طرز تهیه حلیم گندم با بوقلمون کشدار و مجلسی در ۸ مرحله ساده

طرز تهیه حلیم گندم با بوقلمون کشدار و مجلسی در ۸ مرحله ساده


16 تیر 1403 . زمان مطالعه: 10 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه حلیم با بوقلمون در منزل

درست کردن حلیم گندم با بوقلمون یکی از مدل‌های طبخ پرطرفدار در میان انواع حلیم خوشمزه ایرانی است. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش ما طرز تهیه حلیم بوقلمون در منزل با گندم پوست کنده شده، گندم با پوست و بلغور گندم و ترفندها وریزه‌کاری‌های پخت حلیم با گوشت بوقلمون را به شما یاد می‌دهیم. ضمن اینکه نکات مهم و فوت و فن‌های خوشمزه شدن تهیه حلیم با بوقلمون و نکات کشدار شدن حلیم بوقلمون را به شما یاد می‌دهیم.

مواد لازم برای تهیه حلیم گندم با گوشت بوقلمون (برای ۴ الی ۵ نفر)

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
گندم پوست کنده ۵۰۰ گرم
گوشت بوقلمون ۵۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد بزرگ
برگ بو ۳ عدد
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه از هر کدام نصف قاشق چای‌خوری
روغن حیوانی یا کره آب شده به مقدار لازم برای تزیین
شکر، دارچین، کنجد و پودر نارگیل به مقدار لازم برای تزیین حلیم بوقلمون
نان برای سرو حلیم بوقلمون

 

نکته: اگر می‌خواهی حلیم نذری را با گوشت بوقلمون درست کنید برای تهیه حلیم نذری با گوشت بوقلمون برای ۵۰ نفر مقدار مواد گفته شده در این جدول را ۱۰ برابر کنید. یعنی شما به ۵ کیلوگرم گندم پوست کنده و ۵ کیلوگرم گوشت بوقلمون نیاز دارد.

اگر می‌خواهید حلیم نذری بوقلمون برای ۱۰۰ نفر درست کنید مقدار این مواد را ۲۰ برابر کنید. یعنی شما به ۱۰ کیلوگرم گوشت بوقلمون و ۱۰ کیلوگرم گندم نیاز دارید.

برای حلیم نذری بوقلمون برای ۲۰۰ نفر مقدار این مواد را ۴۰ برابر کنید. یعنی ۴۰ کیلوگرم گندم و ۴۰ کیلوگرم گوشت بوقلمون برای پخت حلیم نذری تهیه کنید.

 

مدت زمان آماده‌سازی مواد: ۲۰ دقیقه

مدت زمان پخت حلیم گندم با گوشت بوقلمون: ۴ الی ۵ ساعت

مراحل طرز تهیه حلیم بوقلمون با گندم پوست کنده

مراحل طرز تهیه حلیم بوقلمون با گندم پوست کنده

درست کردن حلیم گندم با بوقلمون به مواد اولیه ساده‌ای نیاز دارد. با دو ماده اولیه اصلی یعنی گوشت بوقلمون و گندم پوست کنده و با انجام مراحل زیر می‌توانید یک حلیم بوقلمون به سبک رستورانی و مجلسی داشته باشید.

مرحله اول: گندم‌ها را بخیسانید

گندم‌های پوست کنده را حدود هشت ساعت در آب بخیسانید تا کاملا نرم شده و آماده پخت شوند. برای این کار گندم پوست کنده را در یک ظرف مناسب ریخته و روی آن را با پارچه و یا یک ظرف دیگر بپوشانید و اجازه دهید برای هشت ساعت کاملا در آب باقی بمانند.

می‌توانید برای خرید گندم به صورت حضوری یا اینترنتی از فروشگاه‌های افق کوروش اقدام کنید.

مرحله دوم: گوشت بوقلمون را بپزید

در دومین مرحله از طرز تهیه حلیم با بوقلمون، گوشت بوقلمون را به همراه یک عدد پیاز و برگ بو، نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و آب روی حرارت بگذارید تا گوشت کاملا مغز پخت شود.

می‌توانید برای خرید گوشت بوقلمون، نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به صورت حضوری یا اینترنتی از فروشگاه‌های افق کوروش اقدام کنید.

مرحله سوم: بوقلمون پخته را ریش ریش کنید

بعد از حداقل ۱ الی یک و نیم ساعت و زمانی که از پختن گوشت بوقلمون اطمینان پیدا کردید آن را از قابلمه در آورده و به وسیله یک چنگال به طور کامل ریش ریش کنید. در این مرحله به یاد داشته باشید که مقداری از آب گوشت بوقلمون را نیز نگه دارید.

حتما بخوانید  طرز تهیه اسپاگتی اسفناج به 3 روش

مرحله چهارم: گندم خیس شده را بپزید

بعد از آنکه گندم‌ها به خوبی خیس خوردند آنها را با یک لیتر آب روی حرارت قرار دهید تا زمانی که آب به جوش بیاید، سپس حرارت شعله را کم کنید. از آنجایی که گندم در حال پخت به سرعت ته می‌گیرد، به‌طور مداوم به آن سر بزنید و هر ۵ دقیقه یکبار با قاشق و یا کفگیر گندم‌ها را هم بزنید.

در این مرحله از تهیه حلیم با بوقلمون هر زمان احساس کردید آب داخل قابلمه برای پختن گندم‌ها کم شده حتما به آن مقداری آب جوش اضافه کنید تا گندم حسابی بپزد.

مرحله پنجم: له کردن گندم‌های پخته شده

بعد از آنکه گندم کاملا پخت و آب را به خود جذب کرد نوبت به له کردن آنها می‌رسد. گندمی که به اندازه کافی پخته شود به حالت له شده در می‌آید اما برای آنکه کاملا به حالت پوره دربیاید و یکدست شود باید آن را با گوشتکوب دستی یا برقی یا میکسر له کرد. گندم پخته شده را حدود ۱ تا ۲ دقیقه با میکسر میکس کنید یا با گوشتکوب له کنید تا به حالت پوره درآید.

مرحله ششم: گندم میکس شده را از صافی رد کنید

زمانی که گندم به اندازه کافی میکس شد و حالت کشدار به خودش گرفت آن را از صافی رد کنید. هنگام از صافی رد کردن، گندم‌های میکس شده را با قاشق به صورت دورانی فشار دهید تا کاملا از صافی رد شوند. در این مرحله می‌توانید مقداری آب گوشت بوقلمون را به گندم اضافه کنید تا گندم پخته شده به راحتی از صافی رد شود.

مرحله هفتم: کوبیدن گوشت بوقلمون با گندم

در این مرحله مقداری از گندم پخته شده و صاف شده را با گوشت بوقلمون به صورت کامل میکس کنید و حسابی با گوشتکوب دستی بکوبید. این کار به کشدار شدن حلیم کمک می‌کند. سپس ترکیب به دست آمده را به مابقی گندم پخته شده اضافه کنید و به صورت کامل ترکیب نمایید.

مرحله هشتم: حلیم بوقلمون را بپزید

ترکیب گندم و گوشت بوقلمون میکس شده را که در واقع همان مایه حلیم است را روی حرارت ملایم قرار دهید و به طور مداوم به صورت هفت و هشتی هم بزنید تا ته نگیرد (حلیم را به شکل دورانی هم نزنید چون حالت کشدار خود را از دست می‌دهد). هم زدن هفت و هشتی حلیم علاوه بر جلوگیری از ته گرفتن آن به کشدار شدن نهایی آن نیز کمک می‌کند. در این مرحله برای پخت حلیم با گوشت بوقلمون حدودا به یک ساعت زمان نیاز دارید.

مرحله آخر: حلیم بوقلمون را تزیین و سرو کنید

بعد از یک ساعت و زمانی که حلیم گندم و بوقلمون به غلظت کافی رسید آن را از روی حرارت برداشته و در ظرف مناسب سرو کنید. حلیم را با دارچین، شکر، پودر نارگیل و کره آب شده و یا روغن حیوانی تزیین و با نان میل کنید. راستی! اگر طعم شکر را در حلیم نمی‌پسندید حلیم را به جای شکر با مقداری نمک میل کنید. نوش جان!

می‌توانید برای خرید نان، دارچین، شکر، پودر نارگیل و کره به صورت حضوری یا اینترنتی از فروشگاه‌های افق کوروش اقدام کنید.

روش تهیه حلیم بوقلمون با بلغور گندم و گندم با پوست

طرز تهیه حلیم بوقلمون با بلغور گندم و گندم با پوست

روش پخت در طرز تهیه حلیم بوقلمون با بلغور گندم، گندم پوست کنده شده و گندم با پوست یکسان است. تفاوت‌ها مربوط به زمان پخت حلیم می‌شود. استفاده از بلغور گندم در تهیه حلیم، زمان پخت آن را پایین‌تر می‌آورد اما در مقایسه با تهیه حلیم با گندم، قوام و کشداری کمتری دارد.

همچین استفاده از گندم با پوست برای درست کردن حلیم بوقلمون یا حلیم گندم مجلسی به زمان بیشتری برای از صافی رد کردن نیاز دارد؛ چرا که هنگام پختن گندم پوست آن جدا می‌شود و به صورت کامل باقی می‌ماند. از صافی رد کردن پوست گندم زمان بیشتری می‌برد به همین دلیل استفاده از گندم بدون پوست برای تهیه حلیم گندم توصیه می‌شود.

حتما بخوانید  2 طرز تهیه مربای زنجبیل تازه با شکر و عسل بدون شکرک و کپک

نکات مهم در طرز تهیه حلیم با گوشت بوقلمون

  • برای درست کردن حلیم بوقلمون استفاده از فیله بوقلمون به جای ران بوقلمون به دلیل بافت یکدستی که دارد توصیه می‌شود.
  • برای آنکه زمان پخت حلیم کاهش یابد اجازه بدهید گندم به طور کامل خیس بخورد. هرقدر گندم بهتر خیس خورده باشد حلیم سریع‌تر پخته می‌شود.
  • بوقلمون را حتما با ادویه‌های مناسب و پیاز و برگ بو بپزید تا بوی زهم آن گرفته شود.
  • حتما در هنگام پخت حلیم توجه داشته باشید که آب آن کم نشود. در هر مرحله از تهیه حلیم در صورت نیاز به آن آب جوش اضافه کنید، با این کار از سفت شدن ترکیب نهایی حلیم گندم جلوگیری خواهید کرد.
  • اگر به گندم‌ زمان کافی برای پخت ندهید و پیش از پخته شدن آن را از روی حرارت بردارید حلیم به دست آمده سفت خواهد شد.
  • خواص حلیم با گوشت بوقلمون چیه؟ اگر حلیم را با بوقلمون می‌پزید باید بدانید گوشت بوقلمون منبع غنی از اسید آمینه حیاتی «تریپتوفان» است که در بدن انسان ساخته نمی‌شود و به همین خاطر باید از طریق رژیم غذایی به سلول‌های بدن برسد. تریپتوفان برای تنظیم الگوی خواب، پیشگیری از افسردگی و بهبود خلق‌و‌خو ضروری است. کمبود تریپتوفان در بدن سبب کاهش ترشح هورمون سروتونین و در نتیجه بی‌خوابی، افسردگی، تحریک پذیری، اضطراب، و پایین بودن تمرکز می‌شود. همچنین بوقلمون منبع سرشاری از ویتامین B و پروتئین است. علاوه بر این گوشت بوقلمون چربی کمی دارد و چربی‌های موجود در آن، عموما غیر اشباع است که در بدن تجزیه می‌شود و به تأمین انرژی بدن کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: رازهای درست کردن حلیم کشدار بازاری

فوت و فن‌های خوشمزه‌تر شدن حلیم با بوقلمون خانگی

فوت و فن‌های خوشمزه‌تر شدن حلیم بوقلمون در منزل

آیا می‌توان از گوشت قرمز به جای گوشت بوقلمون استفاده کرد؟

بله. گوشت قرمز طعم متفاوتی به حلیم می‌دهد اما بوقلمون در هنگام پخت حجم خود را از دست نمی‌دهد؛ ضمن آنکه خواص گوشت بوقلمون برای سلامت بدن بی‌شمار است.

برای کشدار شدن حلیم بوقلمون چه کاری باید انجام داد؟

راز کشدار شدن حلیم بازاری در مرحله ترکیب و کوبیدن گوشت با گندم پخته شده است. این مرحله را برای داشتن بهترین حلیم بوقلمون حتما انجام دهید. این نکته طلایی را به خاطر داشته باشید هرچه بیشتر حلیم را بکوبید بیشتر کش خواهد آمد. سایر ترفندهای کشدار شدن حلیم بازاری عبارتند از:

  • گوشت بوقلمون، گوسفند یا مرغ را نباید قبل از پختن، خرد کنید. اگر گوشت به صورت تکه‌ای و ریز، خرد شده و پخته شود، بافت‌های منسجم گوشت بریده می‌شود و در زمان ریش ریش شدن، این رشته‌های کوتاه، انسجام کافی به حلیم نمی‌دهند. گوشت را به صورت درسته بپزید و بعد از پخت ریش ریش و له کنید.
  • برای کوبیدن گوشت بهترین وسیله، گوشتکوب دستی و بعد گوشتکوب برقی است. از مخلوط‌کن یا چرخ گوشت برای پوره کردن گوشت حلیم، استفاده نکنید.
  • هر چه گندم را بعد از پخت بیشتر بکوبید، حلیم کشدارتر می‌شود.
  • در زمان هم زدن حلیم، به صورت دورانی آن را هم نزنید. مدل هم زدن حلیم باید هفت و هشتی باشد تا حلیم کشدار شود.

 

 

محصولات مرتبط