3 مدل طرز تهیه سالاد انار و کلم خوشمزه به روش رستورانی | مجله کوروش

۳ مدل طرز تهیه سالاد انار و کلم خوشمزه به روش رستورانی

۳ مدل طرز تهیه سالاد انار و کلم خوشمزه به روش رستورانی


7 دی 1401 . زمان مطالعه: 9 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
3 مدل طرز تهیه سالاد انار و کلم خوشمزه به روش رستورانی

سالاد انار و کلم از انواع سالاد خوشمزه و خوشرنگ پاییزی است که معمولا برای مناسبت‌های خاص مثل شب یلدا یا مهمانی‌های مجلسی تهیه و سرو می‌شود. این سالاد را با مواد مختلفی می‌توانید تهیه کنید و در مورد سس سالاد هم دستتان باز است تا طعم‌های جدیدی را به آن اضافه کنید. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش طرز تهیه ۳ مدل سالاد انار و کلم می‌پردازیم تا با درست کردن هر کدام از این سالادها، رژیم غذایی خود را متنوع‌تر کنید.

 

تخفیفات افق کوروش

 

طرز تهیه سالاد انار و کلم

 

طرز تهیه سالاد انار و کلم

کالاهای تخفیف دار افق کوروش

 

مواد لازم برای تهیه سالاد کلم انار و گردو

 

• انار (ترجیحا قرمز): ۲ عدد
• کلم بنفش: ۱ عدد متوسط
• مغز گردو: ۱۰۰ گرم

 

مواد لازم برای تهیه سس سالاد

 

• سس مایونز: ۲ قاشق غذاخوری
• ماست چکیده: ۴ قاشق غذاخوری
• آبلیمو تازه: ۱ قاشق غذاخوری
• نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم

 

مراحل طرز تهیه سالاد انار و کلم قرمز

 

برای درست کردن سالاد انار و کلم، باید کلم خرد شده و انار دانه شده را با هم مخلوط کنید و سس سالاد و دیگر مواد را به آن بیفزایید و هم بزنید تا یکدست شود. این سالاد را قبل از سرو در یخچال بگذارید و به صورت خنک میل کنید. در ادامه مراحل تهیه این سالاد خوشمزه و متفاوت را بخوانید.

 

مرحله اول: مواد سالاد را آماده کنید

 

در اولین مرحله از طرز تهیه سالاد انار و کلم با گردو، کلم‌ را بشویید و برگ‌های پوسیده آن را جدا کنید. انارها را هم بشویید و با چاقو، به ۴ قاچ تقسیم کنید. انارها را دانه کنید و پوست و غلاف نازک بین دانه‌های انار را دور بریزید. کلم‌ها را هم با چاقو به صورت ریز خرد کنید. اگر می‌خواهید اندازه آنها ریز باشد، از رنده درشت استفاده کنید. انار دانه شده و کلم‌ها را در یک ظرف مناسب بریزید.

 

مرحله دوم: سس سالاد را درست کنید

 

در یک کاسه، سس مایونز، ماست چکیده، آبلیمو ترش و نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید تا یکدست شود. سپس سس به دست آمده را به ظرف سالاد اضافه کنید و همه مواد را با قاشق کاملا هم بزنید تا سس به صورت یکنواخت، روی کلم‌ها را بپوشاند.

 

مرحله سوم: سالاد انار و کلم را سرو کنید

 

در آخرین مرحله از طرز تهیه سالاد انار و کلم قرمز، طعم سالاد را بچشید و در صورت دلخواه میزان نمک و فلفل را اندازه کنید. مغز گردو را خرد کرده و به سالاد اضافه کنید. ظرف سالاد را در یخچال قرار دهید تا خنک شود. سپس آن را در کنار غذا سرو کنید.

 

طرز تهیه سالاد انار و کلم و هویج

 

طرز تهیه سالاد انار و کلم و هویج

 

مواد لازم برای تهیه سالاد انار و کلم سفید

 

• کلم بنفش خرد شده: ۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• گل کلم: ۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• هویج خرد شده: ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• انار دانه شده: ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• گردو خرد شده: ۱/۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی

حتما بخوانید  طرز تهیه قیمه نجفی نذری به روش عراقی مرحله به مرحله

 

مواد لازم برای تهیه سس سالاد

 

• سرکه بالزامیک: ۲ قاشق غذاخوری
• سس مایونز: ۵ قاشق غذاخوری
• آبلیمو: ۱ قاشق غذاخوری
• گلپر: ۱ قاشق چای‌خوری
• نمک: ۲/۳ قاشق چای‌خوری

 

مراحل طرز تهیه سالاد کلم و انار و هویج

 

در طرز تهیه این سالاد، از سبزیجات متنوع‌تری استفاده شده است و چاشنی آن هم به ترشی بیشتری می‌زند. اگر سس بالزامیک در دسترس نداشتید، می‌توانید آن را با آبلیمو یا سس سویا جایگزین کنید. در صورت استفاده از سس سویا، نمک را از دستور تهیه سالاد حذف کنید. سالاد انار و کلم و هویج را به صورت سرد سرو کنید. برای تهیه این سالاد مراحل زیر را انجام دهید.

 

مرحله اول: مواد سالاد را آماده کنید

 

برای درست کردن سالاد کلم، هویج و انار، کلم‌ بنفش و گل کلم را بشویید و خرد کنید. اندازه این سبزیجات خرد شده کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و می‌توانید آن‌ها را درشت یا ریز خرد کنید. همه این سبزیجات را به همراه انارهای دانه شده در یک ظرف بریزید و با هم مخلوط کنید تا رنگ‌های متنوع سالاد، پخش شود.

 

مرحله دوم: سس سالاد را آماده کنید

 

در یک ظرف همه مواد سس را با هم مخلوط کنید تا یکدست شود. آن را بچشید و به دلخواه چاشنی‌ها را کمتر یا بیشتر در نظر بگیرید. سس را به ظرف سالاد اضافه کنید و مواد را با هم ترکیب کنید تا سس کاملا در سالاد پخش شود. سالاد را در یخچال قرار دهید تا خنک شود. سپس آن را به تنهایی به عنوان شام سبک رژیمی یا در کنار غذا سرو کنید.

 

طرز تهیه سالاد انار و کلم و لبو

 

سالاد انار و کلم و لبو

 

مواد لازم برای تهیه سالاد کلم و انار و لبو

 

• کلم بنفش: ۱ عدد
• لبو: ۲ عدد متوسط
• انار: ۱ عدد بزرگ
• پیاز قرمز: ۱ عدد متوسط

 

مواد لازم برای تهیه سس سالاد

 

• لیموی تازه: ۱ عدد
• خامه یا ماست شیرین: ۵ قاشق غذاخوری
• سس مایونز: ۳ قاشق غذاخوری
• عسل: ۱ قاشق چای‌خوری (دلخواه)
• نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم

 

مراحل طرز تهیه سالاد انار و کلم و لبو

 

برای درست کردن این سالاد، باید کلم قرمز و لبوها را خرد کنید. می‌توانید آنها را رنده هم بکنید. پیازها را خرد و انارها را هم دانه کنید. سپس سس سالاد را در ظرفی جدا تهیه و با هم مخلوط کنید. این سالاد هم خواص لبو و هم خواص انار را در کنار کلم دارد.

 

مرحله اول: مواد سالاد کلم را آماده کنید

 

در اولین مرحله از طرز تهیه سالاد انار، کلم و لبو، کلم و لبو را بشویید. کلم بنفش را یا با چاقو خیلی ریز خرد کنید یا با رنده درشت، رنده کنید. لبو را هم بشویید و بعد از جدا کردن ریشه، آن را رنده کنید. بهتر است از رنده درشت استفاده کنید تا آب لبو زیادی خارج شود. در صورتی که می‌خواهید لبوها را خرد کنید، حتما برش‌های باریک و نازک داشته باشد تا به راحتی خورده شود.

حتما بخوانید  3 طرز تهیه ماهی کولی به روش سوخاری، کبابی و ساندویچی

 

مرحله دوم: سس سالاد کلم را آماده کنید

 

در ادامه انارها را شسته و دانه کنید. سپس آب یک لیمو را بگیرید و هسته‌ها را جدا کنید. بقیه مواد سس را در یک کاسه با هم ترکیب کنید تا یکدست شود. سس را به کاسه سالاد اضافه کنید و مواد را کاملا هم بزنید تا سالاد به سس کاملا آغشته شود. در آخر نمک و فلفل را اندازه کنید و سالاد آماده شده را در یخچال بگذارید تا کمی خنک شود. سالاد را در کنار غذا سرو کنید.

 

فوت و فن‌های طرز تهیه سالاد کلم و انار

 

فوت و فن های طرز تهیه سالاد کلم و انار

 

*از مواد مختلفی می‌توانید در سالاد انار و کلم استفاده کنید. مثلا در طرز تهیه سالاد انار و کلم و کشمش، به هر روشی که می‌خواهید سالاد را درست کنید و در آخر به اندازه ۲ تا ۳ قاشق کشمش بدون هسته به مواد سالاد اضافه کنید.

*اگر می‌خواهید طعم سالاد انار و کلم به ترشی بزند، به جای کشمش از زرشک تازه یا خشک استفاده کنید. زرشک‌ خشک را حتما قبل از اضافه کردن به سالاد، در مقداری آب به مدت حداقل ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بخیسانید و سپس آن را آبکش کرده و به سالاد اضافه کنید.

* در طرز تهیه سالاد کلم و انار می‌توانید از انواع کلم‌ها استفاده کنید. در طرز تهیه سالاد کلم سفید و انار، از کلم برگ و کلم گل استفاده کنید. استفاده از کلم قمری در طرز تهیه سالاد انار چندان متداول نیست ولی به خاطر عطر فوق العاده‌ای که دارد، می‌توانید مقداری از آن را رنده کرده و به مواد سالاد بیفزایید. همچنین استفاده از کلم بروکلی در طرز تهیه سالاد انار با کلم، متداول است و به سلیقه شما بستگی دارد.

*به دلخواه می‌توانید از سبزی‌های معطر تازه یا خشک برای روی سالاد استفاده کنید.

*در برخی دستورالعمل‌ها برای مقوی‌تر شدن سالاد، از حبوبات پخته شده مثل نخود، لوبیا، نخود فرنگی و حتی ذرت هم استفاده می‌شود. شما هم می‌توانید آنها را امتحان کنید.

 

سوالات متداول

 

سس سالاد انار و کلم چیست؟

 

بهترین سس برای سالاد انار و کلم چیست؟

 

به عنوان سس برای سالاد انار و کلم می‌توانید از سس‌های دلخواه استفاده کنید. اگر می‌خواهید سالادتان رژیمی باشد، از ماست چکیده یا ساده استفاده کنید. همچنین می‌توانید از سرکه بالزامیک، آبلیمو، خامه، سس سویا و … به عنوان سس سالاد استفاده کنید.

 

سالاد انار و کلم چقدر ماندگاری دارد؟

 

این سالاد را باید به صورت تازه و هر چه سریع‌تر مصرف کنید. چون کلم قرمز در صورتی که ۲۴ ساعت بماند، تلخ می‌شود. همچنین سبزیجات دیگر خیلی زود آب می‌اندازند و نرم می‌شوند. طی یک یا نهایتا دو وعده سالاد را مصرف کنید.

 

نظرسنجی‌های افق کوروش

  • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...