طرز تهیه ترشی فلفل هالوپینوی خانگی فوری فقط در ۲۰ دقیقه

طرز تهیه ترشی فلفل هالوپینوی خانگی فوری فقط در ۲۰ دقیقه


12 بهمن 1399 . زمان مطالعه: 4 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
تهیه-ترشی-فلفل-هالوپینو

در میان انواع ترشی فلفل، ترشی فلفل هالوپینوی خوشمزه یکی از خوش عطرترین انواع ترشی است. فلفل هالوپینو عطر بی‌نظیری دارد و حالت ترد و معطر آن در کنار هر غذایی فوق العاده است. درست کردن این ترشی جذاب در خانه بسیار راحت است و شما می‌توانید آن را طی ۲۰ دقیقه درست کنید و از طعم لذیذ آن در ساندویچ و کنار غذاهای مختلف لذت ببرید. در این مقاله می‌توانید طرز تهیه ترشی خانگی فلفل هالوپینو به روش بازاری را از وب‌سایت allrecipes در مجله کوروش یاد بگیرید.

 

 

طرز تهیه ترشی فلفل هالوپینوی خوشمزه

 

تهیه-ترشی-فلفل-هالوپینو

 

مواد لازم برای تهیه ترشی فلفل هالوپینوی خوشمزه

 

آب: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار

سرکه سفید: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار

شکر سفید: ۱/۴ لیوان فرانسوی دسته‌دار

نمک: ۱ قاشق غذاخوری

سیر: ۲ حبه

پونه کوهی: ۳/۴ قاشق چای خوری

فلفل هالوپینوی تازه: ۱۵ عدد

 

 

طرز تهیه طرز تهیه ترشی فلفل هالوپینو

 

تهیه-ترشی-فلفل-هالوپینو

 

مرحله اول طرز تهیه ترشی فلفل هالوپینوی فوری؛ خرد کردن مواد

 

در اولین مرحله از طرز تهیه ترشی خانگی هالوپینو باید فلفل‌ها را خوب بشویید. سپس روی یک پارچه پهن کنید تا کاملاً خشک شوند تا ترشی کپک نزند. در این فرصت پوست ۲ حبه سیر را جدا کنید. سپس سیرها را به صورت حلقه‌ای برش بزنید. این کار باعث می‌شود تا طعم سیر بیشتر به خورد ترشی فلفل هالوپینوی فوری برود و خوش طعم‌تر شود.

 

 

مرحله دوم طرز تهیه ترشی خانگی؛ آماده کردن سرکه ترشی

 

تهیه-ترشی-فلفل-هالوپینو

 

در این مرحله از طرز تهیه ترشی خانگی باید در یک قابلمه مناسب، ۱ لیوان آب را با ۱ لیوان سرکه و مقداری نمک، پونه کوهی ترکیب کنید. سیر خرد شده را به آن اضافه کنید. مواد را با حرارت زیاد روی گاز قرار دهید تا به جوش بیاید. به کمک یک قاشق آن قدر مواد را هم بزنید تا شکر و نمک در آب و سرکه حل شوند. بعد از اینکه شکر و نمک در آب حل شدند، فلفل‌های هالوپینوی خرد شده را به آن اضافه کنید. اجازه دهید فلفل‌ها برای ۱۰ دقیقه به همین شکل در قابلمه بمانند تا ترشی کمی خنک شود.

 

 

مرحله سوم طرز تهیه ترشی فوری هالوپینو، ریختن ترشی در شیشه

 

در این مرحله از طرز تهیه ترشی فوری باید ترشی را که حالا خنک شده، داخل شیشه بریزید. برای این کار یک شیشه تمیز و استریل انتخاب کنید. توجه داشته باشید که از این پس هم شیشه و هم قاشقی که داخل ترشی می‌زنید، باید کاملاً خشک باشد. در صورت وارد شدن یک قطره آب به ترشی، احتمال کپک زدن و خراب شدن آن زیاد می‌شود. برای استریل کردن شیشه می‌توانید آن را در آب جوش قرار دهید. به وسیله انبرک مخصوص آشپزخانه فلفل‌ها را از داخل ترکیب سرکه و آب بردارید و داخل شیشه قرار دهید. سپس به مقدار لازم از مایع ترشی را روی آن بریزید. ترشی را در یخچال قرار دهید و بعد از خنک شدن به همراه غذا میل کنید.

 

 

نکات و فوت و فن‌های درست کردن ترشی خانگی فلفل هالوپینو

 

تهیه-ترشی-فلفل-هالوپینو

 

*برای درست کردن ترشی خانگی هالوپینو می‌توانید شکر را حذف کنید و یا به جای شکر، ۱ قاشق غذاخوری عسل به ترشی اضافه کنید.

 

*در طرز تهیه ترشی فوری هالوپینو می‌توانید از مقداری دانه فلفل سیاه نیز استفاده کنید. این کار موجب می‌شود عطر ترشی شما بیشتر شود.

 

*بعد از درست کردن ترشی خانگی هالوپینو می‌توانید آن را تا ۳ ماه در یخچال نگهداری کنید.

 

*در صورت تمایل می‌توانید چند دانه فلفل قرمز نیز به ترشی فلفل هالوپینو خوشمزه اضافه کنید تا ظاهر جذاب‌تری پیدا کند.