طرز تهیه آبنبات کره ای سریال بازی مرکب

طرز تهیه آبنبات کره ای سریال بازی مرکب


18 مهر 1400 . زمان مطالعه: 8 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه آبنبات کره ای بازی مرکب

اگر این روزها سریال کره ای و مهیج بازی مرکب را دیده باشید، احتمالاً توجه شما هم مثل میلیون ها فرد دیگر در سراسر دنیا به آبنبات های مخصوصی که در چالش های یکی از مراحل بازی نشان داده می شود، جلب شده است. یک آبنبات نوستالژیک کره ای که به آن «دالگونا» گفته می شود و با محبوبیت یک باره سریال بازی مرکب در تمام دنیا شناخته شد. سال ها بود که مصرف این آبنبات ها در خود کشور کره به عنوان یکی از خوراکی های محبوب کره جنوبی نیز کاهش پیدا کرده بود. اما با معروف شدن فیلم بازی مرکب عده زیادی از مردم کره نیز بار دیگر به خوردن این آبنبات ها روی آوردند. باید بدانید که طرز تهیه آبنبات شکری کره ای بسیار ساده است و شما می توانید در عرض چند دقیقه آن را در خانه تهیه کنید. در این مقاله از سرویس آشپزی مجله کوروش می توانید با طرز تهیه آبنبات کره ای بازی مرکب آشنا شوید.

 

 

دالگونا یا آب نبات چوبی کره ای چیست؟

 

دالگونا یا آب نبات چوبی کره ای چیست؟

 

دالگونا، یا آب نبات لانه زنبوری نوعی آب نبات چوبی تافی مانند کره ای است که از ترکیب شکر با جوش شیرین تهیه می شود. ترکیب این دو ماده موجب می شود تا این آبنبات بافت اسفنجی منحصر به فردی داشته باشد. جالب است بدانید که دالگونا به زبان کره ای به معنی شیرین است.

 

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه نوشیدنی قهوه دالگونا

 

 

ماجرای آبنبات کره ای در سریال بازی مرکب چیست؟

 

ماجرای آبنبات کره ای در سریال بازی مرکب چیست؟

 

سریال بازی مرکب ماجرای افرادی از طبقات مختلف اجتماع است که به یک بازی دعوت می شوند. در این بازی آن ها باید برای زنده ماندن و برنده شدن دست به هر کاری بزنند. مراحل مختلف بازی مرکب بر اساس بازی های سنتی کره طراحی شده و در ظاهر خیلی ساده و راحت به نظر می رسد. در یکی از مراحل بازی افراد باید شکل وسط آبنبات را با استفاده از سوزن از اطراف آن جدا کنند. مهم ترین چالش بازی این است که در زمان جدا شدن آبنبات ها نباید ترک بخورند وگرنه فرد بازی را می بازد. همین موضوع در سریال بازی مرکب موجب شد تا افراد زیادی از سراسر دنیا شروع به انجام این چالش کنند و در شبکه های اینترنتی آن را به اشتراک بگذارند.

حتما بخوانید  5 طرز تهیه لواشک انار در آفتاب، فر، بخاری و شوفاژ بدون تلخی و تیرگی

 

 

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی سریال بازی مرکب

 

 

طرز تهیه آبنبات کره ای بازی مرکب

 

طرز تهیه آبنبات کره ای بازی مرکب

مدت زمان آماده سازی: ۵ دقیقه

مدت زمان پخت: ۱۰ دقیقه

مواد لازم برای ۱ آب نبات کره ای

 

شکر سفید یا قهوه ای: ۲۰ گرم یا ۱/۵ قاشق غذاخوری

جوش شیرین: ۱/۴ قاشق  چای خوری

 

 

طرز تهیه

 

 

مرحله اول؛  آب کردن شکر

 

درست کردن آب نبات کره ای با طرز تهیه آبنبات چوبی معمولی یک فرق بزرگ دارد و آن وجود جوش شیرین در آب نبات است. برای درست کردن هر آبنبات کره ای بازی مرکب شما به ۱/۵ تا ۲ قاشق غذاخوری شکر سفید یا قهوه ای و ۱/۴ قاشق چای خوری جوش شیرین نیاز دارید. شکر را داخل یک ملاقه فولادی یا قابلمه خیلی کوچک بریزید. حرارت گاز را روی دمای متوسط رو به پایین تنظیم کنید. قابلمه را کمی بالاتر از شعله نگه دارید. این کار موجب می شود تا گرما به صورت مستقیم با شکر برخورد نکند و نسوزد. با یک قاشق کوچک چوبی شکر را به طور مرتب هم بزنید. معمولاً کاراملی شدن شکر برای ۵ دقیقه طول می کشد.

 

آب کردن شکر برای درست کردن تافی معروف سریال بازی مرکب

 

مرحله دوم؛ اضافه کردن جوش شیرین

 

بعد از آب شدن شکر، در این مرحله از طرز تهیه آبنبات چوبی کره ای بازی مرکب باید جوش شیرین را که از ترکیبات آبنبات چوبی است، به آن اضافه کنید. بعد از اضافه کردن جوش شیرین سریع آن را با شکر کاراملی شده ترکیب کنید.

 

اضافه کردن جوش شیرین برای درست کردن آبنبات دالگونا سریال بازی مرکب

 

مرحله سوم، پهن کردن آب نبات کره ای

 

در این مرحله از طرز تهیه آبنبات کره ای بازی مرکب باید مواد آب نبات را به آرامی روی کاغذ روغنی بریزید. سپس با استفاده از وردنه یا پهنای قاشق آن را کاملاً پهن کنید.

 

پهن کردن آب نبات کره ای دالگونا

 

مرحله چهارم؛ قالب زدن آب نبات

 

بعد از اینکه آب نبات را روی کاغذ روغنی پهن کردید، باید قبل از خشک شدن آب نبات و زمانی که تنها کمی سرد شده، قالب شیرینی مورد نظرتان را روی آن فشار دهید. سپس چند دقیقه صبر کنید تا آب نبات کاملاً سرد و محکم شود.

حتما بخوانید  طرز تهیه شربت زرشک خوش رنگ و غلیظ به 4 روش خوشمزه

 

قالب زدن آب نبات کره ای دالگونا

 

نکات و فوت و فن های طرز تهیه آبنبات کره ای بازی مرکب

 

نکات و فوت و فن های طرز تهیه آبنبات کره ای بازی مرکب

 

  • بهتر است آبنبات کره ای بازی مرکب را در یک قابلمه یا ماهیتابه کوچک گود آماده کنید. حتی برای درست کردن یک آبنبات کره ای می توانید از یک قاشق فولادی نیز استفاده کنید.
  • فراموش نکنید که در طرز تهیه آبنبات کره ای بازی مرکب باید شعله گاز را روی حرارت متوسط تا کم تنظیم کنید و شکر را به صورت مرتب هم بزنید. تنها چند ثانیه بی دقتی در هم زدن آب نبات موجب سوختن آن می شود. بنابراین سعی کنید مواد را به صورت مرتب هم بزنید.
  • آب شدن شکر و آماده شدن کارامل کمی طول می کشد. بنابراین صبور باشید و شعله گاز را زیاد نکنید.
  • زمان اضافه کردن جوش شیرین به کارامل باید سرعت عمل بالایی داشته باشد و مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید.
  • قبل از فشار دادن قالب، اجازه دهید آبنبات شما برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه خنک شود. در غیر این صورت قالب به آبنبات می چسبد و جدا کردن آن سخت می شود.
  • برای شکل انداختن روی آبنبات کره ای می توانید به جای قالب، طرح مورد نظر خودتان را با استفاده از خلال دندان روی آب نبات بکشید.
  • توجه داشته باشید که فشردن دیر هنگام قالب روی آب نبات نیز می تواند موجب چسبیدن و سفت شدن قالب در آب نبات شود.
  • برای نگهداری آب نبات های کره ای می توانید آن ها را در یک ظرف محکم و در بسته قرار دهید و تا هفته ها در دمای اتاق نگهداری کنید.

 

 

جمع بندی نهایی

 

درست کردن آبنبات های خانگی لذت فوق العاده ای دارد. شما می توانید در عرض چند دقیقه آب نبات های سنتی کره ای را در خانه درست کنید و در جمع دوستان و اعضای خانواده از خوردن آن لذت ببرید. درست کردن اکثر آبنبات های خانگی بسیار راحت است. پس اگر به آبنبات سازی در خانه علاقه دارید، بهتر است همین حالا دست به کار شوید و این آب نبات های کره ای جذاب را درست کنید.

 

 

منابع: vegarecepten، whattocooktoday

 

کالابرگ الکترونیک