۱۵ روش ساده از بین بردن بوی زهم ماهی

۱۵ روش ساده از بین بردن بوی زهم ماهی


12 بهمن 1400 . زمان مطالعه: 12 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
از بین بردن بوی زهم ماهی
تخفیفات افق کوروش

از بین بردن بوی زهم ماهی به خصوص برای افرادی که نسبت به بوی غذاها حساسیت بیشتری دارند، اهمیت زیادی دارد. اما شما چقدر با فوت و فن‌هایی برای از بین بردن بوی بد ماهی آشنا هستید؟ بهترین روش برای از بین بردن بوی ماهی سرخ شده در خانه چیست؟ برای از بین بردن بوی بد ماهی از فضای آشپزخانه و دست راهکاری دارید؟ آیا می‌دانید برای از بین بردن ماهی در فر و از بین بردن بوی زهم ماهی از ظرف و ظروف چه کار کنید؟ در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش می‌توانید با ترفندهای از بین بردن بوی زهم ماهی آشنا شوید. در انتهای مقاله می‌توانید با سوالات متداول در مورد بهترین روش رفع بوی بد ماهی آشنا شوید.

 

 

۱- نشاسته ذرت، نمک و زردچوبه برای مزه‌دار کردن و از بین بردن بوی زهم ماهی

 

نشاسته ذرت، نمک و زردچوبه برای مزه‌دار کردن و از بین بردن بوی زهم ماهی

تخفیفات افق کوروش

 

یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن بوی زهم ماهی استفاده از ترکیب نشاسته ذرت، نمک و زردچوبه است. استفاده از این ترکیب موجب می شود تا بوی ماهی در زمان پخت از بین برود. برای مزه دار کردن ماهی با ترکیب نشاسته ذرت، زردچوبه و نمک باید ماهی را یک ساعت در این ترکیب قرار دهید. سپس می‌توانید ماهی را با آب بشویید و ماهی را طبخ کنید. این ترکیب موجب از بین رفتن بوی بد ماهی می شود و طعم ماهی را بهتر می‌کند.

 

 

۲- از بین بردن بوی بد ماهی با شیر

 

از بین بردن بوی بد ماهی با شیر

 

استفاده از شیر بهترین روش رفع بوی ماهی قبل از پخت است. شیر به شدت در از بین بردن بوی بد ماهی مؤثر است. شما می‌توانید ماهی و غذای دریایی را در شیر بخوابانید. سپس ماهی را آب بکشید و آن را بپزید. با این روش ماهی بوی کمتری خواهد داشت و مزه بهتری به خود می گیرد.

 

استخدام کارمند فروشگاه

 

۳- رفع بوی بد ماهی با سرکه

 

یکی دیگر از ترفندهای از بین بردن بوی زهم ماهی استفاده از سرکه است. مطالعات نشان می‌دهد که سرکه خاصیت پاک کنندگی و بو زدایی دارد و می‌توانید تا ۵۰ درصد بوی بد ماهی را از بین ببرد. برای از بین بردن بوی زهم ماهی با سرکه باید ماهی را برای ۵ دقیقه داخل سرکه قرار دهید. سپس ماهی را آب بکشید و سپس می‌توانید آن را سرخ کنید.

 

 

تخفیف شوینده های افق کوروش

۴- رفع بوی بد ماهی با لیمو

 

بهترین روش رفع بوی بد ماهی با لیمو

 

روش بعدی برای از بین بردن بوی زهم ماهی استفاده از لیمو است. لیمو همانند سرکه بوی بد موجود در ماهی را خنثی می‌کند و بوی بهتری به ماهی می‌بخشد. از طرف دیگر اضافه کردن لیمو ترش موجب می شود ماهی شما بعد از پخت نیز طعم و مزه بیشتری به خود بگیرد. برای این کار باید ماهی را تمیز کنید و سپس مقداری لیمو ترش به آن بیفزاید و بعد از چند دقیقه می‌توانید ماهی را سرخ کنید.

 

 

۵- استفاده از شکر بهترین روش رفع بوی ماهی قبل از پخت

 

یکی دیگر از روش‌های از بین بردن بوی زهم ماهی استفاده از شکر است. برای این کار باید مقداری شکر روی ماهی بپاشید. سپس برای ۵ دقیقه ماهی را به حال خود رها کنید. در انتها باید ماهی را با آب سرد آبکشی کنید و بعد آن را در فر قرار داده یا سرخ کنید.

 

 

۶- رفع بوی بد ماهی با زنجبیل

 

بهترین روش رفع بوی بد ماهی با زنجبیل

 

زنجبیل یک ماده مفید دیگر برای از بین بردن بوی بد ماهی قبل از پخت است. از طرف دیگر زنجبیل موجب می شود تا ماهی شما بعد از پخته شدن یا سرخ شدن طعم بهتری پیدا کند. زنجبیل موجب از بین بردن سموم و کاهش مواد آلرژی‌زا موجود در ماهی می‌شود و بوی بد آن را از بین می‌برد. برای این کار باید زنجبیل تازه یا خشک را در اندازه کوچک خرد کنید. سپس نیم ساعت قبل از پخت آن را روی ماهی بریزید تا طعم دار شود و بوی بد آن را از بین ببرد.

حتما بخوانید  ۸ ماده غذایی مهم و اصلی برای جوان نگه داشتن پوست و مو

 

 

۷- استفاده از نمک برای رفع بوی بد ماهی

 

چطور با نمک بوی بد ماهی را از بین ببریم؟

 

یک روش ساده و مؤثر دیگر برای از بین بردن بوی بد ماهی استفاده از نمک است. مالیدن مقداری نمک روی پوست ماهی موجب می شود تا بوی ماهی تا میزان زیادی از بین برود. می‌توانید کمی نمک روی ماهی بریزید و برای ۵ دقیقه صبر کنید و بعد آن را آبکشی نمایید و برای پخت آماده کنید.

 

 

۸- فوت و فن‌هایی برای از بین بردن بوی بد ماهی با خاکستر چوب

 

فوت و فن‌هایی برای از بین بردن بوی بد ماهی با خاکستر چوب

 

استخدام کارمند انبار

خاکستر چوب یک ماده بی‌نظیر درمانی و تمیز کننده است. شما می‌توانید از خاکستر چوب برای تمیز کردن ظروف و همچنین از بین بردن بوی زهم ماهی استفاده کنید. مالیدن مقداری خاکستر چوب به ماهی موجب خارج شدن مخاط داخل ماهی می‌شود و بوی بد آن را برطرف می‌کند و یک روش برای خوش‌ طعم کردن ماهی است.

 

در صورتی که به خاکستر چوب دسترسی ندارید می‌توانید از آب داغ برای از بین بردن بوی بد ماهی استفاده کنید. برای این کار باید مقداری آب جوش روی ماهی بریزید. سپس با استفاده از فشار یک چاقوی تیز مخاط ماهی را خارج کنید.

 

 

۹- استفاده از کره بادام زمینی بهترین روش رفع بوی زهم ماهی قبل از پخت

 

روش بعدی برای رفع بوی بد ماهی و خوش طعم کردن طعم ماهی استفاده از کره بادام زمینی است. این ترفند یک روش مزه دار کردن ماهی است که بوی بد ماهی را نیز برطرف می‌کند. برای این کار باید مقداری کره بادام زمینی را داخل ماهیتابه بریزید سپس ماهی را در آن سرخ کنید. این کار موجب می شود تا کره بادام زمینی بوی بد ماهی را به خود جذب کند و مزه بهتری پیدا کند.

 

 

۱۰- تمیز کردن ماهی برای رفع بوی بد آن

 

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که بوی بد ماهی ناشی از چیست؟ معمولاً ماهی که کهنه باشد و یا درست تمیز نشود، بوی بدی دارد. بهترین روش رفع بوی بد ماهی این است که ماهی را تازه مصرف کنید و تا زمانی که تازه است شکم ماهی را به طور کامل تخلیه و تمیز کنید. سپس ماهی را با آب فراوان بشویید و آن را برای پخت آماده نمایید.

 

 

۱۱- خواباندن ماهی در ماست و آبلیمو بهترین روش برای رفع بوی بد ماهی

 

خواباندن ماهی در ماست و آبلیمو بهترین روش برای رفع بوی بد ماهی

 

یکی از کاربردهای ماست در آشپزی از بین بردن بوی زهم مرغ و ماهی است. خواباندن ماهی در ترکیب ماست و آبلیمو یک روش مزه دار کردن ماهی است که ضمن طعم بخشیدن به آن بوی بد ماهی را برطرف می‌کند. برای این کار باید ماهی را در ترکیب ماست و آبلیمو قرار دهید و یک پلاستیک روی آن بکشید و برای ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

 

 

۱۲- از بین بردن بوی بد ماهی با سیر

 

اضافه کردن سیر به ماهی موجب می شود تا هم ماهی شما عطر و طعم بهتری پیدا کند و هم بوی ماهی از بین برود. برای این کار می‌توانید دو حبه سیر را پوست بکنید و ریز کنید و روی ماهی بریزید. اضافه کردن سیر به روغنی که قرار است ماهی را در آن سرخ کنید نیز روش مؤثری برای از بین بردن بوی آن است.

حتما بخوانید  طرز تهیه سوشی ساده کالیفرنیایی بدون جلبک و ماهی خام

 

 

۱۳- از بین بردن بوی بد ماهی با پیاز

 

روش دیگری که می‌توانید برای از بین بردن بوی بد ماهی استفاده کنید، اضافه کردن پیاز خام به ماهی است. برای این کار بهتر است پیاز را خرد کنید. سپس آن را به روغنی که قرار است ماهی را در آن سرخ کنید اضافه نمایید. این کار هم طعم بهتری به ماهی می‌بخشد و هم بوی بد ماهی را برطرف می‌کند.

 

 

۱۴- رفع بوی بد ماهی با ترکیب سیر، پیاز، جعفری، گشنیز و آبلیمو

 

راهکار دیگری که می‌توانید برای برطرف کردن بوی بد ماهی و خوش طعم کردن ماهی استفاده کنید، استفاده از ترکیب سیر خام، پیاز خام، جعفری و گشنیز با آبلیموی تازه است. می‌توانید همه مواد را با هم ترکیب کنید و سپس ماهی را به سس آغشته کنید و آن را بخارپز یا سرخ کنید.

 

 

۱۵- از بین بردن بوی بد ماهی با زردچوبه

 

ادویه زردچوبه یکی از روش‌های مؤثر برای طعم دار کردن ماهی و از بین بردن بوی بد ماهی است. برای این کار می‌توانید نیم ساعت قبل از پخت ماهی مقداری زردچوبه روی ماهی بریزید. سپس یک دستکش بپوشید و زردچوبه را روی تمام سطح ماهی پخش کنید. در انتها نیز ماهی را با آب سرد بشویید.

 

 

فوت و فن‌هایی برای از بین بردن بوی بد ماهی از ظروف و فضای خانه

 

فوت و فن‌هایی برای از بین بردن بوی بد ماهی از ظروف و فضای خانه

 

• برای از بین بردن بوی بد ماهی در خانه درب و پنجره‌ها را در زمان پخت یا سرخ کردن ماهی باز بگذارید.
• در زمان پخت یا سرخ کردن ماهی حتماً هود را روشن کنید.
• برای از بین بردن بوی بد ماهی از ظروف به سرعت آن را با آب و شوینده مناسب بشویید.
• برای از بین بردن بوی ماهی از سینک می‌توانید سینک را با اسکاچ و مایع ظرفشویی و سرکه و آبلیمو بشویید.
• برای از بین بردن بوی ماهی از محیط خانه و آشپزخانه می‌توانید کمی اسفند دود کنید.
• روشن کردن شمع معطر روش مؤثری برای از بین بردن بوی ماهی از فضای خانه است.
• برای از بین بردن بوی ماهی از دست‌ها می‌توانید دست‌هایتان را با ترکیب آبلیمو و نمک ماساژ دهید و سپس بشویید.
• برای از بین بردن بوی بد ماهی از ظروف می‌توانید از ترکیب آب سرد با پودر خردل استفاده کنید.
• روش بعدی برای از بین بردن بوی بد ماهی از دست شستن دست‌ها با سرکه است.
• برای از بین بردن بوی ماهی از لباس می‌توانید لباس خود را با ترکیب مقداری نوشابه و مایع لباسشویی بشویید.

 

خلاصه کلام اینکه برای از بین بردن بوی بد ماهی روش‌های مختلفی استفاده می شود. شما می‌توانید به سادگی با اضافه کردن کمی سرکه، آبلیمو و سبزیجات معطر به ماهی و همچنین تمیز کردن ماهی و شستن اصولی آن به سادگی از شر بوی بد ماهی خلاص شوید. از طرف دیگر برای از بین بردن بوی ماهی از دست‌ها نیز می‌توانید دستان خود را با ترکیب آبلیمو و نمک و یا مقداری سرکه بشویید.

 

 

سوالات متداول

 

بهترین روش رفع بوی بد ماهی چیست؟

 

بهترین روش رفع بوی بد ماهی استفاده از آبلیمو، سرکه، زنجبیل، سیر و انواع سبزیجات است.

 

از بین بردن بوی زهم ماهی با شیر چگونه است؟

 

شما می‌توانید ماهی و غذاهای دریایی را در شیر بخوابانید. سپس ماهی را آب بکشید و آن را بپزید.

 

چطور ماهی را خوش طعم کنیم؟

 

خواباندن ماهی در ترکیب ماست و آبلیمو یک روش مزه دار کردن ماهی است که ضمن طعم بخشیدن به آن بوی بد ماهی را برطرف می‌کند.

 

کالابرگ الکترونیک