۵ طرز تهیه بستنی گیلاس با ثعلب، بدون ثعلب، یخی و یک دقیقه ای

۵ طرز تهیه بستنی گیلاس با ثعلب، بدون ثعلب، یخی و یک دقیقه ای


8 خرداد 1402 . زمان مطالعه: 11 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
۵ طرز تهیه بستنی گیلاس با ثعلب، بدون ثعلب، یخی و یک دقیقه ای
فهرست محتوا نمایش

بستنی گیلاس از انواع بستنی خوش‌رنگ با طعمی بی‌نظیر و یک دسر خوشمزه با گیلاس است که می‌توانید درست همانند حرفه‌ای‌ها آن را در خانه آماده کنید. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش می‌توانید با طرز تهیه ۴ مدل بستنی گیلاس با ثعلب و بدون ثعلب، بستنی یخی گیلاس و بستنی گیلاس با بستنی وانیلی مرحله به مرحله آشنا شوید. همچنین به شما خواهیم گفت طرز تهیه بستنی گیلاس یک دقیقه‌ای چگونه است؟ در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد دستور تهیه بستنی گیلاس پاسخ خواهیم داد.

 

طرز تهیه بستنی گیلاس بدون ثعلب

 

طرز تهیه بستنی گیلاس بدون ثعلب

 

مدت زمان آماده‌سازی بستنی گیلاس بدون ثعلب: ۱۰ دقیقه

مواد لازم برای تهیه بستنی گیلاس

 • گیلاس یخ‌زده بدون هسته: ۳ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • خامه سنگین: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • شیر: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • شکر: ۱/۳ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • نمک: ۱/۸ قاشق چای‌خوری
 • عصاره وانیل: ۱ قاشق چای‌خوری
 • تکه‌های شکلات: ۱/۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • روغن نارگیل یا کره: ۱ قاشق چای‌خوری

مراحل طرز تهیه بستنی گیلاس بدون ثعلب

 

مراحل طرز تهیه بستنی گیلاس بدون ثعلب

 

هر چند که بیشتر بستنی‌هایی که از بیرون تهیه می‌کنید، با ثعلب درست می‌شوند، اما شما می‌توانید بستنی گیلاس با بافتی منحصر‌به‌فرد و لذیذ را بدون ثعلب نیز درست کنید. در ادامه می‌توانید با مراحل درست کردن بستنی گیلاس بدون ثعلب آشنا شوید.

مرحله اول؛ میکس کردن مواد بستنی گیلاس

در اولین مرحله از طرز تهیه بستنی گیلاس بدون ثعلب باید گیلاس‌های یخ‌زده بدون هسته را همراه با خامه، شیر، شکر، نمک، وانیل، شکلات و کره در غذاساز یا مخلوط‌کن بریزید و مواد را به‌خوبی با هم ترکیب کنید تا یکدست شوند.

شما می‌توانید برای خرید انواع میوه‌ تازه، انواع خامه، انواع شیر، شکر، نمک، وانیل، کره و انواع شکلات از فروشگاه‌های افق کوروش به روش حضوری، تلفنی و اینترنتی، اقدام کنید.

مرحله دوم؛ سرو کردن بستنی گیلاس

معمولاً این بستنی باید درست بعد از میکس شدن سرو شود. اما اگر بافت بستنی شما کمی شل شده، می‌توانید برای حدود ۱ ساعت آن را در فریزر بگذارید و بعد سرو کنید. برای تزیین روی بستنی گیلاس می‌توانید از مقداری سس شکلات و گیلاس تازه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه بستنی سنتی به ۲ روش

طرز تهیه بستنی گیلاس با ثعلب

 

طرز تهیه بستنی گیلاس با ثعلب

 

مدت زمان آماده‌سازی بستنی گیلاس با ثعلب: ۲۰ دقیقه

مواد لازم برای تهیه بستنی گیلاس با ثعلب

 • گلاب: ۲ قاشق غذاخوری
 • عسل: ۲ قاشق غذاخوری
 • پودر پسته: ۱ قاشق غذاخوری
 • پودر ثعلب: ۱ قاشق چای‌خوری
 • وانیل: ۱/۲ قاشق چای‌خوری
 • گیلاس: ۵۰۰ گرم

مراحل طرز تهیه بستنی گیلاس با ثعلب

 

مراحل طرز تهیه بستنی گیلاس با ثعلب

 

یکی از اصولی‌ترین و بهترین روش‌های درست کردن بستنی خانگی استفاده از ثعلب است. با این روش بستنی شما بافتی نرم و کش‌دار پیدا می‌کند و درست مثل بستنی‌های آماده بیرونی می‌شود. در ادامه می‌توانید با طرز تهیه بستنی گیلاس با ثعلب آشنا شوید.

حتما بخوانید  طرز تهیه شاهی پنیر | غذای هندی ۳۰ دقیقه ای

مرحله اول؛ خارج کردن هسته گیلاس‌ها

در اولین مرحله از طرز تهیه بستنی گیلاس با ثعلب باید گیلاس‌ها را بشویید. سپس با استفاده از یک نی شیشه‌ای یا سیخ چوبی هسته آن‌ها را خارج کنید. روش‌های هسته‌گیری گیلاس را بلد هستید؟

مرحله دوم؛ میکس کردن مواد بستنی گیلاس

 

میکس کردن مواد بستنی گیلاس

 

بعد از خارج کردن هسته گیلاس‌ها، در این مرحله از طرز تهیه بستنی حرفه‌ای با طعم گیلاس باید گیلاس‌ها را همراه با پودر ثعلب، وانیل، عسل و گلاب در مخلوط‌کن بریزید و خوب با هم ترکیب کنید. میکس کردن مواد را تا زمانی که کاملاً یکدست شوند، ادامه دهید.

در صورت تمایل می‌توانید عسل و انواع عرقیات گیاهی مثل گلاب را از فروشگاه‌های افق کوروش به روش حضوری، اینترنتی یا تلفنی، خریداری کنید.

مرحله سوم، قرار دادن مواد بستنی گیلاس در فریزر

بعد از این که مواد به‌خوبی میکس شدند، پودر پسته را اضافه کنید و سپس مواد بستنی گیلاس را در یک قالب بریزید و در فریزر قرار دهید. هر ۲۰ دقیقه یک‌بار بستنی را هم بزنید و دوباره در فریزر بگذارید تا بافت نرم و کشداری پیدا کنید. بعد از ۳ تا ۴ بار تکرار این کار بستنی قوام مورد‌نظر را پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه اسموتی گیلاس کافی شاپی

طرز تهیه بستنی یخی گیلاس

 

طرز تهیه بستنی یخی گیلاس

 

مدت زمان آماده‌سازی بستنی گیلاس یخی: ۱۰ دقیقه

مواد لازم برای تهیه بستنی یخی گیلاس

 • گیلاس: ۵۰۰ گرم
 • عسل: ۲ قاشق غذاخوری
 • آب: ۲ قاشق غذاخوری

مراحل طرز تهیه بستنی آلاسکا گیلاس

یکی از پرطرفدارترین انواع بستنی گیلاس بستنی آلاسکا گیلاس است که بسیار سریع و راحت‌تر از سایر انواع بستنی گیلاس درست می‌شود. در ادامه می‌توانید با طریقه درست کردن بستنی یخی با گیلاس آشنا شوید.

مرحله اول؛ منجمد کردن گیلاس‌ها

در اولین مرحله از درست کردن بستنی یخی گیلاس باید گیلاس‌ها را بشویید و هسته آن‌ها را با یک نی، ماسوره خامه یا سیخ چوبی خارج کنید. سپس آن‌ها را در یک ظرف درب بسته بریزید و برای ۴ ساعت در فریزر قرار دهید تا منجمد شوند.

مرحله دوم؛ میکس کردن گیلاس‌ها با سایر مواد

در این مرحله باید گیلاس‌های منجمد شده را همراه با عسل و مقداری آب در غذاساز یا مخلوط‌کن بریزید. سپس دستگاه را روشن کنید تا همه مواد به‌خوبی میکس و یکدست شوند. اگر دوست دارید تکه‌های درشت گیلاس در بستنی باشند، می‌توانید چند عدد گیلاس بدون هسته را بعد از میکس کردن مواد به آن اضافه کنید.

تخفیفات لبنیات افق کوروش

مرحله سوم؛ قرار دادن مواد بستنی در فریزر

در این مرحله باید گیلاس میکس شده را در یک ظرف درب‌دار یا قالب‌های آماده بستنی یخی بریزید و برای ۶ تا ۷ ساعت در فریزر بگذارید. هر ۱ ساعت بستنی را از فریزر خارج کنید و با قاشق خوب هم بزنید تا سفت نشود.

مرحله چهارم؛ سرو کردن بستنی

بعد از حدود ۷ ساعت بستنی یخی گیلاس شما آماده است. می‌توانید بستنی را با استفاده از اسکوپ بردارید و در کاسه‌های مورد نظرتان بریزید. برای روی بستنی می‌توانید از سس شکلات یا مربای گیلاس خانگی استفاده کنید.

طرز تهیه بستنی گیلاس با بستنی وانیلی

 

طرز تهیه بستنی گیلاس با بستنی وانیلی

 

مدت زمان آماده‌سازی بستنی گیلاس وانیلی: ۱۰ دقیقه

مواد لازم برای تهیه بستنی گیلاس با بستنی وانیلی

 • گیلاس: ۳۰۰ گرم
 • بستنی وانیلی: ۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • خامه: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • پودر قند: ۱ قاشق غذاخوری

مراحل طرز تهیه بستنی گیلاس با بستنی وانیلی

 

مراحل طرز تهیه بستنی گیلاس با بستنی وانیلی

 

اگر در خانه بستنی وانیلی دارید و هوس بستنی گیلاس کرده‌اید، می‌توانید در عرض چند دقیقه‌ این بستنی ساده را به یک بستنی خاص و خوشمزه میوه‌ای تبدیل کنید. در ادامه می‌توانید با مراحل درست کردن بستنی گیلاس به شیوه‌ای راحت آشنا شوید.

مرحله اول؛ آماده کردن گیلاس‌ها

فروش ویژه حصولات صبحانه افق کوروش

در اولین مرحله از طرز تهیه بستنی گیلاس خانگی باید هسته گیلاس‌ها را جدا کنید. سپس آن‌ها را در مخلوط‌کن بریزید و میکس کنید و با استفاده از چاقو خرد کنید.

مرحله دوم؛ ترکیب کردن مواد بستنی گیلاس

بعد از آماده کردن گیلاس باید خامه و پودر قند را در یک ظرف با هم ترکیب کنید. سپس بستنی وانیلی را اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید. در نهایت گیلاس‌های خرد شده یا میکس شده را نیز در ظرف بریزید و دوباره مواد را هم بزنید.

حتما بخوانید  طرز تهیه شربت گل پنیرک در رنگ‌ های مختلف برای تابستان

مرحله سوم؛ سرو کردن بستنی گیلاس

 

سرو کردن بستنی گیلاس خانگی

 

بعد از ترکیب کردن مواد بستنی، باید آن را در یک ظرف بریزید و برای ۲ تا ۳ ساعت در فریزر قرار دهید تا بستنی سفت شود و خودش را بگیرد. در انتها بستنی گیلاس را با اسکوپ بردارید و در ظرف‌های مورد نظرتان بریزید. برای تزیین این بستنی می‌توانید از تکه‌های گیلاس تازه استفاده کنید.

شما می‌توانید برای تهیه انواع بستنی از جمله بستنی وانیلی و قند از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به‌صورت اینترنتی و تلفنی یا حضوری اقدام کنید.

طرز تهیه بستنی گیلاس بدون شیر، خامه و ثعلب

 

بستنی گیلاس بدون شیر و خامه

 

در این روش از تهیه بستنی گیلاس، فقط از مقداری گیلاس تازه و هر میوه دلخواه دیگر مثل موز یا میوه‌های ترش دلخواه می‌توانید استفاده کنید. هسته گیلاس‌ها را بگیرید. موزها را هم خرد کنید و در فریزر بگذارید تا هر دو میوه یخ بزنند. بعد آنها را در مخلوطکن پوره کنید و در قالب بستنی بریزید. قالب را به مدت ۵ تا ۶ ساعت در فریزر بگذارید و هر ۳۰ دقیقه آنها را هم بزنید. وقتی بستنی آماده شد، آن را اسکوپ بزنید و سرو کنید.

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه بستنی گیلاس

 

 نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه بستنی گیلاس

 

*برای تهیه بستنی گیلاس خانگی بهتر است از گیلاس‌های سالم، درشت و قرمز رنگ استفاده کنید تا بستنی شما هم رنگ جذاب‌تری داشته باشد و هم خوش طعم و لذیذ شود.

*مقدار شکر یا عسلی که برای شیرین کردن بستنی گیلاس استفاده می‌شود، کاملاً اختیاری است و شما می‌توانید با توجه به ذائقه خودتان آن را کم یا زیاد کنید.

*در صورت تمایل می‌توانید به بستنی یخی گیلاس یک عدد موز منجمد شده نیز اضافه کنید تا هم طعم بهتری پیدا کند و هم بافت بستنی شما نرم‌تر شود.

*در طرز تهیه بستنی یخی گیلاس می‌توانید برای رقیق کردن گیلاس‌ها به جای آب از شیر استفاده کنید.

*برای تهیه بستنی گیلاس در دستگاه بستنی‌ساز باید بعد از میکس کردن و آماده کردن مواد بستنی آن را در دستگاه بریزید تا بستنی شما آماده شود.

*برای خوش طعم شدن بستنی گیلاس در صورت تمایل می‌توانید از مقداری وانیل، هل، گلاب، آبلیمو و هر طعم‌دهنده دیگری استفاده کنید.

 

سوالات متداول

در طرز تهیه بستنی گیلاس با عسل از چه مقدار عسل استفاده می‌شود؟

مقدار شکر یا عسلی که برای شیرین کردن بستنی گیلاس استفاده می‌شود، کاملاً اختیاری است و شما می‌توانید با توجه به ذائقه خودتان آن را کم یا زیاد کنید.

طرز تهیه بستنی گیلاس یک دقیقه‌ای چگونه است؟

در دستور تهیه بستنی گیلاس یک دقیقه‌ای باید گیلاس‌های منجمد شده را با مقداری عسل و آب میکس کرده و آن را میل کنید.

 

 

محصولات مرتبط