3 مدل طرز تهیه شیرموز بستنی کشدار ساده و شکلاتی و رژیمی به روش کافی شاپی | مجله کوروش

طرز تهیه شیرموز بستنی ساده و شکلاتی و رژیمی

طرز تهیه شیرموز بستنی ساده و شکلاتی و رژیمی


17 تیر 1400 . زمان مطالعه: 10 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه شیرموز بستنی

در گرمای تابستان هیچ چیز به اندازه یک نوشیدنی خنک با بستنی حال آدم را خوب نمی کند. خوردن یک لیوان معجون با ترکیب موز، شیر و بستنی با تزیین های دلخواه، علاوه بر لذت بخش بودن، انرژی زیادی را به بدن می رساند. این نوشیدنی بسیار مقوی بین کودکان هم طرفدارهای زیادی دارد و کمتر کودکی دست رد به آن می زند. طرز تهیه شیرموز بستنی در خانه هم بسیار ساده است. برای خوش طعم ر شدن می توانید حتی مواد دیگری را به آن اضافه کنید. در این مطلب از سرویس آشپزی مجله کوروش به طرز تهیه شیرموز بستنی ساده، شکلاتی و رژیمی به روش کافی شاپی با مواد مختلف و فوت و فن های آن می پردازیم.

 

 

سرزمین بازی افق کوروش

فوت و فن های طرز تهیه شیرموز بستنی

 

فوت و فن های طرز تهیه شیرموز بستنی

 

 • شیرموز بستنی یا به قول فرنگی های میلک شیک موز کالری زیادی دارد، می توانید برای کم کردن میزان کالری، از شیر کم چرب در آن، استفاده و شکر را با عسل جایگزین کنید.

 

 • برای کشدار و غلیظ شدن شیرموز بستنی ثعلب یا خامه را در طرز تهیه شیرموز بستنی به کار ببرید. بهتر است به جای خامه صبحانه از خامه فرم گرفته استفاده کنید.

 

 • اگر هم زن یا مخلوط کن برقی در دسترس ندارید، برش های موز را با چنگال له و پوره کنید.

 

 • می توانید بستنی مورد استفاده در طرز تهیه شیرموز بستنی را با دستگاه مخلوط کن میکس کنید یا این که یک اسکوپ از آن را روی لیوان سرو بگذارید و خودتان جداگانه آن را نوش جان کنید.

 

 • در صورت تمایل موزها را از قبل برش بزنید و در فریزر بگذارید تا یخ بزنند سپس آن ها را پوره کنید. در این صورت شیرموز بستنی شما غلیظ تر خواهد شد. اگر موزها را یخ نزده استفاده می کنید، تکه های یخ را در آن به کار ببرید.

 

 • موادی را که در طرز تهیه شیرموز بستنی استفاده می کنید، بهتر است از قبل در یخچال یا فریزر نگهداری شده و کاملا سرد باشند.

 

 • برای این که میوه ها بین تیغه های مخلوط کن گیر نکنند، بهتر است اول شیر را بریزید و بعد موزها را اضافه کنید. هنگام مخلوط کردن مواد، حتما درِ میکسر را ببندید تا مواد به بیرون پاشیده نشوند.

 

 

تریین شیرموز بستنی

 

تریین شیرموز بستنی

 

 • اگر بابت سرازیر شدن شیرموز از لیوان نگران هستید، اسکوپ بستنی را قبل از ریختن شیرموز داخل لیوان بریزید. سپس شیر موز را به آن اضافه کنید. وقتی لیوان را پر کنید، بستنی خود به خود بالا می آید و روی لیوان می ایستد. بعد با برش های موز و مواد دلخواه دیگر آن را تزیین کنید.

 

 • می توانید از طعم های مختلف بستنی وانیلی، شکلاتی و … در طرز تهیه شیرموز بستنی استفاده کنید. همچنین استفاده از مغزها، جو پرک، اسمارتیز و شکلات های رنگی روی شیرموز بستنی، طعم آن را بسیار خوشمزه تر و زیباتر خواهد کرد.

 

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه بیش از ۳۰ میلک شیک کافی شاپی «

حتما بخوانید  طرز تهیه دسر سینه مرغ دروغین ترکیه ای با دو رنگ سفید و شکلاتی

 

 

طرز تهیه شیرموز مخصوص

طرز تهیه شیرموز مخصوص

 

قبل از هر چیز بهتر است طرز تهیه شیرموز مخصوص را به خوبی یاد بگیرید.

 

مواد لازم

 

موز: ۳ عدد

فروش اینترنتی افق کوروش

شیر: ۲ لیوان دسته دار فرانسوی

خلال بادام: ۱ قاشق چای خوری

پودر پسته: ۱ قاشق چای خوری

گردو پودر شده: ۱ قاشق چای خوری

شکر یا عسل: به میزان دلخواه

برش های موز (برای تزیین): به میزان دلخواه

 

 

طرز تهیه

 

موزها را پوست بگیرید و به صورت حلقه ای برش بزنید. بهتر است آن ها را در یک پلاستیک زیپ کیپ قرار دهید و شب تا صبح در فریزر بگذارید. بعد از این که موزها کاملا یخ زدند، آن ها را در مخلوط کن بریزید. شیر را به آن اضافه کنید. در صورت تمایل کمی خامه فرم گرفته یا همزده هم اضافه کنید.

همه مواد را کاملا با هم پوره و میکس کنید تا یک مخلوط یکدست داشته باشید. سپس مواد را در لیوان های جداگانه بریزید و روی آن را با پودر بادام، پسته و گردو تزیین کنید.

 

 

طرز تهیه معجون شیرموز

 

طرز تهیه معجون شیرموز

 

مواد لازم

 

موز: ۳ عدد

شیر: ۳ لیوان دسته دار فرانسوی

خامه فرم گرفته: ۳ قاشق غذاخوری

شکر: ۳ قاشق غذاخوری

گردو خرد شده: ۱ قاشق غذاخوری

پودر نارگیل: ۱ قاشق غذاخوری

شکلات تخته ای (طعم و رنگ دلخواه): ۱۰۰ گرم

 

 

طرز تهیه

 

برای تهیه شیرموز ابتدا شیر، شکر و خامه را در مخلوط کن هم بزنید

 

مرحله اول: شیر، شکر و خامه را در مخلوط کن هم بزنید

 

در اولین مرحله از طرز تهیه معجون شیرموز، ابتدا موزهای آن را خرد کنید. مانند روش قبل، بهتر است موزها را از قبل در فریزر قرار دهید تا یخ زده باشند. شیر و شکر را در مخلوط کن بریزید و خامه را به آن اضافه کنید. مواد را چند پالس بزنید تا خامه ها با شیر مخلوط شوند.

 

 

مرحله دوم: موز و دیگر مواد را اضافه کنید

 

موزها و شکلات تخته ای را اضافه کنید. دوباره شروع به پوره کردن مواد کنید تا مخلوطی یکنواخت و یک دست داشته باشید. معجون شیرموز را که به تنهایی به آن شیرموز هم گفته می شود، در لیوان بریزید. روی لیوان ها را از مغز های پودر شده بپاشید. با برش های موز، کناره لیوان را تزیین و آن را سرو کنید.

 

 

بیشتر بخوانید » بهترین پاتوق های معجون و ویتامینه تهران «

 

 

طرز تهیه شیرموز بستنی با ثعلب

 

شیرموز بستنی با ثعلب

 

مواد لازم

 

شیر: ۲ لیوان دسته دار فرانسوی

موز: ۴ عدد

بستنی با طعم دلخواه: ۴ اسکوپ

ثعلب: ۱ قاشق مرباخوری

خلال بادام، پودر پسته و نارگیل: به میزان دلخواه

 

 

طرز تهیه

 

برای درست کردن شیرموز بستنی، موز را آماده و شیر و ثعلب را مخلوط کنید

 

مرحله اول: موز را آماده و شیر و ثعلب را مخلوط کنید

 

در اولین مرحله از طرز تهیه شیرموز بستنی، مانند دو مدل قبل، موزها را برش بزنید و در یخچال یا فریزر قرار دهید تا سرد شوند یا یخ بزنند. شیر و ثعلب را در مخلوط کن بریزید و به هم بزنید تا شیر کمی غلیظ شود.

حتما بخوانید  2 طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر با گوشت و بدون گوشت

 

 

مرحله دوم: موزها را اضافه و مخلوط کنید. روی لیوان را بستنی بگذارید

 

موزهای سرد شده یا یخ زده را به مخلوط شیر و ثعلب اضافه کنید. مخلوط شیرموز را در لیوان ها بریزید. روی هر لیوان را یک اسکوپ بستنی قرار دهید. پودر نارگیل و پسته را به همراه خلال بادام، روی اسکوپ بستنی بپاشید. شیرموز بستنی شما آماده سرو است.

 

نکته: می توانید مقداری از بستنی را در شیرموزی که میکس می کنید، بریزید تا شیرموز غلیظ تر شود. یا کلا بستنی را با دیگر مواد میکس کنید و به صورت جداگانه آن را روی شیرموز قرار ندهید. چون خیلی ها ترجیح می دهند، شیرموز بستنی هم مثل معجون شیرموز یا اسموتی غلیظ باشد.

 

 

طرز تهیه شیرموز بستنی رژیمی

 

شیرموز بستنی رژیمی

 

 • برای این که شیرموز بستنی شما رژیمی شود و برای کسانی هم که رژیم لاغری را دنبال می کنند مناسب باشد، باید برخی مواد را حذف یا جایگزین کنید. در این روش سعی کنید شکر را کاملا حذف کنید. هر چند شیرینی شیرموز بستنی کمتر می شود، ولی موزی که در آن استفاده می کنید، اگر رسیده و شیرین باشد، طعم دلخواهتان را خواهد داشت.

 

 • سعی کنید از شیر کم چرب در طرز تهیه شیرموز بستنی رژیمی استفاده کنید. اگر می خواهید معجونتان کمی شیرین تر باشد، از شیر بدون لاکتوز هم می توانید استفاده کنید. چون شیرهای بدون لاکتوز به خاطر شکستن آنزیم ها، شیرینی بیشتری دارند.

 

 • در این روش حتما خامه را کاملا از دستور تهیه شیرموز بستنی حذف کنید. خامه کالری بسیار بالایی دارد و حذف آن کمک زیادی به رژیمی شدن شیرموز بستنی تان می کند.

 

 • حتی الامکان از بستنی های با چربی و قند کم استفاده کنید. می توانید از راهنمایی های روی بسته بندی بستنی کمک بگیرید. اگر خیلی حساس هستید، بستنی را هم خودتان در خانه و با مواد کم کالری درست کنید تا خیالتان حسابی راحت باشد.

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه ۷ مدل بستنی رژیمی خانگی «

 

 

طرز تهیه شیرموز بستنی شکلاتی

 

طرز تهیه شیرموز بستنی شکلاتی

 

در طرز تهیه شیر موز شکلاتی، موز خرد شده را با شیر، شکر بستنی و شکلات داخل میکسر بریزید تا همه مواد با هم مخلوط و کاملا پوره شوند. در نهایت باید روی مایه شیرموز بستنی، کف کند. بعد از آماده شدن شیر موز، آن را در لیوان بلند بریزید و با شکلات مایع تزیین کنید.

همچنین برای تزیین بهتر و به روش کافی شاپی، اول شکلات مایع را روی دیواره های داخلی لیوان بریزید. اسکوپ بستنی را داخل لیوان بریزید. سپس شیرموز را روی آن بریزید و بعد با مغزهای مختلف، پودر کاکائو و برش های میوه، آن را تزیین کنید.

بهتر است در این روش به جای بستنی وانیلی، از بستنی شکلاتی استفاده کنید.

 

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه بستنی شکلاتی چوبی و اسکوپی «

 

 

باشگاه مشتریان افق کوروش
نظرسنجی‌های افق کوروش

 • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

  نمایش نتایج

  Loading ... Loading ...