طرز تهیه و فوت و فن دنده کباب کرمانشاهی + تهیه سس دنده کباب - مجله کوروش

طرز تهیه و فوت و فن دنده کباب کرمانشاهی + تهیه سس دنده کباب

طرز تهیه و فوت و فن دنده کباب کرمانشاهی + تهیه سس دنده کباب


11 بهمن 1399 . زمان مطالعه: 5 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز-تهیه-دنده-کباب
کالابرگ الکترونیک

دنده کباب یکی از لذیذترین انواع کباب ایرانی است که اصالتی کرمانشاهی دارد. طرز تهیه دنده کباب با گوشت گوسفندی و گوساله مرسوم است. برخی دنده کباب را در فر و برخی روی گاز یا در تنور درست می‌کنند. اما دنده کباب اصیل کرمانشاهی و دنده کباب شاندیز روی منقل ذغالی یا باربیکیو تهیه می‌شود. بسیاری از افراد آن را با شیشلیک اشتباه می‌گیرند. اما باید بدانید که روش پخت و آماده کردن دنده کباب با شیشلیک متفاوت است و برای تهیه آن از گوشت چرخ کرده نیز در کنار دنده استفاده می‌شود. در این مقاله از مجله کوروش می‌توانید با همه فوت و فن‌های طرز تهیه دنده کباب کرمانشاهی خوشمزه خانگی به سبک رستورانی و طرز تهیه سس مخصوص دنده کباب آشنا شوید.

 

آخرین تخفیف 1401

 

طرز تهیه دنده کباب اصیل کرمانشاهی خانگی به سبک رستورانی

 

طرز-تهیه-دنده-کباب

 

مواد لازم برای ۲ نفر

 

دنده گوسفندی: ۴ عدد

کالاهای تخفیف دار افق کوروش

گوشت گوسفندی: حدود ۳۰۰ گرم

رب گوجه فرنگی: ۱ قاشق غذاخوری

آبلیمو: ۱ قاشق غذاخوری

گوجه فرنگی درشت: ۲ عدد

پیاز: ۱ عدد

زعفران دم کرده: ۲ قاشق

کره: ۵۰ گرم

نمک و فلفل: به مقدار لازم

 

 

مرحله اول طرز تهیه دنده کباب، آماده کردن گوشت گوسفندی

 

طرز-تهیه-دنده-کباب

 

در اولین مرحله از طرز تهیه دنده کباب کرمانشاهی باید گوشت گوسفند را به صورت درشت چرخ کنید. سپس پیاز را رنده کنید و به همراه نمک و فلفل به گوشت اضافه کنید. یک دستکش به دست کنید و گوشت و پیاز را خوب با هم مخلوط کنید. این کار موجب می‌شود تا گوشت انسجام بیشتری داشته باشد و راحت‌تر روی سیخ قرار بگیرد.

حتما بخوانید  طرز تهیه جوجه کباب حلزونی به ۳ روش تابه‌ای و روی زغال یا در فر

 

 

مرحله دوم طرز تهیه دنده کباب رستورانی خوشمزه؛ نحوه سیخ زدن دنده کباب

 

در دومین مرحله از تهیه دنده کباب رستورانی خوشمزه باید نحوه سیخ زدن دنده کباب را به صورت درست و اصولی انجام دهید. برای این کار لازم است که ابتدا دنده‌ها را با استفاده از سیخ پهن به سیخ بکشید. سپس گوشت چرخ کرده را در کنار دنده‌ها قرار دهید و با استفاده از یک چاقو یا کاردک گوشت چرخ کرده را در کنار دنده‌ها پهن کنید. از مهم‌ترین اصول نحوه سیخ زدن دنده کباب این است که ۳ عدد سیخ پهن را هم زمان برای سیخ کردن دنده کباب‌ها استفاده کنید. این کار موجب می‌شود که گوشت چرخ کرده از کنار دنده‌ها نریزد و جدا نشود.

 

 

مرحله سوم دنده کباب خوشمزه کرمانشاهی؛ کباب کردن گوشت

 

طرز-تهیه-دنده-کباب

 

در سومین مرحله از تهیه دنده کباب خوشمزه کرمانشاهی باید منقل زغال را آماده کنید. سپس کباب‌ها را به آرامی روی منقل قرار دهید. ابتدا دنده کباب خوشمزه کرمانشاهی را روی حرارت قرار دهید تا گوشت چرخ کرده به گوشت دنده بچسبد. سپس مدام کباب را بچرخانید تا همه بخش‌های دنده کباب رستورانی خوشمزه به خوبی و به صورت یکدست پخته شود.

 

 

مرحله چهارم دنده کباب اصیل کرمانشاهی، طرز تهیه سس مخصوص دنده کباب

 

طرز-تهیه-دنده-کباب

 

در آخرین مرحله از درست کردن دنده کباب اصیل کرمانشاهی باید سس مخصوص آن را درست کنید. برای این کار مقداری کره داخل ماهیتابه بریزید. گاز را با حرارت ملایم روشن کنید و اجازه دهید کره آب شود. سپس پوست گوجه فرنگی‌ها را جدا کنید و آن‌ها را خرد کنید و به ماهیتابه اضافه کنید. گوجه فرنگی را خوب سرخ کنید تا به روغن بیفتد. سپس رب گوجه فرنگی را به همراه کمی زعفران، آب لیمو ترش و نمک و فلفل به آن اضافه کنید و خوب ترکیب کنید. سس را روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ بماند و جا بیفتد.

حتما بخوانید  طرز تهیه اصلی اکبر‌ جوجه مازندرانی رستورانی+تهیه اکبر جوجه با شیر

 

در نهایت بعد از درست کردن دنده کباب رستورانی خوشمزه، دو طرف کباب را به سس آغشته کنید و این کباب اصیل و خوشمزه را همراه با نان یا برنج میل کنید.

 

تخفیفات افق کوروش