طرز تهیه انبه قرمزی به ۲ روش ساده و دو رنگ کافی شاپی

طرز تهیه انبه قرمزی به ۲ روش ساده و دو رنگ کافی شاپی


30 شهریور 1401 . زمان مطالعه: 8 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه انبه قرمزی به 2 روش ساده و دو رنگ کافی شاپی

انبه قرمزی یک نوع نوشیدنی تابستانی خنک و خوش‌طعم است که می‌تواند در روزهای گرم تابستان بدنتان را از درون خنک کند. در طرز تهیه انبه قرمزی از ترکیب میوه‌هایی مثل انگور قرمز، انبه و آب انار طبیعی استفاده می‌شود. طعم این نوشیدنی بسیار متفاوت است و بسیار سریع و راحت آماده می‌شود. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش می‌توانید با آموزش درست کردن انبه قرمزی آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد درست کردن انبه قرمزی با آب انگور و آب انار پاسخ خواهیم داد.

 

مواد لازم برای تهیه انبه قرمزی با آب انگور و آب انار

 • انگور قرمز: ۲ خوشه
 • انبه: ۱/۲ یک عدد
 • انار: ۱ عدد
 • یخ: ۴ تا ۵ تکه

مدت زمان آماده سازی: ۱۵ دقیقه

مراحل طرز تهیه انبه قرمزی

مراحل طرز تهیه انبه قرمزی

انبه قرمزی یکی از خوشمزه‌ترین نوشیدنی‌های تابستانی است و بسیار سریع و ساده در چهار مرحله آماده می‌شود. در ادامه می‌توانید با روش درست کردن انبه قرمزی با آب انگور و آب انار طبیعی آشنا شوید.

مرحله اول؛ آماده کردن میوه‌ها

در اولین مرحله از طرز تهیه نوشیدنی انبه قرمزی باید انبه، انگور و انار را بشویید. سپس پوست میوه انبه را جدا کنید و آن را از وسط نصف کنید. بعد از جدا کردن هسته انبه نصف آن را برای تهیه انبه قرمزی کنار بگذارید. سپس به سراغ دانه کردن انار بروید و انگور را از خوشه جدا کنید و برای تهیه انبه قرمزی کنار بگذارید.

مرحله دوم؛ آماده کردن آب انگور و آب انار

در این مرحله از طرز تهیه انبه قرمزی باید انارهای دانه شده را همراه با انگور در آبمیوه‌گیری بریزید و میوه‌ها را آب بگیرید. می‌توانید آب انگور و آب انار را به صورت جداگانه آماده کنید و یا آن‌ها را با هم در دستگاه آبمیوه‌گیری بریزید.

مرحله سوم؛ ترکیب کردن آب انگور و انار با انبه

ترکیب کردن آب انگور و انار با انبه

بعد از آماده شدن آب انار و آب انگور باید ترکیب این آبمیوه را همراه با انبه خرد شده و یخ در مخلوط‌کن بریزید. دستگاه را برای ۳۰ ثانیه روشن کنید تا میوه‌ها کاملاً با هم میکس شوند و نوشیدنی لذیذ شما آماده شود.

جشنواره بازگشت به مدرسه
حتما بخوانید  طرز تهیه و ترکیب و اندازه سبزی قورمه سبزی در شهرهای مختلف

مرحله چهارم؛ سرو کردن نوشیدنی انبه قرمزی

بعد از آماده شدن انبه قرمزی می‌توانید آن را در لیوان مورد نظرتان سرو کنید. سپس می‌توانید مقداری انبه خرد شده، دانه انار یا انگور داخل نوشیدنی بیندازید تا جلوه جذاب‌تری پیدا کند.

مواد لازم برای تهیه انبه قرمزی دو رنگ

 • انبه: ۲ عدد
 • یخ: به مقدار لازم
 • آب: به مقدار لازم
 • آب انگور: ۱/۴ لیوان فرانسوی دسته‌دار
 • آب انار: ۱/۴ لیوان فرانسوی دسته‌دار

مدت زمان آماده سازی: ۲۰ دقیقه

مراحل درست کردن انبه قرمزی دو رنگ

طرز تهیه انبه قرمزی دو رنگ

اگر اهل تزیینات غذا و سرو کردن نوشیدنی‌های رنگارنگ باشید، احتمالاً دوست دارید نوشیدنی انبه قرمزی را هم به شکل متمایز و جذاب‌تری آماده کنید. انبه قرمزی دو رنگ یکی از جذاب‌ترین روش‌های آماده کردن این نوشیدنی است که اتفاقاً بسیار راحت و سریع آماده می‌شود. در ادامه می‌توانید با طریقه درست کردن انبه قرمزی دو رنگ آشنا شوید.

مرحله اول؛ آماده کردن آب انبه

در اولین مرحله از طرز تهیه انبه قرمزی باید انبه‌ها را بشویید و پوست و هسته آن‌ها را جدا کنید. سپس انبه‌ها را خرد کنید و در مخلوط‌کن بریزید. مقداری آب به انبه اضافه کنید و دستگاه را روشن کنید تا آب انبه شما آماده شود. از آنجایی که انبه میکس شده به تنهایی بافت غلیظی دارد، می‌توانید به اندازه‌ای که آب انبه غلظت مناسبی پیدا کند، به آن آب اضافه کنید.

مرحله دوم؛ سرو کردن انبه قرمزی دو رنگ

بعد از آماده شدن آب انبه، باید لیوان مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس نصف لیوان را با آب انبه پر کنید و چند عدد یخ نیز در هر لیوان بیندازید. حالا آب انگور و آب انار طبیعی را با هم ترکیب کنید و روی آب انبه بریزید. در این مرحله به هیچ عنوان نباید آبمیوه‌ها را با هم ترکیب کنید. برای تزیین روی انبه قرمزی می‌توانید از دانه انار، انگور یا تکه‌های انبه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه ترشی انبه به ۴ روش

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه انبه قرمزی

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه انبه قرمزی

 • برای درست کردن نوشیدنی انبه قرمزی با آب انگور و آب انار هیچ نیازی به اضافه کردن شکر نیست، اما در صورتی که دوست دارید طعم نوشیدنی شما شیرین‌تر شود، می‌توانید از مقدار انبه بیشتری در آن استفاده کنید.
 • برای تهیه انبه قرمزی سعی کنید از انار شیرین و رسیده و انگور قرمز رسیده استفاده کنید تا طعم نوشیدنی شما لذیذتر شود.
 • پیشنهاد می‌شود در طرز تهیه انبه قرمزی از انار، انگور و انبه تازه استفاده شود، اما در صورتی که به میوه انگور تازه یا انار دسترسی ندارید می‌توانید از آبمیوه‌های طبیعی موجود در بازار استفاده کنید.
 • برای سرو کردن انبه قرمزی بهتر است از لیوان‌های بلند و باریک استفاده کنید.
 • برای خوشمزه‌تری شدن نوشیدنی انبه قرمزی می‌توانید انبه را برای چند ساعت در فریزر قرار دهید تا منجمد شود. سپس از انبه یخ زده برای تهیه این نوشیدنی استفاده کنید. این کار هم بافت غلیظ‌تری به نوشیدنی شما می‌بخشد و هم مزه آن را لذیذتر می‌کند.
 • در طرز تهیه انبه قرمزی می‌توانید به جای استفاده از آب انگور از انگور میکس شده نیز استفاده کنید. در صورتی که از این روش استفاده می‌کنید، بهتر است انگور شما بدون هسته باشد تا نوشیدنی طعم و ظاهر جذاب‌تری پیدا کند.
 • اگر برای آب گرفتن انگور و انار به آبمیوه‌گیری دسترسی ندارید، می‌توانید انگور و انار را با استفاده از مخلوط‌کن یا گوشتکوب برقی میکس کنید. سپس این ترکیب را از صافی رد کنید و برای تهیه انبه قرمزی مورد استفاده قرار دهید.
 • برای خوش عطر و خوش طعم شدن نوشیدنی انبه قرمزی خانگی می‌توانید مقداری پودر دارچین، عصاره وانیل یا پودر زنجبیل به آن اضافه کنید.
 • در صورتی که برای تهیه انبه قرمزی از انبه یخ‌زده استفاده می‌کنید، نیازی به اضافه کردن تکه‌های یخ به نوشیدنی نیست.
 • انبه قرمزی یک نوشیدنی با طبع متعادل است که برای همه افراد مفید است. از آنجایی که طبع انبه و انگور قرمز گرم است و طبع انار سرد است، ترکیب این میوه‌ها با هم موجب می‌شود تا یک نوشیدنی با طبع متعادل ایجاد شود.
 • در صورت تمایل می‌توانید در زمان سرو یک اسکوپ بستنی وانیلی روی نوشیدنی قرار دهید تا نوشیدنی شما ظاهر دلچسب‌تری پیدا کند.
 • برای تهیه انبه قرمزی خانگی می‌توانید به جای استفاده از میوه‌های تازه از آب میوه انگور، انار و انبه نیز استفاده کنید. برای این کار باید آبمیوه‌های هر یک از این میوه‌ها را به صورت آماده خریداری کنید و یا در خانه درست کنید و سپس همه آن‎ها را با هم ترکیب کنید.
 • از آن جایی که در طرز تهیه انبه قرمزی از آب انار و انگور قرمز استفاده می‌شود، این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان است و برای تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین جلوگیری از سرماخوردگی و بیماری‌های ویروسی و عفونی بسیار مفید است.
حتما بخوانید  طرز تهیه کیمچی ترشی کره ای با کاهو و ترب و پیازچه

سوالات متداول

برای درست کردن انبه قرمزی از ترکیب چه میوه‌هایی استفاده می‌شود؟

برای درست کردن انبه قرمزی از ترکیب انگور، انار و انبه استفاده می‌شود.

روش شیرین کردن نوشیدنی انبه قرمزی چگونه است؟

برای درست کردن نوشیدنی انبه قرمزی با آب انگور و آب انار هیچ نیازی به اضافه کردن شکر نیست، اما در صورتی که دوست دارید طعم نوشیدنی شما شیرین‌تر شود، می‌توانید از مقدار انبه بیشتری در آن استفاده کنید.

طبع نوشیدنی انبه قرمزی سرد است یا گرم؟

انبه قرمزی یک نوشیدنی با طبع متعادل است که برای همه افراد مفید است. از آنجایی که طبع انبه و انگور قرمز گرم است و طبع انار سرد است، ترکیب این میوه‌ها با هم موجب می‌شود تا یک نوشیدنی با طبع متعادل ایجاد شود.

 

کالابرگ الکترونیک