانال ها و نقاطی که مشتریان بیشتر حضور دارند، متمرکز کنید. به عنوان مثال اگر مشتریان از فیس بوک و توییتر بیشتر استفاده می کنند، قبل از پرداختن به کانال های دیگر یک استراتژی قدرتمند برای این دو کانال تدوین کنید. پشتیبانی مناسب این کانال های تبلیغاتی را فراموش نکنید.

 

 

بیشتر بخوانید » ترندهای تجربه مشتری در بازاریابی خرده فروشی «

 

 

نتایج عملکرد بازاریابی خود را بسنجید

 

نتایج عملکرد بازاریابی خود را بسنجید

 

برای موفقیت در بازاریابی اومنی چنل، بهتر است استراتژی های خود را بسنجید و تکامل دهید. تست کنید و تکرار کنید. نتایج را بسنجید و از مشتریان بازخورد بخواهید. سپس از آموخته های خود برای مقیاس و رشد استراتژی خود استفاده کنید. قبل از شروع معیارها و روش های اندازه گیری خود را انتخاب کنید. معیارهای شما ممکن است شامل حفظ مشتری، نرخ تبدیل و یا تعامل در شبکه های اجتماعی باشد. حتی گاهی ممکن است برایتان باز شدن ایمیل و نرخ ریزش اهمیت زیادی داشته باشد. عملکردهای مختلف تجاری از جمله محصول، فروش، و خدمات مشتری را گردآوری کنید. شاخص های کلیدی عملکرد را با نقاط عطف تنظیم کنید و نقش ها و انتظارات از تیم را تعیین نمایید. نظارت منظم و برقراری ارتباط با مشتریان به شما این امکان را می دهد تا متوجه شوید در کجا موفق عمل کرده اید، و در کجا باید پیشرفت کنید.

 

 

منبع: forbes

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

سه × پنج =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

باشگاه-مشتریان-استراتژی-بازاریابی

دسته‌بندی باشگاه مشتریان وفادار برای تدوین یک استراتژی مناسب بازاریابی

باشگاه مشتریان یا همان باشگاه وفاداری مشتری یکی از بخش‌های پررنگ در استراتژی بازاریابی محسوب می‌شود. استراتژی‌های مختلفی برای حفظ مشتریان و یا عضویت آن‌ها در باشگاه وفاداری مشتریان هر برند استفاده می‌شود. اما پیش از هر چیز باید مشتریان فروشگاه خرده فروشی را به درستی شناخت. تا بتوان برنامه‌های بازاریابی مناسب را برای آن‌ها اجرا کرد. اگر مشتریان فروشگاه به درستی شناسایی و طبقه‌بندی شوند با یک استراتژی بازاریابی مناسب در باشگاه مشتریان می‌توان وفادارسازی خوبی در مشتری ایجاد کرد. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به دسته بندی انواع مشتری در باشگاه مشتریان فروشگاه های زنجیره‌ای می‌اندازیم.
  • 198 بازدید
  • انتشار: ۰۱-۱۱-۹۹
واکسیناسیون-کرونا-تجارت-جهان

واکسیناسیون کرونا تجارت جهان را نجات نمی‌دهد؛ رستگاری خرده فروشی با دیتا

واکسیناسیون کرونا، رهبران تجارت جهانی را امیدوار کرده است. سال 2021 مجموعه جدیدی از چالش های سازمانی را به همراه خواهد داشت. اما در حال حاضر رهبران تجارت در این واقعیت دلخوش شده‌اند که واکسن از راه رسیده است. آنها معتقدند با شروع روند واکسیناسیون، از 12 ماه آشفتگی گذشته عبور خواهند کرد. بنابراین سرمایه‌گذاران حوزه تجارت با شنیدن خبر خوش واکسیناسیون، برنامه ریزی عملیاتی خود را از حالت کوتاه مدت و حفظ بقا به سمت برنامه ریزی طولانی مدت تغییر می‌دهند. برای فهم بهتر این تغییر روند و بهره گیری از چشم انداز پیش روی رهبران تجارت جهان در ...
  • 97 بازدید
  • انتشار: ۱۴-۱۱-۹۹
حقایق اینترنت

۲۰ حقیقت جالب در مورد شبکه جهانی اینترنت که حتما باید بدانید

امروز دیگر دنیای بدون «شبکه جهانی اینترنت» دنیایی کسل کننده و غیر‌قابل تصور است. چه از نظر جنبه سرگرمی و چه مسئله کسب و کار، خرید و فروش و صدها کاربرد مفید دیگر، این پدیده قرن بیست و یک تبدیل به بخشی مهم و جدایی ناپذیر از زندگی ما شده است. 29 اکتبر روز جهانی اینترنت است که امسال تولد 25 سالگی‌اش را جشن گرفت. 20 حقیقت جالب در مورد شبکه جهانی اینترنت را در سرویس علم و تکنولوژی مجله کوروش بخوانید. برخی از این حقایق به قلم رابرت تیلور به عنوان پایه‌گذار اصلی اینترنت و یکی از پرنفوذترین افراد در ...
  • 4009 بازدید
  • انتشار: ۲۵-۰۲-۰۰