غذای ساده برای شام | ۲6 غذای فوری و شام سبک و ارزان + فیلم | مجله کوروش

غذای ساده برای شام | ۲۶ غذای سریع و سبک برای شام + فیلم

غذای ساده برای شام | ۲۶ غذای سریع و سبک برای شام + فیلم


29 شهریور 1401 . زمان مطالعه: 12 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
غذای ساده برای شام | ۲6 غذای فوری و شام سبک و ارزان + فیلم

اگر می‌خواهید غذای ساده برای شام یا یه شام سبک داشته باشید، نیازی به صرف زمان زیاد و حتی هزینه بالا ندارید. در عین حال می‌توانید از خوردن یک شام ساده و فوری و ارزان لذت ببرید. ما در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش به معرفی لیست انواع غذاهای ساده و ارزان برای شام می‌پردازیم. شما در ادامه می‌توانید با طرز تهیه نمونه‌‌های متعددی از غذاهای مناسب برای شام سریع و شام ساده و خوشمزه آشنا شوید.

 

انواع غذای ساده برای شام

 

سرزمین بازی افق کوروش

۱- کباب تابه‌ای یا کباب دیگی

 

کباب تابه‌ای یا کباب دیگی یک انتخاب ساده و عالی

 

برای تهیه یک شام ساده و فوری، «کباب تابه‌ای» یا «کباب دیگی» یک انتخاب ساده و عالی است. می‌توانید طرز تهیه کباب تابه‌ای یا دیگی را در این مقاله بخوانید.

 

۲- خاویار بادمجان

 

خاویار بادمجان یک شام ساده و خوشمزه

 

«خاویار بادمجان» یک شام خوشمزه است که اصالت آن به روسیه می‌رسد. برای مطالعه مراحل طرز تهیه خاویار بادمجان روی لینک مطلب کلیک کنید.

 

۳- کوکو سبزی

 

طرز تهیه کوکو سبزی ساده و سریع

 

برای تهیه یک شام ساده و ارزان، «کوکو سبزی» را نباید از قلم بیندازید. پیشنهاد می‌کنیم برای مطالعه مراحل طرز تهیه دو مدل طرز تهیه کوکو سبزی در فر و تابه روی لینک مطلب کلیک کنید.

 

۴- شامی گیلانی یا شامی رشتی

 

شامی گیلانی یا شامی رشتی، شامی پوک

 

به «شامی گیلانی» یا «شامی رشتی»، «شامی پوک» هم گفته می‌شود. این شام سبک و خوشمزه به عنوان غذای مجلسی شمالی‌ها هم کاربرد دارد. در سرویس آشپزی مجله کوروش مقاله طرز تهیه شامی پوک گیلانی را بخوانید.

 

 

۵- خورش دال عدس

 

خورش یا خوراک دال عدس غذای محبوب جنوبی‌ها

 

«خورش یا خوراک دال عدس» غذای محبوب جنوبی‌هاست که به عنوان یک شام ساده و فوری آن را می‌پزند. برای پخت این غذا به کمتر از ۳۰ دقیقه وقت نیاز دارید. می‌توانید مقاله مربوط به طرز تهیه خورش دال عدس خوزستانی را در این لینک بخوانید.

 

۶- کوکو سیب زمینی

 

فروش اینترنتی افق کوروش

کوکو سیب زمینی یک غذای ارزان و ساده برای شام

 

برای کسانی که به دنبال درست کردن یک غذای ارزان و ساده برای شام هستند، «کوکو سیب زمینی» انتخاب مناسبی برای شام سریع است. می‌توانید مقاله مربوط به طرز تهیه کوکو سیب زمینی را در این لینک بخوانید.

 

۷- سوپ گوجه فرنگی

 

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی با برنج، جو و ریحان

 

هر چند سوپ‌ها معمولا به عنوان پیش‌ غذا به کار می‌روند ولی می‌توانید برای تهیه یک شام سبک و خوشمزه از آن‌ها استفاده کنید. برای آشنایی با طرز تهیه این شام سریع و ساده مقاله مربوط به طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی با برنج، جو و ریحان را بخوانید. در این مقاله ۲ روش تهیه این سوپ را به شیوه ایتالیایی و ترکیه‌ای یا مدیترانه‌ای برایتان آماده کرده‌ایم.

 

۸- سوپ مرغ

 

سوپ مرغ یکی از انواع شام ساده و سریع برای همه فصل‌های سال

 

سوپ مرغ یکی از انواع شام ساده و سبک برای همه فصل‌های سال است که می‌تواند به عنوان شام سریع و خوشمزه هم روی آن حساب کرد. برای آشنایی با طرز تهیه این شام فوری مقاله مربوط به طرز تهیه سوپ مرغ با جو و خامه را در این لینک بخوانید.

 

۹- کوکو لوبیا سبز

 

کوکو لوبیا سبز، شام ساده و فوری

 

فرصت درست کردن این شام ساده و فوری و البته جدید را از دست ندهید. ما برای‌تان دستور پخت این غذای خوشمزه را آماده کرده‌ایم. می‌توانید مقاله مربوط به طرز تهیه کتلت لوبیا سبز را در این لینک بخوانید.

 

۱۰- کتلت کینوا

 

کتلت کینوا شام ساده و جدید

 

معمولا وگان‌ها بیش از بقیه با کینوا آشنایی دارند. اما اگر دنبال یک شام جدید و در عین حال ساده و خوشمزه و مقوی هستید می‌توانید مقاله مربوط به طرز تهیه کتلت کینوا را در این لینک بخوانید.

حتما بخوانید  ترکیب و نسبت سبزی ها در آشپزی ایرانی

 

۱۱- خوراک عدسی

 

عدسی، غذای ساده و ارزان

 

«عدسی» نیازی به معرفی ندارد. این غذای ساده و ارزان هم می‌تواند به عنوان شام به کار برود و هم یک صبحانه مقوی را در رژیم غذایی به خود اختصاص دهد. می‌توانید مقاله مربوط به طرز تهیه عدسی لعابدار را بخوانید.

 

۱۲- لوبیا گرم

 

 لوبیا گرم، شام ساده و خوشمزه

 

به جای این‌ که از غذاهای کنسروی و دارای مواد نگهدارنده استفاده کنید، کافی است خودتان دست به کار شوید و برای یک شام ساده و خوشمزه «لوبیا گرم» یا «خوراک لوبیا» درست کنید. این شام ساده و خوشمزه دستور پخت بسیار آسانی دارد. می‌توانید مقاله مربوط به طرز تهیه لوبیا گرم را بخوانید و فوت و فن‌های درست کردن یک لوبیا گرم لعابدار را یاد بگیرید.

 

۱۳- نخود آب

 

نخودآب شام ساده و خوشمزه و مقوی

 

شاید هنوز هم خیلی‌ها با نخودآب آشنایی چندانی نداشته باشند ولی این غذای ساده که به عنوان شام ساده و خوشمزه و مقوی می‌تواند در لیست غذایی‌تان جا بگیرد، یک غذای خیابانی برای شب‌های سرد زمستان هم هست. می‌توانید مقاله مربوط به طرز تهیه نخود‌آب را در مجله کوروش بخوانید.

 

۱۴- کتلت بادمجان

 

کتلت بادمجان یک شام سریع

 

با بادمجان می‌توانید انواع غذاهای مختلف و خوشمزه را بپزید. این با استفاده از این سبزی محبوب یک شام سریع به شما پیشنهاد می‌دهیم. می‌توانید مقاله مربوط به طرز تهیه کتلت بادمجان بدون گوشت را بخوانید.

 

۱۵- کتلت هویج

 

کتلت هویج یک غذای جدید با هویج

 

در لیست انواع شام ساده و سریع، نباید «کتلت هویج» را از قلم بیندازید. تجربه خوردن یک غذای جدید با هویج می‌تواند حسابی جذاب باشد. پس مقاله مربوط به طرز تهیه کتلت هویج را بخوانید.

 

۱۶- بورانی بادمجان

 

بورانی بادمجان خوشمزه و ساده

 

احتمالا با بورانی‌ها آشنا هستید. انواع مختلفی از بورانی به عنوان پیش‌غذا یا شام سبک در لیست شام سریع قرار دارند. بورانی را با سبزیجات مختلفی می‌توانید تهیه کنید. مقاله مربوط به طرز تهیه بورانی بادمجان را بخوانید.

 

۱۷- میرزا قاسمی

 

میرزا قاسمی غذای اصیل شمالی‌ها

 

این شام سریع را حتما در برنامه غذایی‌تان قرار دهید. میرزا قاسمی در اصل غذای اصیل شمالی‌هاست و برای درست کردن آن به عنوان یک شام ارزان به مواد ساده‌ای نیاز دارید. می‌توانید طرز تهیه میرزا قاسمی شمالی را در این مقاله بخوانید.

 

۱۸- یتیمچه یا یتیمک

 

یتیمچه غذای ساده و ارزان برای شام

 

برای درست کردن یک غذای ساده و ارزان برای شام، «یتیمچه» یکی از بهترین غذاهایی است که هم سریع درست می‌شود و خوشمزه است. پیشنهاد می‌کنیم مقاله طرز تهیه یتیمچه یا یتیمک را در مجله کوروش بخوانید.

 

۱۹- اشکنه

 

اشکنه یک شام سریع

 

قدیمی‌ها کاملا با «اشکنه» آشنایی دارند. اشکنه هم یک شام سبک است و هم یک غذای ساده و ارزان برای شام. می‌توانید طرز تهیه اشکنه را در این مقاله بخوانید.

 

۲۰- کشک بادمجان

 

کشک بادمجان یک شام ساده و خوشمزه

 

برای درست کردن «کشک بادمجان» همان‌طور که از اسمش هم پیداست، فقط نیاز به کشک و بادمجان دارید که با پیاز داغ و سیر داغ و نعنا داغ باید غذا را طعم‌دار کنید. می‌توانید طرز تهیه کشک بادمجان را به عنوان یک شام ساده و خوشمزه در این مقاله بخوانید.

 

۲۱- املت

 

املت خوشمزه و ساده رستورانی برای شام ساده

 

املت هم یک شام سریع و ساده است و هم می‌تواند در منوی صبحانه باشد. درست کردن این غذای ارزان و خوشمزه برای شام، اصلا کار سختی نیست ولی فوت‌ و فن‌هایی برای پختن آن به شیوه حرفه‌ای وجود دارد. می‌توانید در این مقاله طرز تهیه املت را بخوانید.

حتما بخوانید  تفاوت ژامبون و کالباس و بیکن در چیست؟

 

۲۲- کتلت مرغ یا شامی مرغ

 

کتلت مرغ یا شامی مرغ

 

به «کتلت مرغ»، شامی مرغ هم گفته می‌شود. این غذا یک انتخاب ساده و خوشمزه در لیست شام است که برای مهمانی‌ها هم مناسب است. می‌توانید در این مقاله طرز تهیه کتلت مرغ ترد و خوشمزه را بخوانید و فیلم آموزش تهیه آن را تماشا کنید.

 

 

۲۳- آش دوغ

 

آش دوغ یک غذای ساده و ارزان برای شام

 

«آش دوغ» یک غذای ساده و ارزان برای شام است که به خصوص برای شب‌های سرد گزینه شام فوری مناسبی است. به عنوان یک غذای سبک و خوشمزه یا پیش‌غذا می‌توانید طرز تهیه آش دوغ را در این مقاله بخوانید.

 

۲۴- کال جوش یا کله جوش

 

کال جوش به عنوان یک شام سریع و ساده

 

بدون شک طرفداران اشکنه، «کال جوش» را هم به عنوان یک شام سریع و ساده در برنامه غذایی خود قرار می‌دهند. این غذای ارزان برای شام با ترکیب سبزیجات و کشک به همراه آب درست می‌شود. برای آشنایی با طرز تهیه کال جوش این مقاله را بخوانید.

 

۲۵- کله کنجشکی

 

کله کنجشکی شام ساده و خوشمزه

 

«کله گنجشکی» در لیست شام سبک و خوشمزه یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها است. این غذای لذیذ بسیار مقوی است و برای شب‌های سرد زمستان انتخاب بسیار خوبی است. در این مقاله طرز تهیه کله گنجشکی را بخوانید و فیلم آموزش طرز تهیه آن را تماشا کنید.

 

۲۶- اسنک مرغ و انبه

 

اسنک با انبه و مرغ

 

«اسنک مرغ و انبه» یکی از غذاهای سبک محبوب برای شام یا یک پیش‌غذای مجلسی برای مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی و دوستان است. این غذای متفاوت، به خاطر استفاده از میوه انبه مزیت مقوی بودن را هم دارد و از آن جایی که طبع انبه گرم است، با طبع مرغی که در طرز تهیه اسنک مرغ و انبه به کار رفته است، یک میکس ملایم و معتدل را می‌سازد و در کل آن را به غذایی با مزاج معتدل تبدیل می‌کند.

برای تهیه اسنک مرغ و انبه ابتدا باید سس آن را تهیه کنید. سپس مرغ‌ها را به همراه دیگر مخلفات با هم بپزید تا نرم شوند. در نهایت مرغ‌های پخته شده را ریش ریش کنید و روی نان باگت بریزید. برای مشاهده مراحل تهیه این شام ساده خوشمزه و مقوی، روی لینک مقاله طرز تهیه اسنک مرغ و انبه بزنید.

 

غذای ساده برای شام چی بپزم؟

 

توصیه می‌کنیم که وعده شام را از رژیم غذایی‌تان حذف نکنید بلکه در این وعده غذایی از غذاهای سبک و مقوی برای انرژی رساندن به بدنتان کمک بگیرید. اما اگر مدام این سوال را از خودتان می‌پرسید که شام سریع و ارزان و فوری چه درست کنم، پیشنهاد ما به شما این است که هر از گاهی به این مطلب سر بزنید و دوباره غذاهای ساده و ارزان و فوری برای شام را مرور کنید.

چون این لیست شام سبک و فوری به مرور تکمیل می‌شود و می‌توانید برای شام ارزان و ساده و خوشمزه از آن ایده‌های زیاد و تازه‌ای بگیرید.

 

سوالات متداول

 

شام سبک و فوری چی درست کنم؟

 

اشکنه
کال جوش
عدسی
املت
انواع کتلت
انواع بورانی

 

غذای ساده و ارزان برای شام چی بپزم؟

 

میرزا قاسمی
کشک بادمجان
خورش دال عدس
خوراک خاویار بادمجان

 

 

باشگاه مشتریان افق کوروش
نظرسنجی‌های افق کوروش

  • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...